bebislerinizi tek mi bici bici yapiyonuz......

kocişimle yıkıyorum o su döküyor zabdetmek zor oluyor cünkü suyu cok seviyor oynamak istiyo

Bizde babasıyla birlikte yıkıyoruz.ama biz banyoda yıkayamıyoruz çünkü banyoda havlupan yok.o yüzden küvetini odaya taşıyıp orada yıkıyoruz.sonra ben giydirirken babasıda küveti taşıyor.yani imece üsülü çalışıyoruz goncamla.

Valla ikisinide ilk gunden ben yikadim halada tek yikiyorum.Pek cok seyde yanlizim yikanma fasli deilde giysi giydirme kismi belimi bukuyor malum iki bebek iki kez giyinme birde simdi gunde en asagi 3 defa kiayfet deisiyoruz her yemekten sonra ustbasta hal kalmiyor.

onca canım banyoda yıkıyorsanız size bir fikir vereyimm..küvetini doldururken fıskiye yukardan suyunu akıtsınn..banyoya buhar sıcaklığı doluyorr..artı ben banyonun kapısını kapatıyorum su dolarkenn..saç kurutma makinesini çalıştırıyorum 5 dk da süper ısınıyor hem suyun sıcaklığı hem saç kurutma makinesi sonra oğlumu yokıyorumm...suyun içinde çok neşeleniyor sıcakta olduğu için korkmuyorumdaa üşütecek diyee...en son saçlarını yıkıyorum..çünkü kafadan alırmış soğuğu bebekler...kafasınıda yıkayıp çıkarıyorumm..

teknocum iyi fikir valla en son kafasini yikaman ben de oyle yapicam..biliyordum kafasindan sogugu aldigini,ama son yikamak hic aklima gelmemisti...birde yikadigim gece penye sapkasiyla yatiriyorum ben usumesin diye....

oglusumun pipisini sulele gordu valla...eger yikanma gunu geldiyse akrabalarimizda olsa bile yikiyorduk oglusumuzu, onceden...simdi bayagidir ogune rastlamadi...onlar seyircimiz oluyordu,herkez heves ediyor bizde yikanmasini seyretmek...simdi istemiyorum ama nazar oluyor...:nazar::nazar::nazar:

3 ayina kadar da odasinda yikiyorduk,ondan sonra banyoya gectik cok feci banyoyu batiriyor tekmeleyerek kuvetin yari suyu bosaliyor zaten arada biz su takviyesi yapiyoruz,..yorucu is valla...

banyo sıcak olunca ben çok oynasada önemsemiyorumm...sıcaksa üşümüyor zaten..saçlarını makinenin en düşüğüyle kuruttuğum için şapkayla yaturmıyorumm..benim bir arkadaş vardı meltem esse başından üşürdü...şapkasız hiç görmedimm...sonra sordumm..ben başımdan üşüyorum dedi...kış kıyamet neyse sıcak havada blee...alıştırmışlar beni demişti..o yüzden vücudunu ölee aman aman sıcağa alıştırmak istemiyorum..mesala bend eüşümem kolay kolay...ve çok şükür hastada olmam ..çok nadirdir...eşim hasta olsam 40 yılda bir sen hastalanmazdın noldu der sanki ben insan değilim ala ala:)))) birde çabuk atlatırımm birkaç saat veya ertesi gün kalkmış olurumm... o bakımdan sağlam alışşsın dayanıklı olsunn.. eşim evde iki pijama giyer bazen içli dışlı evde ben tşörtle dolaşırımm...bana benzesinn..

ben de 2 aylıktan beri kendim yıkıyorum ama bu aralar beniz zorluyor ayakta durmak istiyor hanımefendi:))

ben hep eşimle yıkıyom tek cesaret edemiyorum , bir kez yıkadım tek çok yoruldum .. banyoda havlupen de olsa oturduğumuz odanın sıcağı gibi olmuyor banyo oda arasında merve üşür belki filan diye odada banyo yaptırmaya başladım hemen havlusuna yatırıyom sıcakta kanepede rahatça giydiriyom .. başında şapka durmuyo yüzüne geliyo diye başını örtmüyorum..

halen babamızla bırlıkte yıkıyorum bızmı ev sobalı oldugu için mecburen odada yıkıyoruz

bende eşimle yıkıyrum tek cesaret edemem balık gibi kayıyo zaten:)

kızlar ben ilk hastaneden geldim annanem yıkadı ama sonra hep tek yıkadım ama biri olsa daha kolay olur durularken zorlanıyorum son zamanlarda eşimşle beraber yıkıyoz oda işten geç geliyo murun kırın ediyo ama artık gene kendim yıkamaya başlıycam heralde

canim ben esimle yikadigim halde, ikimizde elimizde zor tutuyoruz..bellerim agriyor valla...sana masallah....

ben doğumdan beri 1 kez yıkadım kendim hep annemle yıkıyorum hatta şimdi hep annemde yıkıyorum annem 1.katta oturuyor kalorifer kazanı hemen altta sıcacık oluyor evleri.

bende doğum sonrası tek başıma yıkamaya başladım. çok seviyor yıkanmayı. kuvettindeki file çok işe yarıyor. ama giyinirken bas bas bağırıyo :KK43:((

Benim kayınvalidem kayınpederimle birlikte yıkıyor. Ben daha doğduğundan beri 3 kere yıkadım. Onda da yalnız değildim. Eşim yardımcı oldu. Tek başına yıkamak mümkün değil. Küvetin kenarına dikilip ayağa kalkıyor. Birinin tutması lazım..

bizde gecen sey denedik ...plastik ordek onunla oynadi biraz,cok hosuna gitti...

ben deilk bir ay kayınvalidemle yıkadım
ama sonraalrı hep tk yıkadım bazen eşim le yıkadık ama havalar soguk oldugu için kırkuyorum fazla oyalamıyorum küvetinde
ama sudan cıkınca üstünü giydirmek benim yarım saatimi alıyor kıyameti koparıyor ozaman

ben bazen tek bazen eşimle yıkıyorum.tek yıkamak tabi artık eskisi gibi kolay olmuyor.filenin üstündeyken bile dönmeye çalışıyo sıpam.zar zor yıkıyorum ama hiç ağlamaz yavrum yıkanırken.çok zevkli ama baya zor her yerim ağrıyo yıkarken.hele hele giydirmesi daha zor.banyoyu seviyor ama giyinmeyi asla.üşenirsem babamızı bekliyoruz.o batuşu tutuyo ben yıkıyorum.sonra losyonunu sürüyo,altını bağlıyo,cicilerini giydiriyo...bende bakıyom.gel keyfim gel :)

ooohhhh.. bizim kociste suyunu hazirlar,beraber yikariz..sonra ben giydirirken o kuvetini bosaltir banyoyu halleder,temizler...ama giydirmek daha zor belim,boynum kopuyor valla..

X