Bencilce mi düşünüyorum?

Nimooo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2022
637
1.521
31
Kızlar selam,
düşüncenize ihtiyacım var.

Biz eşimle neredeyse 2 yıldır evliyiz, kendisi akraba gezmesi sevmez, zorunda kalmadıkça beni de ailesinin yanına götürmez ,haftada bir bazen iki haftada bir ailesinin yanına giderdik eskiden. Daha sonra kayınvalidem rahatsızlandı ve biz de neredeyse her gün onlara gitmeye başldık, ama şimdi biraz iyileşti çok şükür. ( bu rahatsızlık sürecinde elimden geleni yaptım, benden memnun olduklarını düşünüyorum) bu yüzden en azından ben gitme sıklığımı azalttım yine.

Neyse gelelim konumuza, ben şehir merkezinde yaşıyorum ve geçenlerde benim ailemin yaşadığı ilçede bir festival gerçekleşti, teyzem tüm kuzenlerimi ,anneannemi vs kahvaltıya çağırdı. Eşim gelmek istemedi ben de zorla gel demedim tabii ki, tavır da yapmadım. Kahvaltıdan sonra ablam ve eşiyle akşama kadar gezdik akşam yemeğine yakın eşimi aradım gel hadi diye yine gelmek istemedi. Bu arada biz şehir merkezinde yaşıyoruz ve ailem ilçede. 40 dakika mesafe var arabayla. Yani atlayıp gelse gelebilir.

Eşim gelmek istemedi, tavır almadım laf söz etmedim. Kendi akraba toplantılarını da sevmez ve gitmez yapısı öyle. Yine de o gün çok boynu bükük hissettim keşke gelseydi , böyle etkinlikler de ayda yılda bir olan şeyler .Herkes de sürekli eşimi sorduğu için biraz saha eksiklendim gibi.

Siz bu konuda me düşünüyorsunuz ? Gelmemek en doğal hakkı mı yoksa bana eşlik etmeli miydi? Bu arada benim gezmeme de karışmaz öyle erken gel hadi hel demez keyfine bak der ama kendi gelmez işte. Ha gelse de sıkılırdı zaten akşama kadar ..

Tabiki gelseydi iyi olurdu sizi anlıyorum ama kimseyi zorlamamak lazım. Kendiniz belirtmişsiniz eşim sevmiyor diye. Ee adamı sevmediği şeye zorlamak neden?

Düğün, cenaze, bayram, seyran yani gidilmesi mecburi olan yerler dışında ben eşimi zorlamıyorum. O da beni zorlamıyor. Gelse de keyif almayacağı bir etkinliğe sırf siz yalnız hissetmeyin diye gelmesini istemek evet bir minik bencillik içeriyor.

Kızlar selam,

Biz eşimle neredeyse 2 yıldır evliyiz, kendisi akraba gezmesi sevmez, zorunda kalmadıkça beni de ailesinin yanına götürmez ,haftada bir bazen iki haftada bir ailesinin yanına giderdik eskiden. Daha sonra kayınvalidem rahatsızlandı ve biz de neredeyse her gün onlara gitmeye başldık, ama şimdi biraz iyileşti çok şükür. ( bu rahatsızlık sürecinde elimden geleni yaptım, benden memnun olduklarını düşünüyorum) bu yüzden en azından ben gitme sıklığımı azalttım yine.

Neyse gelelim konumuza, ben şehir merkezinde yaşıyorum ve geçenlerde benim ailemin yaşadığı ilçede bir festival gerçekleşti, teyzem tüm kuzenlerimi ,anneannemi vs kahvaltıya çağırdı. Eşim gelmek istemedi ben de zorla gel demedim tabii ki, tavır da yapmadım. Kahvaltıdan sonra ablam ve eşiyle akşama kadar gezdik akşam yemeğine yakın eşimi aradım gel hadi diye yine gelmek istemedi. Bu arada biz şehir merkezinde yaşıyoruz ve ailem ilçede. 40 dakika mesafe var arabayla. Yani atlayıp gelse gelebilir.

