Sivilceli Ciltler beyaz noktalar kapalı komedonlar?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar üstünden baya bir zaman geçmiş ama,yazmadan edemeyeceğim, ergenlikten beri komedon problemim vardı roaccutane da kullandım ancak hala geçmemişti, çok da kafama takıyordum. makyaj yapmayı da hiç sevmem ki makyajla biraz kapatayım diyeyim. teyzem cilt doktoru o da dedi geçmeyecek onlar hayatın boyunca çıkacak, başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.minnacıktılar ve sıkınca içlerinden yağ çıkıyordu, ay bir de kokuyorlardı ki anlatamam. kendime olan özgüvenim falan alt seviyelerdeydi. Sonra girdim burada türlü türlü şey okudum. aslında çok iyi bir temizleme jeli kullandığımı düşünüyordum aynı şekilde çok iyi bir markanın sıkılaştırıcı toniğini kullanıyordum. ama etkisi sıfırdı. sonra burda öncelikle yosun sabunu ve lavantayı keşfettim. ama benim cildimin çok farklı bir şeye ihtiyacı vardı. Daha sonra bunların yanına ek olarak elma sirkesi ve soda toniğini kullandım. Sodanın içine iki çay kaşığı pirinç karıştırdım, bir gün beklettim ve sabah akşam cildimi temizledikten sonra, üstüne madecasol sürdüm.her ay 5 gün artarda yapıyorum bu kürü. He bir de benim annem hemşire o bütün siyah noktalarımı ve komedonlarımı sıktıktan sonra başladım bu küre, sizler de cilt bakımına tek seferlik gidebilrsiniz.Sonuç mu? MÜKEMMEL! kürü yapmadığım günlerde de sadece elma sirkesi ve madecasol kullanmıyorum. şimdi cildim yağlanır mı gibisinden sorular gelir ya da kürü bıraktığımda yeniliyor mu? HAYIR, cildimin yağ dengesini korumak için soda kürümün içine 2 çay kaşığı elma sirkesi de koyuyorum. kürün olduğu gün biraz farklı kokuyorum açıkçası yüzümden sanki elma sirkesi kokusu çıkıyor gibi, ancak madecosol bu kokuyu aslında kapatıyor. Madecosolun kokusunun da çok kötü olmadığını düşünürsek.

sonuça gelelim, 1 cam şişe soda, 1 yasun sabunu, 10 gr lavanta, elma sirkesi, herhangi bir cilt temizleyici jel,2 çay kaşığı pirinç yani totalde en fazla 20 TL'ye güzelliğim bana geri geldi, gözeneklerim kapandı, cildim parıldıyor ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Darısı başınıza :))))))
ürünleri kullandığım sıra ;

jel
yosun sabunu
elma sirkesi
lavanta
soda toniği
madecasol

bisey sorucamda kuru 5 gun mu yapiyosunuz kuru yaparken lavanta suyunuda kullaniyomusunuz?? Ay cidden cok bulandim doktor doktor gez caresi yok..elma sirkesi ve soda tonigini ayri ayri mi suruyosunuz? bu soda tonigin icinde pirinç var mi?keske bnde bi kurtulabilsem

bisey sorucamda kuru 5 gun mu yapiyosunuz kuru yaparken lavanta suyunuda kullaniyomusunuz?? Ay cidden cok bulandim doktor doktor gez caresi yok..elma sirkesi ve soda tonigini ayri ayri mi suruyosunuz? bu soda tonigin icinde pirinç var mi?keske bnde bi kurtulabilsem

evet 5 gün yapıyorum her ay, ayrıca her gün lavanta suyunu da kullanıyorum evet, sonrasında madecesol kullanmayı bırakıyorum geri kalanına devam ediyorum kullanmaya, bazı arkadaşlar mesaj da göndermişler ama henüz 50 adet konuya bir şey yazamadığım için mesaj gönderemiyorum özelden arkadaşlar, hayır aynı hepsini yazdığım şekilde sırayla kullanıyorum, madecasol sürmediğim zamanlarda biraz kokuyor ama değiyor.Umarım kurtulursunuz, iyi geceler :)

of kızlar. çözüm bulamadım. yaklaşık 10 yıllık sivilce, yağlanma komedon problemimi sonunda 6 aylık bir roaccutane tedavisi sonunda bitirdim. şimdilik hiçbi belirti yok, yeniden çıkacak gibi durmuyor. cildim karma gibi bişi oldu ama yağlanma pek yok hatta hiç yok diyebilirim. ağzımın kenarındaki kapalı komedonlar hep kurudu gitti. burun kenarımdaki yağlanmaya bağlı olark beliren kılcal damarlar yok. baya rahaltadım yani, inş geri gelmez. eğer problem içtense, sanırım hiçbirşey sürerek vakit kaybetmemek lazım bunu anladım, çünkü etki etmiyor. hatta daha kötü bozuyor cilt yapısını :KK43:

