Bereket, rızık ve iş için dua

ferdaw ferdaw "Allahım sen kullarının gönlünden geçenleri bilirsin. Bana hayırlısı ile başarılı olacağım bir iş nasip et. İşlerimi kolaylaştır ve başladığım işleri bitirmeyi nasip et ve başarılı olmamı sağla. Dünya malına tamah ettirme Rabbim. Bu duaya katılan ve Amin diyen tüm kullarının hayırlı dualarını kabul eyle."

B Bgmcanatar (İsim Begüm ) Yarabbim aileme saglikli sihhatli uzun omurler ver borclarimiza odeme kolayligi hayirli bereketli bol kazanclar nasip eyle.aileme para sıkıntısı gosterme kimseye muhtac etme yarabbim.Anneme sifa ver saglikli uzun omur nasip et.esimin panik atak hastaligina sifa ver.askerde olan berkay kuluna ve tum askerlerimize hayirlisiyla sag salim vatan gorevini yapip donmesini nasip et.kardesim berke hayirli bir kısmet ver yuvasini kursun.bana ve isteyen herkese ev almayi kolay odemeyi saglikla huzurla oturmayi nasip eyle.cocuklarimizi tum kotuluklerden koru saglikla guzel gunler gorsunler amin.

M Minikbirmucizemeselesi (İsim Gül )Rabbim sen ya Halik sin ,ya Barisin ,ya mütekebbirsin, ya Musavvir sin,ya Evvelsin,ya Latifsin En güzel isimler senindir Rabbim yoktan var edersin şekil verirsin , Lütfedersin. Yaratmak senin için çok kolaydır .Allahım dua edin icabet edeyim buyuruyorsun Rabbim sana dua ediyoruz Gül kardeşimize ve isteyen tüm kardeşlerime sağlıklı sıhhatli güzel ahlaklı imanlı kuranlı ,güzel yüzlü,güzel huylu , merhametli, ömürlü evlatlar nasip et tez vakitte Rabbim oldu sevincini yaşat. Rabbim Güle ve eşine sağlık sıhhat ver birliklerini dirliklerini huzurunu ve eşiyle birbirlerine duydukları sevgiyi saygıyı arttır ve daim et. Evlerine Bolluk bereket ver Rabbim amin amin amin ecmain )

@minik kalp0753 Allahım melike kuluna sağlıklı sıhatli bir evlat nasip et. maddi olarak bizi rahatlattığın için sana şükürler olsun yarabbim. eylül ayında aksilik çıkmadan ameliyat olmamı nasip et yarabbim. ve tüp bebeğe başlicak gücü bize nasip et zamanını en iyi sen bilirsin ama melike kuluna en hayırlı zamanda nasip et yarabbim.

F FairyTale89 Rabbim Ya Fettah’sın tüm kapıları açansın Sibel kulunun tüm çaresizliklerine çare ol , dertlerine deva ol Allah’ım.Sıkıntılarımdan dertlerimden tez zamanda kurtulup düzlüğe feraha çıkar ailemi sevdiklerimi koru Allah’ım.Tez zamanda hayırlı kapılar aç hayırlı kazanç kapıları aç ve yüklü miktarda olan borçlarımı ödemeyi nasip et Allah’ım.Dualarımı kabul eyle ve Duama amin diyen kullarının da dualarını icabete eriştir Rabbim.(Amin)

Bulutum86 Bulutum86 Ya Vedud Ya Beduh Ya Atuf Ya Allah Allahım tuğba kulunun evine bereket hanesine mutluluk ver. Ailesini sevdiklerini eşini her türlü kötülüğe belaya karşı koru. Hayırlısıyla saglıklı bir şekilde cocugunu kucagına almayı nasip et.Kimseye muhtaç eyleme. Allah’ım! Fakirlikten, yoksulluktan ve zilletten sana sığınırız.Haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan da sana sığınırız.Hayırlısıyla tuğba kulunun atamasının gerçekleşmesini önündeki tüm engellerin kalkmasını nasip eyle. Beladan musibetten kötü insanların şerrinden cümlemizi koru yarabbim.Amin

DantelKiz DantelKiz (İsim Kübra ) Allahim kalan omurumuzu geceninden hayırlı kıl . Bana zarar verebilecek insanlardan uzaklasmami sagla . Nefsimin şerrinden sana siginirim .Evimin rizkini genislet abim tez vakitte hayirlisiyla iş bulup çalışsın annelerimize babalarimiza saglik sihhat ver evlat isteyenlere ici sira bna tez vakitte hayirlisiyla evlat sahibi olmayı nasip et amin amin amin

Blue_Peri Blue_Peri Rabbim bu ebru kuluna ve ailesine saglık huzur,hayırlı ömür nasip et.günahlarımızı bağışla,Dualarımızı hayra çevir kabul et. Aileme ve sıkıntıda olan herkeze hayırlı, helal,bol rızıklar ihsan et.senin gönlün bol sana hiçbirşey zor gelmez evlat isteyenleri küçük minnaklar ile taçlandır. Rabbim hayırlısından,iyisinden ve hayırlı komşular ile birlikte Bana ve tüm isteyenlere ev almayı ve kolaylıkla ödemeyi,içinde huzurla,sağlıkla oturmayı nasip et.Rabbim evlatlarımızı kötülüklerden koru.Amiiiiin )

