Sebze Yemekleri Bekar patates

Eylul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
6.137
13
45
Haşlanmış patatesler ile havuç sıcak sıcak soyulur ve salata yapar gibi doğranır.Tuzlanarak derin bir servis tabağına yerleştirilir. Yoğurt,
mayonez ve tuzla dövülmüş sarımsak iyice karıştırılır. Bu karışıma nane ve pul biber eklenerek patates ve havuçların üzerine dökülür, fakat karıştırılmaz. Diğer yanda eritilen yağın içine sıvıyağ ve salça konarak pişirilir. Yoğurtlu karışımın üzerine şekilli olarak kaşıkla dökülür. Maydanozla süslenip hemen servis yapılır.

ablacığım çokgüzel bir tarife benziyor en kısa zamanda bende yapacağım edim patatese bayılır yalnız bunun adı niye bekar patates , patates haşlandığına göre evli patates daha uygun olmazmıkaydirigubbakcemile3

ellerine sağlık canım. oldukça kolay ve pratik bir tarif. paylatığın için teşekkürler.

ablacığım çokgüzel bir tarife benziyor en kısa zamanda bende yapacağım edim patatese bayılır yalnız bunun adı niye bekar patates , patates haşlandığına göre evli patates daha uygun olmazmıkaydirigubbakcemile3
Bir patates hastası olarak patates ile igili herşeyi severek yapıyorum eniştede benden hihoyyyt

ellerine sağlık canım. oldukça kolay ve pratik bir tarif. paylatığın için teşekkürler.

afiyet olsun hem kolay hem pratik aniden gelen misafirler için hemen kolayca hazırlanır ama haşlanmış patates elinde varsakaydirigubbakcemile3

patatesin hertürlüsünü severek yerim hele salataları süper olur her çeşidi buda harika bir tarif en kısa zamanda denemek gerek ellerine sağlık arkadaşım..

X