Ben bu anemle ne yapacağım? Gelin paylaşalım

dilek_88

ayaklı astroloji kitabı
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
384
37
35
anem ve babam görücü usulü evlenmişler.ve sırf şimdi bu adamla gezdim tozdum adım çıktı diye toplumdan ar ettiği için evlenmiş.ama hiç mutlu bir evlilik olmadı.

ailem şimdiye kadar hep erkek çocuk sevdasındaydı.hep kız kardeşim doğduğunda ilkin erkek sölendi diye(!) onunla ilgilendiler.ben ailemin ilgisinden yoksun büyüdüm ama kızım diye hiç bir zaman yoldan çıkmadım.kendimi derslere verdi.ve istanbulda çok iyi bir üniversiteyi kazandım.ama sorunlar bitmedi.babam işten çıktı.ve sebeb olarak annemin nankörlüğünü gösteriyor.sürekli tartışıolar ve babam eve bakmıyor.çalışsa bile kendisi yiyor parayı.srüekli kavga ediyolar.bende kendim part time çalıştım.ama annem paraya el koydu.sürekli ne kadar harcadımın hesabını soruyor.kendime ait özelim yok.eve geldiğimde çantamı kartıştırlar telefonum kenarda bıraksam açıp mesjları okurlar.kızdım şifre koydum.odamın kapısını kilitledim.sürekli bir baskı var.

en sonunda üniversite sağlık karnesi ile psilokoga gittim.kadın bana annemin halini düşünmemi mutsuz bir evliliği olduğunu ve hırsını benden çıkarttığını ve bu kişinin nie kızkardeşim deilde ben oldumnun da sebebinin annemin beni kıskanması oldunu söledi.çünkü ben annemin yapamadıkalrını yaptım.resime olan ilgim okuma hevesim,akraba çevremde takdir edilmem..

psikolga gittikten bir sonra bi süre acayip yumuşak davrandım.ama daha çok tatminsiz oldu.herşeyi bilmem gerekitğini (yemek temizlik gibi konular yani).herşeyi eksiksi yapmam gerektini söleyip herşeye bir bahane buluyor.gerçekten çok tatminsiz napıyor ediyor bağıracak bir yer buluyor.ve açıkçası sözleride çokta kırıcı senağlama
bana kocan seni ev işi yapsın die almaz seni ancak becermeye alır diyoorr senağlamasenağlama

sürekli beni bunaltıyor.ona bunu söylüyorum ama anlamıyor.bnm ne sorunum olabilirmiş ki?halbuki ben sakinleşmek için bazen 4tane ağrı kesici içiyorum yaa...
(içindeki parestemol maddesi aynı zamanda sakinlştirici olduğu için içiyorum yani kimya bilgim çok iyidir)

şimdi iki gün önce çok feci bir kavga ettik.beni dövmeye yeltenirken(ki bu arada 19 yaşımdayım gerisini siz düşünün artık..) bende en sonunda kendim korumak için bir iki tanede ona vurdum.akşam 8gibiydi.ve artık çığırdan çıkmıştım.sen bana öle vurusan bend ekendimi savunurum döverim vallada döverim dseni diye bağırmaya başladım.senin gibi evladım yok artık bnm dedi gitti odamdan.bende ne dün akşam temizlik yaptım.tam onun istediği gibi yaptım heryeri.bakın şunu anlamıyor.bende öğrenciyim.ve şuan yaz için kendime iş arıyorum eve ayıracak vaktim olmuyor,ama o bunu anlamıyor işte.acayip bi ben merkezci dediği şey o an olsun istiyor.sonra işte temizliği yaptım akşam geldiğinde her zaamnaki haliyle odaları dolaşır ben ona küs olsam bile bakk burasyı temizlememişsin şu kadar kw elektrik yakmışsın falan die direk akşam fırçası başlardı.bende bakk bakalım eve
bu akaşambişi söyleyebeilcekmisin dedim.balkonda kolumdan tuttuğu gibi beni içeri odaya doğru attı.senin gibi kızım yok dedi.bende ii öle olsun dedim.sabah işe gitmek için hazırlanırken hiç konuşmadık.

