bebişlerinizin gelişimi ne durumda kızlar..

C

ceren_78

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ceren_78
yağmurum 4 ayını doldurdu ve bugün doktora gittik.beb:emir_bebek:işim 7,280 gr.64 cm olmuşş.doktorumuz gelişimi bir ay önde gidiyor dedi..sütümü yemiyo diye çok üzülüyordum.ama gelişimi güzelmiş.bıngıldağıda kapanmış..çok mutlu oldummm.sizin bebişler ne durumda kızlarr?:nazar:

• Konu Sahibi ceren_78
bıngıldak biraz erken kapanmamış mı dr. ne dedi bu duruma?biz mi geçkaldık yoksa:)

• Konu Sahibi ceren_78
bencede ceko...bıngıldak için erken değilmi bacım ya

• Konu Sahibi ceren_78
bnm kızımda yağmur:) 28nde 4 ayını doldurcak 6800 ve 63 cm.bnmkıde sut içmıo bu aralar diş cıkaracak heralde yagmurlar:)

• Konu Sahibi ceren_78
canım arka kısım tamamen kapanmış.ön kısımda çok az kalmış dedi doktorumuzz.normalde kaç aylıkken kapanır ilk bebişim pek bilgim yok aslında..

• Konu Sahibi ceren_78
evet canım salyası çok fazla bu aralar..kesin çıkıcak gibi..çok kaşınıyoo.hemşeri sayılırız senle:)yağmurcuğu öp yerimee

• Konu Sahibi ceren_78
bizimde dün kontrolümüz var dı. 7250 gr ve 64 cm olmuş kızım.
ama benim bildiğim yaşında kapanıyo bıngıldak bi araştırmanı tavsiye ederim.

• Konu Sahibi ceren_78
bizimde dün kontrolümüz vardı kızım 7 kg 63 cm olmuş

• Konu Sahibi ceren_78
bıngıldağın tam kapanması 18.aya kadar sürebiliyor öle okumuştum biyerlerde. ama bi sorun olsa dr.nuz uyarırdı bence. tıbbi şeyler ,bizim burada okuduklarımızla cevaplanmıyor.

cnm bıgıldak tamamen kapanmışsa erken bence dr'una tekrar bi sor derim . bıngıldağın kapanması ve kapanıyor olması durumunda baş çevresinin takibe alınması gerekir. mesela bizdede aynı sorun var bıngıldak kapanmadı ama ufaldı. oyüzden 15 günde bir baş çevresi ölçümü yapılıyor. ben çok araştırdım bıngıldak nekadar geç kapanırsa beyin gelişimi okadar iyi oluyormuş. ama en az 4 aylıkken kapanırsada sorun olmuyormuş .ama baş çevresi takibe alınmak suretiyle.

bazı dr.lar ne kadar rahat gelişimi çok gğzel bıngıldak kapanıyor deyip 4 aylık bebek eve gönderilir mi hayret bi şey ben bu rahat dr.lar yüzünden dr. değiştirdim ki hiç sevmem dr.değiştirmeyi.canım sen bence bu konunun üstünde dur.

bazı dr.lar ne kadar rahat gelişimi çok gğzel bıngıldak kapanıyor deyip 4 aylık bebek eve gönderilir mi hayret bi şey ben bu rahat dr.lar yüzünden dr. değiştirdim ki hiç sevmem dr.değiştirmeyi.canım sen bence bu konunun üstünde dur.

ceko'cum maalesef bazı doktorlar öyle. ben doktorumu oyüzden değiştirdim. dikkat ettim kadın hiç bıngıldağına bakmıyordu. 5 dk da gönderiyodu hemen. yeni doktorum ilk kontrolde hemen söyledi bıngıldağı kapanmak üzere baş çevresinin takibini yapmamız gerekir diye. ama önceki doktor hiç bişey dememişti. arkadaşımızıda korkutmayalım ama önemli bir konu olduğu içinde uyarmak görevimiz. illa sorun olcak diye bişey yok ama üstünde durulması gerekende bi konu. bende çok şaşırdım bıngıldağı kapanmış demesine nekadar rahat yani.

ben bugün sağlık ocağına gittim aşımız vardı bana dediki bu ay pnömokokuda vurcam ben olmaz ama geçen vuruldu 3-5-7 ... gidiyor bu aşı hayır takvime göre vurmak zorundayım dedi ben dr.a da ulaşamıyorum yaptırmadım siz ne diyorsunuz?

korktum şimdi yaaa.ama sorun olsa doktor kontrol altına alalım derdiii.baş çevresi biraz büyük zaten bebişimin.görünürde belli olmuyo ama doktor 1 ay önde demiştii.

X