Beş Vakit Namaz Kılanlar...

ben de birazdan kılacağım canım...gözümde arpacık çıktı :KK43:
bebek tedavisi görüyorum da çok heyecan stres karışık iyice dudağımda uçuk derken o yara oldu şimdi arpacık çok acıyor ya :KK43:((((((((
Işte bunlar hep bahanemiz biliyor musun canım Allah insallah hayırli bir evlat nasip eder en kısa zamanda.
Bak eşimin dedesi cok hastaydı unutkanlık vardi herseyi unutmustu adamcagız. Alzaymır (yazilisi hatali olabilir) hani buz gibi havada üstünü örtmeyi bile unutuyordu. Bilmiyordu. Ama sabah namazına dahi kalkıyordu. Ezan okunur okunmaz abdest almaya calisiyordu. Belki yanlis aliyordu sadece yuzunu ayagini yikayip abdest aldim saniyordu. Ama o ona inanmıştı niyeti yine Allahın emrini yerine getirmekti. Içindeki Allah aşkıyla yapiyordu bunu. Rabbim nur içinde yatırsın. Mekanı cennet olsun insallah.
Yani demem o ki o adam ne hastalıklarla mycadele ederken namaz kılmaya calışıyordu da biz ufacık seyleri bahane ediyoruz.
Bugun yorgunum bugun hastayım diyoruz. Senin icin demiyorum kendim icinde boyle bu. Bende öyle yapıyorum cunku.
Ama korkuyorum Allah ahirettte niye namaz kılmadın dediğinde "yorgundum " dmeye utanıyorum.

ben de birazdan kılacağım canım...gözümde arpacık çıktı :KK43:
bebek tedavisi görüyorum da çok heyecan stres karışık iyice dudağımda uçuk derken o yara oldu şimdi arpacık çok acıyor ya :KK43:((((((((

Arkadaşım o şalazyondur. Halk dilinde arpacık (it dirseği) de deniyor.

Şuan ben de var. İkinci kez tekrarladı aynı yerde malesef. Sıcak suyla tampon yaparak tıkanan kanalları açıp o arpacığı yok edebilirsin. Doktora görün belki merhem ve damla da verir.
Ben çıkar çıkmaz tedbir almadığım için kist şeklini aldı. O zaman iyileşmesi daha zor.

Allah şifa versin. Geçmiş olsunnn..

Arkadaşım o şalazyondur. Halk dilinde arpacık (it dirseği) de deniyor.

Şuan ben de var. İkinci kez tekrarladı aynı yerde malesef. Sıcak suyla tampon yaparak tıkanan kanalları açıp o arpacığı yok edebilirsin. Doktora görün belki merhem ve damla da verir.
Ben çıkar çıkmaz tedbir almadığım için kist şeklini aldı. O zaman iyileşmesi daha zor.

Allah şifa versin. Geçmiş olsunnn..
çok sağol canım bebek tedavisindeyim gülüm önce dudakta uçuk şimdi arpacık derken stresimin ben bile farkında mı değilim bilemedim canım işte ...
hayatımda ilk kez çıktı :KK43:

Arkadaşlar size tavsiyem yatsı namazını daha yatsı ezanı okunmadan hemen önce hazırlığınızı yaparak (abdest alma, namaza uygun kıyafeti giyme, vb..) namaz kılacağınız yerde, seccadeyi serip ezanı beklemenizi tavsiye ederim.

Ben öyle yapıyorum ve çok şükür Rabb'ime namaza başladım başlayalı yatsı namazını hiç öyle geç saatlere kadar erteleyip de geç kılmadım ya da ağırlık çöküp de kılmamazlık etmedim. İstisnaları vardır elbet geç kıldığım olmuştur ama iki elin parmaklarını geçmedi diyebilirim bu geç kılmalarımın..

Allah hakkıyla namazı kılanlardan eylesin inşaAllah bütün inananları. Allah bu yolda yardımcımız olsun hepimizin..

