Benim değerım bu mu?

ben kımseye bakma olayı değilki dupe duz yuva yıkan aldatan kadın oldum böle bişey yapmadıgım halde bırde ustune ustluk uyardıgım ınsan bana kufurle s..ktr git yazıoo ...onu ilk Allaha sonrada ,site yonetıcılerıne havale edıorum...sizin yazdıklarınıza gelınce cnm aynı annemın bana sölediği öğütler gibi geldı..ben zaten baştan bu yuzde3n hıcbışey ıstemedım...tokgözlu oluım gerısı gelır onlar dusunur dedım ..olmadı...ama bugun çok mutlu oldum eşim kalk gidelim alaalım alyansı dedi...seti verdık bana tek taş,taşlı alyans ,küpe,bıleklık,kolyelı bi set ve oğluşumada kunye aldık:)sankı nişan alıişverişine çıkmış gibi olduk cok mutlu oldum..cunku hep özenıodum onuda gectım arkdşlarım eşimin ve eşimin ailesinin bılıp kucumsuorlardı...ii oldu artık eşimede laf edemıcekler....tabıkı onmlı değil ne oluck altınla onla bunla..ama koşede duruopdu bıde sınır bozuodu...onu verıp takacgımz istediğim şeylerin alınması ıı oldu..zaten bu set olmasa böle bişey ıcın diretmıcektım bu kdr....bende ona buna onem vermırm..ama vardı değerlendi....teşekkür ederım dusuncelerın ıcın..

teşekkür ederım fıkırlerınıcın cnm öle yaptık zaten değiştirdik...ondan bundan kalma şeyı asla takmadım takmamda....hiç acımadım verırkende...istedıgım şeleri aldık....:)

yuva yıkmakla ne ılgısı var kı ?
konuda da belırtıldıgı gıbı,esıyle evlenmeden once beraberlermıs zaten .sonra esı durduk yere haber vermeden terketmıs baska bırıyle evlenmıs .o surecte de evlendıgı dıger kısıden bosanıp konu sahıbıne gerı donmus .yanı yuva yıkmakla hıc bır alakası yok yazdıklarınızın .usteık konu sahıbının suan kı derdı esı degıl ,esının aılesı .

aslıcıgım cok uzuldum yasadıklarına .ama dıger arkadasların da dedıgı gıbı bastan ben hıc bırsey ıstemem demen yanlıs olmus .tamam senı anlıyorum gozun asktan baska bırsey gormemıs ama,keske ben hıc bırsey ıstemem demek yerıne ,madem durumları ıyımıs ne gerekıyorsa ne uygunsa onu alalım demen daha dogru olurmus.ama bana kalırsa esının aılesının bu cımrılıgı daha oncekı gelınden kaynaklanıyor .sanırım daha oncekı gelın bayag seyler ıstemıs akıtmıslar o gelıne .sımdı de esının aılesı korkararak daha temkınlı davranmak ıstemısler sana .sen de ben bırsey ıstemem dedıgınde canlarına mınnet olmus .bundan sonra dıger arkadasların da dedıgı gıbı ,esının madem durumu var esyalarını alyansını rahatsız oldugun herseyı degıstır yavas yavas.ayrıca kayınvalıdene hesap vermek zorunda da degılsın .artık sız evlısınız .3.sahıslara soz düşmez.

Son düzenleme:
başta ben altın falan istemem demişsiniz demekki istiyormuşsunuz içten neden öyle dediniz söyleseydiniz isteklerinizi siz agırdan almak istemişsiniz ama karşı taraf anlamamış

bence konuya şu açıdan bakmalısın altını yüzüğü seti hepsini bir kenara bırak belki kayınvalideni kayınpederini de.. dur geriye bak ve düşün sen sevdiğin adamı yıllar önce kaybetmişsin başkasıyla evlenmiş belkide herşeyin bittiği zamanda tekrar sana dönmüş sana hayat kocaman bir şans vermiş bunun için canını verecek insanlar tanıyorum yüzük ne ki veya bilezik veya set bunların hepsine sahip olsaydın çocukluk aşkın yanında olmasaydı onu geri alabilecekmiydin onu düşün bırak arkadaşlarında zümrütler yakutlar olsun nereden biliyorsun senin kadar mutlu olduklarını belki onlar kendilerini onlarla avutuyorlar sen çok şanslı birisin hayat bana böyle bir şans vermedi elindeki değer okadar büyük ki herşeyi bırak sadece hayatının aşkına ve çocuğuna sarıl bence ve mutlu ol...