Safir Taht Safir Taht Yarabbim sen Songül kulunun ailesini , sevdiklerini , tüm dua arkadaşlarını ve kendisin koru. Bizlere sağlık , sıhhat, huzur ,mutluluk , afiyet ver. Allah ım sen bizleri şeytanın şerrinden, kabir azabından, cehennem ateşinden , kaza beladan,kem gözlerden , nazardan, fitneden, zalimin şerrinden koru. Her daim sana muhtacız , sana sığınıyoruz. Yarabbim bizlere helal, bereketli ,bol kazanç kapıları aç . Borçlarımızı kolaylıkla ödeyebilmeyi nasip et. Gönlümüzden geçeni hayırlı kıl Yarabbim . Sana açılan ellerimizi , kalplerimizi , dualarımızı kabul buyur yüce Rabbim , sen her şeye Kadirsin . Amin.

CUMA ZİKRİMİZ

Ya Müyessir (310) - Herkes için 34 adet okunacak , okuyan kişi sıra kendisine geldiğinde , kendi duası için 38 adet okuyacak

196 Ya Vacid (196) - Herkes için 21 adet okunacak , okuyan kişi sıra kendisine geldiğinde kendi duası için 28 adet okuyacak

El Vehhab (196) - Herkes için 21 adet okunacak , okuyan kişi sıra kendisine geldiğinde kendi duası için 28 adet okuyacak

7 adet ” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni” duası. (Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin)

7 adet salavat "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "
Okuyup arkadaşımızın duasını edeceğiz🤲🏻
Listeyi bu şekilde tamamlayacağız🌹

ÖNEMLİ NOT:
Sayılar , kişi sayısına bölündüğünde küsurlu çıktığından ardaki fark okuyan kişinin sayısına eklenerek tamamlandı . Daha evvel ki okumada da yaptığımız gibi yapacağız yani.

Okumayı Cuma günü mümkün olduğu kadar erken saatlerde bitirmeye çalışalım arkadaşlar . Mesajda herhangi bir yanlışlık varsa paylaşırsanız düzeltelim . Hepinize sevgiler.

Yüce Rabbim tez zamanda dualarımızı kabul buyur inşallah ...Amin...Amin...Amin...
Okudum Rabbim kabul etsin.allah hepimizden razı olsun 🤗

@ B Bgmcanatar
@ M Minikbirmucizemeselesi
@ minik kalp0753 minik kalp0753
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ DantelKiz DantelKiz
@ Blue_Peri Blue_Peri
@ Safir Taht Safir Taht

Duaya katılan herkese teşekkür ederim. Safir Taht Safir Taht canım listeyi yaptığın için çok sağ ol. Sayende tamamladık.

Daha eve yeni geldim ve tabi olumsuz geri dönüş aldım bu işten de. Çok iyi geçmiş bir görüşmeydi ve en güçlü aday sensin dediler çıkarken ama iki saat sonra arayıp başka birini aldıklarını söylüyorlar. Artık ne diyeyim bilmiyorum. Aylardır dua ediyorum, bir sürü yerden görüşmeye çağırılıyorum ama olmuyor. Alındığım işler bile sonrada geri tepıyor. Allah rızkı vermeyince vermiyor. Nasip değilse ne kadar uğraşırsan uğraş olmuyor. Beni de böyle sınıyor ne yapayım. Artık dua edecek gücüm yok benim arkadaşlar.

Hepinizden özür dilerim, grubunu kurdum ama devamını getiremedim. Lütfen alınmayın kırılmayın bana. Çünkü gerçekten çok yoruldum artık. Bilmiyorum toparlayabilir miyim? Hakkınızı helal edin, boşa zamanınızı aldım.

ferdaw ferdaw rica ederim canım ne demek , ben yapmasam aramızdan biri yapardı eminim.

Niye zamanımızı alasın lütfen öyle düşünme . Keşke karşı karşıya oturup saatlerce dinleyebilsek birbirimizi . Sıkma canını desem fayda etmeyecek biliyorum . Elbet bir çıkış yolu gösterecek Rabbim , zamanı gelecek . Umudunu yitirme sakın , Allah görüyor , biliyor. Biraz daha bekleyeceksin gibi görünüyor ama bu süreçte kalbine kötü düşünceler sokmamaya çalış , zor biliyorum ama sakın çabalamaktan vazgeçme . Sığındığın liman en güvenlisi bunu unutma .

@ B Bgmcanatar
@ M Minikbirmucizemeselesi
@ minik kalp0753 minik kalp0753
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ DantelKiz DantelKiz
@ Blue_Peri Blue_Peri
@ Safir Taht Safir Taht

Duaya katılan herkese teşekkür ederim. Safir Taht Safir Taht canım listeyi yaptığın için çok sağ ol. Sayende tamamladık.

