Bi Bakar mısınız?

SuUtku

La Tahzen
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2014
2.493
2.843
Oğluma şifa için suya bi dua okuyacağım.
27 gün tekrarlamam lazım
Ancak bu günlerde regli olucam.Ara vermek zorunda kalıcam.
O arada başkası devam etse olur mu?

Oğluma şifa için suya bi dua okuyacağım.
27 gün tekrarlamam lazım
Ancak bu günlerde regli olucam.Ara vermek zorunda kalıcam.
O arada başkası devam etse olur mu?

olur tabi neden olmasin ki. Onemli olan niyet degil mi :)) Rabbim sifa versin. Ihtiyac halinde bende okuyabilirim canim.

Eğer duadan kastınız ayet değilse siz de okuyabilirsiniz. Başkası devam etse olur tabii ama ana duası bambaşkadır; bu başladığınızı başkası tamamlasın ve siz abdest alınca kendiniz tekrar 27 günlük bir program yapın. Benim tavsiyem bu yönde.

olur tabi neden olmasin ki. Onemli olan niyet degil mi :)) Rabbim sifa versin. Ihtiyac halinde bende okuyabilirim canim.
Allah razı olsun canım düşünmen yeter.:KK36:suya okunması gerektiginden yakınlarda olman lazım

Eğer duadan kastınız ayet değilse siz de okuyabilirsiniz. Başkası devam etse olur tabii ama ana duası bambaşkadır; bu başladığınızı başkası tamamlasın ve siz abdest alınca kendiniz tekrar 27 günlük bir program yapın. Benim tavsiyem bu yönde.

Ayet canım.
Bazen 22-23 günde oluyorum.mevsim geçişleri vs.
Hemen başlamak istiyorum aslında okumaya
Ya da regli bitince başlarım

Ayet canım.
[/QUOTE]

Aslında o aklıma geldi de yazıda sadece bu aydan bahsedince demek ki adet döngüsü 27 günden fazla dedim. O halde hiçbir zaman tam okunma ihtimali yok ya da çok düşük. Babası veya anneanne/babaanne gibi çok yakınlardan biri tamamlayabilirse güzel olur. Ben duada samimiyeti çok önemsiyorum şimdi burda söyleseniz bizler de okuruz tabii ama kendi çocuğumuza okur gibi olamıyoruz maalesef. O yüzden içten okuyacak birisi tamamlayabilirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ayet canım.

Aslında o aklıma geldi de yazıda sadece bu aydan bahsedince demek ki adet döngüsü 27 günden fazla dedim. O halde hiçbir zaman tam okunma ihtimali yok ya da çok düşük. Babası veya anneanne/babaanne gibi çok yakınlardan biri tamamlayabilirse güzel olur. Ben duada samimiyeti çok önemsiyorum şimdi burda söyleseniz bizler de okuruz tabii ama kendi çocuğumuza okur gibi olamıyoruz maalesef. O yüzden içten okuyacak birisi tamamlayabilirse daha iyi olur diye düşünüyorum.[/QUOTE]
Ki söylemişsiniz suya okunacağı için biz okuyamayız zaten:)
Geçen ay tam 30 günde olmuştu şansıma.
Bugün başlasam belirtiler başladı bi haftaya olur.
Sabırsızlanıyorum da bi an önce başlasam diye.
Ondan eger olursa başlayayım diye düşünmüştüm
Samimiyet önemli haklısınız
Hakkınızi helal edin zaman harcadınız cevap verdiniz
Teşekkür ederim

Estağfurullah ne demek helal olsun. Aklıma şimdi geldi, benim de 41 sabah (veya gün tam hatırlamıyorum şu an) okunacak 41 ayetel kürsi duam vardı. Adet olduğunda ara ver ve bitince devam et 41'e tamamla demişti tavsiye eden hoca hanım. Ama belki mahiyeti gereği öyleydi o bilemiyorum. Yani başkası tamamlasın dememişti.

