Bel fıtığı var kurtulurmuyım

Poncukfan

Allah bana yeter
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
301
191
30
27 yaşındayım kızlar iki tane fıtığı var dedi doktor biri patlamış sadece ağır kaldırma dedi ameliyat gözüküyor mu bilgi verin bana hiçbişey bilmiyorum bu konu hakkında

Patlamış bir bel fıtığı dahi olsa sizi rahatsız etmiyorsa bacak ağrısı idrar kacirma düşük ayak yani ayağınızı kaldiramama gibi şikayetleriniz yoksa ameliyat gerekmez ve fıtık zamanla kendini toparlar ve büzülür

Hiç birini yaşamıyorum sabahları ağrıyor sadece o kadar

Benim de bel ağrım var ve sol ayak parmaklarda uyuşukluk dize kadar karıncalanma var gücüm yerinde ameliyat dedi iki küçük çocuğum var ne yapayım bilemedim

Çaresiz hissediyorum ameliyat sonrası tekrarlıyor daha kötü olursun diyorlar ameliyat olan arkadaşım var ikinciyi olacak şimdi hiç kurtulamadi bu meretten

Benim yaşım 20 arkadaşlar bende de fıtık çıktı en altta biraz ilerlemiş ameliyatlık değil dediler. Teyzemde 4 fıtık var ama maaşallahı var doktorum bana bolca egzersiz dedi bi de sırt kası KESİNLİKLE güçlendirilecek kızlar bu fıtık, kaslar o omurgamıx mı oluyor kemiklerimizi koruyamıyor o yüzden ani hareketlerde fırlıyor o yüzden oluyprmuş. Ben 3 haftadır gidiyorum fizik tedaviye ağrılarım çok azaldı sağ ayağıma arada ağrı giriyor fakat inanon ilk günden % 70 çok daha iyiyim. Sırt kaslarınız güçlendikçe hissetmeyeceksiniz. Lütfen iyi düşünün bana doktorum neredeyse şu sokaktan 10 kişi.çevirsem 7 si fıtıktır dedi. Ama önemli olan artık kaslarını geliştirip orayı desteklemen dedi. O yüzden iyi düşünelim hanımlar iyi olsun

Bu arada teyzem bana şu an amrliyatlık durumum doktora gitsem ameliyat derler ama ben sırt kaslarımı güçlendirdiğim için hiç bir şey hissetmiyorum dedi. Yani dediğim gibi o bacak ağrıları uyuşmalar sinir sıkışmasından oluyor. Kaslarımız güçlü olsa izin vermeyecek buna o yüzden napıyoruz hanımlar? Güçlendiriyoruz kaslarımızı. Pozitif olalım bu fıtık durumumuz da pozitif olsun

Evet çok haklısınız üç doktora göründüm üçü de yüzme dediler çok rahatlatır dediler.
Bayanlar benimde moralim bozuk çok ileri düzeyde boyun fıtığı ve düzleşme çıktı boyun fıtığı siniri okadar sıkıştırmışki doktor ameliyat dedi ve çok korkuyorum şuan fizik tedavi görüyorum lütfen benim gibi sorunu olan yazsın veya bilgisi olan fizikle bu dereceli fıtıklar geçiyorumu çok üzgünüm lütfen yazın

Çok geçmiş olsun arkadaşım. Genelde ameliyatlık vakalara fizik tedavi vermezler ama sen de ameliyatı olmak istemiyor musun

ben de 20 yaşındayım ben de 3 tane fıtık var. ameliyat demişlerdi ilk başta ben de fizik tedavi ve egzerszilerle toparladım şükür. özellikle yüzmek çok çok iyi geliyor.

ben de 20 yaşındayım ben de 3 tane fıtık var. ameliyat demişlerdi ilk başta ben de fizik tedavi ve egzerszilerle toparladım şükür. özellikle yüzmek çok çok iyi geliyor.
Neye göre ameliyat dediler bacakta ayakta uyuşma ve güç kaybı var mıydı

Benimde bel ağrım çok fazla oluyo özellikle gün içerisinde çok iş yapıp yorduysam kendimi yatağa sırt üstü yatınca ağrıdan dönemiyorum sağa sola yani tam ortasında oluyo ağrı. Doktora da gitmedim hala ama kesin bişey var ki bu kadar ağrıyo. Allah herkese sağlık versin.

evet bacakta ayağa kadar komple uyuşma ve inanılmaz ağrı vardı. fizik tedaviyle %80 azaldı. şimdi dikkat ederek yaşıyorum.
Bana profosör bile ameliyat dedi yaa ayak bileği felci olursun dedi ameliyat diyen 3.hekim bi iki kiliye daha gideceğim artık umut ağrım yok rahatım ayağımda uyuşukluk ve parmaklarda güç kaybı var direnç yok yani her gören ameliyat dedi ama ağrım devam etmesi gerekmiyor muydu ameliyat için veya uyışuklukta bir ilerleme

sakın ihmal etmeyin mutlaka doktora görünün. ben de ağrıları hep göz ardı ederdim en sonunda dayanamayıp doktora gittiğimde ameliyatlık haline gelmişti bel fıtığı.

En kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum sizede çok geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…