Bekaret mevzusu ve biten ilişkim (!)

Ben evliyken bakireydim ilk ilişki deneyimimiz kabustu. Benim için önemli idi bakire olmak ya da erkeğin bakir olması.
Bunu isteyen insanları yargılamıyorum ama şuan bana sen kız değilsin evlenmiş olman sorun diyen adamı da saniyesinde şutlarım.
Eski eşim bakirdi ama hiçbir insanlığını göremedim.
Her önüne gelenle birlikte olanları kastetmiyorum ama bence bir erkeğin ya da kadının biri ile birlikte olması sorun teşkil etmemeli. Bundan daha önemli konular var çünķü.
Ayrılmak konusunda emin degilsen ben öylesine sordum konu uzadı gitti dersin

Ya yapmayın ya bırakın modern dünya modern düşünce ataklarını biz türk üz ve müslümanız örf adet bi tarafa günah yaa evlenmeden beraber olmak ndkadar bormal geliyo herkese o normal görsn zihniyetler sorabilirmi acaba anne babalarına onlarda bukadar genişmiydi yada MODERN

Günahsa kendisine günah. Yargılamak ayıp değil mi?

Benim anlamadığım bı konu var.
Siz bakireyim diyorsunuz.
Bakireyseniz neden bu konuyu açtınız.
Sizin cekineceğiniz bı konu yok ki...
Bu konu ancak bakire biri ile evlenmek isteyen ve bayanın bakire olmadığını durumda büyük sorun teşkil eder.
Adam düşüncesini açık açık belirtmiş.
Zaten bu konunun cevabı iki rahmetten biri ya önem verir ya da önem vermez.
Bu konudan sorun çıkması çok mantıksız.

Son düzenleme:
Benim anlamadığım bı konu var.
Siz bakireyim diyorsunuz.
Bakireyseniz neden bu konuyu açtınız.
Sizin cekineceğiniz bı konu yok ki...
Bu konu ancak bakire biri ile evlenmek isteyen ve bayanın bakire olmadığını durumda büyük sorun teşkil eder.
Adam düşüncesini açık açık belirtmiş.
Zaten bu konunun cevabı iki rahmetten biri ya önem verir ya ön vermez.
Bu konudan sorun çıkması çok mantıksız.

bende size katılıyorum

bizde yeni evliydik. 2 hafta korktum ilişki yaşayamadık. çok üzülüyordu. bende dedim ki eğer bana güvenmiyorsan teste gidebiliriz ama ben çok korkuyorum özür dilerim dedim. asla öyle birşey düşünmedim sende düşünme dedi çok teselli verdi sonra bu konuşma gerçekleşirken o iş oldu :)) siz yol verin gitsin şerefsize .

Ayy kaç kurtul, iyi ki kurtulmuşsun diyenleri de anlamıyorum. Burda bazı kişilere göre ilişki, evlilik bitirmek çok kolay. Test konusunda haklısın, ben de kırılırım tabi ki ama bekarete önem vermesi tuhaf gelmedi bana. Fakat, 4 5 yıl çıktığı kızı, kan gelmedi diye teste götüririm demesi, size güvenmediğini gösteriyor, buna kırılmakta haklısın ama barışırsınız bence.

bu tür konularda o kadar çok sinirleniyorum ki. dini yada toplumsal sebepler dışında , bekaret kişinin kendisini ilgilendiren bir konudur. önem verir vermez bunları başka bir insanın yargılayabileceğini düşünmüyorum. konunuza gelince bir kadın olarak kendi bedeninizden siz sorumlusunuz sevgiliniz, nişanlınız ya da kocanız sizin bedeniniz üzerinde söz hakkına sahip olamaz olmamalı. nasıl ki kilolu bir insana bir erkeğin karışıp kilo ver diye rencide edemeyeceği gibi bir erkeğin bir bayana kan gelmezse test yaptırırım gibi aşağılık bir cümle kurmasını anlayamıyorum. bu kadar önemli ise ben bakirim(orası da meçhul konunuz için ) ve öyle bir insanla evlenmek isterim demesi gerekir. bir kadın evlenmeden başka biri ile beraber oldu diye iyi -kötü ahlaklı- ahlaksız olmaz. bir erkekle birlikte olmak dışında her şeyi yapan, sevmediği erkek arkadaşlarının parasını yiyen bir sürü insan var. toplumsal dini normlara uyup uymamak da bir kadının kendi tercihidir. ayrıca ilk ilişkide herkesten kan gelmek zorunda değil ki bir çok insandan da gelmiyor bile benim 3 yıl evli kalıp hala bakire olan arkadaşım var (bunu doktora farklı bir şey için gittiğinde öğrendi. ) kızlık zarı dediğiniz şeyin bir sürü çeşidi var erkek arkadaşınız bu konuya bu kadar duyarlıysa açsın baksın öğrensin bir zahmet. bakire olup fitne fesat sürekli hır gür çıkaran bir kızın hayatına girmesini ve onunla evlenmesini diliyorum. size de geçmiş olsun böyle bir zihniyetten kurtulduğunuz için . her şeyin dışlında adam sizin sözünüze güvenmeyecek demek.

