Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende belaraya hala devam ediyorum..2. ayım...ter basmaları, bunalımlar bitti...ancak ara lekelenme devam ediyor, bildiğiniz adet görüyorum! şuan yine 1 hafta kaldı normal reglime.. bakalım... devam ediyorum hapa.. 3-4 ay sonrasını merak ediyorum.. sabreden derviş muradına ermiş demeye uğraşıyorum :))

sevgiler

merhaba kızlar bende dr a gittim geçen gün ve korunmam için belara önerdi en hafif ve en az yan etki bunda dedi ...

Kızlar,biraz geç oldu ama son yazdiğimdan sonra belara bana çok fazla yan etki yaptı. Ben çok zayıfım. Çok çabuk sinirleniyorum zaten bu ilaç iyice sinir hastası oldum o ay. Sol kolum ve sol bacağım uyuşmaya başladı ve sürekli sinirden ağlayıp durdum. Ben de bıraktım. Bi daha ilaç kullanmicam ! Benim bünyem kaldırıyor ilaçları.

Kizlar yeni evlendigim esnada 1,5 yil belara kullandim oyle cok bir yan etkisi yokmus doktor oyle soyledi ama bende istah acti :)) bunyeyle alakali doktor hormon testi fln yapmadi direkt soyledigi sey en az yan etkisi olan belara onu kullan dedi, sonra cok uyduruk bir doktora gittim ve adam bana rahmimde neler oldugunu ve hapin aslinda ne yaptigini,hormonlarimin duzgun calismasini engelledigini, reglimin suni bir sekilde gerceklestigini ancak vucudun asil ihtiyaci olan seyin bu olmadigini, yumurtaliklarimin belli bir sureden sonra tembellesecegini oyle guzel anlatti ki hapi biraktim esim korunuyor artik ve benim herseyim duzene girdi, aldigim kilolarimi da veremedim diyetisyene basliyorum ramazandan sonra. Bilginiz olsun

kendi problemimle ilgili son izlenimim; yine kuruluk yaptı... (( ya sorun bende yada bu haplar 3.aydan sonra problem çıkartıyor bünyeye göre ... bilemiyorum artık; kafayı yemek üzereyim ve hap kullanmak istemiyorum ben artık! bu günde ginera aldım bakalım... bütün tezlerim suya düştü :)))

merhaba arkadaşlar ben geçen ay adetimin ilk günü belara adlı doğum kontrol hapını kullanmaya başladım ve düzenli olarak kullandım fakat son 4 hap ile birlikte üst solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle amoksisilin içerikli bir ilaç kullandım bu sırada doğum kontrol hapı bitti 7 günlük ara verdim adetimin 5. günü 2. kutuya başladım.başladıktan 3 gün sonra antibiyotiğin belaranın koruyuculuk etkisini azalttığından habersiz korunmasız bir ilişki yaşadım ve içeriye boşalma oldu.ertesi gün tesadüfen belaranın etkisini azalttığını öğrendim ve ilişkiden 19 saat sonra norlevo kullandım.sizce gebelik riski var mıdır?tek umudum norlevoyu ilk 24 saat içinde almış olmam ve ilişkinin yüksek doğurganlık günlerime denk gelmemesi

merhaba kızlar

son zamanlarda belara'nın bende birkaç yan etki yarattığını düşünüyorum, kalp çarpıntısı, kas ağrıları ve son 2-3 gündür ışığa hassasiyetim var.. bunlar başka birşeyde olabilir ama yine de bırakmam gerektiğini düşünüyorum
ancak kutu henüz bitmedi 8 hap daha var şimdi bırakırsam ne olur?
illa kutuyu bitirmek zorunda mıyım?

Son düzenleme:

merhaba;bende belara kullanmaya basladım ve 3. gunundeyım belaranın doktor gayet guzel anlatmıs veyeni evleneceklere özellikle d.k hapı kullanmayı onerdıgını soylemıstı belaranın yan etkılerının az oldugundan bahsettı yalnız yazılarınızı okudugumda bıraz tedırgın oldum acıkcası :S

Merhaba Kızlar,

Ben 25.05.2013 tarihinde evleneceğimden dolayı 1 ay öncesinden doğum kontrol hapı kullanmaya başlamam gerektiği yönünde bilgi aldım. Bunun üzerine 17.04.2013 tarihinde (reglimin ilk günü) belara doğum kontrol hapını kullanmaya başladım. Doğum kontrol hapları içinde en az yan etkiye sahip olanmış. Regl dönemim 5 gün kadar sürdü ancak sonrasında akıntı devam etti. 28.04.2013 tarihinde tekrar regl gördüm. Normalde regl bitiş tarihinden 2-3 gün sonra falan oluyordum. Daha önce hiç bu şekilde bir durumla karşılaşmamıştım. Hapın yan etkisi olabileceğini düşünüyorum ve inanılmaz bir sancı yapıyor. Benim regl dönemim zaten çok sancılı geçiyor ama bu durum kafamda soru işaretleri ortaya çıkardı. Ayrıca inanılmaz bir kırgınlık, yorgunluk, halsizlik hissediyorum. Bu şekilde bir durumla karşılan oldu mu?

