Benim gibi olan var mı??

Bak konu sahibi, ne sen ne bu adam ne sana zamanında sahip çıkmayan ailen bu çocuğa bakacak güçte değilsiniz. İster kız, ister küfür et. Sen hayatını yaşayamamışsın, sorumluluk nedir bilmiyorsun, bu zavallı bebeğe kim nasıl ne şartta bakacak.sen bu 7 senedir yaşadıklarınla hangi psikoloji ile çocuğa bakabileceksin? Hala düzgün kararlar alamıyorsun. Doğurma kararı alırsan bebeği devlete ya da bir aileye ver. Eğer doğurma kararı almazsan senin için daha iyi olacaktır.
Benim amacım babasız kalmaması yoksa ben çocuğuma bakamam demiyorum gül gibi de bakarım. Ben bununlayken maddi olarak bitiğim ve çocuğun olacağını düşünemedim yani olmuyordu bi an da oldu şok oldum elim ayağım dolaştı ne yapacağımı bilemedim. Tabiki de çocuğum sahipsiz değil sadece babasız büyüyecek ve bu çok zor ben baba sevgisi nedir bilmedim o da bilmeyecek bu beni kahrediyor. İşin içinden çıkamıyorum

Boyle bir adamla soybagi kurmamasi daha iyi hapise girip cikan babayi napsin cocuk? Birde velayeti almaya kalkar sonrasinda felan.

Dogru duzgun isi gucu olan babalar bile velayet alamiyor ki.
Cocugun soybaginin kurulmamasinin bircok sonucu var. Hukuki, sagliksal...
O cocugunda omur billah nufusu bos kalacak. Millet kendisini çöpe atan ana babasini bile arıyor yillar sonra

Benim amacım babasız kalmaması yoksa ben çocuğuma bakamam demiyorum gül gibi de bakarım. Ben bununlayken maddi olarak bitiğim ve çocuğun olacağını düşünemedim yani olmuyordu bi an da oldu şok oldum elim ayağım dolaştı ne yapacağımı bilemedim. Tabiki de çocuğum sahipsiz değil sadece babasız büyüyecek ve bu çok zor ben baba sevgisi nedir bilmedim o da bilmeyecek bu beni kahrediyor. İşin içinden çıkamıyorum
Babanız nasıl biri ? Arkandayım demiş ya eğer sahip çıkarsa baba evine dönün orda doğurun az büyüdü mü onlara bırakır çalışırsınız sevgilinizden bi halt olmaz boşverin onu. Hafta olarakta büyümüş mecbur doğum olacak zaten. 7 senen çöp olmuş bi 7 daha gider böyle insanla.

Babanız nasıl biri ? Arkandayım demiş ya eğer sahip çıkarsa baba evine dönün orda doğurun az büyüdü mü onlara bırakır çalışırsınız sevgilinizden bi halt olmaz boşverin onu. Hafta olarakta büyümüş mecbur doğum olacak zaten. 7 senen çöp olmuş bi 7 daha gider böyle insanla.
Önceden bana çok kötü davranıyordu bu yüzden zaten 16 yaşımda gözümü açmadan bi adamla hayat sürdüm ama şuan eskisi gibi değil o da pişman bana yaptıkları için.

Mesela babanin soyadi, soybaginin kurulması?
Hayattaki hersey maddesel mi? Soybaginin kurulmasi icin dava acmak zorunda kalacak konu sahibi. Kucaginda bebekle mahkemelerde dolasmak kolay mi
Benim için maddesel böyle bir adamın soybağı olsa nolur olmasa nolur anca babasıyım diye başıma bela olur hayatımın her alanına çocuğum diye dahil olmaya çalışır sabıkalı abuk subuk bir tip

Ablacım konu benim ya hani boş insanları istemiyorum kendine aklı yetmeyen burada akıl mı dağıtacak sen başka konularla oyalan.
Umarım tek bir mesaj daha yazılmaz sana. Kendime aklım yetiyor ki nikahsız birinden hamile kalmıyorum. Kendi aklı yok bana akılsız diyor bak hele. Konuyu senin açman buranın sahibi olduğun anlamına gelmiyor haddini bil. Herkes saygı çerçevesinde konuşur burada. Dağ başı değil burası anladın mı

Bu adamın sana yaptığı tecavüz, istismar. Sen bu adamı şikayet etsen hapse girecek türde birisi. Pisliğin birisi. Sen ne babalığından bahsediyorsun? Hadi bu çocuk doğdu, yarın öbür gün evlenmeye kalktı, böyle herifin babası olduğunu öğrenince kaç kişi bu çocuğu istemeyecek biliyor musun sen? Aç kalacak mamasız kalacak bu çocuk. Daha sen korunma yollarını bilmiyorsun, ya ikinci doğarsa ona da yazık olacak. Büyüdüklerinde aynı hayata onları zincirlediğin için sana kızacaklar. Annen baban sen 16 yaşında bu herifle görüşürken seni koruyamamışlar, torunlarını mı koruyacaklar?

