Bekarken daha mutluydum

Mesela arkadaşlar eşime beni hiçbir yere götürmuyorsun güzel bi söz söylemiyorsun bi hediye almıyorsun mu diyeyim? Böyle konuşmak da hiç tarzın değil bunları kendisinin bilmesi gerekmez mi?

Çocuğu olan kadınlar da evliliğin de mutsuz olabiliyor.

Bizim toplumda " içkisi kumarı yok, daha ne istiyorsun?" kafasında çok insan var. Yazık!

Rahata alışmış bir kadını, yaşadığı hayatın standartlarının üzerine çıkartamıyorsa eş kişisi
Birde aşk,tutku ,sohbet ilgi vb yoksa
O evlilik uzun sürmez zaten

Mesela arkadaşlar eşime beni hiçbir yere götürmuyorsun güzel bi söz söylemiyorsun bi hediye almıyorsun mu diyeyim? Böyle konuşmak da hiç tarzın değil bunları kendisinin bilmesi gerekmez mi?
Böyle dersen karşı tarafı suçlamış olursun.

Erkeklerin çoğu bu kadar ince düşünmez. İlla demek gerekir.

Önce onun iyi yönlerinden bahset. Adam bir yumuşasın. :) Sonra söylemek istediğin sorunlardan bahsedersin. " Şoyle iyisin, böyle iyisin ama birlikte yeterince vakit geçirmemek beni çok üzüyor, öyle olunca kendimi çok yalnız hissediyorum" diyebilirsin. Aklıma ilk gelenleri yazdım. Sen kendine ve ilişkinize göre bir şeyler ekleyip çıkarabilirsin.

Bana da evlilik çok anlamsız bir kurum gibi geliyor artık tam da aşağıdaki arkadaş annu nun dediğine yüzde yüz katılıyorum, bu kadar kadının mutsuz olması tesadüf değil bence.
Zaten evlilik erkekler için dizayn edilmiş bir sistem.

Kendi kendine daha mutlu olduğunu farketmek hem korkutucu hem de özgürleştirici oluyor

Ruh eşiniz değil, yanlış bir seçim yaptınız bence. Bu yüzden boşanılır evet çünkü hayat sandığımız kadar uzun değil. Ömrünüzün kalan yıllarını ite kaka yürüyen bir evlilik ile geçirmek istemezsiniz sanırım.

Ruh eşimi çok bekledim o kadar emindim ki beni gercekten seven ve birlikte yaşlanacağımız bi insanla karşılaşacağıma…fakat olmadı…eşimi de seviyorum ama evlilik anlamsız geliyor toplum baskısı ailemi üzmek derdi vs olmasa şimdi boşanırım galiba

Ruh eşi var mıdır ? Eş tamamlayıcı mıdır ? Bunlar sanırım herkes için aynı şeyi ifade etmiyor diye düşünüyorum. Evlilik çok garip bir müessese. İki insanın anlaşması aslında zor olmayan bir hal iken, zorlaştırmak kolay çabalamak ise taraflar için çok ağır gelebiliyor zaman içinde… hayat yoğunluğunda bazı değerleri gözden kaçırıyoruz. Kendi tecrübemden şunu söyleyebilirim - ayrılık sonrası nefes alamadığımı hissettiğim dönemler oldu - anlam arayislarim, suçluluk hissi, değersizlik, emeklerin boşa harcanması hissi, başarısızlık veya beceriksizlik hissi… ancak insanoğlu esnek bir varlık. Her duruma, şekle ve duyguya bürünebiliyor. Gün sonunda kendinizle kalıyorsunuz ve kendinizle mutlu / huzurlu olmak en değerli his oluyor.

Kimse için boşan / boşanma yorumu yapmak istemem - yaşadıklarınızı en iyi siz bilirsiniz. Ancak kendinizi değerli, ise yarar hissettiğiniz bir ortamda olmaya çabalamak önemli olan - anlamlı , içi dolu bir yaşama sahip olmak.. Bazı insanlar bunu evliyken eşleriyle elde edebiliyor - bazıları ise tek başınayken.. biraz zaman tanıyın kendinize, biraz kendinize dönün ve sizin için anlamlı olan şeyler üzerine düşünün derim. Zamanla kafanız daha da netleşir umuyorum

Ben çok isteyerek evlendim ve bunun için hayatımı yaşadıgım şehri işimi vs değiştirdim.şimdi sanırım bu fedakarlıklarımı sorguluyorum değer miydi diye düşünüp duruyorum.eşim bunları hiç takdir etmedi çünkü.hevesli gibi gidip koşa koşa evlendim.insan bi güzelliği fark etmiyorsa onu hak etmiyor demektir.siz hemcinslerim size tavsiyem evlilik konusunda hiç acele etmryin kalbiniz mantığınız tam tatmin olmuyorsa da evlenmeyin

Ben de evlendim evleneli pişman olanlardanım ama bence yanlış evlilik olduğu için . Karşıdaki iyi biri olsa evlilik daha güzel gelir en azından mutlu evliliği olanlardan duyduğum bu

Ne yaparsan yap ama çocuk yapma diyorum.

