benimde bebeğim olmayacakmı diye çok korkuyorum.

YETMEZMXIX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
49
0
35
bende 3 5 senelik evliyim hiç korunmadık hep istedik ama:1no2: olmadı.Tedavi gördüm aşılama yaptırdım olmadı adetlerim düzensiz oluyo yumurtalıklarımda sorun var.ne yapacağımı bilmiyom tekrar tedavi göreyimmi yoksa hiç başlamasammı bilmiyom bebeğim olmayacak diye çok korkuyorum ya .ne olur bana da cevap yazın ya.

bende çok korkuyorum3,5 yıllık evliyiz evliliğimin ilk 1 senesi korundum sonra bıraktım ama hala bebeğim olmuyor tedavi oldum onlarda bitti artık prolaktin yüksekti düştü ama hala gebelik yok acaba aşılamamı yaptırsam bilmiyorum çok kararsızım ve çaresizim

Merhaba Yetmezmi,

Tedaviye hiç başlamama gibi olumsuz düşünmeyiniz, yumurtalıklarınızda sorun olduğunu söylüyorsunuz. Buna karar verirken mutlaka size yapılmış muayene ve tahliller sonrasında karar verilmiştir. Bu tahlil sonuçlarını paylaşırsanız nasıl bir tedavinin sizi beklediğini daha kolay anlayabilirim diye düşünüyorum, bir de eşinizin sperm analizinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini de sağlayarak sonucunu da sizinkilerle birlikte yazınız, sizi daha sağlıklı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

hocam benen son dr agittiğim zaman 11 ayoldu aşılama yaptırdım tutmayınca daha ondan sonra daha gitmedim.ama ben size eşimin tahlil sonuçlarımı yazayım.
Yıkama öncesi Sonuç Referans Aralığı
Renk Kirlibeyez Kirlibeyaz
Koku Özel Özel
Miktar *1.5 2-6mL
pH 8.5 7.2-8.7
Likefaksiyon 30 10-30 dak.
Vizkosite + +
SpermSayısı/mL 41.700.000 20-120 Milyon/mL
TotalSperm Sayısı 62.550.000 40 Milyon/Total
Normal Morfotoloji *65 <%70
Baş Defekti 20 <%30
Boyun Defekti 10 <%20
Kuyruk Defekti 5 <%20
Motilite
1/2.saat 60 <%50
Hızlı ileri 45
Yavaş ileri 30
Yerinde 25
Motilite Grade II III
Lökosit 5.800.000 <1.000.000
YIKAMA SONRASI
Hızlı İleri 80
Yavaş İleri 15
Yerinde 3
Hareketsiz 2
hocam bu benim aşılama yapıldığım zaman eşimin sperm yıkama test sonucu.bu test25/04/2008 de yapıldı.Bana dr um dediki senin yumurtalıkların zayıf çalışıyo bende klomen kullandım adetlerimde düzensizlik var hala.Gonaphane diye bi ilaç kullandım gonal f iğne kullandım bide bende kist vardı bide şu testi ben özel labaratuvarda yapmıştım bakarmısınız.Ben bazı test sonuçlarımıda yazacam ama aradan baya bi zaman geçti yazayımmı.
TEST ADI SONUÇ REFERANS AĞIRLIĞI BİRİM
Ca 125 *51.35 4-37 U/mL

hocam merhabalar 4 sene önce 9 haftalık ken kürtaj oldum ve ondan sonra gebelik oluşmadı bütün hormon testlerim yapıldı rahim filmide çekildim herşeyim normal çıkdı eşimin spermmiyogram tahlil sonucuda çok iyi çıkdı yumurta takibi ve bir aşılama yapıldı yumurtalıklarımda iyi çalışıyo ne yapmam gerekiyo şimdiden teşekkürler

Merhaba YETMEZMİ,

Göndermiş olduğunuz sperm analizi eski kriterlere göre yapılmış. Dolayısıyla bu sonuçlarla ilgili yorum yapmak yanlış olabilir. Bu konuya açıklık getirmek için, eşinizin sperm değerlerinin (sayı-hareket-morfoloji) bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlayınız. Ca125 değerinin yüksekliğinin nedeni kist olabilir. Tüm bunların tam ve doğru yorumlanabilmesi için size önerim kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba ilaydax25,
Eşinize yapılan sperm incelemesinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre yapıldığından emin olunuz, değilse yapılmasını sağlayınız. Bu değerlendirmenin sonuçlarını paylaşırsanız daha sağlıklı bilgi verebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…