Eşim gelmek istemedi, tavır almadım laf söz etmedim. Kendi akraba toplantılarını da sevmez ve gitmez yapısı öyle. Yine de o gün çok boynu bükük hissettim keşke gelseydi , böyle etkinlikler de ayda yılda bir olan şeyler .Herkes de sürekli eşimi sorduğu için biraz saha eksiklendim gibi.

Siz bu konuda me düşünüyorsunuz ? Gelmemek en doğal hakkı mı yoksa bana eşlik etmeli miydi? Bu arada benim gezmeme de karışmaz öyle erken gel hadi hel demez keyfine bak der ama kendi gelmez işte. Ha gelse de sıkılırdı zaten akşama kadar ..
Yani adam taraflı değil herkese böyleymiş bişi diyemiyorum. Böyle hissettiğinizi ona söylediniz mi

Bu eşlerin her yere birlikte gidelim ısrarı nedir? Adam sizi kendi ailesine gitmekte zorlamamış siz de zorlamayın cok zorunuza gittiyse siz de onun ailesine gitmezsiniz
Zorlamadım ki, trip de atmadım. Ama ayda yılda bir olan bir şey olduğu için yanımda olsa daha mutlu olurdum. Bir de herkes sşimi soruyor neden gelmedi diye

Kızlar selam,

Karışmıyorsa git keyfine bak. Kendi tarafına da gitmiyormuş adamınnyapısı bu.
Ha evlenmeden önce de bellidir bu senin için sorun ise niye evlendin? Evlenince şak diye yüklenmedi ya bu özellik.

Sana eşlik etse güzel olabilir doğru ama içinden gelmiyor. Arada orta yolu bulmak için nezaketen bir görün diyeceksin madem öyle sen de biraz onun dediklerini yapacaksın öyle öyle orta yol bulunur

bence kahvaltıya gelmese bile sonrasına katılabilirdi.
ama size de aynı durumlarda gel diye baskı yapmıyormuş, tek taraflı değil yanib bu tavrı.
o nedenle onu da haksız bulmadım.
ama belli ki üzülmüşsünüz, sakince onunla bu konuyu konuşun derim. yoksa içinizde büyüteceksiniz konuyu.

Yani adam taraflı değil herkese böyleymiş bişi diyemiyorum. Böyle hissettiğinizi ona söylediniz mi
Keşke olsaydın sen de güzel olurdu ben kocasız kaldım orda diye espiri yaptım da o da ben sevmiyorum canım biliyorsun kendi akrabalarımınkine de gitmiyorum dedi , dinlenmiş :kahve::KK56:

Zorlamadım ki, trip de atmadım. Ama ayda yılda bir olan bir şey olduğu için yanımda olsa daha mutlu olurdum. Bir de herkes sşimi soruyor neden gelmedi diye
Millete kendinizi onaylatmak icin hevesli olmayın insanlar sorar.Butun gelin kaynana görümce kavgaları birbirini sevmeyen insanların zorla millet ne der diye hir araya getirilmelerinden kaynaklanıyor

Keşke olsaydın sen de güzel olurdu ben kocasız kaldım orda diye espiri yaptım da o da ben sevmiyorum canım biliyorsun kendi akrabalarımınkine de gitmiyorum dedi , dinlenmiş :kahve::KK56:
Valla ne diyelim. Adam kendi akrabasına da gitmiyor, sana karışmıyor bunaltmıyor,seni kendi akrabasına götürmüyor.
Belki gelse sen de bu kadar rahat edemezsin.
adam sevmiyorsa gelmesin takılma sen de.
Çift olarak bişiler yapıyor musunuz??

Bazı kişiler sevmiyor . Böyle kabul edin çok takılmayın . Üzülürsünüz hayat kısa bunun için üzülmeyin

Adam ne guzel hadi gel gec kalma falan da demiyormus
Sende bi bahane uydur
Insanlar "gelmedi dinlenecek" cevabiyla tatmin olmuyor malesef
Arabanin bakimi gelmis sanayide/ bi arkadasinin araba satisi var beraber gittiler/ biraz grip gibi olmus uzaniyor gibi basit seyler soyle gec

Soranlara biz karşılıklı olarak birbirimizi darlamiyoruz, herkes keyfine göre takılıyor ve çok memnunuz bundan diyeceksiniz. Sormamayi öğrenecekler.

