Belki ayıp belki günah

kendine gel aklını başına topla.....
konu başlığı gibi...
belkisi yok...
yaptığın hem ayıp hem günah!

bence de biraz esinizin yerine kendiniz koyun..
o zaman ona ne kadar haksizlik yaptiginizi anlarsiniz belki..
bu da hem ayip,hem de cok günah..o adamin sucu ne..
sizinki bir tkainti gibi geldi bana kusura bakmayin.
bi silkenenin,kendinize gelin...gecmisinizi dusunp de geleceginizi yakmayin.

O adamla evlenseydin belkide çoktan aşkınız bitmişti. Zaten kavuşamayınca efsane olurmuş aşklar kavuşuncada bir süre sonra sıradanlaşır bir çok evlilik. Bence evliliğinize sahip çıkın elinizden kayarsa kocanız gibi birisini bulamayabilirsiniz

esıyle mutlu olmak ısteyen hakettıgı ılgıyı gormek ısteyen bunca ınsan esıne kul köle olurken sana kul köle olmus eşim demiş ailesine gelin getirmiş problemi yok gayet rahat mutlu dediğin eşine bu yapılırmı guzelım Sen yat kalk dua et bak baska sorunların olsaydı senı hergun dovuyor aldatıyor eve gelmıyor olsaydı ozaman deghıl aklına baskasını getırmek naparımda evllıgımı nasıl kurtarırım dusuncesınden aklını mantıgını alamazdınn.....acilen toparlan sorumluluklarının farkına var ........esıne sırılsıklam asık olamayabılırsın ama bu su andan ıtıbaren olmayacagın anlamaına gelmez evıne esıne dort elle sarıl mutlu olmaya bak esının yuzunu guldur asla gerıye donup bakma sureklı gecmısıne baglı kalarak yasayan ınsanlar ılerıye döönük bir adım atamamıs ınsanlardır hep aynı yerde noktada sayan ınsanlardab degıl adım atanlardan ol........

Bu kadar büyük bir aşk besliyorsan eşinle ayrıl derim, çocuğunda yok sanırım daha yeni evlisin yol yakınken bitir derim ne kendine ne eşine ızdırap çektirme, yasak bir aşk besliyorsun şu an, toplumun kabul edebileceği tasvip edebileceği bir durum değil yaşadığın buraya yazdın rahatlamak için ama eleştiriler yüzünden daha da üzgünsün, ama bu eleştiriler aklını döve döve başına getirecek inan daha mantıklı davranacaksın, çok acı bir durum eleştirileride acı verecektir, insanları yargılamaktan nefret ederim, seni kınamıyorum, bu yaşadıkların bir romanda bir filmde geçse okuyup izleyenler belki salya sümük ağlayıp haline üzülecekler ama gerçekte yaşanınca çok farklı geliyor insanlara bu duygular gayet insani şeyler önemli olan yanlış kararlar vermemek bence en mantıklısı eşinden ayrılman kimsenin evliliği için boşan ayrıl demem haddime değil ama seninki zaten baştan yanlış bir evlilik olmuş, eşinden uzaklaşıp içindeki bu hissi bitirmelisin önce, çocuğun olsaydı böyle konuşmazdım

okurken içim sızladı sana da üzüldüm ama eşine daha cok acıdım...

yazık değil mi o adama kim bilir ne umutlarla evlendi seninle ve onu sevdiğini sanıyor bu cok acı cok...
kendini düşünmedin hadi onuda mı günahsız bir adamıda mı düşünmedin..

ne diğeceğimi sasırdım ve üzüldüm suana kadar zaten eşini sevememişsen halen aklın baskasındaysa bundan sonra cok zor arkadasım...

