Bereket, rızık ve iş için dua

N
asıl olacak tam olarak anlatirmisin
Canım toplu zikir çekeceğiz yukarıda yazdım, daha taslak bu liste.

Şöyle bir taslak çıktı ortaya.
1000 salavat
196 Ya Vacid
1281 Ya Gaffar (Günahlarımızın affı için,)
270 Ya Kerim
66 Ya Vekil

Sayıları böleceğiz kişi sayısına karşısına duasını yazacağız onu çekip diğerine gececeğiz canım. Sayılar herkeste aynı olacağı için onun da duasını okuyup zikri çekeceğiz. Cuma sabah başlayıp akşama bitireceğiz. Çünkü bunların hepsi cuma okunması faziletli olan esmalar. Kişi sayısı da az, bir günde rahat biter.
Örnek veriyorum 5 kişilik grup
1. kişi için 200 salavat 39 Ya Vacid 256 Ya Gaffar .......... çekilecek.

Teşekkür ederim böyle güzel dua kardeşliği kurmuşken burdayım tabiki ♥
benim sürekli okuduğum El-Hafid var 1.481
o da olabilir
Kötüden , kötülüklerden ve belalardan korunmak uzak olmak anlamında.
Canım sayı çok gelmezse arkadaşlara ekleriz.

Canım toplu zikir çekeceğiz yukarıda yazdım, daha taslak bu liste.

Şöyle bir taslak çıktı ortaya.
1000 salavat
196 Ya Vacid
270 Ya Kerim
66 Ya Vekil

Sayıları böleceğiz kişi sayısına karşısına duasını yazacağız onu çekip diğerine gececeğiz canım. Sayılar herkeste aynı olacağı için onun da duasını okuyup zikri çekeceğiz. Cuma sabah başlayıp akşama bitireceğiz. Çünkü bunların hepsi cuma okunması faziletli olan esmalar. Kişi sayısı da az, bir günde rahat biter.
Örnek veriyorum 5 kişilik grup
1. kişi için 200 salavat 39 Ya Vacid 256 Ya Gaffar .......... çekilecek.
Sadece cuma günümü okunacak diğer günler okunmayacak

Canım sayı çok gelmezse arkadaşlara ekleriz.
Olur canım. Ama Perşembe günü tüm sayılar netleşmiş olsun ki cuma sıkıntı olmasın . Bir gün önceden olunca kendimizi ona göre ayarlarız bi kısmını sabah namazında birazını öğlene okuruz. Perşembe akşamdan cuma ikindin namazına kadar ya cuma süresi ona göre okumaya çalışırız

@ Safir Taht Safir Taht (12 )
@ M Minikbirmucizemeselesi (12) :KK200:
minik kalp0753 minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (12):KK200:
@ ferdaw ferdaw (12):KK200:
@ F FairyTale89 (12) :KK200:
@ Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz DantelKiz (12):KK200:

Başlamadan,
3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum.
İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

DantelKiz DantelKiz arkadaşımızda sıra.

Duam: Allahım Kübra kulunun hayrili bir sekilde niyet ettigi ise girmesine abisinin surekli daim bir isinin olmasini ancak ve ancak senden dilerim. Allah’ım Gazabından rızana, cezandan affına, Sen’den yine Sana sığınıyorum. Sana övgüleri saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.Rahmeti ve merhameti sonsuz olan sensin Kübra ve onun gibi evlat hasreti ceken herkese tez vakitte hayirli evlatlar nasip et amin.

okudum canım

Kızlar paylaşayım dedim ; iş görüşmesine giderken ya da önemli , endişe ettiğimiz başka konularda kendimizi ifade etmekte zorlandığımız , konuşmamız gereken durumlarda okuyabiliriz . Hz . Musa nın Allah a ettiği dua . Bu ayetin devamında da Allah dileğin kabul oldu diye buyuruyor . İnşallah bizlerinde hayırlısıyla dualarımızı kabul buyursun Rabbim .

Okunuşu: Rabbişrah lî sadrî ve yessir lî emrî vahlul ‘ukdeten min lisânî yefkahû kavlî.

Anlamı: “Ey Rabbim! Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni” (Taha:25-28)

Kızlar paylaşayım dedim ; iş görüşmesine giderken ya da önemli , endişe ettiğimiz başka konularda kendimizi ifade etmekte zorlandığımız , konuşmamız gereken durumlarda okuyabiliriz . Hz . Musa nın Allah a ettiği dua . Bu ayetin devamında da Allah dileğin kabul oldu diye buyuruyor . İnşallah bizlerinde hayırlısıyla dualarımızı kabul buyursun Rabbim .

