Benmi abartiyorum ? Biraz dert anlatmak istiyorum

Anlıyorum ama sende bidaha çağırma bence bırak kendi çağırsın. Senin içinde kötü niyet yoktur mutlaka ama erkek arkadaş olunca biraz bozulması normal kim olsa bozulur. Sende ortak bayan arkadaşınızı eşin çağırsa ister istemez bozulursun. En güzeli siz karışmayın bence.
Yanlış anlamayın söylediklerimi ben erkek yada kadın arkadaşı evli çiftin evine gelmesini doğru bulmuyorum

yok zaten artik cagirmak istesede istemem ne yaparsa yapsin,
ama kendi isyerinde yada baska sekilde tanidigimiz kiz ark icin hic botle davranmaz, bende gayet normal karsilarim. Artik bende kiskanclik maskeli bu sacma yorumlara gircem demekki

yok zaten artik cagirmak istesede istemem ne yaparsa yapsin,
ama kendi isyerinde yada baska sekilde tanidigimiz kiz ark icin hic botle davranmaz, bende gayet normal karsilarim. Artik bende kiskanclik maskeli bu sacma yorumlara gircem demekki
Aynen bazen herşeyi normal karşılamakta kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bende Zaman Zaman çok normal bi şeyi abartıyorum ki hep anlayışlı olumlu gibi görmesin beni diye

Merhaba kizlar,
Biraz dert anlaticam belki uzun olcak affola.
Derdim esim... Gorunurde pek sorun yasamamamiz gereken bir evliligimiz var, ailesini saymiyorum burda tabi. Onlari isin icine katarsam ve Allah korusun yakin yasiyor olsak yarin bosanmam lazim.
Neyse, egitimn olarak disardan bakana gore dunya gorusu olarak cok uyumluyuz,bir kizimiz var, ailelerden uzakta kendimizce yasiyoruz. Esim iyi biridir diyemiycem, disardan taniyan iyidir der, sorumluluk sahibidir, yardimcidir herseyde, kizima benim kadar bakar, calisir, isine gelirse anlayislidir da.
Ama iste isine gelirse, aslinda ikimizde de ofke problemi var belkide, Turkiyede olsak kesin evlilik trapistine giderdim,ama buralarin kafasindaki bir psikologa bilemiyorum gidermiyim.
En sinirimi bozan seyi yobaz kafasi, yobaz diyorum cunku yobaz gercekten de. Giyimime karismaya calisir arkadaslarima karisir. Ve hep kavgayla biter bunlar cunku yola getiremedi beni kendi dusuncesinde.
Ortak erkek bir ark var, uzun zmndir ailesiyle beraber tanidigimiz, buraya gelmis, ne guzel kahvaltiya cagir, baska misafir dusuncemde var beraber cagiririz guzel olur dedim. Olabilir diye konusyuk. Dun de isten donuste tesaduf arki gordum. Konustuk hafta sonu bekleriz esimle haberlesin gel dedim. Aksam esime anlatiyorum, o anki yuz ifadesi cvplari bogazini sikmalik. Niye boyle davraniyosun dedim,neymis ne degilmis kavga patladi yine.
Iki gun sonra barisiriz yine gezeriz tozariz egleniriz ama boyle hayatmi olur diyorum bazen.
Huzurlu degilim, mutlumuyum bilmiyorum, dahasi onu seviyomuyum hicbir fikrim yok. O beni seviyormu? Pek sanmiyorum, hele dunku tavri konusma sekli...
Iste boyle sacma sapan olaylar, icimdeki ses diyorki bazen cek git, mis gibi huzurlu hayatini yasa kizinla. Ama degermi incir cekirdegini doldurmayan seyler icin?
Bence siz sorun arıyorsunuz

Bence siz sorun arıyorsunuz

evt iste gorunurde kv beni delirtti (ki gecmiste delirtti ama su an umruma degil), kocam bana siddet uyguluyor, cocugum soyle boyle gibi bir sorun yok ama her hafta iki hafta da bir sacma sapan konulardan cikan kavgalar var.
ve belkide ben abartiyorum ve sorunu kendimde gormuyorum.

