benim hkayem,aşkım oğlum

kesinlikle hayat müşterektir katılıyorum..inşallah görüşürüz seni evimde misafir ederim olmazmı?gerçekten çok sevinirim,çalışıyormusun gülsüm abla?orada hayat şartları nasıl?

evet aslinda calisiyorum ama suan dogum izinindeyim 2 sene evde kalicam, vallah sibelcim burda hayat sartlari hicte kolay degil tabiki sosyal ve saglik bakimindan daha sansliyiz burda ,tr.de bazen görüyorum duyuyorum olaylari cok üzülüyorum paran yoksa doktorda yok yada ne biliyim sosyal haklar bakimindan cok seyler yapilmasi gerek daha tr.de.

Almanya o konuda cok daha iyi tabiki hic olmasa issizlik parasi cocuk parasi veriyor devlet, hastalandigin zaman herseyin karsilaniyor calisanda calismasanda yani ne ac kaliyorsun ne doyuyorsun ama götürdüklerde cok sibel öyle monoton yanliz bir hayat sürüyorsunki burda anlatamam güzelim esin dostun 100 tane akraban olsa kimseden kimseye fayda yok burda cünkü burasi öyle bir yerki insan kendine yetemiyor cok stress yasiyor hele kagit isleri iki üc krus para veriyorlar ama canindan bezdiriyorlar insani, sicaklik yok insanlik yok komsuluk yok herzaman yabanci oldugunu sana bir sekilde gösteriyorlar sana burda yabanci türkiyede almancisin kendini hicbiryere ayit hissedemiyorsun ben 5 yasinda geldim almanyaya bütün okul ve is hayatim burda gecti ama inanki yinede sevemedim ama türkiyeyede yerim yok gibi geliyor bana.

Cok zor sibel cok:çok üzgünüm:surda 2 -3 seneden beri düsünüyorum acaba temelli gitsem nasil olur diye ama bu cok cesaret isteyen birsey güzelim güvenemiyorum kendime, kismet nasip bakarsin dönerim günün birinde hic belli olmaz bu isler öyle degilmi???

Vallah bende isterim seninle görüsmeyi sibel dostluk cok güzel birsey belkide cok iyi dost olabiliriz ben kolay kolay isinamam aslinda insanlara ama seni gercekten cok sevdim allah beraberin ve yardimcin olsun öpüyorum seni canimŞeniz

Emiride öp benim icin:emir_bebek:Şeniz

istanbul çok zor haklısın burada parası olmayana doktor yok ilaç yok ben zorunlu olarak üniversite hastanesinde doğumumu yaptım 36 gün emir yoğunbakımda yattı ve 10 milyara yakın hastane masrafımız oldu devlet hastanesi olduğu halde,özelde olsa herhalde kim bilir ne kadar masrafımız olurdu?aslına bakarsan ben önceden hep istanbuldan başka şehirde yaşayamam diyordum ama çok sıkıldım buralardan beni buraya bağlayan şey annem ve babam yoksa eşim kabul etse hemen giderim buralardan belkide böle düşünmeme sebep galiba benim güzel bir tatile ihtiyacım var???????çünkü bu şehirde kabus gibi günlerim geçti 1buçuk ay hergün bir yakadan diğer yakaya bebeğimi görmeye gidiyordum şimdi gezdiğim heryerde o günlerin izi var beni üzen bu işin kötü tarafı sık sık çapaya kontrole gidiyoruz ve benim herseferinde psikolojim bozuluyor o günleri hatırlıyorum bebeğim biranönce iyileşsin yazın ben eşim ve bebeğim buradan bir süre uzak kalırsak herhalde daha ii olurum diye düşünüyorum buraları özlemek istiyorum
gülsüm abla burası senin vatanın ama bence sen burada yapamazsın çünkü 5 yaşında gitmilsin ve hayatın orada geçmiş oraya alışmışsın bana yapamazsın gibi geliyor ama gelirsende sevinirim..........
gülsüm abla ayrın maalesef çapaya kontrole gidiyoruz bu fitili dr kullanabilirsin derse bana gönderirmisin yada nasıl gönderebilirsin?zahmet olmasın?burada araştırdım ben yokmuş.
öpüyorum seni gülsüm abla hayırlı geceler!!!!

tabiki gönderirim canim ne demek en ufacik bir faydasi olsa bile hic takma bunu kafana sen bana rep verir gibi adres yazarsin oraya postalarim canim hic problem degil yeterki yavruna iyi gelsin.

