Benden ayrilmak istemeyen lohusa cinlerimi ben nasil terkederim

gunpir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2013
1.427
793
Herkese merhabalar
Evliligimin ilk yilindan sonra benimde ise ara vermem sonucu uygun ortamin olusmasi ile bebek yapmaya karar verdik.allaha çok şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdim.nisan ayinda bebeğimi 37+1 de normal doğum ile kucagima aldim.sancilarimi mutluluk içerisinde çektim çünkü normal doğum delisiydim ve bir hafta daha geçse kgden dolayı sezeryan olacaktim büyük ihtimalle.ancak bebeğim annesini kirmadi erkenden aramiza katildi.3900 gr.
Doğuma okadar istekliydimki epidurele bile hayir dedim.doğum yapacak hemen ilk saat içinde bebeğimi emzirecek öpüp koklayacaktim.ona güzel süsler hazirlamistim hatta erkenci ciktiği için birazi doğum sonrasına kaldi sancilari çekerken olsun dedim onun uyuduğu zamanlarda tamamlayacaktim.
Oglusum aramiza katılacak mutluluguma mutluluk katilacakti.hastaneden eve geldigimde yanimdakilerle beraber ablamin bizim icin yaptirdigi butik pastayi kesecektik .kafamda herşey yolundaydi.girişimci bir bayan olarak atildigim netten elislerimi satma olayini biraz erteleyecektim şöyle 4 aylikken annemde yaninda yardimci olacakti para kazanmaya da devam edecektim. Tek sorun aldigim kglerdi.eee normal doğum yapiyorumya İlkay sut düzene girince spora baslayacaktim.yavaş yavaş onlarda gidecekti.tabi tun bunlar 3 aydan sonra yapılabilecek şeylerdi sonuçta oğlum annesinden ayrilacak ağlama zirlama gaz ancak düzene girecekti.kendimi bunlara da hazirlamaliydim.3 ay bitince tam yaz donemi olacaktı oğlumu pusetine koyup kordon yürüyüşü yapip ona temiz hava aldiracak onunla devamli konuşup güzel sarkilar dinletecektim.

Derkennn dediğim gibi normal dogum yaptım.ancak doğumda çok kan kaybettim.dikişlerin yapilirken kisa sureli anestezi verildi.ancak rahimde kan biriktiginden 3 saat doğumdan beter sanci çektim.oğlum emmek istiyordu ben gozumu acamiyordum.agri kesici vs... Derken atlattim.ohh dedim şükür.oglumu emzirdim emzirdim emiyordu hissediyordum ama susmuyor devamli agliyordu.hemsireler sutume bakti geliyord ememiyor herhalde dediler derken mama verildi.allahim normalde bebekler en fazla 20 cc yermiş bizimki 30 u bitirdi susmuyo bi 30 daha yok en fazla yarim saat susuyor.dediler yine mama verelim doymuyor.ya diyorum nasil doymaz 60 cc yedi.imkani varmi doymamasinin.öyle boyle derken 3 gün hastanede takip altında kaldim.benim oglandaa hastanede nam saldi tabi sesiyle.yan odadaki hastalar mi derseniz gelen ziyaretçiler mi gelen giden herkes ayni kanida bu çocuk ac yada gazi çok.Dr diyor 3 hafta hic bir çocukta gaz olmaZzzzzz kimseye anlatamiyorum.zaten benim cinler doğumun zorluğu ve bu aclik tokluk olayindan dolayı içime yerlesti güzelce oturdular.
Sonunda evimdeydim herşey daha güzel olacaktı.tabi benimki tam gaz devam gece uyku yok gündüz gözünü kapamaz gelen giden ay çok agliyo bu AC bu falan....sağolsun o donem annem hep yanimda sut olsun diye kompostolar deli gibi su içmeler falan.tabi bu arada üzerimden atamadigim doğum şişliği.devamli emzirdim oğlumu çünkü baka turlu susmuyordu olsun koynumdaydi memeden ayrilinca basiyor cigligi.annem telkin etti senin kokunu ister yavrum bu ay boyle geçecek sik dişini.bu arada KV hala ayni acbu AC bu neyse mama verdim hepsini kustu bu seferde napacagimi sasirdim hava sicak Dr der çok sikmayin çocuğu KV gelir kalin kalbin battaniyeleri örter vs... Vs
...
En sonunda dedim herkes evine ben bi şekilde alismaliyim bu duruma.tabi bu arada gelen giden misafir ben bebegim kucagimda uyurdu hic kimildamazdim uyanmasin diye zaten uyumuyor KV bitaraftan eee gelen misafirlere bi gosterseydik bebeği zaten zor uyutmusum iki kafami toplucam uykusuzluk tan zombi olmusum derdimize bak gelene gidene cay pasta gelen gitmek bilmez vs... Derken 3 ay abartisiz hergun agladi sustugu zamanlar nadirdir artik yorulup uyuyakaliyordu.allahtan İlkay 1500 kg aldi doydugundan emindim.gazi normal dedi dr damla verdi ne zaman damla versem o aksam daha kotu oluyordu.koliktende oteysdi kolikte belli saatlerde aglama oluyor biz devamli.hic bir yerinde bisey yok
'Fitrati asi' ymis oglumun.dr kolaylik diledi beni telkin etmeye calisti.geçecek dedi.
Simdi 4 aylik olduk.biraz daha iyiyiz oyundan anliyor falan..bakiniyor.ancak benim takaatim kalmadi sinirlerim çok yiprandi.oğlum duzeldikce ben kotulesiyorum.aglamalari yüzünden disari cikamaz oldum.cikinca daha bi moral bozukluğu .herkes bebeğiyle gezerken oynarken ben susturmaya calisiyorum.bi hafta iyiyim allaha şükür ogluma kurban olayim derken özellikle aksam saati cinler geli veriyor.esimse sasirmis durumda oğluyla mi ugrassin bunalimli eşiyle mi?allahtan çok anlayislidir evisi yemek falan dert etmez zaten yapamiyorum oda goruyor
Nasil terkederim bu lohusa cinlerimi???????yardimci olur musunuz biliyorum geçecek ama içimi dokeyim dedim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bu durumun tek ama tek ççaresi zaman, hormonların eski haline gelmesi, anne babanın yeni hayata ve ocuklarına alışmaları ancak zamanla düzelebilcek bir durum. Kendinize kocanızında yardımıyla biraz daha vakit ayırın, sakinleştirci güzel müzikler dinleyin. Kolay gelsin.