Daha eve yeni geldim ve tabi olumsuz geri dönüş aldım bu işten de. Çok iyi geçmiş bir görüşmeydi ve en güçlü aday sensin dediler çıkarken ama iki saat sonra arayıp başka birini aldıklarını söylüyorlar. Artık ne diyeyim bilmiyorum. Aylardır dua ediyorum, bir sürü yerden görüşmeye çağırılıyorum ama olmuyor. Alındığım işler bile sonrada geri tepıyor. Allah rızkı vermeyince vermiyor. Nasip değilse ne kadar uğraşırsan uğraş olmuyor. Beni de böyle sınıyor ne yapayım. Artık dua edecek gücüm yok benim arkadaşlar.

Hepinizden özür dilerim, grubunu kurdum ama devamını getiremedim. Lütfen alınmayın kırılmayın bana. Çünkü gerçekten çok yoruldum artık. Bilmiyorum toparlayabilir miyim? Hakkınızı helal edin, boşa zamanınızı aldım.
Helal olsun canım boşa geçmedi biz ne zaman okusak eşimin eşleri açıldı.sende hakkını helal et.duada devam önemli canım. Vazgeçme imtihanın bu belki de Rabbim dua etmekten vazgeçecek mi benim kulum diye deniyordur canım.sabır ve şükür den vazgeçme Allah büyük 🤗🤗

İbrahim Ethem Hazretleri, tâcı tahtı terk ediyor, Seneler sonra Kendi YAPTIRDIĞI camide yatsı Namazı kılıyor, Dışarıda kar var, hava çok soğuk, "Şurada kıvrılayım da sabah olunca giderim” diye düşünüyor, Caminin bekçisi geliyor...
Bekçi: “Ne yapıyorsun burada” diyor...
İ. Ethem: “Müsaade et şurada yatayım, Sabah Namazından sonra gideceğim” diyor,
Bekçi bacağından tutuyor onu ve “İBRAHİM ETHEM SENİN GİBİ ÇULSUZLAR İÇİN YAPTIRMADI BU CAMİYİ” diyor ve bacağından sürükleye sürükleye, kafasını merdivenlere vura vura atıyor onu dışarıya...
İbrahim Ethem “Ben bu camiyi yaptırdım” diyemiyor KİBİR olur diye, Çaresiz şehre gidiyor, Her taraf kapalı, sadece bir yer açık, bir ekmek fırını.... Kapıyı çalıyor ve sabaha kadar oturma müsaadesi istiyor, Orada çalışan işçi “Geç otur” diyor, Aradan bir-iki saat geçiyor, Sabah ezanı okunmaya başlıyor, Okunduktan sonra işçi dönüyor...
“Hoşgeldiniz nereden gelip nereye gidiyorsunuz isminiz ne?" diyor
İbrahim Ethem de
“Ben iki saattir burada oturuyorum şimdi mi geldi aklına sormak” diyor...
Fırıncı “Ben bu fırında işçiyim, İki çocuğum var, iki de yetime bakıyorum, Ben onlara şimdiye kadar HARAM LOKMA YEDİRMEDİM, Senin geldiğin vakit benim mesai saatim dahilindeydi, Ezan okundu mesaim bitti, Seninle istediğin kadar konuşabiliriz, şimdi KAZANCIMA HARAM karışmaz” diyor...
İbrahim Ethem “Sen ne güzel adammışsın, Sen ALLAH’tan bir şey isteyip de olmadığı vaki oldu mu..?” diye soruyor,
“Ben ALLAH’tan ne istediysem verdi, Fakat ALLAH’tan bir şey istedim, Onu bana vermedi, ALLAH’a yalvardım, bana İbrahim Ethem Hazretlerini göster diye, bana onu göstermedi” diyor...
“O ALLAH ÖYLE BİR ALLAH Kİ" diyor İbrahim Ethem Hazretleri “İBRAHİM ETHEM'İN BACAĞINDAN SÜRÜKLEYE SÜRÜKLEYE, KAFASINA VURA VURA GETİRİR SANA GÖSTERİR, SEN YETERKİ YÜREKTEN İSTE" diyor...
Sevenin sevdiginden istedigi tek şeydir DUA... Ayrı bedenleri bir muhabbette birleştirendir DUA...
Çaresizken sığındığımız tek limandır DUA...
Kulun RABBİY'le teke tek buluştuğu andır DUÂ...
"YOKSULUN EKMEK KAPISI, DERTLİNİN DERMAN KAPISIDIR DUA..."
RABBİM Fırıncının Duası gibi İHLASLA Dua yapabilmemizi nasibetsin, Dualarda buluşalım ve her şer HAYR olsun İNŞALLAH...
Kötü duygular ömrü yıpratır. Güzel duygular sevgi yaratır. Kötü insanlar kapı kapatır, iyi insanlar kendini aratır...
RABBİM şu kısa hayatımızda iyi insanlarla Olmayı nasip etsin. ( Âmin )
Alıntı

X