Benimde suyum hafif azalmış,çok üzgünüm..

NurTopum

Annesinin can damarı..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
844
13
Morelim çok bozuk.İki gündür bebekimin hareketlerini hissedemiyordum.
Bugün dr'a gittik.Bana 'bi önceki görüntüye göre suyun biraz daha azaldığını söyledi dr'
Bebeğin su seviyesinin anormal olmadığını ama öncekine göre daha azalmış olduğunu söyledi.
Klasik tedavi sol yana yatmak ve bol su..
Ben şimdi çok korkuyorum.Ya su seviyem dahada azalırsa?Çok morelim bozuk
Çok var benim gibi durumda olan ama benim haftam çok erken su azalması için
Bu haftalarda olup suyu azalan arkadaşlar var mı?Dinlenmek işe yarar mı?
İki gündür hareketlerin yavaşlaması su seviyesinden olabilir mi?(aşırı bir sıvı kaybım yok)

canım inşallah sorun çıkmaz sağlıklı bir şekilde yavrunu kucağına alırsın vakti geldiğinde...hamilelikte bunu yapmak çok zormuş ama hep söylenir; içini ferah tut

canım inşallah sorun çıkmaz sağlıklı bir şekilde yavrunu kucağına alırsın vakti geldiğinde...hamilelikte bunu yapmak çok zormuş ama hep söylenir; içini ferah tut

Çok zor arkadaşım vallahi ne çektiğimi bir Allah bir ben bilirim.Akabinde bir sürü hormonal sıkıntı vs..Şimdiki hepsinden riskli. Allah yardımcımız olsun ne diyim.Amin Allah razı olsun duaların için canım.

emein ol bu sikkarsilasilan bi durum cecitli sebeperden dolayi azalma oluyor..
bebeginin bosaltim sisteminde sorun yoksa dert etme
bolbol su ic yapabiiyorsa tansiyon seker durumuna gore gunde 3000 cc serum taktir o acik hemen kapanirr...

emein ol bu sikkarsilasilan bi durum cecitli sebeperden dolayi azalma oluyor..
bebeginin bosaltim sisteminde sorun yoksa dert etme
bolbol su ic yapabiiyorsa tansiyon seker durumuna gore gunde 3000 cc serum taktir o acik hemen kapanirr...

Hay Allah razı olsun gerçekten.
En iyisi serum.Yapılacak ne varsa riske atmadan yaptırmak lazım..Ben serumu dr suyu çok az kalanlara veriyor sanıyorum..ama bende kullanabilirim değil mi?
'O açık hemen kapanır' dediniz ya,vallahi umut ışığı oldu bana teşekkürler.

disardan alacaginiz serum etkili olur ancak tekrar ediyorum bebgin bosaltim sisteminde sorun yok ise...

disardan alacaginiz serum etkili olur ancak tekrar ediyorum bebgin bosaltim sisteminde sorun yok ise...

Tabi ben sadece bir yönden düşünerek faydası olur belki dedim.
Allah korusun başka sorunlar varsa elbet faydası olmaz.
İnsan bazen hem iyiyi,hem en kötüyü düşünebiliyor.İnşAllah önemli bi sorun yoktur,çünkü ben gerçekten çok kötüyüm..Daha çok erken

Canım benim, çok geçmiş olsun. Bu konuda hiç bilgim yok sana destek olmak için yazıyorum ama dinlenmek tabi ki iyi gelir, en azından çok yorma kendini.
Kısa sürede düzelir merak etme, stres yapma, genelde hamilelerde olduğunu duyduğum birşey, Allah beterinden saklasın.

Moralini bozma, bebişinin senin iyi olmana ihtiyacı var. İyi şeylere inan iyi olsun. Ben buna çok inanıyorum biliyor musun; benim ablam iki çocuğunu da neredeyse hiç emziremedi, sütü yoktu. Ama ben hep emzireceğimi düşündüm, çok istedim. Geçen ay, göğüs ucu kremi, silikon göğüs ucu, göğüs pedi, emzirme sütyeni vs. aldım; bir sürü kaynak okudum emzirmeyle ilgili. Ve şimdi bazı geceler göğüslerimden süt gelmeye başladı. Sabah uyandığımda farkediyorum, kurumuş oluyor. Hiç dokunmuyorum bile, krem bile sürmüyorum göğüslerime. Yani demem o ki, kısa sürede düzeleceğine inan, vücuduna suyunu arttırması için komut vermiş olursun. Hiç bozma moralini. İyi bak kendine de bebişine de :109:

Çok sağol canım desteğin için.Allah razı olsun.
Ben araştırdım ilk 6 ay içinde suyu azalan bebeklerin böbreklerinde anamoli oluyor muş Allah korusun ve dahada kötü oldum.
İyi düşünsemde herşey malesef olacağına varıyor canım.
Şimdilik tek yapacağımız şey beklemek.İnŞAllah düzelir Ya Rabbim.
Seninde sütün bol bereketli olsun inşAllah : )

İnşallah sende öyle bir durum yoktur. İyi gelişmelerden haberdar et bizi.
Cümlemize sağlıklı hamilelik, doğumdan sonra da bol süt versin Rabbim.

