Beni kaybetmek istedi korkularim yuzunden

neurotics

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2024
5
1
24
Merhaba, oncelikle özur dilerim turkçem ana dilim değil, size ihtiyacim var.
24 yaşindayim, 2 ilişkim oldu, ama son ilişkim bana çok travma yaratmişti.
Beni özelleştirip, hep yargilardi ve exiyle hala konuşuyordu, 3 sene boyunca çok kötu bir ilişkideydim. Ama geçen sene, bir ihanet sayesinde, artık o hikayeyi tamamen bitirmiştim. Ilk defa kendimle yuzleşiyordum, iyileşiyordum, geçen sene 2 ölum haberi almiştim ailemden, sağlik sorunlarim vardi, mental acindanda sorunlarim vardi, akil hastanesindeydim, kimsem yoktu. Çok zor bir donemimdi, sevdiklerim tek tek gidiyordu. Iyileşmek için terapilere gidiyordum. Bu sene kendime söz vermiştim, sadece kendimle ilgilenicem diye. Ama malesef, şubat ayinda bir uygulama indirmiştim, uyku sorunlarim vardi ve insanlardan çekinsem bile, biraz kafa dağitmak istiyordum, ve o insanla taniştim... Ilk defa bir turk erkeğiyle bu kadar yakindim, sanki memleketime geri dönuyormuşum gibi, bu hasret o kadar buyuktu ki... Herşey guzeldi, herşeyimiz ayniydi, fakat zamanla bağlanirim diye çok korkmuştum o yuzden geçmişiyle sorular sorardim, kendisi rahatsiz olmuyordu ve anlatirdi fakat ben kendimi sevemezken beni bu kadar çabuk sevmesi garip geliyordu, kendisi kizlari tersleyen bir insandi ama hemen etkilenmişti, bağlanmişti, çok hizli gelişmişti herşey. Zamanini, herşeyini bana ayirirdi, annesi, arkadaşlari beni biliyordu, taniştirmak istiyordu ama ben istemiyordum, hazir değildim...Annemle tanişmişti, kuzenimlede...Her saniyemiz birlikte geçiyordu. Sabahin 8inde uyanacaken benimle sabah 3e kadar sesli dururdu, hep birlikteydik...Alişmiştim kendisine ama onu kaybetmekten korktuğum için, her gece engellerdim, terk ederdim kendisi beni bir yerden bulup yazardi, duzeltmek için herşeyi yapardi, arkamdan koşardi (bunu demeyi sevmiyorum, ama gonlumu almak için çok hevesliydi), fakat bu durumdan biktiği için, kaybetme korkusundan faydalandiğimi sandiği için ilişki istemediğini dile getirdi, onun hisslerine guvenemediğim için bu tarz hareketlerim oldu...Bana zamana birakalim, belki duzelir, sana tekrar guvenirim belki demişti, zamana biraktim...ama geç cevapliyordu, artik eskisi gibi değildi, ghostluyordu, çünkü ilişkimizden bıkmıştı...Ben daha yeni yeni kendimi toparlarken neden kendisini sevdirdi ki, korkulari olabilir fakat iyi niyetimi açikladim, korkularimi dile getirdim, değişmeye, kendimi korumayi birakip ona guvenmeye hazirdim ama kendisi artik beni istemiyor, hissleri hala varmiş ama artik biriyle konuşmak istemiyormuş, ilişki istemiyormuş..Bana geçen ay duşunceğini dile getirmişti hissleri olduğu için..bugun yazdim 3 hafta sonra..beni istemiyormuş artik ama ilk defa (ilkleri sevmem, guvenmiyorum çünkü) bir kiza bağlanmişti, kalbini açmişti ve gerçekten sevmişti...arkadaşlari bile şaşirmişti hep benimleydi...Şu an sadece işine odaklanmak istiyormuş, ve beni terk etti..Ne yapabilirim kafayi yemek uzereyim bağlanmaktan korkuyordum, cok hevesliydi bu kişi beni uzer, bu insani kaybetmeye hazir olmaliyim diyordum ama yinede kalbim kirildi, ne yapmaliyim sizce doner mi pişman olur mu :KK43: ozur dilerim cok uzun oldu ama biktim

Bence sen hala ilişkiye hazır değilsin. Ne istediğini bilmiyorsun. Karşındaki ilgi gösterince kaçıyor o dönüp gidince de aşk acısı çekiyorsun. Sağlıklı bir durummu sence bu?
Yerinde olsam acilen gider terapi alırım. Güvensizlik sorunumu halletmeden de kimseyle görüşmem.

Bence sen hala ilişkiye hazır değilsin. Ne istediğini bilmiyorsun. Karşındaki ilgi gösterince kaçıyor o dönüp gidince de aşk acısı çekiyorsun. Sağlıklı bir durummu sence bu?
Yerinde olsam acilen gider terapi alırım. Güvensizlik sorunumu halletmeden de kimseyle görüşmem.
Istediğimi biliyorum, ve ilişkide değildik, flört donemindeydik ama kendisi bizi ilişki gibi goruyordu, ad koymak istemiyordum. Bir haftada hemen bağlanmişti kendimi korumam gayete normal bence. Ama haklisin, hazir değildim çünkü ummadiğim bir ilgi, bir aşk hikayesi vardi, yaptiğim kötuydu ama bir gün sonra geri dönerdim özur dileyip, beni o kadar yuceltiyordu ki lovebombing gibi birşey olmuştu..Terapiye devam etmeliyim, doğru diyorsun.

Budur! İlişki için çoookk erken senin için. Let him go. Kendi hayatına ve kendine odaklan.