Kahvalti sonrası aramanız esinizi istediğiniz anlamına geliyor. Hatır için, gönlünüzü yapmak için, o annem için çok gayret etti bir sefer ben de yapayim diyebilirdi evet.

Buradan anlıyoruz ki eşiniz kendini hiç bir durumda eğmiyor. En önde kendi keyfi geliyor. Bundan sonra siz de aynen böyle yapın. Keyfinizden ödün vermeye gerek yok.

bence kahvaltıya gelmese bile sonrasına katılabilirdi.
ama size de aynı durumlarda gel diye baskı yapmıyormuş, tek taraflı değil yanib bu tavrı.
o nedenle onu da haksız bulmadım.
ama belli ki üzülmüşsünüz, sakince onunla bu konuyu konuşun derim. yoksa içinizde büyüteceksiniz konuyu.

Evet biraz üzüldüm işte gelseydi daha mutlu olurdu. Bir dahaki etkinlik öncesi eşime biraz uğra geri git diye önceden bi çıtlatırım tekrar ama gelemzse yine trip falan atmam tabii :)

Soranlara biz karşılıklı olarak birbirimizi darlamiyoruz, herkes keyfine göre takılıyor ve çok memnunuz bundan diyeceksiniz. Sormamayi öğrenecekler.

Kahvalti sonrası aramanız esinizi istediğiniz anlamına geliyor. Hatır için, gönlünüzü yapmak için, o annem için çok gayret etti bir sefer ben de yapayim diyebilirdi evet.

Buradan anlıyoruz ki eşiniz kendini hiç bir durumda eğmiyor. En önde kendi keyfi geliyor. Bundan sonra siz de aynen böyle yapın. Keyfinizden ödün vermeye gerek yok.

Doğru bir yaklaşım, aslında biraz herkesin eşin nerde diye sorması beni eksiklendirdi. Kimseyi ilgilendirmez yine değil mi bu bizim kararımız.

İşte en azından akşam gelse mesela beraber bir şey yesek beraber dönsek olabilirdi bi iki saat gönlüm hoş olabilirdi. Yine de kendi akrabalarına da gitmez bayram seyran dışında bu nedenle gelmemesi doğal mı değil mi bilemedim ben giderdim ama ilk etkinlikte ben de gitmeyeceğim.

Kızlar selam,

Benım babam böyle yaş 65 annem her gittiği yere tek gider bizle giderdi bi yerden sonra insanın cıdden bıkıyor böyle evlilik olmaz diyor hep. Ama istemiyorsa da yapacak bişeyi yok kalabalığı sevmiyodur bende öyleyim muhabbetı boş olan yerlere gitmiyorum size demiyorum bunu ama genel baktıgımızda kalabalıktan hoslanmıyodur

Valla ne diyelim. Adam kendi akrabasına da gitmiyor, sana karışmıyor bunaltmıyor,seni kendi akrabasına götürmüyor.
Belki gelse sen de bu kadar rahat edemezsin.
adam sevmiyorsa gelmesin takılma sen de.
Çift olarak bişiler yapıyor musunuz??

Biz baş başayken birebir etkinliklerimizde çok eğleniriz. Bir yerlere gideriz geliriz evde de güzel vakit geçiririz ya da arkadaşlarımızla da.

Sadece eşim genel olarak akraba sevmez 😂 neyse yazdıkça benim beklentimin bi tık fazla olduğunu düşünmeye başlıyorum bayramda seyranda gideriz görevimizi yaparız ama ekstradan bi şey yapmak istemiyorsa da saygı duymam lazım gerçekten beni de hiç bir pazar mesela (sağlık durumu dışında) annesine ya da herhangibir akrabaya götürmemiştir.

Ben de sevdiğimden yanımda olsun istiyorum sadece yoksa tek gezmek daha rahat hayatta o festivalde o kalabalığa girmezdi zaten daha çok sıkılırdım

Kızlar selam,

Ne yapıcan ablacım Allahını seversen millet kocam beni rahat bırakmıyor diye isyan eder sende benle gelmiyor diyorsun. Boşver , o nasıl rahat ediyorsa öyle olsun seni ne güzel bırakıyormuş sıkmıyormuş işte.

X