Belki ayıp belki günah

evlilik zaten ilk yıl oturmaz duyguların netleşmez evini sahiplenmezsin ama zaman en iyi ilaç inan ölüme alışıyor en sevdiğinin annesinin babasının kardeşinin ölümüne bunu da atlatacaksın bu da geçecek şöyle düşün hastasın ama iyi olacaksın

Ben birkaç yorumdan sonra bu konu hakkında bambaşka şeyler düşünmeye başladım kızlar.
Mesela ortaya eşin ana kuzusu halinden menun olmama durumu çıktı , ortada yokken.
İster istemez de şunu düşündüm : kadın aşkın ona acılar getireceğini , ağzıyla kuş tutsa isteklerinin karşılanmayacağını anlıyor , sonra düşünüyor çözümleme yapıyor (kurtlar vadisi izlerken yazıyorum ) , diyor ki ben madem aşkta isteklerimi karşılayamıyorum , karşılatamıyorum mantık evliliği yaparım , sonuçta mantıkta çıkarlar ön plandadır , isteklerim karşılanır mutlu mesut yaşar giderim (lanet olsun içimdeki aşk sevgisine diyerek ) diye düşünüyor.
Sonra mantık evliliği yapabilecek biri çıkıyor karşısına kabul ediyor mantık evliliğini (ama bu kabul ediş sadece kadın tarafından erkek mantık + kalp kararıyla evlilik istiyor , kadının da neden mantık evliliği istediğini bilmiyor , zamanla erkek , bana aşıkta olur bu kadın diyerek herhalde bu yola çıkıyorlar)
İlerleyen günlerde kadın yine aradığını bulamıyor çünkü erkek , ailesine bağlılıyla , düşkünlüğüyle vs. artık her ne ise kadının çıkarına ters düşen hareketler yapıyor.
Tamda işte bu anda kadının kafasından şunlar geçiyor (Ben isteklerim olur huzurlu olurum diye mantık evliliği yaptım ama değişen hiçbirşey yokmuş , istediklerim yine olmuyor , keşke aşk evliliği yapabilecek şansımı biraz daha zorlasaydım en azından aşkın verdiği o heyecanı , çoğu zaman acı da verse yaşardım en azından beğendiğim , sevdiğim erkek tarfından sevilme umudum vardı).

Ben bunları anlıyorum anlatılanlardan..

Şimdi ne diyeyim ki...
Aslında aklıma takıldı,resimdeki bu güzel bebek senin mi arkadaşım?

kocana üzüldüm o yuvasında iki kişi sanıyoroysa üç kişi var herkes sana o yüzden kızıyor kocana haksızlık oluyor herşey normaal gibi görünüyor olsa da evlikik malesef sağlam değil bunu sen de biliyorsun ve çöüzmsadece sensin

burcu hani demişssin ya saçma sapan laf istemiyorum diye, sana birşey söylimi buraya gelip konu açıyorsan illa senin istediin türlerde yorum yapamayızz hepimizin farklı düşünceleri var farklı kültürlerden geldik farklı kişilerdeniz hepimiz seni rahatlacak istediiğin türden yorum yapamayız hem konu açıyorsun hemde saçma sapan laflar duymak istemiyorum diyorsun peki ozaman neden konu açıyorsun? yaptığının yanlış olduğunu bildiğin halde bunu burda bizlerle paylaşmaktan çekinmiyorsun birde üstüne üstlük haklıymışssın gibi saçma sapan laflar istemiyorum diyorsun kusura bakma ama asıl saçmalayan sensin.. Buda yeni çıktı hem konu açar yorum isterler fikir isterler görüşlerimizi almak isterler sonrada işlerine gelmediği zaman yok efendim yazmayın yok efendim saçma sapan laflar duymak istemiyorum derler kusura bakma arkadaşım ama önceden düşünücektin öyle açıcaktın konuyu herkes sana vakit ayırıp yorum yapıyor burda sense saçma sapan diye adlandırıyorsun farkında değilsin ama asıl saçmalayan sensin...