Okunuşu: Rabbişrah lî sadrî ve yessir lî emrî vahlul ‘ukdeten min lisânî yefkahû kavlî.

Anlamı: “Ey Rabbim! Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni” (Taha:25-28)
Sırada ki duamız da bu olsun

Olur canım. Ama Perşembe günü tüm sayılar netleşmiş olsun ki cuma sıkıntı olmasın . Bir gün önceden olunca kendimizi ona göre ayarlarız bi kısmını sabah namazında birazını öğlene okuruz. Perşembe akşamdan cuma ikindin namazına kadar ya cuma süresi ona göre okumaya çalışırız
yarına kesinleştireceğim canım. Ne okuyacağımıza karar verdik sayılır, akşama katılacak kişilerin listesini de yaparım. Allahın izniyle başlarız.

@ Safir Taht Safir Taht
@ M Minikbirmucizemeselesi
minik kalp0753 minik kalp0753
KurkmantoluS KurkmantoluS
@ F FairyTale89
@ Y yasemin_90
N Nan85
@ DantelKiz DantelKiz

Arkadaşlar kesin listeyi hazırlıyorum. Cuma günkü toplu zikir için. Hedef rakam ben dahil yedi kişi olmamız.

Üzerinde düzenleme yapacağım ama şöyle bir taslak çıktı ortaya.
1000 salavat
196 Ya Vacid
270 Ya Kerim
66 Ya Vekil
1481 Ya Hafid

Aynı gün herkese okuyacağız. Cuma başlayıp cuma bitecek, çünkü bunların hepsi cuma okunması faziletli zikirler.
Yukarıda yazan rakamları kişi sayısına böleceğiz, çıkan rakamları her arkadaşın duasını okuyup okuyacağız. Duaları önceden yazacağım, Cuma günü aksama olmaması için. Sayılar fazla değil, rahat çekeriz gibi geliyor. Bir günlük toplu zikir etkinliği bu.

Yukarıda ismini etiketlediğim arkadaşlardan katılacak olanlar begen katılamayacak olanlar üzgünüm ifadesi bıraksın. sayı netleşsin, listeyi ona göre oluşturacağım.

Sayı çok düşerse diğer topiklerde duyuru yapalım. Bu gruptakilerin katılması çok iyi olur tabi ki, az çok birbirimizi tanıdık. Aynı arkadaşları aramızda görmeyi isterim.

Katıldıktan sonra listeden ayrılmak yok, bilginize canlarım.

Son düzenleme:
Cuma gunu 7 kisinin hepsini bitirmis mi olucaz yoksa 7 hafta mi surcek

Bir günde okuyacağız canım. Toplu çekiyoruz ki etkili olsun. Ama bir kişinin bir zikirde okuyacağı toplam rakam yukarıda zikir karşısında yazan rakamları geçmeyecek.
Katılmana sevindim canım.

Yok canim bn kendimden bahsediyorum hani konusmustuk ya is mulakati ile ilgili sende bnm de gorusmem var filan dmistn beni işe aldilar darisi sanaaa
Ayyy çok sevindim. :halay: Tam okuyamadım yukarıda. Hayırlı olsun canım, darısı başıma artık.

Canım bende katılayım ama mesela pzt yayınlasan cumaya kdr bitirsek olurmu cuma 1 günde bn bitiremem ki hem çalışıyom hem fatiha grubundayım ya

Canım bende katılayım ama mesela pzt yayınlasan cumaya kdr bitirsek olurmu cuma 1 günde bn bitiremem ki hem çalışıyom hem fatiha grubundayım ya
Anlıyorum canım. sayı çok gelsiyse azaltabilirim. Sondaki zikri çıkarabilirim ama Cuma günü herkes için toplu okuyacağız ki Cuma günün faziletinden yararlanalım. Salavatı saymazsak 3.300 zikir var toplam. Çekilir canımın içi, sabahından başlarız yatsıdan sonraya kadar biter gibi, katıl sen.

Anlıyorum canım. sayı çok gelsiyse azaltabilirim. Sondaki zikri çıkarabilirim ama Cuma günü herkes için toplu okuyacağız ki Cuma günün faziletinden yararlanalım. Salavatı saymazsak 3.300 zikir var toplam. Çekilir canımın içi, sabahından başlarız yatsıdan sonraya kadar biter gibi, katıl sen.
Tamam canım allah yardımxımız olsun 💞

X