Haklisin sibel ben yapamam galiba artik oralarda biz burali olduk bizimde tabutlarimiz gidecek temeli tr.ye:çok üzgünüm:her almancinin gibi ne yaziki, yillarca calis yap et kostur emekliligin geldigi zaman saglik problemlerin baslar iki üc kurus emekli parasini bile yemek nasip olmaz Kader iste be güzelim, bizimkide böyle imis ne yapalim.

Vallaha muhakkak emir biraz düzeldikten sonra yaza dogru sadece 1 hafta bile olsa bir tatil yap canim biraz kafani dinlemem uzak kalman kendini toparlaman lazim cünkü her zaman dedigim gibi sen iyi olman lazimki yavruna iyi bakabilesin.

Görüsürüz canim sevgiylea.s.

bügün hastaneye gittik akşamada misafirim geleceği haberini aldım,eve gelir gelmez dinlenmeden yemek vs.daha şimdi oturdum çok yoruldum:KK43: gülsüm ablaya cevap yazıp yatayım dedim.evet benim resmim ama şuan saçlarım kısa ve kızıl ama ben kızıla alışamadım tekrar sarı yapıcam,ablacım bugün dr ile görüştüm bu fitil burada olmadığı için içeriği hakkında bilgim yok dedi,zaten emirin boğazında kanülü olduğu sürece onda balgam olur kaçınılamaz yanii,bugün başka bir bölüme sevk ettiler yüzü için orasıda pazartes konsey toplanıp karar vericek bebeğin tedavisine dediler çok uzun süre beklettiler bugün bize inşallah hakkımızda hayırlısı...ben şimdi uyuycam sabah erken kalkıp misafirlere kahvaltı hazırlamam lazım :KK43: yarın akşamda başka misafirim gelecek ayy dinlenebilsem birazz hadi öptüm seni abla hoşçakal..........

Öfff birde bu hale daha misafirle ugras bilirim canim ama iste ne yapican gelene gelme diyemezsinki!!!:dilcikar:

Vallah güzelim o fitil tamamen bitkisel bir fitil icergi hakkinda doktorlar istese cok kolay bilgi edinebilir bence ama eger doktoru ver demediyse birsey diyemem lakin o balgami sürekli aspire yerine diskisinla cikarmasi öbür organlarinin tahris olmamasi icin daha iyi olurdu diye belki faydasi olur diye düsünmüstüm. Ama tabiki doktorloru ne derse onu yapmak daha iyi canim.

Insallah en kisa zamanda iyi haberler alirsin sibelcim rabbim yavrunun sifasini versin görüsürüz canim allah kolaylik versin öpüyorum seniŞeniz

aslında dediğin çok doğru balgamı dışkıyla atması gerçekten çok ii olurdu ama doktor hayır dedi,birde dediki boğazında bu cihaz olduğu sürece balgam olacak oradaki bakteriler balgam üretir dedi.yarın konsey toplanacak ve emir için karar verilecek hakkımızda hayırlısı olur inşallah,biliyormusun cuma günüden beri full misafir vardı evde daha şimdi rahat oturabildim ama evim berbat bir durumda yarın temizlik yapıcam hastane dönüşü yoğun bir haftasonu geçirdim,umarım sende herşey yolundadır,öpüyorum abla seni,:1no2:zorlu ve yoğun bir hafta beni bekliyor :KK43:

arkadaşlar hepiniz emeğinize sağlık,benimde bir hikayem var,ben evliliğin eşiğinden döndüm çok ağladım,çok yıprandım,işte kader çalıştığım işyerimde tanıştığım eşimle mantık evliliği yaptım,seviyoruz ve anlaşıyoruz artık geride kalan gözyaşlarımın üzerine sünger çekip mutlu giden evliliğimi sürdüreym derken bebeğim oldu ve rahatsız doğdu,ben bu gözyaşlarından kurtulamıycamı anladım,aslında dr'lar geçici birşey kendiliğnden düzelecek diyorlar ama yinede anne yüreği işte dayanamıyorum,hep diyorumki Allahım hayatımın erkeğini buldum çok güzel bir aşkımız var ne olur evladıma sağlık verde güldür yüzümü!!!!