gider ayak son bişiy herkese iyi geceler görüşmek üzere;

anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az

sen bilirsin burcu ;BEŞER ZULMEDER,KADER ADALET EDER

Son düzenleyen: Moderatör:
seni aldatan bir insanı nasıl unutamıyorsun ben anlamadımki :bbo:
şu an sana bana geri dön barışalım dese,dönmen bile hata olur.
bak evliliğine artık.
bu konuyu açtın eşin pcden anlıyorsa okucak yazılarını ne yapıcaksın o zaman :1shok:
geçmişe mazi demelisin.
baştan evlenirken niyetin intikam içinmiş
ama sonradan niyet değişebilir
hiç mi sevmiyorsun eşini?fisfisfis

Nedense arkadaş hiçbir sorumuza yanıt vermiyor...Konusunda da görünmüyor :1closedeyes:

Son düzenleme:

sana katılıyorum canım..
arkadaşım bence sen dikkatli ol eşin bi öğrenirse yatağında yatan kadın hergece başkasını görüyor rüyalarında perişan olur senide perişan eder.. bence unut yuvana bak eşine bak sevmeye çalış gerçekten çabala..
sevgi hiçbi zaman bitmez azalır eksilir ama bitmez fakat sen yanlış yapıyorsun üzülmeni istemem çok dikkatli ol.. orada bi de bebek resmi var senin muhtemele, seni yada bebeğini tanıyan biri çıksa hadi burada.. yasakkelime
yangına körükle gitmek değil sadece uyarmak için söylüyorum...
geçmiş geçer ve gider
sen olduğun yerde kalırsan sadece acı çekersin
ilerle artık bence:1hug:a.s.

Olayı tam çözemedim ama,çözebildiğim kadarıyla senin daha önceden biriyle ilişki gibi bir durumun olmuş,kopmuş,ve inat olsun diye evlenmişsin eşinle...
Hem kendine,hem eşine haksızlık yapmışsın...
Şahsen ben de senin eşinin yerinde olmak istemezdim...
Kendisini sevdiğini düşündüğü karısının hem aklında hem de kalbinde o değil,bir başkası var...Üstelik karısı oyun oynuyor ona burada...Sevmediği halde seviyormuş gibi davranıyor...
Ama gene de geçmişi kurcalamanın kimseye bir faydası yok,bu durum seni rahatsız ediyorsa herşeyi eşine anlatacak ve onun kararına saygı duyacaksın arkadaşım...
Resmindeki bebek senin bebeğin mi?

Zor bir çocukluk gençlik geçirilmiş ayrıca , şu anda depresyonda olma ihtimali bir hayli yüksek , diğer yandan da çocuk için sırtlandığı baskı vs. vs. herşey üst üste gelmiş..
Kaçacak bi nokta arıyorsun ve ne yazık ki , düşüncelerinin seni getirdiği nokta da bu kişi adı neydi Arif miydi..

Bu düşüncelerden bir an önce uzaklaş , kayınvalidenle arana bir anda mesafe koyamazsın zamanla olur , belki eşin çalışmana da ikna olur.. Daha yeni evlisin ilk zamanlarda bu tür sorunlar yaşadık çoğumuz.

ben cok uuzldum ılk once
hem sana hem esıne
ama hata sende
ınat hıc bıseyı cozumlemıyo
kendınden emın olmadan evlenmek neden
artık onu dusunmemelısın kocan sana karsı tam bı esse
ona daha fazla hakkıslık etme
yuvana bak gerıyı unut
gercekten uzuldum

biliyormusunuz sadece siz kendinizi kandırıyorsunuz....insanın kendine yaptıgını bir başkası asla yapmaz...

Bazi arkadaslarin kati yorumlarina inanamiyorum..
Bir yanlis yapildiginin farkindayiz hepimiz.
Burcu arkadasimizda farkinda zaten.
Kadinin üzerine bu kadar gitmeye gerek yok.

Ne yapmis?
Evlendikten sonra kocasini birakip sevdigi adamami kacmis?
Ona telefon mu acmis?

Hayir..

Yüreginde bir yerlerde aci olarak birakmis onu sadece..
Inanin eger icinden atmayi basarabilse hic bu konuyu bile acmazdi bize.

