Aile Planlaması Belara doğum kontrol hapı bitmeden adet oldum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

A-BH

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
1.358
998
Merhaba kızlar.Yumurtalıklarımda kistlerim olduğu için hem de adeti düzene sokmak için doktorum belara doğum kontrol hapı verdi.Hap bitmeden adet oldum.2 hapım kalmışdı,adet olsam da haplarımı bitirdim.Ben adetimin 5-ci gününden itibaren kullanmaya başlamışdım,24-cü gününde yeniden adet oldum.Başına böyle bir şey gelen varmı?Yardım edin lütfen.Doktorum yeni adetinin 5-ci gününden hapa başla diyor,şimdi 7-ci günümdeyim,bu gün başlayayımmı yoksa kutular arasındakı 1 haftalık süre bitincemi başlamalıyım.Bir önceki adetim 5 temmuz,son adetim 28 temmuz.

Çok acayip
Genelde doğum kontrol haplarınına ilk başlarken ya reglin ilk günü ya da en geç 3.günü başlayın yazıyor içlerinde
Ama siz geç başladınız diye mi böyle oldu acaba

İlacın kullanım kitapçığında ne diyor?
Doktoru dinlemek mantıklı görünüyor yani bizden daha iyi biliyodur

Kitapçığında hapa adetin ilk ya da 2-5-ci günleri başlana bilir yazıyor.Adet erken olursa ne yapılmalı diye bir şey yok.

Önceki 2 ay utragestan ilaçı kullandığım için adetlerim 21,22-ci günümde gelmişdi,son aylar erken oluyordu,onlamı ilgili acaba bilemedim ki.Ben kendiğiliğinden her ay adet oluyordum.amma düzenli değildi.evlendikden sonra doktora gitdim ve kistlerim olduğunu öğrendiyim için böyle bir tedaviye başladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…