Benim dogum hikayem

canım çok ama çok tebrik ederim...sağlıklarının iyi olması çok önemli....erken dogarlarsa dogsunlar...sen bizim ilk annemizsin...
bebişinin sünnetide hayırlı olsun, insallah diğer oğlunda sağlıklı bir şekilde hemen çıkar...evinde onların mis gibi kokusunu hissedebilirsin...

rüzgarım çok ama çok tebrikler... okurken hikayeni gözlerim doldu... bizler neler yaşıyacaz kim bilir... Allah'ım hayırlısını nasip eder inşallah... Bebişlerinin iyi olmasına çok sevindim. İnşallah tez zamanda analarının kucağında yerlerini alırlar..

cok saolun kizlar ya valla heyecandan uyuyamiyorum.Aksam ustu cok agladim Oglum sunnete giderken okadar minikki 5 dakikada yaptilar tam o sirda ikizi uykusundan sicrayrak uyandi sanki kardesini hissetti.En cok ta Denizimiorda yanliz birak olucak.inanin hastaneden cikarken bile ben aglamamistim ama simdi onlar birbirinden ayrilacaklar ve ben melegiimi yanliz nasil birakicam bilmiyorum.

RÜZGARIM TEBRiK EDERİM.
ALLAH BEBİŞLERİNE SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR VERSiN. :nazar:
EN KISA ZAMANDA MİS KOKULARINI EVİNDE KOKLAMAN DİLEĞİYLE.

SEVGiLER...

canım gözün aydın..Allah analı babalı büyütsün .. bebişlerinede sağlıklı hayırlı uzun ömürler nasip etsin rabbim

Canım öyle yada böyle kurtuldun. Darısı başımıza. Allah Bebişlerini kucağından ayırmasın. Ömür boyu bebişlerinle eşinle mutlu olman dileği ile.

tebrıkler canım...ALLAH analı babalı buyutsun........
bende ikiz annesı olucam INSALLAH.bu hafta ıtıbarıyle 34. haftayı doldurduk....dr.um 36. haftada alırız dıyor....ama benım durumuma gorede degısebılır...asırı nefes darlıgı cekıyorum...artık hayırlısı...
senın bebekler kac kılo dogdular...?..onceden cıger gelıstırıcı ıgne vurulmusmuydun?

a.s.canım çok geçmiş olsun.inşallah diğer meleğinde hemen evine döner.lütfen moralini yükset tut çok sütün olsun çabucak büyüsün kuzucuklarr.sünnetinizde hayırlı olsun bu arada.a.s.

allah analı babalı sağlıklı sıhhatli ömürler versin bebeişlerine
sünnetinde hayırlı olsun
inş. en yakın zamanda hepiniz birarada olursunuz...

tebrik ederim.bu kısa ayrılık hemen bitsin.birdahada anneciğinden babacığından hiç ayrılmasınlar inşallah.Allah bir an evvel sağlıkla kavustursun bebeklerine

canım Allah analı babalı büyütsün...
diğer bebişinde en yakın zamanda çıkar inşallah hastaneden.
Allah ikisinide sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin...

allah nazardan saklasın, allah analı babalı büyütsün.
tez zamanda diğer oğlunla buluşmanı dilerim...
temmuz annelerinin bayrağını sen taşıyorsun canım, umarım hepimize uğurlu gelirsin:)

normal_57~0.jpg

tebrıkler canım...ALLAH analı babalı buyutsun........
bende ikiz annesı olucam INSALLAH.bu hafta ıtıbarıyle 34. haftayı doldurduk....dr.um 36. haftada alırız dıyor....ama benım durumuma gorede degısebılır...asırı nefes darlıgı cekıyorum...artık hayırlısı...
senın bebekler kac kılo dogdular...?..onceden cıger gelıstırıcı ıgne vurulmusmuydun?

Cok saol canim.Herkese cok tesekkur ediyorum bu arada.Allah hepinize hayirli bir dogum versin.Benim bebekler Ethem 2440 Deniz ise 2150 dogmustu buyuk ihtimal igneden oldu.Ben okadar cok igne ilac yedimki hatirlamaiyorum.Ama biz hic solunum zorlugu yasamadik benim bebeklerim sadece vucut isilarini tutamiyorlardi birde yemek problemimiz vardi.cok istahli deillerdi oda kucuk olduklarindan dolayi.senin asadiklarini anlayabiiryorum ben hamileligim boyunca 26 kilo aldim ve tum vucudum sisti ozellile ayaklarim cok kotuydu.Nefes almak uyumak zorlasmisti hatat esim surekli horladigimi soyluyordu.Dogumdan sonra geciyor hepsi.Ben 8 gunde 13 kilo vermisim.Istah fean kalmadi sivi gida aliyorum sutum olsun diye.Ilk bir kac gun gelemedi ama simdi yavas yavas cogaliyor henuz emziremedim bebekelrimi.Sagiyorum sadece.Allah kolaylik versinSana tavsiyem bol bol dinlen fazla disari cikma.Ben yasadigim yerden dolayi bazi seyleri yapmak zorundaydim araba kullanmak birde hava cok sicak burda birazda dogumu bunlar tettikledi sanirim.Sormak istediklerin olursa elimden geldigince yardim ederim .

