Benden anne olur mu?

Sarissa

uyudun uyanmadın olacak..
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
9.766
37
merhaba kızlar,

henüz eşimle bebek için çalışmalara başlamış değiliz
ama elbette ikimiz de istiyoruz
yalnız bir problem var kii
ben ÇOK KORKUYORUMMM
bu nedenle de sık sık erteliyorum tarihi
sanki annelik yapamazmışım gibi geliyor
o sorumluluk çok ağırmış gibi hissediyorum.
dün arkadaşlarım bana gelmişlerdi
elbette çocukları da
yaşları 8 ila 4 arasında değişen 5 çocuk
yaramazlıklarına, seslerine tahammül edemediğimi gördüm
elbette ses çıkarmadım ama içten içe sinir oldum
ve bu beni daha çok korkuttu
ben öğretmenim
öğrencilerimle de aram hep iyi olmuştur
severim de çocukları
üstelik okulda kontrol bende olduğu için problem de yaşamıyorum
ama iş çocuk yapma düşüncesine gelince
kendi kendime beceremem iyi bir anne olamam diye korkuyorum :1no2:

siz bebek yapmaya karar verirken
var mıydı böyle korkularınız? :uhm:

Ben 6 haftalık hamıleyımm benım hıc korkum yok cocuga ne verırsen onu alır bence.eger tavız verıp uzulmesın dıye her ıstedıgını yaparsa anne baba elbette o cocuk yaramazlıkda yapar.huysuzlukda.ama eger egıtımsıysen bence ıı bır anne olursun ama en dogrusu kendını hazır hıssettıgınde cocuk yapman

çok haklısın
ama bu kokularında olması normal arkadaşımızda şöle dışardan baktığımız zaman biras annelik zor gibi ama sende hamile kaldığın zaman bu korkularını yenersin ve kendi meyveni yetiştirmek kendi canını taşımak kadar güsel bi duygu yok bu hayatta bence daha fazla erteleme ve bu güzel duyguyu yaşa annelik mükemmel bi duygu bence

evt gercekten öyle benımkı 6 haftalık ama suan onu kollarıma alacagım gunu emzırecegım gunun hayallerını kuruyorum cok farklı ve guzel mılyonlarca kez yasanmasına ragmen her yasandıgında özel olan bı duyguuu

teşekkür ederim kızlar yorumlarınız için.
inşallah dediğiniz gibi olur

başkasının çocuğuna tahammül etmek daha zor galiba
belki henüz anne olmadığım için anlayamıyorum
offf bilemiyorum ki

Hiç korkma canım bende hamile kaldıktan sora çok korkmuştum ama becerilemeyecek gibi bişe değil bu.Başkalarının çocuklarına bende tahammül edemezdim ortalığı karıştırmasına ses çıkarmasına ama şimdi evde kırmadığı eşya kalmadı kızımın ben sadece tebessüm ediyorum bu tür olaylara.Seninde iyi bir anne olacağına eminim bu korkun şimdilik normal canım o bebişi kucağına alınca anlıcaksın

Canım hamilelikte psikolojik destek alabilirsin, bu ayıp değil. Cesaretine de hayran kaldım, birçok kişi hisseder ama baskılardan ve ayıplanma korkusundan söyleyemez. Bebekler bizi de değiştiriyor, bunu diyebilirim.

Canım başkasının çocuğuna sabretmek zordur ama kendi çocuğun aynısı olmaz ona karşı her zaman daha tölaranslı daha farklı olucaksındır ve bence herkes istedikten sonra Rabbimde izin verirse tabiki anne olabilir. Bak ben 5 senedir istiyorum ama olmuyo işte bana anne olmak bi türlü nasip olmadı:çok üzgünüm:

Bebek olupta kucağınıza aldığınızda keşke daha önce olsaydı dersiniz .

Bu öyle bir duygu ki başka şeylere asla benzemez...

Her kadın başta acemilik yaşar ama ustalıkla üstesinden gelirsiniz..

Onların sevgisi bambaşkadır çünkü...

canım tüm kalbimle dua ediyorum.
inşallah bir an önce bebeğini alabilirsin kucağına.
Allah dualarını kabul etsin.

neden kendin için öyle konuşuyorsun ki canım ya.benden anne olurmu diyosun bu şekilde düşünmene sebep başkalarının çocuklarına tahammül edememen sorun sadece buysa neden senden anne olmasın ki.hepimiz çoğu zaman başka çocuklara tahammül edemeyiz.kendini hazır hissetmeye gelince ben böyle düşünmüyorum bilmediğin birşeye kendini nasıl hazırlayabilirsin ki.evlisin mutluysan ve 2 seneyi geçirdiysen bence hazırsın demek.
kendi çocuğun olunca tahammül sınırlarını zorladığın bile olacak.hamile olan bir arkadaşımız demiş ebeveynler çocukların her istediğini yaparsa çocuk yaramaz olur diye.bende öyle düşünüyordum ama olmuyor malesef.bir damla gözyaşına dayanamıyorum.yeri geliyor biz bile doyumsuz oluyoruz ki çocuklar nasıl olmasın.sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil.çocuk gerçekten zor ama güzelliği tarif edilemez.allah her isteyene sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

canım sen daha bebek isterken korkuyorsun.ben haftaya inşallah bebeğimi kucağıma alacağım ama buna rağmen acaba iyi bir anne olabilecekmiyim diye düşünüyorum.birde başkasının çocuğuyla kendi çocuğun farklı olur kendi çocuğunu istediğin gibi yetiştirebilirsin.birde sende bir anda 5 tane çocuk olmuş ama sadece bir tane çocuğun olacak.normal yani düşüncelerin doğunca geçer

teşekkür ederim yorumlarınız için
işte bilmediğim bir şey olduğu için korkuyorum ben de zaten.
evliliğimde çok şükür problem
eşimin çocuklarla ilgilenişini gördükçe de
çocuk yapmayı çok istiyorum ama
insanın içinde korku oluyor işte.
bazen kendi kendime bu korkuyu olumlu hale de getiriyorum aslında
yani diyorum ki
içimde böyle bir kaygı varsa
saldım çayıra mevlam kayıra durumuna getirmeyeceğim demektir.

eftelyaa bebeğine sağlıcakla kavuşursun inşallah.

Canım bu kaygıları hissetmen çok normal. Ben çocuk yapmaya 8 senede karar verebilmiş birisiyim.Ben senin gibide değildim. Çocukları hiç sevmezdim.Yani sevmezdim derken masumcuklara bi garezim yoktu ama öyle her gördüğüm bebeği kucağına alan mıncıklayan öpen biri değildim. ıstemiyordum da hatta çocuğum olmasa da olur gibi geliyordu. Ama zamanı gelince içine o duygular düşünce başka oluyor.Şimdi 27 haftalık hamileyim ve bebeğimin yolunu gözlüyorum. ınanmazsın 4 boyutlu ultrason resmini hem bilgisayarıma hem telefonuma masaüstü yaptım.O kadar düşkünüm yani. Kendi çocuğun başkalarının ki gibi olmuyor asla. Eğer yapmaya karar verdiyseniz takılma bunlara ve tadını çıkar .

sarissacım az kaldı inşallah hiç bir sorun çıkmadan alırım minik meleğimi kucağıma.Allah sanada en kısa zamanda verir umarım.herşey gönlünce olsun canım

yalnız olmadığımı bilmek rahatlattı gerçekten de.
umutsuzbahar bebeğini hayırlısıyla, sağlık ve sıhhatle
kucağına alırsın inşallah.
bizim içinde hayırlısı bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…