Bencil alamancılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke herkes sizin gibi düşünse. Biz aile olarak kendilerine de alamanci diyorduk espri gibi 😅o yüzden kirilacaginizi düşünmedim üzgünüm o konuda.
yok kirilmadim estafurullah ama inanin o sizin tanidiginiz almancilar yuzunden kurunun yaninda yasta yaniyor. Olan bizede oluyor hele o gumruk kapisindan gecerken agliyanlari gorunce sinirim bozuluyor bide bana Mikrofon tutsalar keske. Evet türküm elhamdulillah muslumanim ama almanyada dogdum o yuzden ilk memleketim burasi.

Kurulu düzenimiz var diyenler düzen kuramadıkları ülkenin yönetimine karışmasın. Onların bencilliklerini biz çekiyoruz. Onların parası 30 kat değerlenecek diye biz burada ev sahibi olmayı bırak küçük bi tatile çıkamıyoruz.

Bir de ban yememek için yuvarlıyorum. Bu tür tiplerle savaştan kaçıp çift haneli çocuk yapan din kardeşlerimizden eşit nefret ediyorum.

Çok geçmiş olsun. Sizde 1 ay kalmaya yüzü varsa sizin de istediğinizi söylemeye yüzünüz var. Hiç çekinmeyin. Yüzsüz insana yüzsüz davranacaksın. Kendilerini nimetten sayıyorlar anam babam değilse kimseyi evimde bedava 1 ay ağırlayamam kimse kusura bakmasın. 1 euroluk cikolata getirip 1 ay tatil yapma devri bitti:) tekrar çok geçmiş olsun
Babam saygıya çok önem verir, amcamda yurtdışında olduğu için kendisiyle pek görüşmüyoruz özellikle ben farkli memlekette olduğum için nerdeyse hiç görmüyorum kendisini. Ailemden duyuyorum kız kardesimi falan aglattigini çok kinlendim. Direkt hayir dersem babam cok kırılacak şu an yapmayı düşündüğüm şey eşimin memleketine gidiyoruz demek denk gelse de gelmese de.

Kurulu düzenimiz var diyenler düzen kuramadıkları ülkenin yönetimine karışmasın. Onların bencilliklerini biz çekiyoruz. Onların parası 30 kat değerlenecek diye biz burada ev sahibi olmayı bırak küçük bi tatile çıkamıyoruz.

Bir de ban yememek için yuvarlıyorum. Bu tür tiplerle savaştan kaçıp çift haneli çocuk yapan din kardeşlerimizden eşit nefret ediyorum.
Şu an tüm hislerine tercüman oluyorsun ❤️

Merhaba, bu konuyu açma sebebim biraz da psikolojik olarak Türkiye'nin yıpratması diyebilirim. Ne zaman yurtdışından birinin yorumlarını okusam çıldırıyorum. Evet yurtdışı da çok güzel değil ben de farkındayım her yerin bir sorunu var illa ki ancak öğretmen 40 bin alıyor mis gibi, bir sene içinde 100 bin biriktiririm(bunu 2018 de demiş ona göre hesaplayın şu anki miktarı) biriktirip Türkiyeye gelicem, ev alıp gelicem, araba alıp gelicem diyenler olduğunda o kadar hal bilmez ve bencillermiş gibi geliyor ki anlatamam. Bir de bunların Türkiye cennet lafları var klasik. Beni benden alıyor. Evet ülkemizin taşı toprağı çok güzel ama gençliğimiz bir ev araba almaya çalışırken yok olup gidiyor ve bu bencil insanlar da bize yurt dışından akıl veriyor. Üstelik sadece tatil yaptıkları 1 i 30 a çevirip harcadıkları paralarıyla bizim yönetim şeklimize kadar karar veriyorlar.

Bu konunun aslını anlatmak gerekirse bu platformdaki kişileri es geçiyorum artık üyelerle ilgili konu açmak yasakmış :)) direkt amcam ve teyzem yurtdışında. Biri Fransada biri İsviçrede ve Türkiyeye her gelişlerinde yiyip içip sadece şov yapıyorlar. Özellikle amcam. Gezmediği ülke kalmadı İtalyadan tut Tanzanyaya kadar ama buraya gelip malum partinin çöpçüsü bile olurum diyor. Demiyor hatta çok ciddi iddia ediyor bunu. Bana her seferinde bakıp senin meslek şöyle iyi böyle iyi benim ülkeye gelsen ferrariye binersin burda bir b*k alamazsın diyor sonra da. Çıldırmama ramak kaldı. Ancak sorsan yine de Türkiye cennet, kurulu düzeni olmasa kalkıp gelecek buraya. Düğünde dernekte kız kardeşimin giyimine laf etmiş ağlatmış kızı ( elbisesi uzun tek omuz ne göğüs dekoltesi ne bacak dekoltesi var sadece omzu görünüyor) ancak kendisi yurt dışında çok çok daha cesur kadınlarla birlikte böyle de haysiyetsiz birisi. Belki konularımdan bilen vardır kesinlikle kapalı giyinin diyen ya da yapmayın diyen birisi değilim ancak bu iki yüzlülük beni delirtiyor. Gelip bende kalacakmış bu sefer Antalyanın tadını 5 yıldızlı otelden değil de yeğenimin evinde geçireyim demiş. Hayır demeye kalkarsam tüm her konuda ki kinimi dökerim diye korkuyorum.