Özel mesaj atamıyorum henüz NurTopum. Kimseyi de listeme eklemedim daha. Ekleyince ben sana istek göndereceğim canım. Yanlış anlama sakın olur mu

geçmiş olsun cnm tek yapabilceğin günde 2,5 litreye yakın su tüket bol bol meyve ye
bu sıcak havalarda malum takma kafana bebişlerimiz ve bizler ALLAHA emanetiz

Nurtopum forumu açar açmaz senin nıckını tanıdıgımdan konuna baktım hemen.Üzülme bende gecen pazartesi kontrole gittim bu sıcaklarda daha fazla su içmeliyiz sadece benim doktorum da suyu iyi ama azalır dedi su içmezsen.
Eger su içemiyorsan karpuz ve kavunu bol bol ye dedi.Sen kendine stres yapma onu da üzme:) ben daha kalp atısını da dinleyemedim bu arada ama içimi ferah tutuyorum Allah onlara sağlık versin.

Sağol canım ilgin için,eksik olma.
İnan ki,dünden beri kaç kez ağladım bilmiyorum.
En az 2 buçuk 3 lt su içiyorum en başından beri hiç aksatmadan..ama su ile ilgisi malesef yokmuş
Kader..Sadece kader.Karpuz,kavun yiyemem şekerim çıkmasın diye..ama suyu içiyorum.Canım yavrum benden ayrılmasın diye herşeyi yaparım ama bunun çaresi pek yok((

Son düzenleme:
Bilge bu arada hala neden dinleyemedin atışlarını bebişinin?
22 haftalıksın hareketlerini hissediyor musun peki?

Merhaba arkadasim,
15 gun once gittigim kontrolumde Benim de suyumun azalmis oldugunu ve bu durumun erken doguma yol acabilecegini soyledi doktorum.
Onlem olarak bana gun asiri 4 tane igne yapildi.
Simdi cok sukur hareketlerini hissedebiliyorum bebisimin.Haftaya kontrolum var yine bakalim su seviyesi ne oldu ogrenecegiz.
icini ferah tut canim ve doktorun ile ne yol izlemeniz gerektigine dair bilgi al.

Sanada merhabalar ayça..İğne neden yapıldı sana?Adı ne iğnenin?MaşAllah bebeğine İnşAllah bi sıkıntı yaratmaz.Kontrole gideceğiz tabi bakalımÇok sağolasın.

Burada ilac ismi verebiliyormuyuz bilmiyorum ama doktorumun bana verdigi ignenin adirogestan 50 mg
Suyumu az buldu ve onlem olarak gun asiri kalcadan bu igneler yapildi.
Yagli bir igne oldugu icin biraz kalcada agri yapiyor,ama bebislerimiz icin her seye deger.
Kontrolun sonrasi guzel haberlerini bekliyorum insallah...

Gebeliğimin en başından beri bende kullanıyorum o iğneden.: )Faydası varmıy mış sevindim.

Ağlama,bebegini de üzme lütfen.
Öyle düsünme bebegine hiç bişey olmayacak bak göreceksin sağlıcakla kucagına alacaksın iyi düsün ki iyi şeyler olsun.
Kavun karpuza gelince az da olsa tüketmelisin cünkü onların yararı var.
Gönlünü ferah tut lütfen.

Bilge bu arada hala neden dinleyemedin atışlarını bebişinin?
22 haftalıksın hareketlerini hissediyor musun peki?

benim tam 21 hafta 3 günlük bugün ultrasona göre ,saglık ocagına göre 20 hafta 3 günlük.
2 Temmuzda devlet hastanesine gittim bu sefer kalp atısını dinlemek istedigimi söyledim doktorum da ultrasonlarımızın sesi dışarı verme özelligi yok dedi.
ayın 5indede sağlık ocagına gittim kalp atısı dinleme cihazlarının pili bitmiş bişeyi cok istersen olmaz ya bende evladım sağlıklı olsun da gerisi önemli degil dedim.
Aralıklı zamanlarda bebegimin hareketlerini hissediyorum şükür ki sen hissediyor musun peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…