of kızlar. çözüm bulamadım. yaklaşık 10 yıllık sivilce, yağlanma komedon problemimi sonunda 6 aylık bir roaccutane tedavisi sonunda bitirdim. şimdilik hiçbi belirti yok, yeniden çıkacak gibi durmuyor. cildim karma gibi bişi oldu ama yağlanma pek yok hatta hiç yok diyebilirim. ağzımın kenarındaki kapalı komedonlar hep kurudu gitti. burun kenarımdaki yağlanmaya bağlı olark beliren kılcal damarlar yok. baya rahaltadım yani, inş geri gelmez. eğer problem içtense, sanırım hiçbirşey sürerek vakit kaybetmemek lazım bunu anladım, çünkü etki etmiyor. hatta daha kötü bozuyor cilt yapısını :KK43:

ben de 2 sene aralıklarla kullandım roacutanne, yani doktorumun gözetiminde, ancak hiç bir işe yaramadı ki daha önce de belirttiğim gibi teyzem cilt doktoru ve hayatım boyunca kurtulamayacağımı söyledi, sürekli yenileyeceğini :KK43:

ben de 2 sene aralıklarla kullandım roacutanne, yani doktorumun gözetiminde, ancak hiç bir işe yaramadı ki daha önce de belirttiğim gibi teyzem cilt doktoru ve hayatım boyunca kurtulamayacağımı söyledi, sürekli yenileyeceğini :KK43:

Aaaaaa!!:KK53: neden ki canım sorun neymiş peki :KK53::26:

Aaaaaa!!:KK53: neden ki canım sorun neymiş peki :KK53::26:

bu benim vücudumun yapısıymış, bir anlık gidebilirmiş ama sonunda hep yenileyecekmiş, günde 3 litre su içiyorum ben, yediklerime de dikkat ediyorum, en son işte franksiyonel lazeri önerdi gözeneklerimin kapanması için, yüzümde svilce izleri var onlardan da kurtulabilirmişim ancak Fransa'da franksiyonel lazer çok pahalı, Fransa'da yaşadığım için :KK43:

Kizlar banada zoratenin mi ne varya ondanonerdi cevremdekiler yok senin yuzunde bsey deselerde bu pitirliklar beni cidden deli ediyo surekli yuzumde bi sorun var gbi geliyo=( salisilik asit bile doktu mahvetti suratimi biraz daha sabredicem onumuzdeki kis kullanicam ilaci ya bole olmicak gbi='( Suan cay agaci maskesi ve yagini suruyorum yosun sabunuyla elma sirkesyle falanda siliyorum bakalim nolcak..

Doktorda bana başka turlu kurtulamazsin dedi =( Bisey sorucamda size roaccutane kullaniken o cilt altindaki komedonlarin hepsi disarimi firladi yoksa icten eriyip gittimi? Hepsi disari cikicaksa isimiz var valla..Bide cok kirmizilik ve iz kaldimi donustuler mi kapali komedonlar sivilceye?

bu benim vücudumun yapısıymış, bir anlık gidebilirmiş ama sonunda hep yenileyecekmiş, günde 3 litre su içiyorum ben, yediklerime de dikkat ediyorum, en son işte franksiyonel lazeri önerdi gözeneklerimin kapanması için, yüzümde svilce izleri var onlardan da kurtulabilirmişim ancak Fransa'da franksiyonel lazer çok pahalı, Fransa'da yaşadığım için :KK43:

Of yaa canim benim :KK43:

Doktorda bana başka turlu kurtulamazsin dedi =( Bisey sorucamda size roaccutane kullaniken o cilt altindaki komedonlarin hepsi disarimi firladi yoksa icten eriyip gittimi? Hepsi disari cikicaksa isimiz var valla..Bide cok kirmizilik ve iz kaldimi donustuler mi kapali komedonlar sivilceye?

Canim komedonlar benim oyle fazlaydi ki irili ufakli, onlardan boyle bir ya da iki tanesi sivileceye donusurdu arada bi, yani kok yapmisti icerden top gibi ele geliodu hic gecmiodu.o bir iki tanesi oyle disari atti.ama diger beyaz komedonlar icten eriyip gitti. Yok canim hic kalmadi iz filan.cunku sivilceye donmediler icten eriyip gittiler dedigim gibi.farkina bile varmadim ^^ ama simdi ins ayni seyden bahsediyoruzdur.benim kapali komedon dedigim boyle siksak da gecmeyen ici krem gibi yag dolan ve siktikca yine olusan cins beyaz noktalar dimi