bence konuya şu açıdan bakmalısın altını yüzüğü seti hepsini bir kenara bırak belki kayınvalideni kayınpederini de.. dur geriye bak ve düşün sen sevdiğin adamı yıllar önce kaybetmişsin başkasıyla evlenmiş belkide herşeyin bittiği zamanda tekrar sana dönmüş sana hayat kocaman bir şans vermiş bunun için canını verecek insanlar tanıyorum yüzük ne ki veya bilezik veya set bunların hepsine sahip olsaydın çocukluk aşkın yanında olmasaydı onu geri alabilecekmiydin onu düşün bırak arkadaşlarında zümrütler yakutlar olsun nereden biliyorsun senin kadar mutlu olduklarını belki onlar kendilerini onlarla avutuyorlar sen çok şanslı birisin hayat bana böyle bir şans vermedi elindeki değer okadar büyük ki herşeyi bırak sadece hayatının aşkına ve çocuğuna sarıl bence ve mutlu ol...

evet tatlım hatalıyım ama o zaman şşte onemı yoktu benm ıcın beklemedım dedımkı ıstemeym onlar dusunur ...yada olmasada olur benm derdim altın maltın değil ama onlar benm ıı nıyetımı kullanınca fazlasıyla ya ben salakmıyım herkes aldırıo edıo ben bu kdr safmıyım dedim....kızdım kendıme o yzudn :)

cnm benm o kadar haklısın kı hayat hıc ummadıgım bi şekilde hıc bızaman olmayacak bişşeyı tekrar bana gerı donderdi....arkasından çok uzuldum hayata tutunmayaçalıştım o kdr acıydıkı hıcbişey sölemeden çekip gitmesı ınanırmısın 2 yıl sonra evlendıgını duydum ....o bana sözlendıgını söledıgınde bıdaha onu asla aramadım..bana söz vermişti 3 sene benı bekle demişti...bende safım ya tamam dedim...sandımkı benım okulumu beklıck gitti sözunu tutmadı....evliliği yurumeyıncede boşanmış geldı yıne buldu benı ılk sınırlendım kızdım falan ama bana o kdr zamandan sora sölediği şey ne bılıomusunuz ''ben sana benı 3 sene bekle dememişmiydim.....''hala aklımda onu o kdr cok sevmiştimki..tamam kavga edıoruz tartışıoruz hıc bekledıgım şeyler değil bunlar...ama sonunda bız bırbırımızn kaderınde varmışız ...nerdeyse ımkansızı yaşadım ben...o yuzden birilerinin bana o tarz yakıştırmaları yapması cok dokundu....ayrıca sölediğin herşeyde haklısın bundan sonra bu yoldan ılerleyecegım su zamana kdr bu yoldan yurudugum gıbı...sevgiler

sen ben altın istemiyorum sizin sevginiz yeter demiştin şimdi niye içine batıyor ki?
ne gerek vardı "istemem" demene bıraksaydın alsaydı. o kadar övünmeye ne alacaksa.önce bişi istememem diyip sonra mız mızlanmayın.şımartmışsınız çok..

Canım haklısın kayınvalidenin öyle uyduruk bir set vermesi falan hoş değil tabiki , ama sen demişsin en başında hiç birşey istemiyorum diye.Aslında istemesen bile istemiyorum demen yanlış ben bekarım ama bildiğim kadarıyla bu altın konularında falan zaten herşeyin en pahalısını almak istemez kimse birde sen istemiyorum deyince bunlarda eski seti vermişler sana sanırım.Keşke en başında hiç demeseydin ben altın istemem vs diye.Bende meraklı değilim ama istemem diyincede olanlar görülüyor.Eşyalar konusunda bende rahatsız olurdum açıkçası haklısın , yavaş yavaş değiştirmeye bak derim. Ben olsam öyle yapardım sanırım eşinin durumuda yerindeymş güzel bir şekilde yeni bir oturma grubu beğendim falan taksitle alsak mı diyebilirsin bu şekilde ikna edebilirsin sanırım.

