bebislerinizi tek mi bici bici yapiyonuz......

kreeft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2007
775
0
arkedisler, ben dogumdan bugunne kadar bir kez tek basima yikadim oglusumu...evde geleneksel haline geldi,(haftada simdi hava soguk oldugu icin 2 kez),esimle birlikte yikiyoruz...esim isten geliyor, oglusumun uyumasina yakin yikiyoruz...ilk iyice yikiyoz duruluyoz sonra kuvetinde oynuyor,ellriyle bacaklariyla ....beni tekde yikamama izin vermiyo zaten dusururum,birsey olur diye....siz nasil yapiyonuz....kaydirigubbakcemile2hihoyyyt

ben bastan beri cesaret edemedim halada oyle devam ediyoruz kreeff cim,bakalim nezaman kadar devam edecegiz babamizla yikanmaya,yanliz havalar cok sogudu burda biliyorsun,haftada bi kere yikiyorum ben,3 gunde birde guzelce siliyorum,,

ben 2 aylıktan sonra tek yıkamaya başladım o zamanlar kolaydı hafifti ama durularken çivi gibi basardı ama şimdi 10bucuk kilo ve banyodan çıkmak istemiyor o yüzden ayaga dikilmiyor kendini salıyor zorla tutuyorum:)

kendim yıkıyorum uyku saatine yakın yıkıyorumki rahat yatsın arada şarkı mırıldanıyorum kızımla konuşuyorum hoşuna gidiyo :nazar:kaydirigubbakcemile5

bende doğumdan sonra 3 kez kayınvalıdemle birlikte yıkadık 1 haftalık halınden berı kendım yıkıyorum oğluşumu arada bır babamız merak ederse gelip su döküyor okdar..sizler gıb uykusuna yakın bıcıbıcı yapıyorzz..

ben basindan belli tek basima yikadim, yani evime geldigim zaman hep kendim yikadim cunku, sezaryenden dolayi annemlerde kaldim bi hafta cok fenaydim ama ben yikadim sadece annem tutu ben yikadim yani, oglumda da hep ben yikadim, ben kuzenlerimi de yikadim kardeslerimi de cocuklarimda da hic korkmadim

hastaneden gelir gelmez sezeryanlı olmama rağmen annemde vardı kayınvalidemde ikiside yanaşmadı pek ben hemen hazırladım yıkadımm..sonrada ben bir güzel yıkandım.....zevkklede yıkıyorum halada kendim yıkıyorum kimse birkez bile pipisini görmedi oğlumun:)))))

Son düzenleme:
valla ben yalnız yıkamadım ya annem ya kayınvalidem yada eşimle muhakkak biri olmalı korkmak degilde abimiz yaramaz hemen yıkayıp çıkıyoruz yıkatmıyor yoksa

bende hep baştan beri kendim yıkadım. ilk başlarda ablasıda merak edip seyrediyordu, bazen sabunlamak falan istiyodu, şimdi oda bıktı :roflol:
bebişimde suyu seviyor, kolay oluyor yıkaması.

malum bizim buralar oldukça soğuk..o yuzden mutlaka 2 kişi oluyoruz...önceden hummalı bir çalışma yapıyoruz...havlusu, kıyafetleri petege yakın konuluyor,ısıtılıyor...o sırada babamız banyoda suyunu kuvetini hazırlıyor...yıkayıp hemen odaya kosuyoruz...üşümesin diye birimiz saç kurutma makinasını havlusunun altından tutuyoruz..diğeri giydiriyor...saç kurutma makinası çalısınca susuyor, yoksa bas bas bagırıyor...5-6 gunde 1 kez yıkıyoruz bizde...

biz de yazın günde 1-2 kere kışın ise haftada 2-3 kere yıkanıyoruz. başlarda annemle, o gidince genelde eşimle, arada bir de yalnız yıkıyorum. oğlum çok hareketli olduğundan hem ona hem suya sabuna aynı anda hakim olmak çok zor oluyor.

onca canım banyoda yıkıyorsanız size bir fikir vereyimm..küvetini doldururken fıskiye yukardan suyunu akıtsınn..banyoya buhar sıcaklığı doluyorr..artı ben banyonun kapısını kapatıyorum su dolarkenn..saç kurutma makinesini çalıştırıyorum 5 dk da süper ısınıyor hem suyun sıcaklığı hem saç kurutma makinesi sonra oğlumu yokıyorumm...suyun içinde çok neşeleniyor sıcakta olduğu için korkmuyorumdaa üşütecek diyee...en son saçlarını yıkıyorum..çünkü kafadan alırmış soğuğu bebekler...kafasınıda yıkayıp çıkarıyorumm..

amilie çok değilmi canım haftada 2-3 çocuk vücüdunu ısıtamadan tekrar banyo allah emi seni.:)))

40 ı çıkana kadar annemle yıkadık hep, günde 2 kez hatta, sonra annem gitti hep tek başıma yıkıyorum, babası evde olur ve isterse de beraber yıkıyoruz, bayılırdı banyoya hep alıştı günde 2 kez yıkanmaya,şimdi ise havalar soğuk birkaç güne bir yıkıyorum o da ortalığı yıkıyo bağıra bağıra, üşüyo yazık:KK43:

benim kızım çok cazgır tek başıma yıkayamıyordum hep eşimle yıkıyorduk.ama geçen gün tek başıma yıkadım.

amilie çok değilmi canım haftada 2-3 çocuk vücüdunu ısıtamadan tekrar banyo allah emi seni.:)))

3 pek değil ama 2 defa yıkıyorum. hafta ortası ve sonu. zaten vücudunda oluşan kuruluklar için ebemiz daha sık banyo yapmamızı önermişti.

ben yalnız oldugum için yıkayamıyorum sık sık,kayınvalidemi falan arıyorum yıkamaya

BEN iLK OLARAK 14 GÜNLÜKKEN TEK BAŞIMA YIKADIM.
SONRA HAVALAR SOĞUYANA KADAR BU BÖYLE DEVAM ETTi.
ŞİMDi DE HERGÜN YIKIYORUZ AMA, ANNEM YIKIYOR SEN ÜŞÜTÜRSÜN DİYOR :)
BiZDE DE SİZİN GİBİ EKİP ÇALIŞMASI YAPILIYOR.
ÇAMAŞIRLAR ISITILIYOR HAVLU DİREKT OLARAK BANYODAN ÇIKAR ÇIKMAZ YANIMIZDAKİ BAŞKASI TARAFINDAN SARILIYOR.
TEKTE YIKAYABİLİRiM AMA, BİRKEZ HASTA ODLU TEKRAR OLMASINDAN KORKTUĞUM İÇİN HEP YARDIM ALIYORUM.

bende babasıyla ya da kayınvalidemle yıkıyorum,çok zevk alıyor banyo yapmaktan,suda hiç sesi çıkmıyor,sudan çıkınca basıyor yaygarayı,giyinmekten hiç hoşlanmıyor :) doğduğundan beri çok yıkadık biz oğlumuzu,yazın her gün,şimdilerde 2 günde bir yıkıyoruz,üşütmekten korkuyorum hepinizde olduğu gibi..yoksa ki her gün yıkanabilir bizimki ..

X