*****Bende emzirmek istiyorummmm.-*****

aSkiTo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
13.324
33
bende emzirmek istiorum bebegimi yaaaaaa..senağlama süt yok die deli oluyor ama yirtiyor kendini.. günde hemen hemen 3litre su ictim yinede cogalmadi sütüm .. emzirmekle cogalio dionus ama karariyo aglarken .. yinede vermeyim mi mama ?
sagdigim zaman en fazla 40 ml sütüm gelio? offfffffffffffff

HEMEN MAMA VERME KIYAMAM ONA BEN...
Ben san abir kaç öneride bulunayım....
kara üzüm var ya kara üzüm kompostosu yap tatlı olsun am içine istersen kayısı kurusu da at...günde 2 lt.içiyordum ben...ayrıca gece kalk mutlaka meyve yada tatlı türü şeyler ye....bulgur-mor soğan....
su tek başına tabiki bişey yapmaz yediklerinin akabinde iç....ve stresten uzak dur kafanı hiçbirşeye takma....

sen mutlu olursan bebişinde mutlu olur sütün bol bol olsun fışkırsın inşallah.....

canim vallaha ne desem ki bende bilmiyorum doguyor mu kizim bazen agliyor bazen iyi
ayin 19 daha randevumuz bakalim ne dicekler
iki uc defa mama verdim sadece ama icmek istemiyor biberon
sutu cogaltacak seyler ye sende
hurma bilmem dogru mu ,
ondan sonra helva su evet o cok iyi gelir baska su an aklima baska bi sey yok
insallah cogalir sutun canim

Canim inşallah sütün gelir ama birazda bünye ile alakali sanirim ben süt gelsin diye öle çabalar felan göstermöiyorum sadece susadiğimda su içiyorum oda normal ihtiyaçç..bebeğim tek memyle doyuyor ama 1-2 saatte emmek istiyor..ikisini birdeb emse böyle bişi oplmayacak..inşall sütün gelir möoralinmi yüksek tut canimm..

Canim inşallah sütün gelir ama birazda bünye ile alakali sanirim ben süt gelsin diye öle çabalar felan göstermöiyorum sadece susadiğimda su içiyorum oda normal ihtiyaçç..bebeğim tek memyle doyuyor ama 1-2 saatte emmek istiyor..ikisini birdeb emse böyle bişi oplmayacak..inşall sütün gelir möoralinmi yüksek tut canimm..

Evet canim kaç kilo deme öyle yaw sen stres yapma stresde sütün azalmasinda etken doktor ne diyor mama tabiki vereceksin bebeğin açsa ama benimki aç gibi davrandiği zaman genelde yirtindiği zaman gazi oluyor askitocum üzme kendini nolur

Canim tosun gibiyse üzülme.. Benim kuzenim gündüz ve gece emziriyor fakat sabahlari sütrü olmuyor sabah mama veriyor sen her seferinde kontrol et sütüne bak canim birde ben saatte bir emziriyordum ve sütüm hakkaten çoğaldi sik sik emzirmeyi dene.. üzme kendini kiyamam sana yaw bebişinde iyi bak

canım sut ıcın moral su ve uyku dıyorlar fırsat buluyorsan gunduz de uyu.benım sutumu de bulgur cogaltıyor bır de uzum pekmezı..bol sutlu gunler dılıyorum

eğer şu an sadece anne sütüyle besliyosan ve tosun gibiyse bebişin o zaman hiç tasalanma canım sütün yetiyoda artıyo bile kilosu ne zaman düşerse ve o dönem hasta değilse bilki sütün yetmiyo..mama verme şimdilik süt artırıcı çaylardan iç

canım ya rezene çayı iç iyi geliyo sütünü arttırır.bide üzülme.gelmezsede canınız sağolsun.bebişin çookk mutlu olur sütünde çookk gelir inşallah canım.

cnm canını sıkma azda olsa emzir bebeğinii bende emziriyorum ama geçen ay 750 gr almış doktor bu ay mama vermiyorum dedi öteki ay bilmiyorum vericekmi ama doyuyoda doymasa ağlar değilmi kızlarr off inşallah bebeğim yeterli kiloyu alır mama vermeye gerek kalmaz...seninde inşallah sütün olur cnm bol boll....

canım öncelikle yorgun olmaman lazım dinlenmeye çalış stresten uzak dur ve bol suya devam ayrıca tahin helvası bana acaip süt yapıo dene istersen komposto çorba vs sıvı gıdalar tüketmeye çalış hurmanında süt yaptığını duydum bunlarıda bi dene istersen inşş. bol bol sütün olur

ben anne sütüyle bir mama verenlerdenim...ama bikaç gündr sütüm accık arttı gibi kızımın kilosu iyi olunca zorlamaya başladım bende.çok acıktığı zaman poposunu yırtıo resmen meme almamak için bende önce biberonu verdim 3-5 kere onu çektikten sonra mememi verdim iterse tekrar biberon sonra yine meme...devam etti derken baktım işe yarayacak gibi bunu her öğünde yapmaya başladım sanki şimdi birazcık arttı gibi sütüm ve tek başına yetmeye başladı ama bu arada bende kızımın inadına karşılık inat yaptım resmen tıktım ağzına memeyi:1closedeyes:...geçen haftalarda günde 6-7 kere mama veriodum 60ar cclik şimdi 4e indirdim demekki doyuyo...inşallah daha da azalır mama...denemediysen bi dene istersen canım.umarım işe yarar...:Saruboceqbu arada litrelerce suyun hikmetini de unutmamak lazımsengözlerimebaksanab)

cnm benim de sütüm az ama yarıyor.. çünkü iyi kilo almış.. doktor sütün yetiyor dedi yoksa ben de mama vermeyi düşünüyodum.. devamlı ağzı açık emzik de almıyor zorla tutturuyorum.. napalım düzelirler inş.. :ecrin_bebek:

hilmiyecim kendini hic uzme, elinden geleni yaptigina inaniyorsan ..
40 cc sut cikiyorsa bebegin onunla doymaz, emzirebildigin kadar emzir ama emzirecegim diye ac birakma bebeişini
bende mama veriyordum benimki yeni yeni çoğaldi, artik gunde ya 1 kez veriyorum yada hic
almiyor oglum mamayi..
kilosu cok degil normal..
benim uykusuz kaldigimda sütüm az oluyor, sende bol bol dinlenmeye calıs

yapmayın allahaşkına ne suyu ya , tatlı yiyin tatlı , enerji veren şeyler yiyin , bulgur yiyin , sizin için söylemiyorum ama şu emzirme döneminde kilo tribine girmesin allahaşkına kimse . bir annenin en önemli görevi bebeğini besleyebilimek bu durumda , kimse manken olmayacak...

evet bol bol tatlı yiyin kızlar benim bebeğim çok zayıf doğdu 2kilo 600gr doğmuştu 1 ayda 4kilo 200gr oldu maşallah kuzuma her ağladığında göğsümü verdim. süt ve kuru inciri kaynatıp hergün 3bardak içiyorum.birde bi arkadaşımdan duydum nekadar doğru bilemem ama 2kez aynı göğsünü veriyomuş çünkü bebeğin ilk emdiği süt cıvıkmış sonra gelen süt daha koyu daha yağlı oluyomuş onun yarayacağını söyledi.

humanayı öneririm tanıdığım çok kullanan var ve hepside memnunlar. benimde sorunum sütüm var ama göğüs ucum yok tutamıyor minik kuşum. sağıp veriyorum ama biberona alıştı göğüs ucum çıktı sağa sağa ama biberon istiyor paşam. anne olmak zor iş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…