cnm konunu okudum ve düşüncelerimi yazacağım.evet sana yapılan haksızlık.para pul,altın elbette sağlık ve huzur ile ölçüldüğünde çok değersizir.ancak hayatta her şeyin bir yeri zamanı vardır.Yapılmayanlar vaktinde yapılmamıştır.mazereti,tamiri olamaz olmayacaktır.ancak eşinin ailesi tarafından düşünürsek 1.eşi için anladığım kadarıyla tüm imkanlar kullanılmış.ama sonuç hüsran..biten bir evlilik.hiç böyle düşündünmü?bunların yapılmaması senin değrsiz olman değil,zamanında verirlen sonsuz değeri anlamayan ve doğal olarak eşinin ailesine mutsuzluklar yaşatan birinin arkasında bırakmış olduğu acı yazgıdır.bile bile lades demişsin diyenlere katılmıyorum.hayat gerçekte palnlandığı gibi yürümez..ama benim sana tavsiyem ne almak istiyorsan eşinle yada kendi başına almaya çalışman.çünkü karşı tarafa sorumluluklar yüklemen sana hep olumsuzluklar getirecektir..sen sen ol eşine güven,her şeyi ondan iste.arkana bakma.bakış acını değiştir.ailesinden hiçbir şey bekleme.saygılı tavrını sürdür.herkes mutlaka hak ettiği hayatı yaşayacaktır..sabırlı ol.su akar yatağını bulur nasılsa..

Canım konunu yeni okudum yorumalrı okumaya vaktim olmadı konun oldukça uzundu çünkü işteyim de:)

bak çok haklısın çokkkk aynı şeyleri yaşamaşız insan kırılıyor ediyor bende senin gibi durumalr yaşadım yeni evliyim benim kaynanamda seninki gibi çok pintidir banada diğer eltimlere aldığı geceliği ama olmayan 10 yıllık gecelik takımı verdi ,sana gene eski de olsa altın takmışlar bana 1 tane bilezik takılmadı hatat ban akuyumcudan emanet almış 4 tane bileizk sonra geri vericekmişiz gelinliğimi kiralamamı istedi evimde krş eşyası yok hatat çeyiz için verdi 2 yastık 2 yorganından yastıkları hastane yastığı çıktı oo ben neler yaşadım neler haklısın bak bende zamanla düşünüyorum değerim bumuydu diye ama bırak yapmasınlar kimseye müdanamız olmasın kendimiz yapalım gelip benim evime burası benim evim diyemez misaifr gibi gelir misaifr gibi gider hatat takmış gecenlerde bana hamur yoğurmak için tepsi alıcakmış dedim aaa sen zahmet etme herşeyimizi biz yaptık onuda biz yaparız keisnlikle aldrımam sonradan ben acısını çıakrtıyorum bu ay doğum günüm eşime dedim yüzgörümlük borcunda var bana faiziyle birlikte 4000 tlye bir kelepçe beğend,m bi zahmet alırsın:) çıtı çıkmıyor doğum günümdede 750 tlkik saat siparişi veridirttim aa hem çalışıyorum hem bedavaya getirdiler beni hemde evde sorumluluklarım var diye kısayım kendimi istediğimi alamayım çok değil geçen hafta karar verdim böyle olmayı harcıcam kendimede ne isityorsam alıcam aldırtıcam...

canım ilk gelinelrinde hüsranla sonuçlandı diye yeni gelini önemsememezlik hakkı vermez bence sonuçta herkezin yeri farklıdır. Ama diğer dediklerine katılıyorum

Seni anlıyorum sonuna kadar da haklısın. Sen tok gözlülük mütevazilik yapmışsın ama böyle insanlar bu hareketlerden anlamaz tatlım çirkef olacaksın onlara bak nasıl yaranırsın.
Bende evlenirken hiç bişey istemedim. Ne oldu biliyormusun hiç bişey istememiş oldum. Onun içinde hiç bişey yapmaya gerek duymadılar. Kendi oğlunun düğününe misafir gibi geldi ve hiç bişey takmadılar.
Aklına gelebilecek ne varsa eşimle ikimiz yaptık.Bohçadan düğün salonuna kadar. Çok zor günler geçirdik çok borç ödedik. Ama şimdi misafir gibi bile gelemiyorlar evime diken üstündeler o rahatlığı vermedim
onlara vermemde ne yaptıgım,ne aldığım hiç bişey hakkında yorum yapamıyorlar yaptırmam. Öyle laf sokayım derdindede değilim. Ben onların gelini falan değilim anne baba da demiyorum zaten. Bana ne kadar
değer verdilerse şimdide karşılığını görüyorlar. Herşey karşılıklı sonuçta.