Boşanmak için illa şiddete maruz kalmana gerek yok ki. Mutsuzsan, hayat senin için daha da zorlaşıyorsa ve en önemlisi eşiniz size kendinizi değersiz hissettiriyor bi eş olarak yanınızda olmuyorsa ömür geçmez. Kimi amannn banane naparsa yapsın diye kendi haline bırakıyor arkadaşlarıyla hayatını yaşıyor böyle evliliği devam ettiren de var tabi.
Peki siz eşinizle hiç konuştunuz mu durumu? Çözüme ulaştırmak için konuyu açtınız mı? Gezelim, kendimize vakit ayıralım dediniz mi?

Merhaba ben de bekarlığımda çok güzel gezip tozan arabası altında parası cebinde olan bir insandım. Çok asık olarak evlendim ve bizimde evliliğimizin ilk yılı cok zordu. Esim sizinki gibi mükemmeliyetçi biri. O yüzden hikayelerimiz cok benzer geldi. Bizimde gebelik kayıpları oldu ve yıprandık bu sürecte. Bana da bazen ev işi yaparken ağlama krizleri geldi bazen bu ne ya diyip bunaldım evlilik kurumunu sorgulamaya basladım. Sonra dedim ki sen bir seçim yaptın ve bu işi birlikte yürüteceksiniz. He bizim avantajlı olduğımız bir konu birlikte gezip tozmayınsevmemizdi yani o konuda karakterimiz benzer olduğı için bir problem yasamadım ama ev içi sorumluluklar beni yoruyprdu. Gerçekten cocuk eğitir gibi iş bölümüne alıstırdım tüm yükü sırtıma almaktan vazgectim. Bazen tatlı dille bazen kavgayla yaptım bunu. Evet daha iyi seviyey gelebiliriz ama en azından artık çaba gördüğüm için biraz ferahladım. Sizde vazgecmeden önce mutsuz olduğunuz konuları değiştirmek için elinizden geleni yapım. He yine olmuyorsa takdir sizin

Eğer hayatı paylaşmayıp evin tüm yükü sizin üzerinizdeyse böyle hissetmeniz çok normal. Ama ev işlerini yapıyor, birlikte tatile gidip gezip tozduğunuz halde bunlari yalnız yapmayı özlüyorsanız burada bir sıkıntı var.
Ha tabiki her şeyi eşle birlikte yapmayın ama mutsuzsaniz ayrılın. Bu yüzdende boşanılır olmayan birseyler var işte.

Şu sıra ben de biraz bunaldım halbuki sorunumuz yok adamcağız ağzımın içine düşüyor kimseyi yermiyorum ama düşünceler konusunda çevremde cahil insanlar var he banane aslında ama sinir oluyorum niyee oluyorsam bu arada işten çıktım üstüne ev işleri oh mis farkettim ki çalışırken daha hamaratmışım o yüzden her şey batıyor ablam da ateş topu geliyor sana diye eşimle şakalaşıyor bazen eşimin şakası zoruma gidiyor geçen kocana güzel yemekler yap falan diyo zoruma gidiyor gülüyor karşımda cidden evlilik ediyle büdü gibi bir şey bireysellik kalmadı resmen hep bi sorumluluk o sebepten çok takılmayın size değer veriyorsa ve aranızda saygılı hem de sevgili uyum varsa evlilik kötü değil fakat ben de herkes gibi bazen bireyselliği özlüyorum yalan yok

Haklısınız. Evlilik özellikle kadın açısından zor bir yükümlülük. Bunları sırtlanırken zorluğuna değdiğini hissedebileceğiniz bir ilişki yaşamanız gerekir ki çekilebilir olsun. Öteki türlü kayınvalidenizin çocuğuna bakmaktan ibaret bir hayatınız olur.

Ama evliliğin ciddiyetinin de farkında olmak lazım. Kestirip atmadan önce eksik hissettiğiniz noktaları eşinizle paylaşın. Sorunlarınızı hiç konuşmadan, karşılıklı çözüm aramadan kendi kendinize boşanma kararı almak da bana mantıklı gelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…