Lütfen bilgi verin. Çok tedirgin oluyorum.

merhaba ;belara kullanıyorum ve ılk basladıgımda anlattıklarını yaşadım fakat ilacı hergun aynı saatte ve hıc atlamadan almaya devam edersen hersey duzene gırıyor belara kullanımına baslandıgında ara kanamalar normal doktorumda bu sekılde soylemıstı ılk 3 ay bunu yaşaman normal ama duzenlı ıcersen hergun aynı saatte ve aralarda atlamazsan ılacı bu durumu cok cok aza ındırebılırsın veya olmaz hıc ara kanama senın kullanımınlada cok alakalı yani

merhaba, adetimin 3.günü doktor kontrolünde belaraya başladım ilk kutunun son haftasına girdiğimde kırılma kanamaları başladı. şuan 5.günündeyim ve kahverengiden kırmızıya dönüştü. pazar günü ilk kutum bitiyor 7 gün ara vereceğim.bu 7 günlük arada bu kanamaların üstüne regl mi olmam gerekiyor lütfen bilgisi olan yanıtlayabilirmi? benim çok düzenliydi bu hap bütün düzenimi bozdu

Sanırım benim yaşadığım sorunu yaşıyorsun... Belara kadar lanet bir hap görmedim ben. Geçen yıl 6 ay kadar kullandım. Normalde 28 günde bir olan adetim onu kullandığım 6 ay boyunca olmam gerekenden 1 hafta önce getirdi adetimi. Yani 20-21 günde bir adet oldum. En geç 3. ayda düzeleceği söylenmişti ama yok... Ki o kadar kısa sürede adet olmak hiç sağlıklı bir durum değil. Valla en az zararlı bile olsa, bi daha d.k hapı kullanacak olsam onu asla kullanmam... Sen de madem kanaman kırmızıya döndü, bil ki adet oluyorsun! Bu hap sende de bende olduğu gibi kutu bitmeden adet olmana neden oluyor. Ben 6 ay boyunca kutunun bitmesine 5-7 hap kala adet oldum. İstersen 1 ay daha dene ama yine aynı şeyi yaparsa doktoruna durumu anlat ve hapını değiştir canım. O kadar kısa sürede adet olmak hiç sağlıklı değil Kullanma düzenine gelince her gün aynı saatte alıyordum ama yine yok... Bir şey değişmedi...

Son düzenleme:

bende hergün düzenli aldım mide bulantısı yaptı ve 8 gündür bitmek bilmeyen bi lekelenme kanama yaptı. dün son hapımı aldım kurtuldum çok şükür.doktor tavsiyesiyle kullanmıştım.doktorumu da aradım bu şekilde kırılma kanamaların olabileceğini en çok 6 ay süreceğini söyledi.ama ben hiç memnun kalmadım bu işten.6 ay çok uzun.benim zaten düzenli bir hayatım vardı herşeyi altüst etti. mahvetti beni. şimdi başka markaya mı geçsem yoksa tamamen mi bıraksam bunun düşüncesindeyim. siz tamamen mi bıraktınız yoksa başka markaya mı geçtiniz? yasmin i düşünüyorum ama o da böyle bir yan etki yapar diye korkuyorum

Ben tamamen bıraktım. Çünkü yasmin de o kırılma kanamasını 1 ay boyunca görmüştüm. O yüzden en iyisi hiç kullanmamak diyip bıraktım. Kendimiz korunduk. Gayette iyi oldu

Canım aldactone evet hipertansiyon ilacı fakat bana doktor polikistik overim için desolet doğum kontrol hapının yanı sıra tüylenmeyi azaltmak için aldactone verdi 3-4 ay kullandım tekrar başka kadın doğuma gittim anlattım durumu aldactonu neden vermiş ne alaka dedi. yani burda biz başımıza gelenleri yazıyoruz kulaktan dolma değil ki bir doktorun uyguladığı tedaviye başka doktor anlam veremiyorsa suç bizim değil yani.

kızlar belara kullanıyorum 2 senedir gelin görün ki eczacı hapın pıyasadan cekıldıgnı soyledı. napıcam ya? ustelık bana hıc yan etkısı olmayan bır ılactı. cildime de iyi geliyordu. yasmin kesinlikle hasta etmisti beni hangi hapı önerebilirsiniz?

Ben en son 11. ayda almıstım :S kımseler bakmıyormu acaba artık buraya ya ben belara kullacısıy'dım..bıraktımm ve yasadıklarımı bırılerıne sormak yazmak ıstıyorum ama bu d.k hapları ıle ılgılı konulara bakıyorumda pek ılgılenen yok sanırım :S

Belara'nın piyasadan kalkacağı söyleniyor. Her eczanede bulmak mümkün değil. Tek tek aramak gerekiyor eczaneleri, ellerinde ilaç var mı diye..

benim aramadığım yer kalmadı kalkmış belara malesef bide ben bunu 7 gunluk arada ogrendim! 8.gun bır hapa baslamam gerekıyordu myralon aldım bende cunku yasmın daha once kullanmıstım ıyı gelmemıstı.
umarım bır kazaya kurban gıtmemısımdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…