Canım uykusuzluk yeni düzen vs normal bunlar geçecek uyuyabildigin kadar uyu dinlen bebeginle oyna herkes yaşıyor atlatic aksin zamana bırak

Kendi yigenim aynisi alistrmayin ne olursa olsun aynisi yigenim tipatip smdi 1 yasinda aglmktn kilo almiyrdu 5 dk uyur hmn klkr annesi ymge otrr vagggg sesleri ama onda pipisinde iltihao cokti sunnet ettirince kndne geldi ama bir kere alismisti kucakta yatrmaya bebeginizn saglik sorunu var bi baktrn onnda dktrlar o kadar agliyordu ki bu zayifliktan olur dediler isimler koymya bsldk sesiyle bizi biktirmisti resmen allah bagislasin size bu arada:))))

Zamanla geçecek biliyorum.kendime zaman ayirmak istiyorum ama durmuyor velet
Esim Birak git ben hallederim kendine gelirsin diyor ama kiyamiyorum aklim kaliyor.
Saglik sorunu varmi diye defalarca baktirdim yok.ağlarken aniden güler .gulerken ağlar iki dakika yerime oturamiyorum.
Bu şekilde bu psikoloji ile iyi bir anne olamamaktan korkuyorum.
İki gündür şehirden uzakta bahçe evimiz var kus böcek sessizlik KV ile beraber geldik gündüzleri yardimci oluyor alip gezdiriyor falan sağolsun eh birazda olsa duruyor onunla bende daha salim kafayla ilgilenme biliyorum oglusumla.
Ancak dun gece yine uykusu geldi uyuyamadi kriz basladi ağlamaktan helak oldu farkettimki artik agladiginda okadar içim sizlamiyo .o an çok uzuldum oğlumun aglamasina duyarsizlasmisim.allahim sen aklimi koru.
Birde haftaici iki disari cikayim es dost göreyim dedim tabi nereye gitsem rahat vermedi kucagimdan inmez susmaz biturlu.herkes aciyan gözlerle bana bakiyo ah basina gelenler diyor yemek bile yedirmedi ay oturamadin ay uyumadi ay susmadi ay bu bu kadar ağlarda büyümez falanlar.iyice moralimi bozuyorlar

canim iste hersey sandigimiz gibi gitmiyor. Arada bir kac gun annene git canim. bebegini annenin eminli kollarina birak. ve kendin guzelce dinlen uyu yoksa kendin dinlenmedigin surece bebegine bakamazsin bu cok onemli. Merak etme annen en az senin kadar iyi bakar bebegine.

Cok zor buluyorum ama. bebegine bakabilmen icin senin guc toplaman lazim.

