Beta hcg hızlı arttı kızlar acil bakın

nursu keles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
64
12
28
Kızlar lütfen bilgisi olan acil cevap yazabilir mi? Ben Salı günü sabah evde test yaptım gebe olduğumu öğrendim. Hemen doktora gidip kan verdim. Total Hcg 285 çıktı yani değere baktığımızda 4 haftalık gebeliğin başlarında olmam gerekiyor cuma günü tekrar başka hastahanede kan verdim beta hcg 1373 çıktı doktor normal bir artış değil alttan bakalım dedi alttan bakınca normal gözüküyor dedi fakat iki gün sonra yeniden gel dedi. Şimdi iki gün bekleyeceğim ama içim içimi yiyor sizce bu dış gebelik belirtisi mi yoksa normal olabilir mi daha önce bu durumu yaşayan var mı?

İkiz olabilir, dış gebelik olabilir, mol olabilir hızlı artışta. Sonuçta farklı hastanelerde vermişsiniz biri total hcg biri beta hcg. Her şey tamamen normal de olabilir tabi. Bekleyip göreceksiniz. Ani bir ağrınız olursa acile gidersiniz.

Anlamadım neden size fazla geldi gayet sağlıklı görünüyor. İlk dönemlerde 2 katı geçer artış gayet de güzel duruyor. Doktorun öyle demesi beni sasırttı. Dış gebelik olsa asıl böyle güzel artış olmaz. Mol gebelikte 100000 gibi değerler görülür. Saçma geldi yani

Bende sonradan doktora kazdım zaten durduk yere alttan muayene etti halbuki araştırdıkça o artış çokta anormal değilmiş yani ya da bi kan daha alsaydı alttan muayene hemen gerekiyor muydu anlamadım tabi o an korkudan bunları düşünemiyor insan

Evet merak etmeyin içinizi ferah tutun sağ sağlıklı ilerler insallah

Merhaba son durumunuz nedir acaba inşallah güzel ilerliyordur gebeliğiniz ?

Merhaba :) çok şükür kalp atışını aldık 7. Hafta içindeyiz bakalım inşallah sağlıklı geçer süreç :) teşekkürler sorduğunuz için :)
Çok sevindim inşallah sağlıklı bir şekilde alırsınız kucağınıza Keseyi beta hcgniz kaçken gördünüz acaba?
Bende cuma günü sabah kan vermiştim 170 çıkmıştı beta dünde kan verdim birden yükselmiş 1051 çıktı yarın 16:15 için randevu aldım kadın doğumdan keseyi görebilme umuduyla gidicemde

Hayirli olsun

Doktorunuz çok gereksiz yere sizi üzmüş benim her gün hemen hemen ikiye katlanıyordu değerim çok şükür 10 haftalık olduk herşey yolunda şimdilik zaten 24-48 saat içerisinde ikiye katlanması beklenir beta değerinin sizinki de gayet güzel yükselmiş

İlk iki artış düşüktü ama sonrasında yükseldi canım.Çok şükür bugün karından ultrasonla keseyi gördük.Ama kese biraz normale göre ortada dedi.Ayın 17sinde tekrardan gel bir bakalım dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…