canım ilk gelinelrinde hüsranla sonuçlandı diye yeni gelini önemsememezlik hakkı vermez bence sonuçta herkezin yeri farklıdır. Ama diğer dediklerine katılıyorum

cnm evet bende sana katılıyorum kesinlikle onlara hak vermiyorum doğru yapmışalar demiyorum.ama ben onların bakış açısını dile getirmeye çalıştım.eminim böyle düşünüyorlardır.çünkü onlara göre bu hayat tecrübesidir.ki asla öyle değildir ama onların bakış acısı bu.değişmeyecektir.bunu söylemeye çalıştım.

bende senin gbydım ama gözüm açıldı artık... istiyorum artık. hiç de çekinmem. eşimle işten gelyrz annesi yemek yapıyor gün içinde bize. bnm kaynanam yemek yapmayı da fazla bılmez. ben malzemeyı götürüyorum. anne canımız bundan istiyor. ben yapmayı bılmem dıyor. anlatıyrm yapıyor ve yıyoruz. eskıden olsa ben ısten gelır yapardım canım cıkardı. masayı toplardım bulaşık yapardım yeri süpürürdüm..derken yatma vaktı gelırdı. artık oyle diil.

tatlım eşyaları coktan değiştirdim setıde bozdurdum aldım ıstedıgım alyansı tektaşı rahat ettım:)dusuncelerın ıcın saolll çok haklısın teşekkurler derdıme ortak oldugun ıcın;İ)

senınkılerde amma garıpmış:))))bızımkılerle aynı nerdeyse aman takma dediğin gıbı kendımız halletmek en ıısı ılk ınat yaptım ama ıstemıorum hıcbışey....kendımızın yapması kadr guzel bişy olamaz o olsaydı karışırdı zaten herşeye...

valla çirkef olanlar kazanıo...bedavya gıttım dıorum cevremı gorunce:))))bızde mısafır olayıda yok pek gelemıolar ama yınede ev onların sonuctasende takma kafanı ne yapıcksın başa gelen cekılır....

afferımmm sana ....ii yapıosun enn ıısı böle valla ....bnde öle yapıorum kendım yaparım onlarda yemegı daha ıı oluo:)

alyansını değiştirmek için neden kaynanandan izin istiyorsun. git istediğini al sonra parmağında görünce de değiştirdim alyansımı de kaynanan da öyle kalsın. bu ne yaaa tuvalete giderken de izin mi isteyeceksin.

Kanımca kayınvalideniz "sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyeyim" psikolojisine girmiş de olabilir. Netice diğerine; onu yaptılar, bunu ettiler, şunu aldılar, Taylandlara balayına gönderdiler diyorsunuz ya. Öncekine bi dünya şey yaptık değerimizi bilmedi böyle oldu bu seferkine temkinli davranalım diyordur.

Olanı biteni öylece kabul edeceksiniz. Ya da bugüne kadar hiçbişey istemedim diyorsunuz ya bundan sonrakiler için isteklerinizi açık açık söyleyeceksiniz; onu isterim bunu isterim diye alttan almadan. Hakikaten bişey istemiyor olaydınız; "istemedim, alttan aldım, kırılmasınlar dedim", deyip sonra da yapılmamış ya da eksik gedik yapılmış şeyleri düşünüp düşünüp sinirlerinizi germezdiniz.

Ya kabulleneceksiniz olabı biteni, ya da isteklerinizi açık açık dile getirecek talepkar olacaksınız. Herşey sizde bitiyor.

Canım yaşadıkların gerçekten sinir bozucu
Bence de kayınvalidene hiç bişey söylemeseydin keşke
Verirdin seti alırdın tek taşını sonra da söylerdin sizin aldığınız seti verip aldım diye :)
Onlar eski gelinlerinden kalma eşyaları getirirken utanmıyorlar da siz mi utanacaksınız
Kayınvalidenlerde benimkiler gibi çok yüksekten atıyorlar demekki
Doğum yapmadan önce ne söz veren insanlar daha bebeğime bi iplik bile almadılar düşün
İnsan altınında bohçasında değil de adettir yani en azından bi takım al gel
O yok bu yok diğer torununun eski kıyafetlerini getiriyor boyuna
Sanki ben milletin eskisini giydiricem devamlı
Bebeğim nerdeyse yaşına girecek düşün yani
Bende evlendikten sonra bütün altınlarımızı,takılan paraları kayınvalideye verdim ki borçlarını ödesinler diye
Ne salakmışım diyorum şimdi...
Diyeceğim o ki,kimseye haketmediği değeri verme canım
Sen üzerlerine titredikçe kendilerini içişleri bakanı sanıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…