Bende8gunluk lohusa yim bende çok bunalımı günler geçirdim kv her gün geliyo artık çok bunaldim sabah olunca içime sızı çöküyor annem de yanımda kalıyo gece bebeği birlikte ilgileniyoruz ama artık kv dedin çok sıkıldım eşime de dedim çok üzülüyor o da ama ne yapayım hisleri böyle... evde durmakta baydi hamileyken çok gezen bi cifttik şimdi öyle eve kapanışta kötü oldum bide kv yaptığı her şey batıyor belki normal yaptığı birşey de olsa batıyor napsam bilmiyorum eşimi de üzmek istemiyorum kizimdan bile soğudum oysa ne çok beklemistik eşimle onu

[/QUOTE]Cnm çok yeni lohusasin sen kiyamam
Valla ben zamana biraktim artik yoksa kafayi siyircam.
Bizde ne umutlarla ne hevesle beklemistik simdi benim bunalimli hallerinden bebisin kuduruklugundan ne olduğumuzu anlayamadik

Cnm çok yeni lohusasin sen kiyamam
Valla ben zamana biraktim artik yoksa kafayi siyircam.
Bizde ne umutlarla ne hevesle beklemistik simdi benim bunalimli hallerinden bebisin kuduruklugundan ne olduğumuzu anlayamadik[/QUOTE]
Çok bunaldım artık evliliğimi bitirmeyi düşünüyorum

Bende doğumumu hatırladım. Benim bebeğimde uzun süre ağladı sağolsun annem yakınımdaydı hergün o bakar ben uyurdum yoksa gece gündüz uyku yok. Zor zamanlar şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum ve artık annemede yakın değilim nasıl olacak bilmiyorum .

Canim hayirli olsun.çok içten söylüyorum inşallah uslu sakin bir bebis olur.
Kaç sene aradan sonra ikinci bebek oldu.sanirim benim hic olmayacak

Canım lohusa bunalımı yaşıyosun. Çoğu bebekte gaz ,uyku problemi olur.
Cin filan görüyosan yada hissediyosan tek çaresi bolbol dua etmek. Ayetel kürsi oku . nazar duasından muska yaptır kendi çamaşırına , bebeğinin zıbınına , bir tanede bebeğinin beşiğine iğneyle tak. Mevlüt okuttun mu bilmiyorum ama evde kur'an okunması iyi gelir. hemen geçicek diye bişey yok. sabrediceksin.
maddi durumun varsa kurban kestir dağıt
ben hamile kadığım için kur'an okutucam önümüzdeki hafta
doğumdan sonrada kurban kestirip mevlüt yapıcam
Allah'ın izniyle hiçbişey olmaz aklın salim olsun. Allah bebeğinide senide korur. Allah'a sığın hepsi geçer.

okadar iyi anlıyorumkı bende yasadım tam beş ay hep ağladı hele aksam saat fortle yedi arası bı baslıyodu hoc sudmadan yorulmadan o ağlayınca bende ağlıyorum kucağımda yavrum evın ıcınde gezoyoruz ,sütüm zaten olmadı vardıda az doyurmuyordu dört aylıkken oda kesıldı ne uyku uyuyabılıyorum ne düzgün beslene bıkıyorum kesıldı sütüm, sut ıcın gece uykusu onemlıymıs oooo duan yavrum bur yasında hala gece uykumuz yok neyse kaynana zaten ıkı hafta kaldı kalsaydı keşke tepeme sıkılıp bu cocyk aç ,yavrumu emzırıyorum gelıp kulağını dayıyı emme sesı gelıyomu dıye,ulan okadar düşünüyorsan gece al bak ben yatayım sütüm olsun demi yoook kaynana ya lanetoldun ya zaten kv stresınden sütüm ozaman azaldı hastanede coktu kaynana bı basları foymuyo bu cocuk aç emme sesı gelmıyo bılmemne buhranlar gevırdım ayyy bak gene hatırladım aman gırsın gelmesin o günler.... Diyeceğim o ki hemen hepımız aynı şeyleri yasayıp duruyoruz hanımlar ama bırılerıyle dertlesin yasarken içinize atmayın,bıtde benım gıbı eyvah doymuyotmuş bu cocuk deyıp stres yapmayın rahat olun doymuyorsa mama verırım deyı rahatlatın krndınızı. Yavrucuklarınızı keyıfle sağlıkla bol bol anne sürüyle buyutun

Allah yardımcınız olsun benimde lohusalık gunlerim cok zor gecti anlıyorum sizi annelik boyle bısey tam sinirleniyosun yeter artık diyosun o bi gülücük atınca sakinlesıyo insan dunyada boyle guzel bi duygu yok

Öncelikle sağlıkla büyüsün bebeğiniz

Doğum sonrası için plan hepimiz yapıyoruz ama sizinde yazdığınız gibi bizim istediğimiz gibi olmuyor çoğu şey, en güzeli çok plan yapmamak ve olumsuzluklarında olacağına kendimizi hazırlamak.