Bu arada doktorla konustuk bugun Ethemcigim cikiyor pazartesi de Denizim cikicakmis pazar gunu onunda sunnetini yapicaklar sanirim.cok saskinim hem anne oldum hemde iki oglumun sunnetini gorucem.Dugun dernek isini sonra yapicaz .Boylece ck cabuk iyilesyor yaralari.Tabi benim icim pek kaldirmadi dun salya sumuk agladim ama oyle suluyduki bugunde hic aglamamis.Esim sabah ustu gormeye gitmis iyi oldugunu soyedi.

Sonunda vakit bulup dogum hikayemi yazabiliyorum.Hersey 28 mayista basladi rutin doktor kontrolune gitmistim.Doktordan ciktiktan hemen sonra sol tarafimdan bir agri hissettim henuz binadan cikmadigim icin doktora kostum ve beni nts ye bagladilar sancilarim baslamisti.zaten doktorda 25 haziranda bebekleri en gec alicagini soylemisti.Beni hemen hastaneye yatirdilar.Ordada ayni islemelr oldu igne ve ilacarla sancilarimi hafifletiler cunku o tarihte henuz 33 +5 gunluktum.Bu arada baska sorunlarda cikti kanimda pihtilasma olmuyordu.Buda dogum sirasinda kan kaybina yol acabilirmis.Ayrica idrarda fazla protein bulmuslar.bebeklericin tehlikeli bir durummus.
Bir hafta boyunca bunlar icin bir suru tahlil ve ilac yedim.3haziran aksam ustu gunde 3 kez yapilan nts sirasinda tekrar sancilarim baslayinca artik doktorum daha fazla bebekleri bekletmek istemedi.Ve ertesi sabah cocuklari alicagini soyledi.Gece yarisaina kadar istedigimi yiyebildim.Tabi bu arada serum ve magnezyum denen birsey veryorlardi.Inanilmaz birsey bu cok terletip rahatsiz ediyor.4haziran aksam ustu yogun birsekilde calisan dokotrum beni ancak sezeryana alabildi.Yasadigim yerde normal olsun sezeryan olsun epidural veriyorlar.Kizlar tavsiye ederim cok iyi birsey ben ki cok korkuyordum epiduralden hic birsey hissetmedim yapilirken.Daha igne yeni olmusumki hemsire diger maaya gecmem gerektigini soyledi fakat ilac aninda etkisini gosterdi gogsumden asagisi felc durumdaydi.bir hafta boyunca yasadigim tum agrilar kasintilar gecti boylece.beni hazirladiktan hemen sonra Esimi aldilar odaya ve hersey oyle hiz gelistiki aksam 5:57 ilk oglum Ethem 5:58 de ise ikinci oglum Deniz Ruzgar dogdu.Onlari gorup kucagima alabildim.Daha sonra bebekler kuveze dogru giderken benide ilk 2 saat gozetim altinda tuttuklari yere goturduler.Dasha sonra 4 gun biyunca kaldigim odaya.Bebebekleri i ancak ertesi gin gorebildim.Iki gun boyunca epidurali ikarmadilar ama ilk ertesi sabah beni ayaga kaldirip uzun sure farketmedigim sondayi cikardilar.Ilk ayaga kalkis gercekten biraz zordu ama bir an once bebekleri gormek istedigimden gozum hicbirsyi gormedi.Su an evdeyim ama ogullarim hala kucuk oldugu icin kuvezdeler ben ise malesef ancak esimin geldigui zaman aksamlari gidip kuzucukalrimi gorebiliyorum.Ama moralimi hep yuksek tuttum onlara orda iyi bakiyorlar ve cok yakinda mis kokulari evde olucak.
Allah hepinize saglik dogular versin ve kuzularinizi yanindan hic ayirmasin diliyorum.Her nekadar 4 haziranda da dogursam ben aslinda temmuz annesiyim.
allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin sana darısı bizlere olsun canım canım

rüzgarım gözün aydın canım .. çok şükür kurtarmışsın.. hayırlısıyla ikisini de kucaklarsın evin mis kokularıyla dolar en yakın zamanda inş..

inanmıyorum bizim ,lk doğum hikayemix bu, Allah analı babalı büyütsün canım, Allah bağışlasın yavrularını

Rüzgarim gözün aydin canim Allah anali babali saglikli,mutlu uzuuun ömür sürerler insallah yavrularin.Sünnetiniz hayirli ugurlu olsun canim.Sunun surasinda pazartesiye ne kaldi ikiyavrunda evinde olacaklar ne güzel Allah mutlulugunu daim etsin.........

X