Aile Planlaması Belara Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba arkadaşlar =) aranıza yeni katıldım ve belara hapını kullanmaya başladığımdan beri forumdaki yazılarınızı takip ediyorum.
benimbirkaç sorum olacak sizlere...
ilk defa temmuz ayında doğum kontrol hapı(belara) kullanmaya başladım korunma amaçlı. doktor kontrolünde ve doktorum reglimin 2.gün başlamamı söyledi...
bir sonraki ay yani ağustos ayında hapı kestikten 5 gün sonra tekrar başlamamı söyledi hapa 7 günlük arada(yani 7 günlük ara vermem gerekirken ben 5gün sonunda tekrar başlamış oldum)... bu hapın koruyuculuğunda bir aksaklık oluştururmu ? ek korunma yöntemlerine ihtiyacımız varmı ben ve partnerimin?bu ayki haplarımda bitince tekrar hapa 7gün ara veri 8.günde başlicam doktoruma sormadan... tek korkum koruyuculuğunu kaybetmiş olması ?

Doğum kontrol hapları 7 günlük aralarla kullanılıyor ama belki doktorunun bildiği başka birşey vardır. Doktorunla bi konuş bence. Koruyuculuğundan bişey kaybedeceğini sanmıyorum çünkü verilen ara 28 günlük adet döngusünü sağlamak için.yine de kafanda soru işaretleri varsa bu ayki tabletin bitenek kadar ek bir yöntemle korunun derim.

hap kullanmaya başladıktan 7 gün sonra korumaya başladığını duydum. Ben hapı kullanmaya başladıktan 17.günde ilişkiye girdim. Sence korumuş mudur???? Bugün hapım bitti. Adetimi bekliycem.

hap kullanmaya başladıktan 7 gün sonra korumaya başladığını duydum. Ben hapı kullanmaya başladıktan 17.günde ilişkiye girdim. Sence korumuş mudur???? Bugün hapım bitti. Adetimi bekliycem.

canım bu konuyla alakalı doktorunla görüşmen bence daha sağlıklı olur yanıltıcı bi bilgi vermek istemem sanaa.s.

canım bu konuyla alakalı doktorunla görüşmen bence daha sağlıklı olur yanıltıcı bi bilgi vermek istemem sanaa.s.

verilen bütün bilgilerde hatta prospektüsünde de adet kanamasının ilk gününde başlanırsa ilk haptan itibaren korumaya başladığını söylüyor. kafam karıştı. inşallah hamile kalmam. sanırım bi doktorla konuşsam iyi olcak dediğin gibi. teşekkür ederim cnm.

ben de kullandim 1 ay, birinci isteksizlik yapti ikinci bugun 5. gun son hapi ictikten sonra ve hala adetim gelmiyor...hamile de degilim. Begenmedim ben bu haplari.

merhaba kızlar
bende 3 aylık evliyim belarayı 2 ay kullandım başlarda ilk iki hafta kilo verdim ama daha sonra almaya başladım 2 ayda 3 kilo ve aşırı selilüt oluşturdu ve ilaç kullanmadan önce adetim 5 gün sürerken belara ile 2 günde bitti ve çok az geldi 2. kutuyu bitirince ilacı bırakmaya karar verdik çünkü hamileliği düşünüyorum yanlız şimdi başka bir yan etki çıktı adetimden 15 gün sonra tekrar adet gördüm bugun 4 günüm her gün sadece 2 damla geliyor dün doktora çıktım beleranın etkisi olduğunu belki adet kanaması belki de ara kanama dedi inanın ilaç kullandığıma bin pişman oldum sizinle paylaşmak istedim

Kıslar benımde adet dusensızlıgım vardı ona ıyı geldı bıtınce bebıŞ calıŞmaları olucak dua edın bebıŞımolsun

caım ben 6 aydır kullanıyorum.hiç de şikayetim olmadı hatta iştahımı kapattı.e mide bulantısı nede kıllanma ile karşılaştım. hatta son aylarda libidomu bile arttırdı. en azından denemeni tavsiye ederim. içlerinde en iyisi bence.

kızlar bana aşılama yapılacak doktorum belara verdi o bitince aşılamam olcak bence çok kötü ilaç ben daha öncede doğum kontrol ilacı kullandım ama bu bana hiç iyi gelmedi mantar yaptı en kötüsü de ilacı 19 gündür alıyorum ve kahverengi lekelerim hiç bitmedi 2 gün sonra doktora gittiğimde söyleyeceğim

merhaba arkadaslar..
ben de 3 aydır belara kullanmaktayım. herkes reglın ılk gunu kullanmaya baslıyormus anladıgım kadarıyla.fakat doktor bana reglının 3. gunu al demıs idi.fakat soyle oluyor 3. gunu kullanmaya basladıgımda 21 tablet bittiginde bıraktıktan sonra 2 gun ıcınde kanama donemı baslıyor dolyaısıyla dongu 25-26 gunde bır oluyor. ılac kullanmaya baslamadan once tam 1 aylık bır perıod gecırıyordum. bır hafta ara vermıs olamıyorum yani ilaca sız de ılacı nasıl kullandıgınızı paylasırmısınız. en azından dogru yanlıs yapıp yapmadıgımı ogrenmek ıstıyorum:)

bu arada ben de doktor tavsıyesı ıle basladım dkh kullanmayı hıc ıstemıyordum cunku ama en az yan etkısı olan urun bu ımıs. ustelık her kadının en az 6 ay kullanması gerektıgını soyluyor doktor. regl duzenı ve hormonal olarak bunyenın oturmasını saglıyor ımıs. benım gıbı dusunen arkadaslara duyrulur:)

bır soru daha..ılacı bıraktıgınız zaman daha dogrusu ara verdıgınızde koruma devam edıyor mu baska bır yontemle korunmaya devam etmek gerekır mı?

