Gelinlik Modelleri Beğendiğim gelinliği hazır mı alsam diktirsem mi?

sahil_deniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2008
20
0
merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var fikir alışverişi yaparsak sevinirim.haziranda düğünüm olucak inşallah gelinlik konusunda kararsızlığım var int.bi gelinlik modeli beğendim modaeviyle anlaştık ama korkuyorum aynısını dikemezse hayal kırıklığı yaşarsam diye hiç böyle bir aksilikle karşılaştınız mı?

cnmmm ben hazırdan yanayımm birsürü model var hazır..yaniii diktirirkenn içim rahat etmes baya bi provaya falan gitmen gerekecekk bide onun sıkıntısıyla uraşmak istemem şahsen..hazır en iyisi bence..

başkalarının giydiği gelinliği giymek ne kadar doğru?
bence size özel olmalı. en azından beğeniz model üzerinde ufak tefek değişiklikte yapabilirsiniz.

ya ben anlamadım ben de hazır istiyorum çünkü eminim ki benim begendiğim gelinliğin aynısı olmucak :))
şimdi hazır olunca illa giyilmiş mi oluyor?

başkalarının giydigi gelinlige nolmuşkii...madiii durumu olan var olmayan var..hazır hiç giyilmemiş gelinlikten bahsetmiştim ben..ama ozaman imkanlar geregii giyilmiş bi gelinlikte giysem gocunmam üzülmem..

ama aynı modeli bulamadım hiçbiryerde görüştüğüm modaevide iddalı aynısını dikerim diyor bende ısrarla o modeli istiyorum ooooffffffffffffffffffff kararsız kaldım napsam yabenneyaptımki

Cnm sıkıntı yapılacak bir durum değil kesinlikle.Diktireceğin modaevini araştırmışsındır mutlaka,güveniyorsan tamamdır.Hiç kafana takma,düğüne hazırlık aşamasında mobilya seçimi gibi daha büyük sıkıntılar oluyor çünkü.
Sevgiler

fıyat farkı ne kdr kı
hıc gıyılmemıs kıraya da var
gıyıp goturuosun gerı

22 gün sonra evlenecek biri olarak tecrübemi paylaşayım arkadaşlar.Satın alma ve kiralama arasında çok çok az bir fark oluyor.Örneğin gelinliği satın alırsan 1000 ytl,kiralarsan 800 gibi.Ben diktiriyorum,aslında kiralamaktan yanaydım ancak fiyat farkının azlığı ve nişanlımın almayı arzu etmesi bu sonuca ulaştırdı.

kızlar diktirirken öyle zıt pıt provaya gidilmiyor.benim abimin eşi ilk gittiğinde seçti ölçüsünü aldılar birde düğünden 4 gün önce gel son kez bak değerlendir dediler birde o zaman gitti.hiçbir problem olmadı.hazırların elbette giyilmiş ya da giyilmemişleri oluyor.ona göre de fiyat oynuyor haliyle.

Hımmm prova konusunu açıklamamışım,karar verdiğimde ölçüler alındı.
1 hafta sonra ilk prova oldu,yaklaşık bugndan bir hafta önce,ayın 17 dede ikinci provam var,22 -23 de teslim edecekler.
Provaya giderken kullanacağınız iç çamaşırını ve ayakkabıyı götürmeniz gerekiyor bu arada canlar.

Hımmm prova konusunu açıklamamışım,karar verdiğimde ölçüler alındı.
1 hafta sonra ilk prova oldu,yaklaşık bugndan bir hafta önce,ayın 17 dede ikinci provam var,22 -23 de teslim edecekler.
Provaya giderken kullanacağınız iç çamaşırını ve ayakkabıyı götürmeniz gerekiyor bu arada canlar.

paylaşımın teşekkür ederim canım.senin de az kalmış muradına ermene mutluluklar şimdiden:teytey:darısı benim başıma artık:asigim:

bencede hazır en iyisi....
belki begendigin modele yakın bulursun
ama dikilirkende bir sürü süprizle karsılasabilirsin

aylarca o gelinlikçi senin bu gelinlikçi benim gezen ben gözlemlerimi aktarim size..

mağazada gördüğünüz modeli beğenirsiniz aynından size yeniden dikerler ister kiralarsınız ister satın alırsınız genelde bu böyledir.. ama bazı gelinlikçiler yeniden dikicez deyip mağzada bulunan modeli size uyduruverirler...işte bunlar o kadar çok özen gösteririlerki gelinlikler kirlenmesin die şaşırıp alırsınız ve anlarsınız olayı kaydirigubbakcemile3

bazı yerlerde hazır gelinlikler vardır ya sıfır yada 2. el üzerine uydururlar alırsınız daha uygundur fiyatlar ..

kiralamk denişlen şey ilaki 2.el deildir yani ..ama dikatli olmak lazım sıfır die size 2 .eli vermesinler :eek:klava:

benim 4 kez provam olmuştu ,düğünden 10 gün önce de gidip almıştım ...

nette beğendiğiniz modelin dikimine gelince ; birçok gelinlikçiye girdim bana katalogtan seçilmiş ve kendilerinin diktiği gelinlikleri gösterdiler ..katalogtaki ile alakası bile yoktu..

malzeme farkı bu da a.s beceremeyebilirler ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz..

işte ben de bu sebepten dolayı aylarca hazır model aradım ..

arkadaşım otobüsle geçerken görmüş istedin gibiydi git bak dedi gittim ve anlaştım kaydirigubbakcemile3

nacizane fikrim dikilmşi bi model beğen giy dene üzerinde değişiklik yaptır

beğendiğin modelin resmini eklermisin görelim biz de hihoyyyt

çok kaliteli hazır gelinlik satan yerler var. oturmuş kalıplar üzerinde çalışıyorlar. profesyonel tasarımcıları var. bütün bakış açıları son derece profesyonel. küçücük bir yerde diktirmeye çalışmak çok riskli. :eek:klava:
heleki son 3-4 gün kala teslim ediyorlar ya olmazsa beğenmezsen?
ben gelinliğimi aysira dan aldım. düğün üstü yaptığım en iyi en doğru seçimlerden biriydi..:lepi:

çarsamba günü söz bohçası karsılığı götürecegim erkek tarafına bohca için damata aldım birseyler birde baklava yaptık ayrıca cicek gerekiyor mu ve çikolata. bilgin varsa yardım eder misin alocum please..

yaa ne gerek var onca şeye diicem ama insanın içi rahat da etmez madem girdiniz böyle işlere.. bence o zaman aklına gelen her şeyi götür. çikolata da çiçek de.. biz evlenirken olmamıştı böyle şeyler..
ayıca ben de yeniyim sanırım senin kadar biliyorumdur buraları.. senağlama

X