Bencilce mi düşünüyorum?

Ya kimse kusura bakmasında arada sırada eşin için sevgilin için bazı davetlere katılmak çok zor olmamalı. Tamam herkesin bir alanı var kimse kimseyi durmadan zorlayamaz da ama hayatındaki insan için de 1 gününü ayırmak normal olan.

Ne yapıcan ablacım Allahını seversen millet kocam beni rahat bırakmıyor diye isyan eder sende benle gelmiyor diyorsun. Boşver , o nasıl rahat ediyorsa öyle olsun seni ne güzel bırakıyormuş sıkmıyormuş işte.

Evet sağolsun gezmeme tozmama da bir şey demiyor aslında ama gelse iyi olurdu da, olsun onu da öyle kabul ettim. Aslında ben kabul ettim de ailem etmedi sorguluyor :63:

Kızlar selam,
düşüncenize ihtiyacım var.

Biz eşimle neredeyse 2 yıldır evliyiz, kendisi akraba gezmesi sevmez, zorunda kalmadıkça beni de ailesinin yanına götürmez ,haftada bir bazen iki haftada bir ailesinin yanına giderdik eskiden. Daha sonra kayınvalidem rahatsızlandı ve biz de neredeyse her gün onlara gitmeye başldık, ama şimdi biraz iyileşti çok şükür. ( bu rahatsızlık sürecinde elimden geleni yaptım, benden memnun olduklarını düşünüyorum) bu yüzden en azından ben gitme sıklığımı azalttım yine.

Neyse gelelim konumuza, ben şehir merkezinde yaşıyorum ve geçenlerde benim ailemin yaşadığı ilçede bir festival gerçekleşti, teyzem tüm kuzenlerimi ,anneannemi vs kahvaltıya çağırdı. Eşim gelmek istemedi ben de zorla gel demedim tabii ki, tavır da yapmadım. Kahvaltıdan sonra ablam ve eşiyle akşama kadar gezdik akşam yemeğine yakın eşimi aradım gel hadi diye yine gelmek istemedi. Bu arada biz şehir merkezinde yaşıyoruz ve ailem ilçede. 40 dakika mesafe var arabayla. Yani atlayıp gelse gelebilir.

Eşim gelmek istemedi, tavır almadım laf söz etmedim. Kendi akraba toplantılarını da sevmez ve gitmez yapısı öyle. Yine de o gün çok boynu bükük hissettim keşke gelseydi , böyle etkinlikler de ayda yılda bir olan şeyler .Herkes de sürekli eşimi sorduğu için biraz saha eksiklendim gibi.

Siz bu konuda me düşünüyorsunuz ? Gelmemek en doğal hakkı mı yoksa bana eşlik etmeli miydi? Bu arada benim gezmeme de karışmaz öyle erken gel hadi hel demez keyfine bak der ama kendi gelmez işte. Ha gelse de sıkılırdı zaten akşama kadar ..
Ablanızın eşi yanında olup, tüm aile beraberken sizin yalnız olmanız evet kötü hissettirmiştir mutlaka. Sizi anlıyorum ama eşinizi de anlıyorum. Bende bir yere gitmek istemiyorsam, ısrarla ya da tavır trip ile zorlarmış gibi götürülmek istemem. Karşımdakine de yapmam. Eğer eşiniz sizi zorluyor olsaydı kendi akraba ziyaretleri için fakat sizin için bir yere gitmiyor olsaydı çok haklı olurdunuz. Zaten kendiniz demişsiniz gelse sıkılırdı diye. Sizin için çok önemli bir yer olursa gelmesini istediğiniz o zaman tatlı dille yine rica edersiniz.

Yani sen devamli her gun her gun onun annesi hasta diye giderken, oda senin ailenle olan dirumda, sana katilsaydi şık olurdu. Böyle anlatirsan belki anlar.
Ben isterdim sahsen vede bizulurdum

Yani sen devamli her gun her gun onun annesi hasta diye giderken, oda senin ailenle olan dirumda, sana katilsaydi şık olurdu. Böyle anlatirsan belki anlar.
Ben isterdim sahsen vede bizulurdum
Ben de çok bozuldum ama sonra konuştuk hal ettik ona duygularımı ifade ettim en son :)

X