Arkadaşlar size tavsiyem yatsı namazını daha yatsı ezanı okunmadan hemen önce hazırlığınızı yaparak (abdest alma, namaza uygun kıyafeti giyme, vb..) namaz kılacağınız yerde, seccadeyi serip ezanı beklemenizi tavsiye ederim.

Ben öyle yapıyorum ve çok şükür Rabb'ime namaza başladım başlayalı yatsı namazını hiç öyle geç saatlere kadar erteleyip de geç kılmadım ya da ağırlık çöküp de kılmamazlık etmedim. İstisnaları vardır elbet geç kıldığım olmuştur ama iki elin parmaklarını geçmedi diyebilirim bu geç kılmalarımın..

Allah hakkıyla namazı kılanlardan eylesin inşaAllah bütün inananları. Allah bu yolda yardımcımız olsun hepimizin..
Amin canım benim.
Tesekkur ederim tavsiyen için fakat kucuk bebegim var bu soyledigini her zaman uygulayamaya bilirim yinede aklımda sadee yatsı için degil butun namazlar için.
Bu arada sabah namazina nasıl uyanıyorsunuz?
Ben sabahları uyanık olsamda kılamıyorum çok zor geliyor çok :KK43:

Amin canım benim.
Tesekkur ederim tavsiyen için fakat kucuk bebegim var bu soyledigini her zaman uygulayamaya bilirim yinede aklımda sadee yatsı için degil butun namazlar için.
Bu arada sabah namazina nasıl uyanıyorsunuz?
Ben sabahları uyanık olsamda kılamıyorum çok zor geliyor çok :KK43:

Allah affetsin çoğu zaman kılamıyorum. Uyanamıyorum çoğu zaman malesef :KK43: Kazasını kılıyorum öğle vaktini kıldıktan sonra..

Allah razı olacağı şeyi yaşatsın biz inananlara. O iradeyi, gücü, kuvveti, isteği nasip etsin isteyen herkese inşaAllah. (amin)

Allah affetsin çoğu zaman kılamıyorum. Uyanamıyorum çoğu zaman malesef :KK43: Kazasını kılıyorum öğle vaktini kıldıktan sonra..

Allah razı olacağı şeyi yaşatsın biz inananlara. O iradeyi, gücü, kuvveti, isteği nasip etsin isteyen herkese inşaAllah. (amin)
Amin canım amin hani bir derdimiz olunca namaz kılıp dua ediyoruz ya. Derdimize derman bulunca bırakıyoruz. Resmen unutuyoruz namazı.
Tekrar bir derdim olunca dönüp dua edip el açmaya utanıyorum. Sanki işm düşünce yardım istiyor gibi halbuki her an her saniye Allahı anmalıyız. :KK43:

Rabbim hepimize güç versin.

Amin canım amin hani bir derdimiz olunca namaz kılıp dua ediyoruz ya. Derdimize derman bulunca bırakıyoruz. Resmen unutuyoruz namazı.
Tekrar bir derdim olunca dönüp dua edip el açmaya utanıyorum. Sanki işm düşünce yardım istiyor gibi halbuki her an her saniye Allahı anmalıyız. :KK43:

Rabbim hepimize güç versin.

Amin..

İnsanoğlu nankördür. Bize sonsuz güzellikler sunan Allah'a malesef hakkıyla kulluk edemiyoruz. Rabb'imiz biz insanları nasıl da tarif etmiş.

