Bel fıtığı olanlar, fıtık şüphesiyle doktora gidenler bir bakabilir mi?

sarikediderler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2020
133
109
Fıtık ya da bel ağrısı sikayetiyle doktora gidip muayne olanlarınızdan muayneyi nasıl yaptığını tarif edebilir misiniz acaba? Yani sedeyeye mi yatiriliniyor hasta yada ayakta mı bakıyor dr bel omurlarına vs. ben muayne oldum fakat dr eliyle dokunmadı bile belime. Yani durus bozuklugu var dedi sadece camasirla kaldim ve oyle baktı. Mr sonucunu bekliyrum. Dunya para verip gidiyoruz dr a umursamamis gibi geldi ama muayne belki de boyle oluyodur bilemedim?

Mr sonuçları çıkmadan bir şey diyemez ki, sonuçlara bakarak ya ameliyat der ya da fizik tedavi uygular doktor.

Yani muayne etmemesi normal oyle mi? Elle her hangi bir muayne olmadi cunku. Soru cevap seklinde ilerledi. Siz muayne oldunuz mu daha onceden.

Aslında doktordan doktora değişiyor. 10 yıla yakındır benimle bel fıtığım. Çok doktora gittim ama hepsi muhakkak ki mr istedi. Bir kaç doktor ilk gidişimde yürüyüş, bacaklarımın his kontrolünü falan yapmıştı. Endişe etmeyin o yüzden, sonuçtan sonra içiniz rahat etmediyse başka doktora gösterin

Bence başka doktora da görün, tamam mr isteyebilir ama vücudundaki etkiyi oradan anlayamaz. Eşim 2 kez bel fıtığndan ameliyat oldu, hangi doktora gittiyse muayene etti, ayak parmağında his kaybı vardı onu farketti mesela. Tecrübeli her doktor mutlaka muayene eder bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…