ama akşam beni itince çok zoruma gittisenağlama
ama içim yandı yaa,insanın ne olursa olsun bi anneye ihtiyacı oluyormuş,ama o anne olabilecek yapıda değil,çünkü anne suçunuda affetmesini bilir,evladı için herşeyi unutur,o geldinde onu bağrına basar,ama o bölye yapmadı o bir anne değil....

bana bi akıl verin ne yapayım barışyımmı,yoksa böyle devam mı ettireyim,
ya ne yapacağım ben bu annemle??senağlama

not: önemli gelişmeler oldu sayfa 8in sonunu okuyun.sonra yorum yapın lütfen

Son düzenleme:
Çok yazık çok...benneyaptımki
Annenizin zaten yanlış bir evlilik yaptığını ve sinir sisteminin bozuk olduğunun farkındasınız..
Buna rağmen nasıl üzerine gidersiniz kadının?:1shok:
Hele ki vurmak!
Aklım almıyor inanın..:kızgın:

canım ilk önce Allan yardımcın olsun annen anlayışsızmış gerçekten yazdıklarını okuyunca!benim annemde disiplinlidir çok titizdir ama anlayışlıdır yani!
herzaman bizi anlamalarını bekleyemeyiz bazen bizde onları anlamıyoruz sanırım annende mutsuz bir evlilik yapmış sıkıntılar çekiyor sende biraz anlayış göster canım bence barış ne olursa olsun annen senin 9 ay karnında taşıması bile herşeye bedel bence!!

İnsan sevdiğinden çıkarırı bütün hırsını demişler
sanırım annende senden çıkarıyor ..
sen bazı şeylerin farkındasın ama nedenini en azından biliyorsun
bence onu anlamaya çalışmalısın
yazdıklarına bakılırsa çok üsütne gelmiş bunalmışsın evet
ama o senin annen barışmalısın ona destek olduğunu bu sıkıntılardan beraberce
kurtulacağınıza inandırırsan herşey daha güzel olacaktır eminim

benim anneme baktıkca içim eriyor ki vurmak asla ya aklım mantıgım almıyor ilerde cok pişman olursun.. Annene yaşadıgı sorunlardan dolayı destek olacagına köstek olmuşsun.. hem bi anne asla evladını kıskanmaz inanmıyorum buna

çok zor bir durum gerçekten, ne olursa olsun o anne ama bazı davranıslar çok ağır gelebeliyor insana anne bile olsa..ama yine de sabırlı olmaya çalış, anneler özeldir duaları bedduaları tutar onların dikkat et, dediklerini kafana takmamaya calış, onu da öyle kabul edip onunla muhatap olurken dediklerini çok ciddiye alma hakaretlerini filan yani, annen de bir psikologa görünsün bence, Allah yardımcın olsun cnm

aynı sorunları bende yaşıorum annem sürekli bi kusur bulur bende bagırır çağırır karsılıklı sözle tartıstıgımız olur yani ama öle birbirimize girmeyiz beni itsede vuramam en fazla kendimi savunurum yani ve didişir dururuz ama bensizde olamaz hep yanımdadır heryere arkadas gibi beraber gideriz bi böle yaptıgıma ettigime kusur bulur karısır o kadar biraz karsılıklı anlayıs gösterin birbirinize bence tek sen diil annen de bi psikologa gitsin tavsiyem beraber gidin hatta sorununuzu anlayıp çözüceksinizdir