Estağfurullah ne demek helal olsun. Aklıma şimdi geldi, benim de 41 sabah (veya gün tam hatırlamıyorum şu an) okunacak 41 ayetel kürsi duam vardı. Adet olduğunda ara ver ve bitince devam et 41'e tamamla demişti tavsiye eden hoca hanım. Ama belki mahiyeti gereği öyleydi o bilemiyorum. Yani başkası tamamlasın dememişti.
Yaa ben tamamen yanlış hatırlamışım:olamaz: 41 defa okunacak olanda başkası okuyormuş yerimize. Doğrusunu öğrenmek için araştırdım yanlış bilgi vermemek için, iyi ki de araştırmışım. Konuyu da sabote ettim kusura bakma SuUtku SuUtku

Aslında o aklıma geldi de yazıda sadece bu aydan bahsedince demek ki adet döngüsü 27 günden fazla dedim. O halde hiçbir zaman tam okunma ihtimali yok ya da çok düşük. Babası veya anneanne/babaanne gibi çok yakınlardan biri tamamlayabilirse güzel olur. Ben duada samimiyeti çok önemsiyorum şimdi burda söyleseniz bizler de okuruz tabii ama kendi çocuğumuza okur gibi olamıyoruz maalesef. O yüzden içten okuyacak birisi tamamlayabilirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim
[/QUOTE]
Az sabret hastaligin bitsin oyle basla kuzu yetisirse sen tamamlarsin yetismezse babasina okutursun kalani ana baba duasi bambaska ki zaten suya okuyacagindan okuyalimmi diye teklif edemiyorum
Rabbim geri cevirmesin sevindirsin insallah

Teşekkür ederim
Az sabret hastaligin bitsin oyle basla kuzu yetisirse sen tamamlarsin yetismezse babasina okutursun kalani ana baba duasi bambaska ki zaten suya okuyacagindan okuyalimmi diye teklif edemiyorum
Rabbim geri cevirmesin sevindirsin insallah[/QUOTE]
Canımm çok sağol cevabın için.bu sabah başladı regli:KK53:bekleyeceğim artık.merak ettiğim ara verip devam mı edilir yoksa başkası da tamamlayabilir mi
Tamamını kendim okumak istiyorum aslında
Ne bileyim daha içime siner

Rabbim geri cevirmesin sevindirsin insallah
Canımm çok sağol cevabın için.bu sabah başladı regli:KK53:bekleyeceğim artık.merak ettiğim ara verip devam mı edilir yoksa başkası da tamamlayabilir mi
[/QUOTE]
Kisisel fikrim ara verip okuyabilirsin ki regl de Allah vergisi yani elde olan birsey degil bende goruyorum mesela 41 gun araliksiz dualar mumkun degil bayanin araliksiz okumasi nasibinde ne varsa o yetisirsin yetisemezsende nasibin oyledir oyle devam edersin eskiden regl geciktiren ilac yoktu kadinlar hacda ibadette ara vererek yapiyordur diye dusunuyorun ara vermek zorunda kalmak duanin kabulune bir engel degil cunku senin elinde olan bir neden degil direk kalbinle yonelerek oku baskasi icine sinmiyorsa
Allah kabul etsin

Kisisel fikrim ara verip okuyabilirsin ki regl de Allah vergisi yani elde olan birsey degil bende goruyorum mesela 41 gun araliksiz dualar mumkun degil bayanin araliksiz okumasi nasibinde ne varsa o yetisirsin yetisemezsende nasibin oyledir oyle devam edersin eskiden regl geciktiren ilac yoktu kadinlar hacda ibadette ara vererek yapiyordur diye dusunuyorun ara vermek zorunda kalmak duanin kabulune bir engel degil cunku senin elinde olan bir neden degil direk kalbinle yonelerek oku baskasi icine sinmiyorsa
Allah kabul etsin[/QUOTE]
Allah razı olsun canım
dediğin çok mantıklı.keyfi değil sonuçta.
İnşallah başlarım tek seferde bitiririm

X