Benimde bir derdim var , fikrinizi söylermisiniz lütfen?

xsxekerkxixzcandy

İyi ki geldin pamuğum..
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
5.069
4
Merhaba arkadaşlar, ben 5 aylık evliyim, kayınvalidem hafta içi bizde kalıyor, kayınpederim şehirdışında çalıştığı için, haftasonu gidiyor, yalnız kalamıyor panik atak, tamam iyiliğine çok iyidir, yemeğimi yapar temizlik yapar, ortalığı toplar Allah razı olsun, bu perşembe misafirleri gelcekmiş, bu evde alcam dedi, bir gün için kombimi yakayım öbür tarafta diyor, bende bişey diyemedim sinir oldum, kendi evi yakın, ben işteyken onca insanın evimde gezinmesini istemiyorum, eşimede söyledim, tabi annesi olduğu için onu savunuyor , Sizce haklı değilmiyim, napayım?

temizliğini yaparken,işini yaparken,yemeğini yaparken iyi...:nazar:
kendi evi gibi görüp misafirini ağırlamak isteyince kötü..benneyaptımki
madem sinir olacaksın evinde iş yaptırma..misafir edasıyla dolaştır kayınvalideni..yasakkelime

yok hakikaten bu gelinlere hiç yaranılmıyor..1+1=2

kaydirigubbakcemile

valla yaksın yakmasın kombiyi umrum olmaz ne demek ben yokken benım evımde misafir ağırlamak yaa çok büyük ayıptır bikere ben asla izin vermem o anda neden söylemedın annecim kusura bakma ama ben evde yokken gelmelerı uygun değil çağırmak istersen ben evdeyken çağıralım deseydın ya
kocanın söylemesini takmaz bnce akşam yemek yerken konuyu oraya getir ve söyle
[/B]

madem sinir olacaksın evinde iş yaptırma..misafir edasıyla dolaştır kayınvalideni..yasakkelime

kaydirigubbakcemile

katılıyorum a.s.
hizmetçi gibi dolanırken iyi
diğer türlü kötü

valla yaksın yakmasın kombiyi umrum olmaz ne demek ben yokken benım evımde misafir ağırlamak yaa çok büyük ayıptır bikere ben asla izin vermem o anda neden söylemedın annecim kusura bakma ama ben evde yokken gelmelerı uygun değil çağırmak istersen ben evdeyken çağıralım deseydın ya
kocanın söylemesini takmaz bnce akşam yemek yerken konuyu oraya getir ve söyle
[/B]

evin tüm işini yaparken yemeği pişirip akşam geldiğinde sıcak sıcak yemeği önüne koyduğunda iyi oluyor ama? madem öyle onuda kabul etmesin arkadaşımız hiç birşekilde evimde istemiyorum desin :mymeka:

Kibarca söylemiş sende kabul et boş yere huzursuzluk çıkmasın anlattığına göre iyi birine benziyor kayınvaliden ben olsam kabul ederdim yerimseniben

Nasılsa temizliği yapan da o, ortalığı toparlayan da o, yemeği hazırlayan da o.
Bir kere de misafirini ağırlasın yani, ne var bunda hiç anlamadım.
Zaten şu "benim evim, benim evim" muhabbetini de anlamıyorum ya ben.
Ne oluyorsa artık...

kaydirigubbakcemile

bencede böcüğüm bencede
hatta buna bende dahil oluyorum bazen

evin tüm işini yaparken yemeği pişirip akşam geldiğinde sıcak sıcak yemeği önüne koyduğunda iyi oluyor ama? madem öyle onuda kabul etmesin arkadaşımız hiç birşekilde evimde istemiyorum desin :mymeka:

yemeği gelın istiyo dıye yapmıyodur heralde orda kaldığı için yapıyo istese yapmaz bunu yapması demek arkdaşlarını bn yokken evımde ağırlamasımı demek
kayanana gelin ilişkisine girmek istemıyorum ben evde yokken başkalarının olmasından rahatsız olurum olay bu siz olmayabilirsiniz

Nasılsa temizliği yapan da o, ortalığı toparlayan da o, yemeği hazırlayan da o.
Bir kere de misafirini ağırlasın yani, ne var bunda hiç anlamadım.
Zaten şu "benim evim, benim evim" muhabbetini de anlamıyorum ya ben.
Ne oluyorsa artık...

benim evim benim evim muhabbetini şuan anliyamasın canım evlendiğinde inşallah
ama benim evim diyipte kayinvalde iş yaptırıp sonrada evime misafir getirmesin diyenide bende hiç anlamiyorum
ya baştan kabul etmesin evinde kayinvaldeyi yada kabul ettiysen tümüylen edersin
işlerimi yap ama gerisine karışma hizmetçi gib olmaz!

Ne var bunda be güzelim, evinimi yiyecekler!!:nazar:

Cagriversin, ne olcak:kahve:

Esin savunuyor, haklida allah icin! a.s

Senin annen cagirsa böyle demezdin degilmi:1closedeyes:

sarıböcek ve PRINCESS-in-LOVE ' e katılıyorum. Arkadaşım ne güzel kadıncağız sen gelene kadar işini yemeğini yapıyormuş daha ne istiyorsun. Benim kayınvaldem benim evimde çocuğuma bakıyordu. Ben sabahleyin hem çocuğun yiyeceğini hemde bizim ve kayınvaldemin yiyeceği yemekleri hazırlıyordum. Akşam işten gelincede temizliğimi v.s. yapıyordum. Kendisin hiç bir şey yapmazdı bende beklemez ve yapmasını istemezdim. Misafir de ağırlardı. Misafirliğede giderdi ben yokken.