evt iste gorunurde kv beni delirtti (ki gecmiste delirtti ama su an umruma degil), kocam bana siddet uyguluyor, cocugum soyle boyle gibi bir sorun yok ama her hafta iki hafta da bir sacma sapan konulardan cikan kavgalar var.
ve belkide ben abartiyorum ve sorunu kendimde gormuyorum.
Belkide esinizde sadece ofke nobetleri var ve oto kontrol yok bence

eşin pek sosyal değil. başka insanlarla muhattap olmayı sevmiyor ve senin de öyle olmanı istiyor sanırım

aslinda kafa dengi bikac grubu var onlardan baskasiyla gorusmeyi cok istemez, bu bir gercek.
ama arkadas cevresinve ve evde sessiz degildir, sosyaldir.
bazi durumalrda sanki zorla gorusturuyor gibi oldum ve bikac aileyle gorusmeyi azalttim veya kestim istemiyor diye.
ama suda var onun gorusmek istedigi insanlarin esleriyle ben de gorusurum, cok kafa dengi olmasada ozen gosteririm iyi agirlarim. ama bazen 0 empatili esler cekilmiyor iste...

Belkide esinizde sadece ofke nobetleri var ve oto kontrol yok bence

aslinda var sanirim ve bende de var.
ama artik 5 yila yaklasan bir evlilik te en azindan bikac seyi asmamiz lazim.
ama ayni tas ayni hamam halen daha giydigimi elestiri yedigimi elestirir, konustugumu elestirir.
ve abartmiyorum ben bu tarz seyleri elestirmem hic.

ama ayni tas ayni hamam halen daha giydigimi elestiri yedigimi elestirir, konustugumu elestirir.

Biraz sorun arıyorsunuz gibi geldi bana da : ) kusuruma bakmayın.
6 yıllık evliyim ben de.

Kapalıyım ben, giydiğime de dikkat ederim ama bazen eşim o halde bile bunu giyme ne bu der, çok fena da eleştirir -dili keskindir yani- bir bakarım şöyle tamam aşkım der kapatırım. Bu arada ben öyle çok evcimen biri değilimdir : ) özgür ruhluyumdur da. Hani o yüzden normalde bana ters ama o benim birçok şeyimi tolore ettiği için ben de onu tolore ediyorum. Evlilik sonuçta bu karşılıklı tavizler vericez.
O konuştuğunu eleştiriyorsa sen de ona benzer yap. Ama karşılık verir gibi değil.
Misal biz eşimle farklı bölgelerden insanlarız. Haliyle şivemiz, adetlerimiz farklı. Bazen ben de eşime yapıyorum : D o da bana yapar yine Niğdelileştin diye. He derim özüm ora napıyım. Geçiştiririm takmam bile. O da umursamaz hiç.
Bence içinde biriken başka şeyler var, o yüzden ne yapsa batıyor gibi geldi.
Aşşağı yukarı hepimiz de eş ailesiyle sıkıntılar var. Ama onların yaptıklarıyla eşimi değerlendirmem hiç. Aile yüzünden kavga da ettik. Ama ben de o da bir mantığa oturtabiliyoruz yani, onların hıncını eşimden almıyorum.

Ortak arkadaşınızı çağırdığında, bozuldu ama bişey demedi dediniz. Eşiniz bişey söyleyene kadar çokta anlam yüklemeyin. Erkekler net zaten, varsa bişey imasız söylüyorlar. Söylemiyorsa umursama derim ben. Sonuçta özellikle aramadın, karşılaşmışsınız ve zaten bir plan varmış.

Bilemiyorum acaba bulunduğunuz yerde mi çok bunaldınız, dediğim gibi altta başka şeyler var gibi geliyor.
Size terapi maiyetinde örgüyle uğraşmanızı tavsiye ederim. Acayip güzel bişey.

Biraz sorun arıyorsunuz gibi geldi bana da : ) kusuruma bakmayın.
6 yıllık evliyim ben de.