Ay pardon hocam hangi okulda öğretmensiniz acaba
Bu yıl son senem, mezun olunca öğretmen olacağım inşallah.Dil okulunda çalışıyorum ama resmiyette henüz değilim :)

Çok üzücü yazım yanlışına bir tek öğretmenin takacağını düşünmek.

Örfünüz, adetiniz söz konusu olunca biz Türküzzzzz herkes ona göre davransın ama konu ana dilinizi yanlış kullanıma gelince Türk değilsiniz sanırım çünkü hemen ooo öğretmen şakalarına bağladınız :))

Bu yıl son senem, mezun olunca öğretmen olacağım inşallah.Dil okulunda çalışıyorum ama resmiyette henüz değilim :)

Örfünüz, adetiniz söz konusu olunca biz Türküzzzzz herkes ona göre davransın ama konu ana dilinizi yanlış kullanıma gelince Türk değilsiniz sanırım çünkü hemen ooo öğretmen şakalarına bağladınız :))
O'da öğretmen'imin hatası ne diyeyim.
Allahtan sizin gibi lugatı düzdün üyeler var da burdan GÜZEL TÜRKÇEMİZ namına bişeyler öğreniyoruz.

Ayy kaç kurtul, iyi ki kurtulmuşsun diyenleri de anlamıyorum. Burda bazı kişilere göre ilişki, evlilik bitirmek çok kolay. Test konusunda haklısın, ben de kırılırım tabi ki ama bekarete önem vermesi tuhaf gelmedi bana. Fakat, 4 5 yıl çıktığı kızı, kan gelmedi diye teste götüririm demesi, size güvenmediğini gösteriyor, buna kırılmakta haklısın ama barışırsınız bence.

Okuduklarıma inanamadım, kendisine güvenmeyen bir erkekle barışabilir mi??? Bakın burdaki zihniyeti siz anlamadınız galiba. Ben erkeğim yaparım ama kız dediğin bakire olacak diyen, kadını ikinci sınıf insan olarak gören zihniyet. Hatta metalaştırıp kan akmadı diye malını gösteren sahipler gibi bir de doktora götürüp teste tabi tutmaya çalışmak.

İyi geceler hanımlar,
Şu an çok gerginim ellerim titriyor yazım kurallarını ihlal edersem affola... Benim bir ilişkim var 4. yılı bitirmek üzere olduğumuz. Erkek arkadaşım mühendis ve 26 yaşında, ben de kpss tercihlerini bekliyorum 23 yaşındayım.
Bu gece konu konuyu açtı ona bir soru sordum: "ya evlendiğimiz gece kan gelmezse ne tepki vereceksin?" diye. Bana verdiği cevap: "esnek de olabilir tabi iyi tarafından düşünürsek ama test banko" ve ben yıkıldım. Gerçekten beni bekaret testine mi götüreceksin dedim evet dedi. Şüpheyle yaşayamazmış.
Bu konuşmalar sürdü gitti ve kavga kıyamet bitirdik. Ve asla lafından sözünden geri dönmedi kızlar.
Şimdi benim 5 yılım çöp mü oldu? Bu nasıl bir zihniyet? :KK43:
Çöp olmadı, sen kurtuldun, Allah seni kurtardı böyle yobaz kafalı bir adamdan...
Bacak araba değil kabine bakanı çıkartsın Allah karşına

yazı boyutunuz çok büyük göz yoruyor.küçük bi tavsiye

İyi geceler hanımlar,
Şu an çok gerginim ellerim titriyor yazım kurallarını ihlal edersem affola... Benim bir ilişkim var 4. yılı bitirmek üzere olduğumuz. Erkek arkadaşım mühendis ve 26 yaşında, ben de kpss tercihlerini bekliyorum 23 yaşındayım.
Bu gece konu konuyu açtı ona bir soru sordum: "ya evlendiğimiz gece kan gelmezse ne tepki vereceksin?" diye. Bana verdiği cevap: "esnek de olabilir tabi iyi tarafından düşünürsek ama test banko" ve ben yıkıldım. Gerçekten beni bekaret testine mi götüreceksin dedim evet dedi. Şüpheyle yaşayamazmış.
Bu konuşmalar sürdü gitti ve kavga kıyamet bitirdik. Ve asla lafından sözünden geri dönmedi kızlar.
Şimdi benim 5 yılım çöp mü oldu? Bu nasıl bir zihniyet? :KK43:
ÇÖP Ç Ö P Ç ÖöÖ P

yat kalk kurtulduğuna şükret.
sağa sola helva yap dağıt.
çocuk giydir, inançlıysan beş vakit yat kalk şükür namazı kıl.
pankant yap 'şükürler olsun' diye binadan aşağıya sarkıt...
arkadaşlarınla kutlama partisi yap sabah akşam partile.

ne sevap işledin be kızım...
vallahi ne yaptıysan ödülünü almışsın...

Hadi kutlarım seni, aklını kullan, uzak dur.

X