Belirsizlikler çıldırtıyor , Zaman yetmeyecek gibi..

HayatBen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
2.699
1.137
merhaba kızlar ,
ben kısmetse nisan da nikah dusunuyorum.. nikah sonrasında da eğlence..
butun gun işi gucu bıraktım düğün.com' dan vs . interntten gelinlik modelleri , balayı yerleri, mobilya takımları , kına gecem de bu olsun diye diye bakıp bakıp duruyorum.. Sanki tek başıma bakıyorum nişanlm hiç bakmıyor gibi..
nikahtan sonra bak burası varmış eğlence yaparız ailelerle nasılsa 1 kere evleniyoruz kuru kuru nikah olmasın tamam dedi gösterıyorum eee enişteye söylerim ben ondan da fikir alırız. (enişte bira makinelerini temızlıyor yani işi bu dolayısıyla mekan çok biliyo)
balayına buraya gideriz ooo çok pahalıymış fln diyor ii dedim tamam o zaman düğün 1 kere oluyor naslsa balayında da basbasa sakin yurtiçinde bi yere gidebiliriz dedim ses etmedim ..
evlendikten snra bandırma da yaşayalım dedi çok ii dusunmussun hem ortam çevre hem uzak fln.. iş imkanı arastırıyor guya sadece tlfnla ona buna hbr saldı oo ama gitmek arastrmak yok..
nisana da zaman daralıyor iyice, nikah tarihi de alamıyorz (Yıl atladıgı için ocakta alınabiliniyormuş belediyeler öyle söyliyor.)

Ocaktan nisana kadar nasıl yetişecem ben ... Yetişebilir miyim ki?
daha ortada istanbul mu bandırma mı yasayacagımız yer belli değil..
eniştesi ile konusmuyr..
tam nisan okulların 2.ara tatili herkese oraya sıkıstırr kesin tarih alabilecekmıyız dolar mı hemen ...
offf ben mi çok kasıyorum , siz ne zaman başladnz hazırlanmaya ?

Çok kasıyorsun, nişanda böyleyken düğününü 1 sene önceden düşünmeye başlarsın galiba. Biraz adamı sal, sen de bakma, kafanız rahatlasın. Sonra tekrar tatlı dille konuyu açarsın.

Önce kaç kişinin geleceğinin listesini yaparsınız, sonra ev/ mekan bakarsınız. Zaten fazla zahmete girmeye gerek yok, nişan aile arası olacağı için ikramlıklar yeterli olacaktır. Bir tane de ufak bir pasta, tek katlı, veya 2, fazla masrafa gerek yok. Bu yer bir çay bahçesi bile olabilir. Içecekleri de içinde anlaşırsın, size de sadece ikramlıklar kalır. Ufak bir doğum günü partisi gibi düşün, ona göre bir liste çıkartırsın. Hoş Migros gibi yerlerde hazır satıyorlar, aynı hesaba geleceği için, belki o şekilde ayarlayabilirsin.

Ondan ziyade şık sade abartısız vir elbise ve saç modeli seçersin. Takı düzeni olabilir, hani belki düğüne gelemezler gibisinden.

Balayı, tatil, kafa dinleme, bunlar sonraki işler. Hemen herşeye yüklenme.

Ha bu arada belki sana bakınmıyor gibi görünebilir, ama alttan alttan o da bakınıyordur.

Ha bu arada belki sana bakınmıyor gibi görünebilir, ama alttan alttan o da bakınıyordur.
nişan demişin ama ben nikahtan bahsettım nisan ayında
sanırım evet haklısın çok kasıyorum.. yetişmeyecek gibi geliyor ya ondn heves ettım sanırım :)

nişan demişin ama ben nikahtan bahsettım nisan ayında
sanırım evet haklısın çok kasıyorum.. yetişmeyecek gibi geliyor ya ondn heves ettım sanırım :)
Nişanda kalmışım. Nikah bile onun yarısı olur o zaman. Fazla detayına girme düğün gibi ..

Evde yaparsan, 10 - 15 kişiyle yüzük ve elbise hariç komple 500 - 600e de kapatabilirsin.

Nişanda kalmışım. Nikah bile onun yarısı olur o zaman. Fazla detayına girme düğün gibi ..

Evde yaparsan, 10 - 15 kişiyle yüzük ve elbise hariç komple 500 - 600e de kapatabilirsin.
düğün gibi detaya girmeyeceğim. klasik evdekilerin istedikleri yok eve araba (otobus) altın vs isterler
ama gelinlik davetiye vs benim kimseye vermem
nikah oldugu için en yakın aile arkadas eğlence istiyorum yer hala bulamasam da koskaca istda
nikahımı evde yaparsam ? anlamadım

Kasmana gerek yok, yetişir. Önce bütce belirleyin ona göre davranın. Bizde bu yollardan gectik ev tutunca cok masraf oluyor ekstra eğer ev sıfır Bi ev değilse.

Kasmana gerek yok, yetişir. Önce bütce belirleyin ona göre davranın. Bizde bu yollardan gectik ev tutunca cok masraf oluyor ekstra eğer ev sıfır Bi ev değilse.
ya ben kasıyorum yalan yok.. tek basıma dert ediyorum gibi geliyor..
şununla konustun mu eee gelmedi ?
eniştenle konustun mu mekan için mesaideyim görmedim..
hem böyle.. Sanki ben zorluyormusum gibi..

ya ben kasıyorum yalan yok.. tek basıma dert ediyorum gibi geliyor..
şununla konustun mu eee gelmedi ?
eniştenle konustun mu mekan için mesaideyim görmedim..
hem böyle.. Sanki ben zorluyormusum gibi..
Kasmazsan herseyin yolunda gider. Bende yatak odası konusunda kastım. Bak bugun geldi mesela hem de Katalogtan ürün secmiştim. Gerilmeme değmedi. Biz herseyimizi kendimiz yapıyoruz boyamızı, badanamızı vs de buna dahil kasmayınca işler daha yolunda gidiyor ona cok cok inanıyorum.

Bence en önemli sorun nisanlinin bir isinin olmamasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…