Kapalıyım ben, giydiğime de dikkat ederim ama bazen eşim o halde bile bunu giyme ne bu der, çok fena da eleştirir -dili keskindir yani- bir bakarım şöyle tamam aşkım der kapatırım. Bu arada ben öyle çok evcimen biri değilimdir : ) özgür ruhluyumdur da. Hani o yüzden normalde bana ters ama o benim birçok şeyimi tolore ettiği için ben de onu tolore ediyorum. Evlilik sonuçta bu karşılıklı tavizler vericez.
O konuştuğunu eleştiriyorsa sen de ona benzer yap. Ama karşılık verir gibi değil.
Misal biz eşimle farklı bölgelerden insanlarız. Haliyle şivemiz, adetlerimiz farklı. Bazen ben de eşime yapıyorum : D o da bana yapar yine Niğdelileştin diye. He derim özüm ora napıyım. Geçiştiririm takmam bile. O da umursamaz hiç.
Bence içinde biriken başka şeyler var, o yüzden ne yapsa batıyor gibi geldi.
Aşşağı yukarı hepimiz de eş ailesiyle sıkıntılar var. Ama onların yaptıklarıyla eşimi değerlendirmem hiç. Aile yüzünden kavga da ettik. Ama ben de o da bir mantığa oturtabiliyoruz yani, onların hıncını eşimden almıyorum.

Ortak arkadaşınızı çağırdığında, bozuldu ama bişey demedi dediniz. Eşiniz bişey söyleyene kadar çokta anlam yüklemeyin. Erkekler net zaten, varsa bişey imasız söylüyorlar. Söylemiyorsa umursama derim ben. Sonuçta özellikle aramadın, karşılaşmışsınız ve zaten bir plan varmış.

Bilemiyorum acaba bulunduğunuz yerde mi çok bunaldınız, dediğim gibi altta başka şeyler var gibi geliyor.
Size terapi maiyetinde örgüyle uğraşmanızı tavsiye ederim. Acayip güzel bişey.

Ayni benzer durumlar :) ama ben cok da tolere edici degilim demekki.
aslinda evt altinda cokca sebepler var hem ailesi hem kendi hem benden kaynaklanan seyler.
ama astik diye dusunmek istiyorum, en azindan falanca gelsin, yok bosver gelemsin diyebilecek, normalce konusabilecek kadar astik saniyordum,
en sinir oldugum sey zate soylemeyipte surat yapmalar, miy miy burundan cvp vermeler.
sevgim cok zedeneldi ve artik bazen dusunuyorum seviyomuyum diye, onda da ayni sey avr eminim.
ben onun arkadaslarina giyimine kusamina karismam, hatta hic karismama ama ragmen bazen benim sinir olabilecegim kadar salas giyinir inadima. birsey demem sen bilirsin derim.
inanin kiz arkadas konusunda guven duyarim esime, okulunda bicok kiz arkadasi avr, hatta bikaci gelip derdini acar oda neden acaba bana anlatti rahatsiz oldum demistir. olur seni yakin anlayisli bulmsutur derim.
bunca anlayisima akrsi karsima gecip surat yapilmasi, cokca kiyafetine dikkat eden birisi olarak (bende kapaliyim bu arada) halen daha elestirilmek. etrafimdaki 100 kisiye sorsaniz abartmiyorum bir kisi dahi demezki eliff biraz uygunsuz giyiniyor.
ama adamin kafa beton ve degismez, ne yazikki sanirim es profili ben degildim.
ve ilk tanistigimiz gunku giysimi cok iyi hatirliyorum, bugun onu giysem bi ton laf eder. demekkid egistiririm ben bunu diyerek evlendi ama cokda basarili olamayinca kavga gurultu eksik olmuyor.
dedigim gibi iki gune ayni eski hale doneriz, yine guler egleniriz, ama devamli bir huzursuzluk durumu.
ben gulup gecemiyorum, haksizliga zerre tahammulum yok galiba.
oyy ne dolmusum :KK70:

Ayni benzer durumlar :) ama ben cok da tolere edici degilim demekki.
aslinda evt altinda cokca sebepler var hem ailesi hem kendi hem benden kaynaklanan seyler.
ama astik diye dusunmek istiyorum, en azindan falanca gelsin, yok bosver gelemsin diyebilecek, normalce konusabilecek kadar astik saniyordum,
en sinir oldugum sey zate soylemeyipte surat yapmalar, miy miy burundan cvp vermeler.
sevgim cok zedeneldi ve artik bazen dusunuyorum seviyomuyum diye, onda da ayni sey avr eminim.
ben onun arkadaslarina giyimine kusamina karismam, hatta hic karismama ama ragmen bazen benim sinir olabilecegim kadar salas giyinir inadima. birsey demem sen bilirsin derim.
inanin kiz arkadas konusunda guven duyarim esime, okulunda bicok kiz arkadasi avr, hatta bikaci gelip derdini acar oda neden acaba bana anlatti rahatsiz oldum demistir. olur seni yakin anlayisli bulmsutur derim.
bunca anlayisima akrsi karsima gecip surat yapilmasi, cokca kiyafetine dikkat eden birisi olarak (bende kapaliyim bu arada) halen daha elestirilmek. etrafimdaki 100 kisiye sorsaniz abartmiyorum bir kisi dahi demezki eliff biraz uygunsuz giyiniyor.
ama adamin kafa beton ve degismez, ne yazikki sanirim es profili ben degildim.
ve ilk tanistigimiz gunku giysimi cok iyi hatirliyorum, bugun onu giysem bi ton laf eder. demekkid egistiririm ben bunu diyerek evlendi ama cokda basarili olamayinca kavga gurultu eksik olmuyor.
dedigim gibi iki gune ayni eski hale doneriz, yine guler egleniriz, ama devamli bir huzursuzluk durumu.
ben gulup gecemiyorum, haksizliga zerre tahammulum yok galiba.
oyy ne dolmusum :KK70:

Fark ettim zaten : )
Ben de 2 sene önce buna benzer bir durum yaşamıştım. Ama bizde aile daha çok etkendi. Yakınlarındaki bir ile taşındık. Ben de çok takık biriyim mesela olaylar böyle böyle dev oluyordu. Boşanmayı düşünür olmuştum ben, bir ara baya baya kafaya da koymuştum. Burda konum bile vardır çok fena taşlandığım :KK70: ama oturdum bir düşündüm haa bi de eşimle yarı tartışma yarı konuşup anlaşma mevzumuz var. Ondan sonra şükür daha iyi durum. Biraz da ben kafaya takmaz oldum. Dediğim gibi örgüye de verdim kendimi, başka şeyleri sürekli kurup kurup düşünmeyince daha iyi hissediyorum.

Eş profili ben değilim diye sen de sert düşünme bence : ) kimse kimseye %100 uymuyor inan.
Hani diyorsun ya söylemiyor. mıy mıy burundan cevap veriyor. Bırak öyle cevap versin, en fazla seni anlaması için sen de bir ara öyle yapabilirsin ama inan hiç umursamıcak : ) o yüzden sen de umursama diyebilirim.

Fark ettim zaten : )
Ben de 2 sene önce buna benzer bir durum yaşamıştım. Ama bizde aile daha çok etkendi. Yakınlarındaki bir ile taşındık. Ben de çok takık biriyim mesela olaylar böyle böyle dev oluyordu. Boşanmayı düşünür olmuştum ben, bir ara baya baya kafaya da koymuştum. Burda konum bile vardır çok fena taşlandığım :KK70: ama oturdum bir düşündüm haa bi de eşimle yarı tartışma yarı konuşup anlaşma mevzumuz var. Ondan sonra şükür daha iyi durum. Biraz da ben kafaya takmaz oldum. Dediğim gibi örgüye de verdim kendimi, başka şeyleri sürekli kurup kurup düşünmeyince daha iyi hissediyorum.