sana da eşine de allahtan sabırlar diliyorum

Zaten yazanlar söylenecek herşeyi söylemiş benım anlamadığım sevmediğin bir inat uğrana evlendığın adamdan bir çocuk dünyaya getirmek için neden bu kadar çok çalabılıyorsun arkadasım yazık değilmi doğcak olan masum bir bebeğe.Sen zaten evliliğinde yapmışın bir hata umduğunuda bulamamışın anlatıığın kadarıyla seni hizmetçi yerine koymuşlar sende bu yüzden eskilerde takılıp kalmışsın.bırak arkadasım geçmiş geçmişdir kafanı yorup durma evlenmişsin artık

kimseye değil bence kendine yapmışsın
minareyi çalmışsınn kılıfını uydurmuşsunn

nasıl bişeydir bu ya??
bence böyle şeyler hissederken bile bile başka biriyle evlenmek,
evlendiğin insanı daha evlenirken aldatmaktır..
yazık kocanıza,başka da bir şey değil....

kimseye değil bence kendine yapmışsın
minareyi çalmışsınn kılıfını uydurmuşsunn

aynen sana katılıyorum gözek...

bence acınıcak kisi esin allah onun yüzüne baksın da böyle bi durumu kimse bilmesin gurur haysiyeti sıfıra iner yazıkkk cok yazıkkk

bir arkadaşımın başına aynen böyle bir olay gelmişti eski sevgilisi tarafından ihanete uğradı bu yarayı sarmadan 3 ay içinde biriyle tanışıp evlendi evlendiği gün bana ve diğer arkadaşlarına söylediği cümle : kızlar benim burada işim ne bu yaptığım gerçek mi ? o gün anlamıştık bunun çok büyük bir hata olduğunu ama o hatasına devam etti bir de bebeği oldu 5 yıl evli kaldılar sonuç huzursuz bir evlilik psikolog yollarını aşındırmalar ilaçlar tedaviler ağır depresyon .huzursuzbir evlilik ve bunu küçük olsada anlayabilen hisseden güzeller güzeli bir bebek .veee boşanma ! yine sonuç tasmasından kurtulmuş gibi bir sağa bir sola koşturan ne yaptığını kendiside bilmeyen bir kadın başka biriyle evlenen yoluna devam eden bir adam ve yine ayrı yerlerde birbirinden nefret eden ebeveynlerin kurbanı zavallı çocuk. işte bir enkaz. sana tavsiyem hayatın dahada ellerinden uçup gitmeden onu yakalayıp yön vermeye çalışmak biraz ambiyane tabirle ya sev ya terket diyeceğim evt çok kestirme söyledim ama işin özeti bu

bir de şunu ekleyeyim eski sevgilini saplantı yapmışsın sanki nede olsa ulaşılamayan herzaman daha tatlı gelir insanoğluna yine çok yaygın ama doğru olan bir sözle özetleyeyim güle doğru koşarken ayaklarının altında ezdiğin kırçiçeklerini göremezsin . ( gül kısmı hatalı olabilir ama anlaşılmıştır sanırım ) bence o kırçiçeklerini görmeye çalış belkide içinde sevgi aşk diye beslediğin sadece senin yarattığın bir yanılsama ...

benım anlamadıgım hayatta bır kadının eger gururu varsa katlanamayacagı tek sey aldadılmaktır.evlı kadınlar bıle eger kocasına muhtac degılse bosanmaya kadar goturuyor ısı yanı sen onunla evlenseydın sureklı aldatmaları olacaktı demekkı bu kısılıgınde vardır ınsanın bır adam adı ıse adıdır.sen ozamanda sevecekmıydın o adamı.burda hıc bırseyden habersız kocana olmus canım.madem boyle bır hata yaptım bundan sonrasında yuvana kocana sahıp cık sevmeye calıs nekadar yakının olursa olsun bence kımseylede bu sorununu paylasma

niye böyle yaptın kı arkadaşım inat uğruna.yazık kocana.öğrense dünyası yıkılır.kendini onun yerine koy.boşver geçmişi,eskisini.artık neye yarar.evlısın canım.bence kendini toparla ve yuvana sarıl sıkıca.

sen kendi kendini öldürmüşsün ya benneyaptımki
değer mi idi hayatını zindan etmeye bi intikam için?
ne geçti eline nispet oldu mu ona çok üzüldümü ağladı mı ne yaptı
sen kendine yazık etmişsin kocana da yazık olmuş

X