Canım kendini bu kadar üzme Rabbim tez zamanda şifa versin oğluna.Ne güzel mutluda bi evlilik yapmışsın.Buda senin imtihanın işte herkesinki bi değişik.inş çok çabuk iyileşir :1hug:

aslında dediğin çok doğru balgamı dışkıyla atması gerçekten çok ii olurdu ama doktor hayır dedi,birde dediki boğazında bu cihaz olduğu sürece balgam olacak oradaki bakteriler balgam üretir dedi.yarın konsey toplanacak ve emir için karar verilecek hakkımızda hayırlısı olur inşallah,biliyormusun cuma günüden beri full misafir vardı evde daha şimdi rahat oturabildim ama evim berbat bir durumda yarın temizlik yapıcam hastane dönüşü yoğun bir haftasonu geçirdim,umarım sende herşey yolundadır,öpüyorum abla seni,:1no2:zorlu ve yoğun bir hafta beni bekliyor :KK43:

Bosver evleri amann yap yap ayni güzelim biktim vallah temizlik is güc yemin ederim hic icimden gelmiyor buaralar is yapmak yorgunum bitkinim hic iyi hissetmiyorum kendimi:bbo:galiba hasta olucam.

Hakkinizda hayirlisi olsun sibel rabbim iyi haberler almani nasip etsin gülüm ne diyim dualarim seninle.

Ben 32 yasindayim sibel belki cok büyük bir yas degil ama yasadiklarim ve gördüklerim beni su kaniya vardirdi Hicbirseyin cefasini cekmeden sefasini süremiyorsun, bir sekilde hersey icin emek vermek cile cekmek zorundayiz ekmegi bile cignemeden yutamayiz bunlarin hepsi gececek allahin iziniyle ve bu günlerini hatirladigin zaman rabbim sana sükürler olsun diyeceksin buna canigönülden inaniyorum gülüm.

Rabbim Yar ve Yardimcin olsun efendimizin (S.A.V.) yüzü suyu hürmetini yavrunu tez zamanda sagligna kavustursun canim.

Kendine iyi bak görüsmek üzere güzelim öpüyorum seni

sarı melek teşekkür ederim canım,hepimiz imtihan dünyasındayız isyan etmem biliyorum benim yavrum iyileşecek buna cani gönülden inanıyorum,benim içim acıdı yaşadıklarımdan dolayı tek söyliyeceğim Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin,çaresiz kalmak beklemek çok kötü hele evladınla imtahan olmak daha kötüü,Allah yavruma şifa versin inşallahh

ayy bende aynen öle oldum,hiç birşey yapamıyprum evde yaa bugün hast gelince yapacaktım ama canım istemiyor,şimdide yarın yaparım diyorum,ama gerçektende yap yap nereye kadar temizliyorum ertesi gün evyine darma duman olmuş,bugün hast.gittik,çarşamba konsey toplanacak yani inşallah çarşamba sonuçlanacak,belki normal yolla nefes aldığını onlarda tespit eder ve cihazı çıkarırlar ayy ne iyi olur çünkü çapadai cerrah hep çıkarma taraftarıydı hakkımızda hayırlısı öptüm seni ablaa....

Insallah canim Insallah umarim 2008 yili hepimiz icin cok daha iyi ve hayirli bir yil olur bu sene bende pek iyi seyler yasadim diyemem insallah seneye.

Gelismeler hakkinda benide haberdar edersen sevinirim hayirlisi olsun gülüm o cihazdan kurtulsun bebegin rabbimin iziniyle.

Görüsmek üzere kendine iyi bak canim:teselli:

Slm gülsüm abla bugün konsey toplandı ilaç enjekte edilsin dediler ve bunuda emirin boğazına cihazı takan cerrah yapması istendi cerrahtan konseye geç geldi daha sonra bize ben yeni öğrendim bu kararı ve yapmayı düşünmüyorum gerilemesini bekliycez dedi ama nezamana kadar bekliycez bilmiyorum,diğer doktorumuzda ben halledicem ve seni arıycam gelirsin dedi,hakkımızda hayırlısı.çok yorucu birgündü.sen nasılsın neler yaptın?ben aslında hastaneye gdip gelirken birde bayram temizliğine başladım sağolsun yeğenim geldi yardım ediyor,cam sildik ama yağmur yağdı:KK43: biraz erken başladık temizliğe,bu hafta çok önemli konuklarım var beni yine haftasonu maraton bekliyor:KK43: öpüyorum seni abla görüşmek üzere