Bazilarida kocana anlat demis bu durumu.
Neyi anlatsin durup dururken?
Hem esine yazik deniliyor, hemde konuyu esine anlat deniliyor.
Anlamadim ne is..

Burcucum sana gelince..

Öfkeyle kalkan zararla oturur.
Zamaninda yapmayacagin birseyi yapmissin.
Ama hayat keskelerle devam etmiyor.
Son pismanlik fayda etmez hic bir zaman.

Esin seni seviyormus.
Ona sahip cik, saril, sevmeye calis.
Belkide sevdigin adamla evlenip cok mutsuz olacaktin.
Ser bildigimiz herseyde hayir vardir unutma.
O kadar cok kadin varki esleri tarafindan hor görülen.
Esinin degerini bil, ve gecmise cizgi at.
Bunu yapabilirsin.

Sevgiler.

acayip zor bir durumdasin arkadasim. umarim hic kimse yerine dusmes.

artik yapabilecegin tek bir sey var: UNUTMAK. elinden gelen hersyi yap onu unutmak icin.
muzik dinleme. o aklina gelince hemen git baska birseyle ugras. elinden geleni yap. onu unutmalisin. bu tek caren.:teselli:

inat´a gidip de böyle birsey yapman cok yanlisti....simdi ise hem sana hem esine belkide seni seven yada senin sevdigin kisiye yazik oldu birazcik daha sabredip olanlari daha iyi anlayip ve sakin bir kafayla karar vermeliydin...
ama gelelim simdi ki durumuna sen bir yildir evlisin yani bir yuva kurmussun artik geride olan bitenleri düsünmemen grekir ileriye bak.....esin ile güzel anlasip yuvani belkide sonu olmayacak kararlar ile yikma ...kendini toparla canim...

eleştirmiyorum seni asla cnm.öyle yapsaydın böyle yapsaydın da demiyorum diyemem çünkü gerçekten ne yaşadığını ve ne hissettiğini bilmiyorum elbetteki böyle olmasında vardı bi neden.hani derler ya yaşaamadan anlayamazsın diye. .ama şunu biliyorum ki hiçbi acı kalıcı değil . . o yüzden zamanla kabuk bağlayacak merak etme . . ve herkes unutulur bunu aklılndan çıkarma cnm allah yardımcın olsun . . . :teselli:

İnsan istedikten sonra öyle bir unutuyorki
ama sen unutamamak için bahane uyduruyorsun :dilcikar:
bence eşine bağlan ve evliliğini mahvetme
yaptıklarına rağmen Allah iyi insanla karşılaştırmış demekki
şükret otur evinde :mymeka:

eşini sevmeye çalış bu durumda.anlattığın kadarıyla seni sevip sana değer veren biri.bu devirde sevdiğine deil seni sevene gideceksin.yoksa hep acı çekersin.tabi acı çekmeye hayatı zindan etmeye gönüllüysen bilemem.diğerini kalbinden atmak için onun sana yaptıklarını,eksi yönlerini düşün.zamanla unutacağından eminim.eşinle vakit geçir daha çok ilgilen sevgi zamanla kazanılan bir şey.

inat uğruna bi evlilik...
pişmalıklarla dolu bi kadın..
Ve piyon olarak kullanılan seven bir eş..Yazık...Seven bir insanı bu şekilde kullanmak ne kadar doğru?
Mutlumusunuz?Huzurlumusunuz?Bence cevabı hayır olmalı...
Eşinize sarıldığında nasıl sarılıyorsunuz? Yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Seni seviyorum derken içiniz acımıyor mu? Bunları yapmak bi ihanet değil mi sizce? Siz eşinizi bu şekilde aldatıyorsunuz...Zira aldatmak bir kadın yada erkekle olmaz bilirsiniz sizin yaptığınızada aldatmak denir...
Yada şöyle diyelim;tam tersi olduğunu düşünelim sevildiğini sanan bir kadın ve aslında hiç sevmemiş bir adam...
İnsanın çok ağrına gider dimi?
Kusura bakmayın ama buraya bunu yazıp anlatmanız sizin vicdanınızın rahatlamasını sağladı mı?Bununda cevabı hayır olmalı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…