Istediğimi biliyorum, ve ilişkide değildik, flört donemindeydik ama kendisi bizi ilişki gibi goruyordu, ad koymak istemiyordum. Bir haftada hemen bağlanmişti kendimi korumam gayete normal bence. Ama haklisin, hazir değildim çünkü ummadiğim bir ilgi, bir aşk hikayesi vardi, yaptiğim kötuydu ama bir gün sonra geri dönerdim özur dileyip, beni o kadar yuceltiyordu ki lovebombing gibi birşey olmuştu..Terapiye devam etmeliyim, doğru diyorsun.
Siz birbirinizle tesadüfen karşılaşmamışsınızki, uygulamadan tanışmışsiniz. Yani adamın niyeti zaten bir kadinla ilişki yaşamak. İlişkiyi başlatmak için gerekenleri yapmış bakmış olmuyor dönmüş gitmiş. Sana ilk haftadan ilgi göstermesi sana bağlandığı anlamına gelmiyor. Sana özel değil yani başka biri olsa onada ilgi gösterecekti, onu da yüceltecekti.

Siz birbirinizle tesadüfen karşılaşmamışsınızki, uygulamadan tanışmışsiniz. Yani adamın niyeti zaten bir kadinla ilişki yaşamak. İlişkiyi başlatmak için gerekenleri yapmış bakmış olmuyor dönmüş gitmiş. Sana ilk haftadan ilgi göstermesi sana bağlandığı anlamına gelmiyor. Sana özel değil yani başka biri olsa onada ilgi gösterecekti, onu da yüceltecekti.
Evet bu yuzden kendimi koruyordum, kendisinin sadece flörtleri oluyordu geçen seneden yoksa ciddi ilişkilerden kaçan bir insanmiş, benimle farkli hissetmişti ve ciddi olmasini istiyordu ama belkide yalan soylemiştir, suphelerim yuzunden terk ediyordum aslinda ama ilgisi hiç azalmiyordu, guven verirdi...
Budur! İlişki için çoookk erken senin için. Let him go. Kendi hayatına ve kendine odaklan.
You right...Teşekkur ederim, zor olsada bunu yapmam gerek

Lovebombing ghostlamak falan yaşlı hissettim kız kendimi 😂
Sen sana ilgiyle gelen adamı neden her akşam engelledin onu anlamadım. Engellediysen gitsin istemişsindir e gittiyse neden ağlıyorsun şimdi ? Normal tepkiler vermiyorsun bu şekilde ilişki yaşanmaz 15 yaşında değilsin bi kendine gel

Lovebombing ghostlamak falan yaşlı hissettim kız kendimi 😂
Sen sana ilgiyle gelen adamı neden her akşam engelledin onu anlamadım. Engellediysen gitsin istemişsindir e gittiyse neden ağlıyorsun şimdi ? Normal tepkiler vermiyorsun bu şekilde ilişki yaşanmaz 15 yaşında değilsin bi kendine gel
Çünkü gitmesi için değildi, guvenmek istemiştim, eski hayatindan sorular sorardim ve inandirici gelmediği için, yalan soyluyor dediğim için gidiyordum, gitmesinden korktuğum için ters tepkilerim vardi, interneten taniştiğimiz için zamanla guvenirim sanmiştim ama bunu yaşamaya zorunda değildi, sadece kendisi herşeyi birlikte aşacağiz, o guveni vericem seni asla terk etmicem dediği için, canim yanmiyor degil

Çünkü gitmesi için değildi, guvenmek istemiştim, eski hayatindan sorular sorardim ve inandirici gelmediği için, yalan soyluyor dediğim için gidiyordum, gitmesinden korktuğum için ters tepkilerim vardi, interneten taniştiğimiz için zamanla guvenirim sanmiştim ama bunu yaşamaya zorunda değildi, sadece kendisi herşeyi birlikte aşacağiz, o guveni vericem seni asla terk etmicem dediği için, canim yanmiyor degil
Tamam da adamın demesiyle bu işler olmaz. Zamana bırakırsın flört edersin güven veriyorsa devam edersin. Her gün engelliyordum diyorsun kim neden buna devam etsin adam da terketmiş doğal olarak. Kendimizi düzeltmeniz gerekiyor kusura bakmayın bu şekilde mutlu edilemez ve mutlu edemezsiniz. Biraz kafanızı toparlayın güven probleminizi çözün sonra konuşmayı deneyin. Şahsen biri bana böyle yapsa elimden geleni yaptıktan sonra ben de böyle engeller giderim çünkü olmamış yani ne yaptıysam? Beklentiniz bunu aylarca sürdürmesi falan mıydı bilmiyorum ama haklı beyefendi

Tamam da adamın demesiyle bu işler olmaz. Zamana bırakırsın flört edersin güven veriyorsa devam edersin. Her gün engelliyordum diyorsun kim neden buna devam etsin adam da terketmiş doğal olarak. Kendimizi düzeltmeniz gerekiyor kusura bakmayın bu şekilde mutlu edilemez ve mutlu edemezsiniz. Biraz kafanızı toparlayın güven probleminizi çözün sonra konuşmayı deneyin. Şahsen biri bana böyle yapsa elimden geleni yaptıktan sonra ben de böyle engeller giderim çünkü olmamış yani ne yaptıysam? Beklentiniz bunu aylarca sürdürmesi falan mıydı bilmiyorum ama haklı beyefendi
Hayir, pek detay vermedim ama şubat ayinda taniştik bana birşey saklamişti ilk engellemem ordandi sonra mayıs ayinda çok kez engelledim sonrada zaten yapmadim, haksız demiyorum fakat bunu birdaha yapmicaktim, engellemem onu bu kadar kirdiğini gormuyordum sonradan açikladi zaten, ve şans vermek istemedi

X