16 yaşınızda zaten resmi nikah sıkıntıydı. İçeri girerdi. Ondan imam nikahla başladınız sonradan kıymadı resmi nikah nasılsa yaşıyoruz ne gerek var diye. 🤦🏼Üstüne birde tüy diktiniz tam oldu. O eksikti zaten mükemmel süper muhteşem hayatınızda. Sizi kabul eden babanız mı suçluydu şimdi vicdan azabından 10 çocuğun olsada gel diyor. Yoksa siz mi kaçtınız kurtarayım diyor onu anlayamadım. Ona göre cevap verirdim.
Evet en başta dediğiniz gibi oldu yaşımı bekledik sonra kıymadık bugün yarın derken ayrıl barış falan hep kaldı. Babam önceden bana çok kötülük yaptı bu yüzden zaten bu adamla 16 yaşımdan berri beraberim. Babam en başından berri istemiyor ve bu son konuşmamızda da hala değer vermesini bekliyorsun değişmeyecek çık gel diyor

16 yaşındaydım ve gerçekten nasıl evlendim nasıl o kadar sıkıntı çektim bilmiyorum ne oldu nasıl bu hale geldim
Evlenmediniz ki! İmam nikahı diye bir nikah şu an vatandaşı olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilmiyor. Zaten dinen de nikah dediğimiz şey, çiftlerin haklarının resmî olarak korunacağı bir işlem olmalıdır. İstediğiniz kadar hoca getirin, istediğiniz kadar nikah adı altında ritüel yaptırın, resmen de dinen de evli değilsiniz. Sabahları tv açıp Müge Anlı bile izleseniz birkaç günde öğrenirdiniz nasıl bir yanlış içinde olduğunuzu. Kendinize gelin, bir çocuğun hayatını yakmayın, anne babasına lanet etmesi kesin olan bir çocuğu dünyaya getirmeyin.

Umarım tek bir mesaj daha yazılmaz sana. Kendime aklım yetiyor ki nikahsız birinden hamile kalmıyorum. Kendi aklı yok bana akılsız diyor bak hele. Konuyu senin açman buranın sahibi olduğun anlamına gelmiyor haddini bil. Herkes saygı çerçevesinde konuşur burada. Dağ başı değil burası anladın mı
Oldu canım hayatımda vasfı dahi olmayan biri gelecek ahkam kesecek ben de tamam diyeceğim önce karşıya saygı vereceksin ki saygı göresin benim ne karar verdiğim seni hiç ilgilendirmez inan. umarım kınadığını yaşarsın umarımm.

Evlenmediniz ki! İmam nikahı diye bir nikah şu an vatandaşı olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti tarafından kabul edilmiyor. Zaten dinen de nikah dediğimiz şey, çiftlerin haklarının resmî olarak korunacağı bir işlem olmalıdır. İstediğiniz kadar hoca getirin, istediğiniz kadar nikah adı altında ritüel yaptırın, resmen de dinen de evli değilsiniz. Sabahları tv açıp Müge Anlı bile izleseniz birkaç günde öğrenirdiniz nasıl bir yanlış içinde olduğunuzu. Kendinize gelin, bir çocuğun hayatını yakmayın, anne babasına lanet etmesi kesin olan bir çocuğu dünyaya getirmeyin.
Çocuğu alamam küçük değil o günaha kesinlikle giremem. Zaten olacağına ihtimal vermediğim için bi anda olunca şok oldum. Elim ayağım dolaştı

Öncelikle merhaba 7 yıldır cebelleştiğim toksik ilişkim var bir çok kez ayrıl barış sayamayacağım kadar imam nikahıyla 7 yıldır evliyiz güvenmediğim için hiç resmi nikah kıymayı düşünmedim ta ki hamile kalana kadar sebepsiz 7 yıl gebe kalamadım ama şuan çok şükür gebeyim bunun hayatımıza iyi geleceğini düşünürken kalp atışını tek başıma dinlemeye gittiğimde anladım ki her şey aynı. Resmi nikah yapmak içimden gelmiyor ama gebeyim de ne yapacağım bilmiyorum. Hiç iyi anlaşamıyoruz 7 yıl nasıl kaldın diyenlere alışmıştık evim düzenim vardı. Ailevi problemlerim vardı. Hiçbir yere ait hissedemedim sanki evim barkım yokmuş gibi… bana iyi davranmıyor çok ilgisiz aşırı yani bu durumu yaşayanlar anlar ne demek istediğimi. Ayrıca bir işi yok içeriye girdi 7 ay tek başıma bekledim yine neyse dedim şimdi bedavaya denetim de çalışıyor henüz para kazanamıyor. Geçim sıkıntısı da cabası. Çocuk olunca ne olacak nasıl eksikleri alacağız hiç böyle hayal etmemiştim kendisi 29 yaşında ama belki 10 yaşında ki çocuk ondan akıllıdır. Babam nikah kıyma 10 çocuğunda olsa ben razıyım gel diyor bırak gel. Ne yapacağım bilmiyorum. Bir kadın ne kadar değersiz hissedebilirse o kadar değersiz hissediyorum ve çocuğuma da iyi bir baba olamayacak biliyorum. 2 gün sonra aile evine yani şehir değiştirip kafa dinleyeceğim dönmemeyi düşünüyorum ne yapmam lazım çıkamıyorum yıllardır bu dipsiz kuyu sanki beni içine çekiyor.
Gitmişken ben olsam dönmezdim daha resmi nikah demek heršey demektir o sizde bile yok. Arkanızda Duran babanız varsa gidin gelmeyin daha,ama şunuda unutmayın çocuk doğunca o šahıs üzerine alacakmı

Gitmişken ben olsam dönmezdim daha resmi nikah demek heršey demektir o sizde bile yok. Arkanızda Duran babanız varsa gidin gelmeyin daha,ama şunuda unutmayın çocuk doğunca o šahıs üzerine alacakmı
Almasa benim için daha iyi keşke öyle bir şansım olsa

X