Canim komedonlar benim oyle fazlaydi ki irili ufakli, onlardan boyle bir ya da iki tanesi sivileceye donusurdu arada bi, yani kok yapmisti icerden top gibi ele geliodu hic gecmiodu.o bir iki tanesi oyle disari atti.ama diger beyaz komedonlar icten eriyip gitti. Yok canim hic kalmadi iz filan.cunku sivilceye donmediler icten eriyip gittiler dedigim gibi.farkina bile varmadim ^^ ama simdi ins ayni seyden bahsediyoruzdur.benim kapali komedon dedigim boyle siksak da gecmeyen ici krem gibi yag dolan ve siktikca yine olusan cins beyaz noktalar dimi
evet evet ayni seyden bahsediyoruz canim deri altinda ucu olmayan yağ bezeleri kurtulamadim bir bucuk yildir ins kurtulucam bu ilacla ya..banada icten ericekler gibi geliyo yanliz bsey daha sorucam ilaca basladiktan ne kadar sure sonra eriyip gittiler?Benim yuzumde hic sivilce yok sadece komedon benim sorunum.4 ay kullan yeter dedi doktor 4 ay yeterlimidirki

evet evet ayni seyden bahsediyoruz canim deri altinda ucu olmayan yağ bezeleri kurtulamadim bir bucuk yildir ins kurtulucam bu ilacla ya..banada icten ericekler gibi geliyo yanliz bsey daha sorucam ilaca basladiktan ne kadar sure sonra eriyip gittiler?Benim yuzumde hic sivilce yok sadece komedon benim sorunum.4 ay kullan yeter dedi doktor 4 ay yeterlimidirki

tatlım tabi bünyeden bünyeye göre değişir, benimki tedavinin son ayı gibi yok oldu tamamen. küçükler daha önce yok oluyo ama büyüklerin geçmesi biraz daha zaman alıyo :KK34: bence eğer uzatabiliyosan süreyi 6 aya tamamla, çünkü standart tedavi süresi 6 ay. 4 ay kullananlarda sorunların geri gelme olasılığnın biraz daha fazla olduğunu okumuştum. tabi o da sorununa göre değişir ama bana sorarsan 4 ay kullanırsan 2 ay daha sabret doktorun versin, tam olsun tedavin :KK34: benim şu an biteli yanlış hesaplamadıysam 2.5-3 aya yaklaşıyor, komedonlar geri gelmedi çok şükür. hala pürüzsüz çene kısmı :KK52:

daha önceleri yazmıştım kızlar komedonlarıma uyguladığım kürü, %50si geçti ancak hala çıkıyordu. Sonra gittiğim kuaförde kadının biri sabun önerdi. Aldım ve kullanmaya başladım. gözeneklerim gerçekten kapanmaya başladı. Ama hala azalmıyorlardı. Ben de tekrar kuföre gittiğimde söyledim hala geçmediler diye O da bana aynı markanın bu kez keçi sütlü sabununu verdi. Sonuçmu?Mükemmel! Önceki ve sonraki halini gerçekten göstermek isterdim, ama maalesef unuttum çekmeyi fotoğraflarını. Sonra şey dedim kendi kendime yıllardır o kadar markanın ürününü kullandın, doğal kürler uyguladın, hiç biri bu sabunun yaptığı şeyi yapamadı diye.Ben tabi düzenli olarak her ay cilt bakımına gidip komedonlarımı sıktırıyorum da. Cilt bakımından geldiğim günün ertesi sabahı keçi sütlü sabunu hemen yüzüme sürüp 20 dakika bekletip yıkıyorum. bir de transparan sabunu sürüp yüzümü hiç yıkamadan bekletiyorum. hatta o yüzle uyuyorum, uyanıyorum. Sabah yüzümü öyle yıkayıp güneşten koruyucumu sürüyorum. aynı iki sabunu cilt bakımına gittiğim günler dışında her gece uyguluyorum. Markanın ismini verebiliyormuyuz bilmiyorum ama reishi mantarlı sabun diye yazarsanız markayı da görürsünüz. ipucunuz baş harfleri: g.e !:KK51::KK52::nazar:

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba, yüzümde kapalı komedonlar var önceden bunlar siyah noktaydı şimdi minik top gibi şeyler dönüştüler yanağımın tamamı ve çene bölgemde dolular. en son bi yerde bi tedavi yaptırdım ve yüzümde izler kaldı ayrıca yüzümde sivilceler çıkmaya bailadı ve bunların izleri aylardır geçmiyo, şimdi yara izi gibi noktalarda kaldı. ilk yazıyı okudum ve Allahım benim gibi birisi var dedim, artık psikolojimde bozuldu aynaya bakmak istemiyorum çünkü. Allah aşkına birisi bir şey söylesin kafayı yemek üzereyim

ben burda anlatilan lavanta kürü ile hepsinden kutludum ve bir daha cikmadilar. Mutlaka deneyin derim :)