Eş profili ben değilim diye sen de sert düşünme bence : ) kimse kimseye %100 uymuyor inan.
Hani diyorsun ya söylemiyor. mıy mıy burundan cevap veriyor. Bırak öyle cevap versin, en fazla seni anlaması için sen de bir ara öyle yapabilirsin ama inan hiç umursamıcak : ) o yüzden sen de umursama diyebilirim.

ay inan asiri yogunum ve bu kafaya takabilecegim son sey aslinda,
ailesini kafaya taksam bizde 10 kere bosanmistik zaten :KK43: ama onlari takmamayi esimi kendi basina kabul etmeyi bir miktar ogrendim gibi.
benimde eski konularim dolu kvnin delirtmeleriyle :halay:
iste sorunsuz yasayip gitmemiz, huzur icinde bir yuvaya sahip olmamiz gerekirken, yok yere sorun cikaran es deli ediyor, bogazini sikivericem bigun.
mesela kizlarla biyere gidicem, ki gittigim yer ev partisi gibi bisey. giyinmis suslenmisim, kendi arabamla gidiyorum, tam ciakrken o eteginde kisa haberin olsun diyo :sinirli: bu lafmi simdi.
beraber disari cikiyoruz, ustumu basimi suzuyor, ve bu ne suzusu cok iyi biliyorum.
istedigi es modeli evde oturan, arada gune giden carsi pazar bilmeyen bir tipti demekki.
ama sen bu tipten fersah fersah uzaktayim, ve kendiside bunu en basindan biliyodu.

Olsun abla daha buyuk sikintilar olmasinda alttan al madem

evet,abartıyorsun.

abartmamak icin ne yapilirki, bir degil iki degil 5 yili doldurcaz nerdeyse halen daha beni degistirmeye mi calisiyor, yoksa elestirmek surrat asmak hosunami gidiyor anlamadim.
arkadaslarimla gorusmeyeyimmi abartmamak icin, hatta hata yapip azalttim bile gorusmeleri, hice indirdim eskiden gorustugum erkek arkadaslarimla haberlesmeyi.
bilemiyorum...

Simdi eve gidince muhakkak ozurler, sende abarttinlar, oylemi dedim benler baslicak.
Nasil cozulur temelli bu sacma takintilar?
Artik takintili oldugunu dusunmeye basladim..

abartmamak icin ne yapilirki, bir degil iki degil 5 yili doldurcaz nerdeyse halen daha beni degistirmeye mi calisiyor, yoksa elestirmek surrat asmak hosunami gidiyor anlamadim.
arkadaslarimla gorusmeyeyimmi abartmamak icin, hatta hata yapip azalttim bile gorusmeleri, hice indirdim eskiden gorustugum erkek arkadaslarimla haberlesmeyi.
bilemiyorum...

eşin klasik erkek.
hatta kısıtlaması dışında, gayet de düzgün biri anladığım kadarıyla.
görmüyomusun, burda her gün onlarcası eşinin flörtözlüğünden, aldatmasından vs. yakınıyo.
azcık mesafeli ol başka erkeklerle, sorun kalmıcak.

Ama sizde alttan alan kimse yok ki?
aranızda eş olarak saygınız yok, biri sinirliyse cevap verdiyse dur iki dk beklim siniri geçsin diye düşünmüyorsunuz bile
Evlilik idare etmek, anlaşmak, saymak, sevmek tir
Biraz siz kendinizi değiştirin, belki eşiniz de sizden gördükten sonra aynısını yapar
Aynanın yansıması misali...
Unutmayın bir yuva kolay kurulmuyor

eşin klasik erkek.
hatta kısıtlaması dışında, gayet de düzgün biri anladığım kadarıyla.
görmüyomusun, burda her gün onlarcası eşinin flörtözlüğünden, aldatmasından vs. yakınıyo.
azcık mesafeli ol başka erkeklerle, sorun kalmıcak.

iste benim sinir oldugumda o, baska erkeklerle mesafeli olcak bir durumumda yok. asla beraber tanimadigimiz bir erkekle bulusup konustugum olmamistir, niye bulusayim evli barti kadinim zmn bile yokz aten kendi kiz arkadaslarima bile.
yilalrdir tanidigimiz birisini tesadufen gorup, oncesinde cagiralim diye bashettigim konuyu dile getirip, siz esimle haberlesin ins bekleriz demem ustune yaptigi bu davranis delirtti beni.
bundan bile sorun cikarabilen bir insanla karsi karsiyayim demekki.
ki suda var isim geregi zaten toplum icinde olan bir insanim ve yeri geldiginde buna bile surat yapabilecek durumda.
ciddi ciddi dusundugum evde oturup kocasini bekleyen bir tipmis aradigi ama bende bulamadi onu ne yazikki.

X