Bekaret mevzusu ve biten ilişkim (!)

Bende sevgilime sormustum bunu. Ben senden suphelenmem ki gelmezse gelmesin. Demisti. Ama sonradan bu soruyu sormam cok sacmaymis anladim. Cunku gercektende kanamam olmadi... esnekmis o sevgiline oyle soyle..

Erkek arkadaşınız abartmış olayı daha neler test falan.daha geçen duyduğum bi laf vardı bazı kızlar için *tokmağın değmediği yer kalmamış ama davul hala sağlam *

Bizde bu cehalet oldukça böyle konular bitmez. Millet aya gidiyor biz o zarın sadece koruma için olduğunu, namusun iki bacak arasında aranmayacağını öğrenemiyoruz. Zarı koruyup her haltı yiyen, ya da bozulanı diktiren kadınlar bu cahil cühela erkeklere müstehak. Siz de üzülmeyin bir cahilden kurtulmuşssunuz.

Öyle mi?

Kanli carsaf olayida unutulmasin o zaman. Hatta sadiclarin evde ciftin cinsel iliski olmasini beklemesi, kapida dinlemek,.. Bunlar hep dedigin örf adet.

Tabi bide baslik parasi var, kadinin evlendiginde kayin ailesinin kölesi olmasi ve ne zaman tekrar kendi ailesini görecegini bilmemesi var.

Varda var yani.

Bunlarda hepsi örf adet. Bunlarada sahip cikilsinmi?

en son adetlere laf söylediğimde kurum ve kişi kötülemekten banlanmıştım.. o yüzden ben destekliyorum bu adetleri, herkes kanlı çarşafını gösterip, kaynanasının evini temizleyip ilk çocuğuna k.validesinin / kpederinin adını koyacak.. adetlerimizi yaşatmalıyız..

en son adetlere laf söylediğimde kurum ve kişi kötülemekten banlanmıştım.. o yüzden ben destekliyorum bu adetleri, herkes kanlı çarşafını gösterip, kaynanasının evini temizleyip ilk çocuğuna k.validesinin / kpederinin adını koyacak.. adetlerimizi yaşatmalıyız..

Örf adetler bir kurum oldugunu bilmiyordum. Bilgilendirdigin iyi oldu.

Ve katiliyorum, hepsi tekrar geri gelsin.

Bohca sadece gecelik ve kiyafet icin tekstil parcalardan olussun. Yok öyle ille Dior parfum makjaji felan.

Kina sadece evde olsun. Ve bir daha o eve görecekmisin bilmedigin icin aglanilsin.

Ha en güzeli, baba damati secsin. Hic dogru düzgün tanimadigin adam ile evlenmek harika birsey.

Tabiki altin kalsin. Altin önemli.

Bohca sadece gecelik ve kiyafet icin tekstil parcalardan olussun. Yok öyle ille Dior parfum makjaji felan.

Kina sadece evde olsun. Ve bir daha o eve görecekmisin bilmedigin icin aglanilsin.

Ha en güzeli, baba damati secsin. Hic dogru düzgün tanimadigin adam ile evlenmek harika birsey.

+Dugun sokakta yapilsin

++ Düğünden sonra takılan altınlara kayın aile el koysun.

altın takılsa ne olacak, sonra o altınlar eksiksiz kpedere verilsin adamın borçları var, zaten aynı evde oturacaklar ne işine yarayacak.. gelin yemeği yapsın, sofrayı kursun, büyükleri başlamadan başlamasın.. bunlar güzel adetlerimiz, sürsün gitsin ben kabul ediyorum..

Test banko mu? Okuyunca ekrana kafa atasım geldi. Bu nasıl iğrençlik?
Bırakınız bu gibi organizmalar da aynı kendileri gibi "alnı ak" koşa koşa kukusunu açıp test ettirmeye gidecek şerefli(!) ve gururlu(!) kadınlarla ay pardon kızlarla evlensinler.

altın takılsa ne olacak, sonra o altınlar eksiksiz kpedere verilsin adamın borçları var, zaten aynı evde oturacaklar ne işine yarayacak.. gelin yemeği yapsın, sofrayı kursun, büyükleri başlamadan başlamasın.. bunlar güzel adetlerimiz, sürsün gitsin ben kabul ediyorum..

Ha bide yemekten bahs edilmisken, önce erkekler, sonra cocuklar en son kadinlar yemek yesin.

Ha bide yemekten bahs edilmisken, önce erkekler, sonra cocuklar en son kadinlar yemek yesin.

tabi ki, büyüğe saygı bunu gerektirir.. yok öyle kocaya da itaatsizlik.. aslında 2 erkek çocuk annesi olarak bundan sonra seçeceğim köle, pardon gelinlerimle bu adet ve göreneklerimizi yaşatarak çok mutlu olacağımıza karar verdim :)

Hepinizin yorumlarini tek tek okudum hanimlar. Fazla oldugu icin tek tek cevaplayamiyorum. Bugun aradi acmadim, mesaj atmis ben dun dusuncesizlik ettim vs. Ama bu dakikadan sonra degismeyecegini anladigim icin her yerden engelleyip musteri hizmetlerinden hemen numarami degistirdim. Cok kötüyüm psikoloji olarak anlatamam size, gececegini unutacagimi biliyorum. Tesekkur ederim hepinize ayri ayri ilgilendiginiz icin

Hepinizin yorumlarini tek tek okudum hanimlar. Fazla oldugu icin tek tek cevaplayamiyorum. Bugun aradi acmadim, mesaj atmis ben dun dusuncesizlik ettim vs. Ama bu dakikadan sonra degismeyecegini anladigim icin her yerden engelleyip musteri hizmetlerinden hemen numarami degistirdim. Cok kötüyüm psikoloji olarak anlatamam size, gececegini unutacagimi biliyorum. Tesekkur ederim hepinize ayri ayri ilgilendiginiz icin
Kendine olan saygından dolayı kutluyorum seni
Umarım herşey gönlünce olur :KK66:

geçecek ve geçtiğinde böyle bir 3. dünya zihniyetini arkanda bıraktığın için şükür edeceksin :)

Düşüncesizlik dediği şey aslında zihniyeti işte.
Sizi tebrik ederim gerçekten. Hele de burada yazılan normalleştirme yorumlarına rağmen böyle bir insanın haddini bildirdiğiniz için.
Çook mutlu olun :KK200:

Düşüncesizlik dediği şey aslında zihniyeti işte.
Sizi tebrik ederim gerçekten. Hele de burada yazılan normalleştirme yorumlarına rağmen böyle bir insanın haddini bildirdiğiniz için.
Çook mutlu olun :KK200:
Çok teşekkür ederim çol tatlısınız. Hepimiz mutlu olalım inşallah :)

Size bundan sonraki hayatinizda mutluluklar dilerim, iyi insanlarla tanismaniz dilegiyle :)

X