Ben de ulusa sesleniyorum o zaman diğer konu sahibi arkadaş gibi, KARDEŞİM UZAKTAN DAVULUN SESİ HOŞ GELİR. Dertleşmek için açtığım, daha çok Türkiyede ki Türklerle alakalı olan konumu burda sonlandırıyorum. Umarım hepiniz güzel bir gün geçirirsiniz ben biraz sinirliydim çok şey üst üste geliyor :KK70:
Beğenmeyenler ya almancı ya malum partili ya da ikisi birden. Allahım sen koru korkunç kombinasyon ajsjdj

konu dışı ama nasıl engelleniyor ki buradan kişiler?
Kendi konunda şuradan
1000037167.jpg

Merhaba, bu konuyu açma sebebim biraz da psikolojik olarak Türkiye'nin yıpratması diyebilirim. Ne zaman yurtdışından birinin yorumlarını okusam çıldırıyorum. Evet yurtdışı da çok güzel değil ben de farkındayım her yerin bir sorunu var illa ki ancak öğretmen 40 bin alıyor mis gibi, bir sene içinde 100 bin biriktiririm(bunu 2018 de demiş ona göre hesaplayın şu anki miktarı) biriktirip Türkiyeye gelicem, ev alıp gelicem, araba alıp gelicem diyenler olduğunda o kadar hal bilmez ve bencillermiş gibi geliyor ki anlatamam. Bir de bunların Türkiye cennet lafları var klasik. Beni benden alıyor. Evet ülkemizin taşı toprağı çok güzel ama gençliğimiz bir ev araba almaya çalışırken yok olup gidiyor ve bu bencil insanlar da bize yurt dışından akıl veriyor. Üstelik sadece tatil yaptıkları 1 i 30 a çevirip harcadıkları paralarıyla bizim yönetim şeklimize kadar karar veriyorlar.

Bu konunun aslını anlatmak gerekirse bu platformdaki kişileri es geçiyorum artık üyelerle ilgili konu açmak yasakmış :)) direkt amcam ve teyzem yurtdışında. Biri Fransada biri İsviçrede ve Türkiyeye her gelişlerinde yiyip içip sadece şov yapıyorlar. Özellikle amcam. Gezmediği ülke kalmadı İtalyadan tut Tanzanyaya kadar ama buraya gelip malum partinin çöpçüsü bile olurum diyor. Demiyor hatta çok ciddi iddia ediyor bunu. Bana her seferinde bakıp senin meslek şöyle iyi böyle iyi benim ülkeye gelsen ferrariye binersin burda bir b*k alamazsın diyor sonra da. Çıldırmama ramak kaldı. Ancak sorsan yine de Türkiye cennet, kurulu düzeni olmasa kalkıp gelecek buraya. Düğünde dernekte kız kardeşimin giyimine laf etmiş ağlatmış kızı ( elbisesi uzun tek omuz ne göğüs dekoltesi ne bacak dekoltesi var sadece omzu görünüyor) ancak kendisi yurt dışında çok çok daha cesur kadınlarla birlikte böyle de haysiyetsiz birisi. Belki konularımdan bilen vardır kesinlikle kapalı giyinin diyen ya da yapmayın diyen birisi değilim ancak bu iki yüzlülük beni delirtiyor. Gelip bende kalacakmış bu sefer Antalyanın tadını 5 yıldızlı otelden değil de yeğenimin evinde geçireyim demiş. Hayır demeye kalkarsam tüm her konuda ki kinimi dökerim diye korkuyorum. Ancak bahane bulup diyeceğim.

Ben de ulusa sesleniyorum o zaman diğer konu sahibi arkadaş gibi, KARDEŞİM UZAKTAN DAVULUN SESİ HOŞ GELİR. Dertleşmek için açtığım, daha çok Türkiyede ki Türklerle alakalı olan konumu burda sonlandırıyorum. Umarım hepiniz güzel bir gün geçirirsiniz ben biraz sinirliydim çok şey üst üste geliyor :KK70:

Yaşamadığı yer hakkında atıp tutanlar zaten saçma sapanlar.
Buraya yazmak yerine yüzüne konuşacak cesareti gösterseydin keşke.

Bu kadar cennetse buyursun gelsinler.
Amerika'ya turist vizesi alayım dedim. 1,5 sene sonrasına randevu veriyorlar. Bizim ülkeye değil turist olmaya ipini koparan vatandaş oldu. Benim ev sahibi Özbek. 3 daire aldı. Vatandaş oldu. Bir ülke vatandaşlığını satıyor. Daha korkunç ne olabilir.

Bu yorumu okuyan yurt dışında yaşayan gurbetçiler, akrabalarinizin evi otel değil. Gelip sıcakta hizmet, güleryüz bekleyemezsiniz. Gidin otelde kalın 1 ay, kimse sizi ağırlamak zorunda değil.
tamam ) seve seve otelde kalıp kafamı dinlerdim. bunun için çök çalışıyorum. AKRABALAR RAHAT BIRAKMIYORLAR))))) .

Babam saygıya çok önem verir, amcamda yurtdışında olduğu için kendisiyle pek görüşmüyoruz özellikle ben farkli memlekette olduğum için nerdeyse hiç görmüyorum kendisini. Ailemden duyuyorum kız kardesimi falan aglattigini çok kinlendim. Direkt hayir dersem babam cok kırılacak şu an yapmayı düşündüğüm şey eşimin memleketine gidiyoruz demek denk gelse de gelmese de.
Babanız kızını aglatan kardesıne kırılsa keşke. Elin ogluyla evli olan dıger kızına degıl de😞

Kesin öyledir 😂 Tam tersi olmasın da 😂
inan hep kaçmaya çalışıyoruz. her türlü denedik . olmadı))) . son kez kimseye haber vermeden gittik ))) sonrada suratlar astılar . seviyorlar bizi , biz de onları seviyoruz amma devamlı kabile şekilde olmak sevmiyorum. rahat rahat tatil yapmak varken kendimi yermi kişilik kahvaltı hazırlarken buluyorum))))) .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X