Çok yazık çok...benneyaptımki
Annenizin zaten yanlış bir evlilik yaptığını ve sinir sisteminin bozuk olduğunun farkındasınız..
Buna rağmen nasıl üzerine gidersiniz kadının?:1shok:
Hele ki vurmak!
Aklım almıyor inanın..:kızgın:

psikola gittim.ama beraber değil ben gittim.biliyomrusunuz ona karşı içimden gelen her anlayışı gösterdim,onun için hayat zor biliyorum ama düşmanı değilim kızıyım kızı kızı!!!!
düşmanı değilim.ona yardımcı olmaya çalıştım kendi içimde.ben 6-7 yıldır bu durumdayım.ve artık bıktım analatabiliyormuyum?ayrıca vurmak dediysemde tekme tokat dalmadım vuracakken kollarını geri ittim üstümden.lütfen yorum yaparken daha insaflı olun!ya hayır nie psilolğa giden bnm nie uğraşan bnm.o nie bana karşı bi adım atmıyor.baksanıza halinize hiç birinizin annesi bu kadar ketum değil.
hiç birinizin annesi elin adamı seni ancak becermeye alır demiyor!!!
kusur buluyosa en azından arkdaş olmayı biliyor.ama bend eo da yok yaa.ne ruh halimde olduğumu bilmiyorsunuz.
bravo ağlattınız beni..

Son düzenleme:
anneniz mutsuz bi evlilik yaşamanın verdiği psikolojiyle sağlıklı düşünemiyor ve davranamıyo olabilir fakat o size vursa bile el kaldırmanızı çok ayıpladım.ilerde annenizin nasıl bir buhranda olduğunu anlarsınız ve çok pişman olursunuz.daha çok küçüksünüz

psikola gittim.ama beraber değil ben gittim.biliyomrusunuz ona karşı içimden gelen her anlayışı gösterdim,onun için hayat zor biliyorum ama düşmanı değilim kızıyım kızı kızı!!!!
düşmanı değilim.ona yardımcı olmaya çalıştım kendi içimde.ben 6-7 yıldır bu durumdayım.ve artık bıktım analatabiliyormuyum?ayrıca vurmak dediysemde tekme tokat dalmadım vuracakken kollarını geri ittim üstümden.lütfen yorum yaparken daha insaflı olun!ya hayır nie psilolğa giden bnm nie uğraşan bnm.o nie bana karşı bi adım atmıyor.baksanıza halinize hiç birinizin annesi bu kadar ketum değil.
kusur buluyosa en azından arkdaş olmayı biliyor.ama bend eo da yok yaa.ne ruh halimde olduğumu bilmiyorsunuz.
bravo ağlattınız beni..

Evet işte ben de onu diyorum.. Siz düşman değilsiniz.. Ana-evlatsınız..
Madem o göremiyor bunu,siz yardımcı olacaksınız..
Psikoloğa gitmişsiniz,uzman ne dedi bu duruma,çok merak ettim..

bravo ağlattınız beni..

güzelim tabiki senin durumunda çok zor ama bu anlayışını sürdürmezsen herşey dahada kötüye gider.bence anneni psikoloğa gitmeye ikna etmelisin.

Off cok can SIKICI bi durum,
annen normal olmayan bir ruh yapisina sahip o yuzden
annen kabahatlidir diyemiyorum tabii ki kabahatli
bunlari bir annenin evladina yapmasi hic hos degil, yurek acitir cinsten...
Senin de kabahatin yok ama hakkin olan en dogal seyi anne sevgisini istiyorsun,
anlasilmak, destek gormek ve sevilmek istiyorsun keske aranizdaki bu tatsizliklar hic yasanmasaydi,
bence yapman gereken sey, annenin durumunu goruyosun hic normal degil onu herhangi bir sekilde
ikna edip, tedaviye baslatmak, insAllah bu sekilde huzur bulacaksiniz... :1hug:

Anneniz yanlış bir evlilik yapabilir, sinirleri de harap olabilir ama bu ,onun size kaba davranmasına, incitmesine, hor görmesine, heleki "bana kocan seni ev işi yapsın die almaz seni ancak becermeye alır" gibi aşağılık bir lafı kullanmasını haklı göstermez. Hepimizin zaman zaman sinirleri bozuluyor ozaman hepimiz etrafımızdakilere kan kusturalım, heleki evlatlarımıza. Tövbe yarabbim.:kızgın:

Size gelince annenize nasıl el kaldırırsınız.:kızgın: Hadi o anneliğini yapmıyor, size yakışan ortalığı sakinleştirmektir. Bir daha yapma kırarım kafanı hebenneyaptımki

arkadaşım gerçekten zor bir durum ama ne olursa olsun anneye el kalkmaz...eminim esas psikoloğa gitmesi gereken kişi anneniz...siz annenizi karşınıza alıp konuşun,destek olun..babnız tarafından çok hor görülmüş,duyguları bastırılmış,onunda size gücü yetiyor işte...eminim konuştuğunuzda ona hak verecek ve vurduğunuzdan dolayı özür dileyeceksiniz...belki oda size söylediklerinden dolayı özür dilyecktir...onun psikolojisi alt üst durumda..annenize yardımcı olun...keşke dememek için elinizden geleni yapın...
sevgiler...

canim benim kiyamam sana ben.. benim annemde hep bir kusur bulur..sade o degil yani yazdiklarin cogunu bende yasiyorum.. seni gercekten cok iyi anliyorum, cünkü bu yasadiklarini sadece yasayan anlar..

İnan bende şuan aynı senin durumundayım annem o kadar kırıcı konuşmasada herşeye benden önce o kara veriyor, kardeşime kızamayınca bana kızıyor her şeye söyleniyor oda bnei çok kırıyor. Hatta bigün bana git bu evden dedi ben yine bişey söyleyemedim çünkü o benim annem...Şuan herşeye söyleniyor bazen keşke işten gelmeseydim diyorum ama ben yine sesimi çıkarmıyorum neye kızarsa kızdığı şeyi daha ii yapmaya çalışıyorum. Çünkü o benim annem ona bu haliyle katlanabilirim ama yokluğuna asla dayanamam. Sende bence bunları düşün biraz... Zamanla belki birbirinizi anlarsınız

Yani kusura bakma ama gittiğin o doktor bozuntusunun bir psikolog olduğundan eminmisin sen canım? Hangi doktor hastasına hele senin durumundaki gibi annesi ile problem yaşayan bir hastasına "annen seni kıskanıyor,çünkü onun yapamadıklarını yapıyorsun" der ?
Sende muhtemelen ondan aldığın gazla arayı düzeltmek yerine kendini haklı buldun her konuda?
Canım benim hangi anne evladının ondan daha iyi şeyler yapmasına üzülür sorun çıkarır? Bak babanı anlatıyorsun ne kadar sorumsuz bir insan,belli ki annen bunca zaman sizinle ilgili sorumluluğu tek başına yüklenmiş,biraz onun yerine koy kendini..
Bu arada sana ne yaparsa yapsın ona el kaldırmamalıydın:1no2: O senin annen,seni karnında taşıyan,büyüten,seven...
Bence gönlünü almaya çalış,af dile ondan...Gerçi yaptıkların için uzun bir süre seni tersleyebilir ama haklı unutma,sen ona yapılacak en kötü şeyi yapmışsın,el kaldırmışsın:1no2::1no2::1no2:
Biraz anlamaya çalış,destek ol,babanın yaptıklarına karşı seni yanında bilsin,güçlü hissetsin kendini kızım var benim yanımda diye...O zaman herşey daha güzel olacak inan canımŞeniz

allah sana akıl fikir versin kzım valla bende evlat büyütüyorum ve korktum bir anne ne yaparsa yapsın zaten norrmal bir anne bu sekilde davranmaz demekki psikolojik sorunları var çözemediği ama bir evlat anneye tokat atmaz kendini korumak pahasına da olsa kadın sorunlu anlamakta neden direniyorsun tartısmaya basladımı cık ğit evden odana gir aman ablacım sana bir nasihat ne ekersen onu biçersin asla annene el kaldırma ve sakın kızma sana söylediklerim için cok üzüldüm okurken yazık kadın hasta demek ki annelerimiz hasta olunca kapıya atamayız ki ..........

bazen insan şefkat bekliyo :KK43: değer görmek istio :KK43: ve bunları göremeyen gençler dısarıya yöneliyo ve sonu nedir? HÜSRAN....

X