Bebeğinizin ilk baştan ağlaması sizi panikletmiş, o ağladıkça strese giriyorsunuz haliyle ve bebeğiniz bu stresi hissediyor hissetikçe daha çok huysuzlanıyor ağlıyor, sizin aklınızdan geçenleri bile anlıyor bebekler:) acaba yine ağlıycak mı bugün nasıl olacak kaç saat ağlıycak doyacak mı gibi endişelerinizin hepsinin farkında oluyorlar.

Birincisi çok çok zor ama mümkün olduğunca pozitif düşünüp sakin olmaya çalışın, dediğiniz gibi bu geçici bir süreç ve ne zamanki siz rahat olacaksınız işte o zaman bebeğinizde rahat olacak

Sağlık problemi yokmuş demek ki fiziksel bir rahatsızlıktan değil,her ağladığında almamaya çalışın bu da çok zor ama deneyin mesela ilk gün beş dk almayın sonra 10 dk. diye uzasın bu süre, diyeceksiniz o ağlarken nasıl bırakayım onu iyiliği için bırakın tabi kendi iyiliğiniz içinde

Sütünüzün yetmemesi aç olması gibi bir durum söz konusu olsa kilo almazdı, size ayy aç bu diyen o gıcık insanları sizde gıcık edin, için için kendinizi yemeyin onları yiyin, dalga geçin yaaaa evet evet çok aç özellikle aç bırakıyorum isterseniz veriyim siz doyurun deyin, sizi kırmaya çekinmeyen insanları siz de hiç düşünmeden kırın, onların lafı sizi şişirmesin, herkes haddini bilsin, bir bebeği annesinden çok kimse düşünemez, sizde iyi bir annesiniz eğer kötü olsaydınız burda konu açıp çare aramazdınız

Gerektiğinde yardım alın çekinmeden, ağlasın varsın annenize gidin kalın anneniz size gelsin her fırsatta dinlenin ve kendinize mutlaka zaman ayırın, süper anne olmaya çalışmayın, eşiniz bakıyım diyorsa bırakın bir saat baksın,size o bir saat o kadar iyi gelecek ki, sevdiğiniz sizi anlayan insanlarla beraber olun, öyle dışarda bebeğiniz ağlıyor diye acıyarak bakanlara sizde acıyarak bakın kınayın kınayın başınıza gelecek haberiniz yok deyin içinizden:) bebek bu tabi ağlayacak sanki anormal bir durummuş gibi bakanlara aldırış etmeyin

Emin olun bu süreç geçici ömür boyu sürmeyecek ya da yıllarca en fazla 6 ay sürer

Buziki orhan kolik albümü var onu dinletin bebeğinize

Saç kurutma makinası sesi ve elektrik süpürgesi sesi dinletin inanın çok iyi geliyor

Hamileyken ne dinlettiyseniz onu dinletin bebeğinize

Allah kolaylık versin, yalnız değilsiniz sizin gibi olan anneler çok fazla, geçecek geçecek az kaldı bebeğim sağlıklı diye telkinde bulunun kendinize

Öncelikle zaman ayirip yazdiginiz güzel ve telkin edici şeyler için çok tesekkur ederim.
Dun 5 ayimiz bitti artik geceleri azda olsa uyuyan bebegim dis ve emeklemeye calismanin vermiş olduğu huzursuzlukla onuda uyuşmuyor bütün gece ayaktayiz nerdeyse esim yardimci okuyor nobetlesiyoruz .dinletmedigim CD müzik süpürge kurutma kalmadi hiçbirşey ise yaramadi özellikle uykuya geçişte sikintimiz büyük ama allaha şükür saglimiz yerinde .şöyle 1 yas olup evde kosusturdugu günlerin hayalini kurunca rahatliyorum bir nebze.
Gecen dediğimiz gibi disari ciktim ama o kadar agliyoki kuzum geri dönmek zorunda kaldim ama beni görünce yüzündeki gulumsemeyi görünce herşeyi unuttum.
Gecicek bu günler allahin izniyle farkettiysrniz bugün tüm aglamalara rağmen pozitifim bu pozitifligin devamini diliyorum allahtan.

İnşaallah daha da iyi olacak bebeğinizde sizde,zaman çok çabuk geçiyor benim kuzum 3,5 yaşında şimdi neler yaşadık bizde:)

İnşaallah pozitifliğinizde devam eder:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…