Slm canim üzülme ne olur emir icin hayirlisi neyse o olsun bitanem önemli olan onun iyi olmasi zaman önemli degil sibel iyi olsunda ne zaman olursa olsun insallah birgün o cihazdanda bu doktorlardanda kurtulacaksiniz bundan eminim icini ferah tut bir gün bitecek bunlarin hepsi rabbim baska dert vermesin.

Demek basladin bayram temizligne :1closedeyes:Vallah ben daha miskin miskin oturuyorum:icecream:hehehheheh ya icimden gelmiyor ya yani evin hallini bir görsen dersinki oha bu ne pasakli karitatlicadiarzu ama normalde gercekten öyle degilim sibel ne oluyor bana böyle bende bilmiyorum, neyse bende artik yavas yavas girismem lazim islerle misafir odami yeniliyorum buarada yeni koltuk masa falan alicam belkide yeni esya gelicek ya ondan canim is yapmak istemyior.

Hayat iste be güzelim hep ugras dur yaptigmiz baska birsey yok buarada esim ve büyük kizim bayramda türkiyeye gidiyorlar ben ufaklikla burdayim bakalim simdiden kizimi özlüyorum bir hafta sadece ama bir anne icin 1 ay gibi.

Bende gelseydim görüsürdük ama malum hersey para ne yapalim bakarsin yaza hee???:dance:

Öpüyorum seni bebegim kendine iyi bak Şeniz

ben alıştım abla emirin bu durumuna beklemekten başka çare yok hani bir söz varya'beklenen gün gelecekse çekilen eziyet kutsaldır'.ben daha bitiremedim temizliğimihastaneye gidip gelirken emir hasta oldu.onunla ilgileniyorum,havalar çok soğudu,sürekli öksürüyor ve huzursuz çok ağlıyor.
keşke gelebilseydin türkiyeye çok sevinirdim.
şimdididen hayırlısı olsun yeni eşyaların şimdi insan yeni eşyaların hevesiyle iş yapar bilirim ben o durumları evime yeni aldığım ok küçük bi şey bile olsa beni heveslendiriyor.burada akrabalarınızmı var?istanbuludamı neresinde?
çok soru sordum :)
öptüm abla seni kendine iibak
abla sende resmini eklesene görmek isterim seni...

Cocuklar hastalandigi zaman huzursuz olurlar sibel cok normal burdada havalar cok sogudu malum almanyanin kisi fena bir rüzgar var disarda ucuruyor sanki ne kadar dikkat etsene üsütüyor cocuklar sonrada ugras dur ne yapalim canim onlar iyi olsunda biz ugrasalim degilmi??

Benim annnem istanbulu babam iskenderunlu canim anne tarafim hepsi istanbulda bende 5 yasina kadar istanbulda büyüdüm anneannem bakti beni ve ablami sonra annemler bizi almanyaya aldi, esimin aileside istanbulu hepsi ayni mahallede yasiyor Gültepe bilirmisin, Celiktepe falan yakinlarda, Levente cok yakin, izine gittigmiz zaman hep ordayiz. Özledim oralari nede olsa insanin kendi vatani gibi olmuyor sibel.

Ben pek kendi resmimi koyma taraftari degil sibel nedense cekiniyorum biraz bu konuda ama eger istersen bana özelden mesaj at msn adresimi veriyim sana ordan görüselim webcamin varsa ordan görürsün beni ama söyleyim bak cok güzelim:1closedeyes:yerimsenibentatlicadiarzu

Görüsürüz gülüm öptüm seni, burada siz nerde kaliyorsunuz istanbulda??

haklısın emir gibi benimde tadım yok,gültepe şişli tarafıydı herhalde ben oğduğumda annemler şişlide oturuyormuş 1 sene sonra falan taşınmışlar,şuan kartalda oturuyorz.
gülsüm abla msn vericem ama özelden msj atamıyorum onunla uğraşıyordum ben,tekrar uğraşmaya devam edeyimmm...öptümmmmmm

X