cnm meraba ben de 1,5 aydır belara kullanıorm,hem korunma hem de kist ve akne tedavisi için.ilk kullanmaya adetimin 1,gunu basladım.bittikten 2 gün sonra adet gördüm,adetimin 5.günü de 2. kutuya başladım.ilaç prspektüsünde sadece ilk başladığında ilk 7 gün ek önlemden bahsedio,ilk kutu bittikten sonra ki 7 günlük arada da ek korunma yöntemine gerek kalmıo,çünkü ilaç düzenli alımda yani unutmadan ve 24 saatlik periyotlar halinde alındığında koruma etkisi %99,9 devam edio.doktoruma danıştım aynen böle anlattı,yapman gereken teksey düzenli kullanmak dedi,aksi takdir de ek korunma yöntemlerine gerek yokmuş
yan etkisi falan oldu mu sende?sende paylasırsan sevinirim.benim asırı bir mide kaynaması oldu,henüz akne üzerinde de etkisini görmedim.ama bunun için daha erkenmiş,tedavi amaçlı kullanımda en az 6 ay kullanmak gerekiormuş.benim bildiklerim bunlar,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..:Saruboceq:

bende 2 aydır kullanıyorum, akne üzerinde herhangi bir etkisi olmadı henüz. Yan etkileri konusunda ise vücutta çok fazla ödem tutuyor, şişiyorsunuz ve kilo aldığınızı sanıyorsunuz. Ama aynı zamanda da iştah açıyor. Sanırım kullandığınız süre boyunca diyetle desteklemek gerekiyor:/

canım akne tedavisi üzerinde etkisinin erken olduğunu doktorun mu söyledi? Bende 2 aydır kullanıyorum henüz bir etkisini göremedim biraz daha beklemem gerekiyor sanırım

:) cok cok yardımcı oldun canım saol:) yan etkı yasdım şoyle kı 3 ayda 8 kılo aldım kı benım agırlıgımın 4te bırı oluo neredeyse mutlaka ıstah acıor ve yanı durduramıorum kendımı. doktorum gece alırsam daha az etkı yasayacagımı soylemısytı ben de oyle yaptım fakat cık cık cık!!! baslarda cıddı mıde bulantısı olmustu fakat sonrasında hıc olmadı. regl donemımde hıc agrı yasamıorum neredeyse:) ama kılo konusu cok fena nası önlem alıcam bılemıorum:sinifsinif:

Ben hiç memnun kalmadım..2 kutu kullandım 12 günde bir adet oldum.Göğüslerim sığmadı südyenime.Öyle bir şişiyorsunuz ki gören neoldu öle diyor..Bir daha kesinlikle kullanmam.Şuan spiral var.iltihap sorunu yaşadığımdan çıkarmak için doktorum önce hapa başlamamı istedi ama ne mümkün acaba tüm haplar böyle mi?önereceğiniz bir hap varmı?

kızlar merhaba,ben de pcos hastasıyım,2.kutuyu kullanıyorum şuanda.Lazer epilasyon yaptırıyorum ve doktorum bana en iyi sonucu belarayla alabileceğimi söyledi.Valla kıllar konusunda ne gibi yararı oldu bilmiyorum da ilk kullanmaya başladığımda midemi mahvetti hergün mide bulantısı çektim ayrıca benim cildim kupkurudur ve hiç sivilce olmaz normalde fakat belarayı kullanmaya başladığımdan beri sivilceler ardısıra geliyor.gerçi şimdi daha az şekilde hissediyorum bu yan etkileri ama devam ediyor

canım ben başladıımda 2 veya 3 kilo almıstım ama sanki bole daha bi kilo almısım gibi geliodu,ayrıca göğüslerim 1,5 beden buyudu.ben 3. kutuyu bitirdim.aldıım kiloları attım ama diyet falan yapmadım kendiliğinden gitti,sanırım şişlikti.

canım akne tedavisi üzerinde etkisinin erken olduğunu doktorun mu söyledi? Bende 2 aydır kullanıyorum henüz bir etkisini göremedim biraz daha beklemem gerekiyor sanırım

canım benmde 3. kutu bitti 4. ye başlıcam yarından sonra.doktor en az 6 ay demişti tamamen bitmesi için sivilcelerin,e 3 ay bitti benimde az deil yani 6. ayda 1 gunde bıcak gbi mi kescek ne :):):) ben kontrole gidicem pazartesi,sorucam doktora sana da haber veririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…