***''Gemiye bindikleri zaman dini Allah’a has kılarak O’na dua ederler. Onları kurtarıp karaya çıkardığı zaman ise bir de bakarsın ki, Allah’a ortak koşuyorlar.'' (Ankebut, 65.ayet)

***''O, istediğiniz şeylerin hepsinden size verdi. Eğer Allah’ın nimetlerini saymaya kalkışsanız sayamazsınız. Şüphesiz insan çok zalimdir, çok nankördür.''(İbrahim Suresi, 34.ayet)

****''İnsan kahroldu (Allah’ın Rahmeti’nden kovularak kendini mahvetti), o ne kadar çok nankör.'' (Abese,17.ayet)

***''Eğer insana tarafımızdan bir rahmet (nimet) tattırır da, sonra bunu ondan çekip alırsak, şüphesiz o ümitsiz ve nankör oluverir.'' (Hud,9.ayet)

Daha birçok ayet var bu halimizi anlatan. Bunlar sadece birkaçı. Çok nankörüz, şükürsüsüz, en ufak bir olayda isyan ediyoruz malesef

Hayırlı sabahlar arkadaşlar
bende cocuk falan yok tabi kolay gibi gelebilir size sabah namazı ezanı okunurken kalkıyorum kahvaltıyı hazırlıyorum eşim kalkmadan abdestimi alıyorum eşim kalkıyor daha sonra o lavaboda iken namazımı eda ediyorum eşim hazırlanıyor kahvaltı yapıyoruz 5 dk. onu yolcu ediyorum işe gitmek için hazırlanıyorum o sırada tekrar lavaboya girdiğim için abdestimi yeniliyorum işe de abdestli gitmiş oluyorum. öğlen namazına kadar bu abdest beni idare ediyor öğlen mazaı için abdestimi alıyorum eda ettikten sonra ikindi namazına kadar bu abdest beni idare ediyor akşam namazımı eve geliyorum evde abdest alıp kılıyorum... yatsı namazı içinde aynı şekilde eşim gelmeden kılmış olyorum eşim gelince akşamın ağırlığı çöküyor yorgunluk v.s. derken zor oluyor...iş yerinde namaz kılacak yer yok maalesef zorluklarla kılıyorum bu beni yıldırıyordu önceleri... hele yakınınızda biri vefat edince hayatı daha bir anlıyorsunuz yaradılış gayemizi unutmamamız gerek...ama mümin zorluklarla ancak imanını kuvvetlendirmeli daha lezzetli olur ibadetleri... nefsimizi köretlmeliyiz...ben bunun için çabalıyorum nefsimi ezmeye çalışıyorum...Salih ameller işlemek için çalışıyorum bilgilenmek istiyorum evlatlarımı da bilgilendirmek istiyorum Rabbim nasip ederse...birbirimize destek olalım beş vakit kıldıktan sonra yatsı namazından sonra herkes yazsın beş vakiti tamamladım diye ... bunu 21 gün yaparsak alışkanlık olur devam ederiz...bakarsınız teheccüh namazı bile kılmaya başlamısız?:KK36:

Kızlar 1 haftadır bronşit oldum yatak döşek yatıyorum o yüzden kılamıyorum (ALLAH affetsin) ama inşallah en kısa zamanda başlayacağım : )

index.php

@Papatya nasılsın? çoktandır buralarda gözükmüyorsun işlerin yoğun sanırım...ben de bu ay adetimde aşılama yaptıracağım kısmetse heyecan stres sıkıntı hepsi karışık dualarını bekliyorum:KK200:

Kızlar namaz kılıyor musunuz?
Ben bugun itibari ile 5 vakit namaz kılmak istiyorum :KK43: kaç kere başladıysam olmadı hep yarım yamalak oluyur hep bir eksik kalıyor ama artık hepsini kılmak istiyorum :KK43:

@Papatya nasılsın? çoktandır buralarda gözükmüyorsun işlerin yoğun sanırım...ben de bu ay adetimde aşılama yaptıracağım kısmetse heyecan stres sıkıntı hepsi karışık dualarını bekliyorum:KK200:
Canım Rabbim hayırlı bir evlat versin inşallah ♡

Kızlar namaz kılıyor musunuz?
Ben bugun itibari ile 5 vakit namaz kılmak istiyorum :KK43: kaç kere başladıysam olmadı hep yarım yamalak oluyur hep bir eksik kalıyor ama artık hepsini kılmak istiyorum :KK43:
öğlen namzımı kıldım şimdi canım...

X