daha önceleri yazmıştım kızlar komedonlarıma uyguladığım kürü, %50si geçti ancak hala çıkıyordu. Sonra gittiğim kuaförde kadının biri sabun önerdi. Aldım ve kullanmaya başladım. gözeneklerim gerçekten kapanmaya başladı. Ama hala azalmıyorlardı. Ben de tekrar kuföre gittiğimde söyledim hala geçmediler diye O da bana aynı markanın bu kez keçi sütlü sabununu verdi. Sonuçmu?Mükemmel! Önceki ve sonraki halini gerçekten göstermek isterdim, ama maalesef unuttum çekmeyi fotoğraflarını. Sonra şey dedim kendi kendime yıllardır o kadar markanın ürününü kullandın, doğal kürler uyguladın, hiç biri bu sabunun yaptığı şeyi yapamadı diye.Ben tabi düzenli olarak her ay cilt bakımına gidip komedonlarımı sıktırıyorum da. Cilt bakımından geldiğim günün ertesi sabahı keçi sütlü sabunu hemen yüzüme sürüp 20 dakika bekletip yıkıyorum. bir de transparan sabunu sürüp yüzümü hiç yıkamadan bekletiyorum. hatta o yüzle uyuyorum, uyanıyorum. Sabah yüzümü öyle yıkayıp güneşten koruyucumu sürüyorum. aynı iki sabunu cilt bakımına gittiğim günler dışında her gece uyguluyorum. Markanın ismini verebiliyormuyuz bilmiyorum ama reishi mantarlı sabun diye yazarsanız markayı da görürsünüz. ipucunuz baş harfleri: g.e !:KK51::KK52::nazar:

sabunların tıkadığı hakkında bir şeyler duymuştum, öyle kötü haldeki yüzüm bir yer kullanmaya korkar oldum. makyaj yapıyor musun bu arada? tıkıyor malum yüzü. ve kullandığın bi güneş kremi var mı?

çok sağol arkadaşım, inşallah düzelir benimkide. seninki nasıldı ve ne kadar sürede geçti acaba?
Canim benim butun yüzüm doluydu. Kullanmaya baslayinca 1 hafta da degisimi farkettim ama ben 3 kez 15 gunluk kür uyguladigimda tamamen bitti ve 1 yil gecti ustunden bir daha hic cikmadi tatlim

Kizlar bendede bu durum var senelerdir gecmiyolar ve giderek artiyolar 4 gun once doktora gittim ve bana aknetrent verdi komedonlarin iltihapli sivilceye donustugunu duymustum doktora israrla sormamama ragmen donusmez dedi 3 gundur kullaniyorum ama yuzumun heryerinde sivilce cikmasindan korkuyorum acaba biraksam mi?

kızlar merhaba, bu siteyi sürekli takip ediyordum ama ilk defa yazıyorum. Ben gibi olanlara da fikir olsun diye. Bu kapalı komedonlara çözüm bulduğumu düşünüyorum. Benim yüzümde 6-7 aydır çene bölgemdelerdi. peeling,kil maskesi vb. hiçbirşey fayda etmedi. Uzun yıllar roacutane tedavisi gören ve sivilceyle çok uğraşan biri olarak bunu ilk defa yüzümde gördüğümü söyleyebilriim. Doktora gittim bana aknilox ve sivex krem verdi. 2 ay kullandım aknilox un hiçbir işe yaramadığını gördüm. Sivex çok ufak olanları geçirmişti. Onu kullanmaya devam ettim. Birdaha doktora gittim bu seferde differin krem verdi. Sabahları differin, akşamları sivex sürdüm bir miktar azalsa da hala duranlar vardı. Derimin altındaydılar. Yüzüme peeling yaptım 2 hafta önce, bu kremleri kullandığımdan beri yapmıyordum . Kremleri kullandığım için çenem soyuldu. Üst deri tamamen soyuldu. 1 haftada iyileşşti ama iyileştiğinde inanamadım birçoğu gitmişti. Halla var mı derseniz ? evet var ama eskisine göre çok çok iyi. Artık aynaya bakabiliyorum. Kremleri hala kullanıyorum. Önümüzdeki hafta tekrar doktora gideceğim. Bu arada en önemli şeyi söylemeyi unuttum kızlar Dua :) ,Derdi veren de Allah , şifayı verende buna artık daha çok inanıyorum. Son birşey daha elma sirkesi ve soda karışımınıda uygulamaya başlıyacağım. Elma sirkkesini kendim yaptım , doğal olsun diye. iyi geleceğinden şüphem yok, Saraçoğluğu nun birçok kürü işe yarıyor.Umarım hepininiz çözüm bulursunuz, Sivilceden daha ço mutsuz eden birşey .

X