Senin kine de gelince zaten kadıncağız senin yemek ve temizliğini yapıyormuş. Bunu yapan insan misafirine ikramlığınıda, onlar gittikten sonra temizliğini de yapar. Bence çokta kafaya takılacak bir durum yok.

yemeği gelın istiyo dıye yapmıyodur heralde orda kaldığı için yapıyo istese yapmaz bunu yapması demek arkdaşlarını bn yokken evımde ağırlamasımı demek
kayanana gelin ilişkisine girmek istemıyorum ben evde yokken başkalarının olmasından rahatsız olurum olay bu siz olmayabilirsiniz

bende rahatsiz olurum ben yokken evimde birinin olmasından
kendi evi dururken benim evimde misafir ağırlamasını bende kabul etmem
ama ben baştan kabul etmem ne temizliğini ne yemeğini nede misafirini istemem evimde diyebilirim
ama madem bu kadın onlarlan birlikte oturuyor, ve gelin hanım bunu kabul etmiş ozaman bunada katlanmalı diye düşünüyorum gamyoncuiremsu
yemeğimi temizliğimi yap ama misafirini git kendi evinde ağırla çok ayıp geldi bana

benim evim benim evim muhabbetini şuan anliyamasın canım evlendiğinde inşallah
ama benim evim diyipte kayinvalde iş yaptırıp sonrada evime misafir getirmesin diyenide bende hiç anlamiyorum
ya baştan kabul etmesin evinde kayinvaldeyi yada kabul ettiysen tümüylen edersin
işlerimi yap ama gerisine karışma hizmetçi gib olmaz!

Ben 12 yıllık bir evlilikten sonra ayrıldım canım... a.s.
Ama anlayamıyorum işte.
Benim onca işimi yapacak ve ben ona hayır diyeceğim?
Söylemeye bile utanırım.
Ayrıca kimin annesi olduğu da fark etmez, orası onların da evi.

CNMCM aslında bi bakıma haklısın bende ben yokken misafir gelmesini istemem bide benm misafirim deilse ama bi yanımda gülsüm ablanın dediği gibi düşünüorum kendi annem çağırsa bende tabiki annecim derim gözüm arkada kalmaz ,,,çağırsın yaa nolcak ki o kadıncağızda senin bi ANNEN

bende rahatsiz olurum ben yokken evimde birinin olmasından
kendi evi dururken benim evimde misafir ağırlamasını bende kabul etmem
ama ben baştan kabul etmem ne temizliğini ne yemeğini nede misafirini istemem evimde diyebilirim
ama madem bu kadın onlarlan birlikte oturuyor, ve gelin hanım bunu kabul etmiş ozaman bunada katlanmalı diye düşünüyorum gamyoncuiremsu
yemeğimi temizliğimi yap ama misafirini git kendi evinde ağırla çok ayıp geldi bana

bak şimdi anlaştıkŞeniz

bende temizlık yemek vs. yaptırmam bunuda kabul etmem

bnde 4 aylık evliyim kayınvalidemle aramda mesafe vardır yüzversen astarını isteyen cinsten olduğu için herkezi onun gibi gördüğümden böyle tepki vermiş olabilrim yerimseniben

Ben 12 yıllık bir evlilikten sonra ayrıldım canım... a.s.
Ama anlayamıyorum işte.
Benim onca işimi yapacak ve ben ona hayır diyeceğim?
Söylemeye bile utanırım.
Ayrıca kimin annesi olduğu da fark etmez, orası onların da evi.

özür dilerim o zaman kusura bakma canım a.s.
bende açıkcas ben evde yokken evimde biri olsun biri girsin çıksın hiç istemem
ama bu durum farklı çünkü kadın zaten onlarlan birlikte yaşıyormuş hafta içi
bide tüm ev işlerini yapiyormuş geline yük olmuyormuş hata faydası oluyormuş
ee bu durumda nasıl denirki evime misafir getirme diye

arkadaşlar ne kadar yüklenmişsiniz kızcağıza yaa.
ben katılmıyorum valla bir çoğunuza,heralde kızcağız demiyordur anne yemek yap ortalık topla diye kendi istiyordur kesinlikle..
hem yapma derse çok daha ayıp olur kesinlikle...
bu arada evde yemek yapıp temizlik yapmasıda evde herşeyi yapabileceği anlamına gelmemeli...
kendi evinde ağırlasın ben olsamda ,istemem güzel bir dille söylerdim...ben evde olsam o başka tabiii
hemen kötü gelin konumuna sokmayın lütfen....özel diye bir şey var evi olmasa seve seve tabii..
.

arkadaşlar bencede çok yüklenmişsiniz kıza..

zaten bir kabalık yada saygısızlık yapmamış ki kadına kendi kendine içten içe sinir olmuş anlatıp rahatlamak istemiş..

kendi evinde yabancıların olmasından hoşlanmıyor olamaz mı?

ben kendi adıma yüklenmedim..
hayır bazen o kadar kızıyorumki gelinlere sanki kendileri hiç kayınvalide olmayacakmış gibi davranıyorlar..
o evde yaşıyorsa hafta içi,kendi evi gibi gördüğünden misafirini de o evde karşılamak isteyebilir.
hangimizin kayınvalidesi yeni gelin olduğumuzda bize arkadaşlarını getirmek istemedi ki..kesinlikle sayılıdr..
elbette kendi istediği için yapıyordur ama burda biraz daha vicdanlı olunmalı..
hepimiz anne olucaz..hepimiz kayınvalide olucaz..
ektiğimizi biçiyoruz..biliyoruz değilmi???

X