bebişlerin uykusu ne alemde?

floras79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
305
1
45
benim oglum bugun tam 4 ayını doldurdu,gunduzlerı yarım saat uyuyup uyanıyor,en fazla 1,5-2 saat uyanık kalıyor,tekrar uykusu gelıyor ama yarım saatten fazla da uyumuyor.bazen emerek,bazen kucagımda emzikle uyutuyorum.aslında ayagımda uyutmak ıstıyorum cunku kucakta agırlastıkca zor oluyor(ben 45 kıloyum,kendımı zor tasıyorum:1rolleyes:)ama onu bazen ıstemıyor beyefendı,ille kucak olacak.gece de 2-3 kere uyanıyor mutlaka.sabaha kadar delıksız uyumayı o kadar ozledım kıyerimseniben

Bizim gaz sorunumuz kalmayınca uykuda düzene girdi benim oğlum zaten uykuyu seviyor gece onbir gibi yatıyor sabah sekize kadar deliksiz uyuyor gün içindede gayet memnunum umarım bozulmaz.İlk başlarda bu kadar fazla uyumasından dolayı rahatsız oluyordum beslenemiyor diye ancak doktor uyandırmamı istemedi uykuda beslenme kadar önemliymiş.Umarım en kısa zamanda sizinde düzeniniz kurulur.

Benim oğluşumda bugün 4 ayı doldurdu..geceleri 1 kere kalkıyoruz emmek için..gündüzleri 2 saat uyanık kalıyor sonra uykusu geliyor.yanyana yatıyor ağzında emzik benimle beraber o da eee ee diyor:) uyuyor,genelde 1 ya da 2 saat uyuyor..zaten sonrada acıkmış oluyor yine uyanıyor...

benim kız 4 ay 8 günlük akşam 8 gibi yatar bazen 10 gece 3 gibi kalkar emer geri yatar 6 daha kalkardı şimdi 8 de kalkıyor gündüz ise sabah 9 dan 11 kadar sonra öğlen 1den 4 e kadar uyuyoruz sonra akşam 8 e kadar uyanığız böyle devam eder gider......... uyku düzenimiz bizim

Bizim gaz sorunumuz kalmayınca uykuda düzene girdi benim oğlum zaten uykuyu seviyor gece onbir gibi yatıyor sabah sekize kadar deliksiz uyuyor gün içindede gayet memnunum umarım bozulmaz.İlk başlarda bu kadar fazla uyumasından dolayı rahatsız oluyordum beslenemiyor diye ancak doktor uyandırmamı istemedi uykuda beslenme kadar önemliymiş.Umarım en kısa zamanda sizinde düzeniniz kurulur.

bebeğini sadece anne sutuyle mı besliyorsun?cok kıskandım vala senı:)))gece mama mı verıyorsun o kadar uzun nasıl uyuyor

Şimdiye kadar hiç mama vermedim.Ben doğum yapmadan önce 43 kiloydum ve ciddi sağlık sorunlarım olmuştu çok umutsuzdum emzirmek konusunda bari kırkı çıkana kadar emziriyim üç ay olana kadar emziriyim derken dördüncü ay bitti.İlk başlarda uzun uyuyor diye ben uyandırıyordum ama doktor zaten iyi gelişen bebek acıkınca o uyanır dedi bende hiç uayndırmıyorum artık.Dilerim böyle gider insan yinede bazen bozulacak diye korkuyor.

benim kız ayın 26sında doğduğu için malesef daha dört ayı brakın 3.5 ay bile olamadık:1no2: ama uykusu ii maşşallah... gece saat 10 11 gibi yatıyor sabah 4 4.5 gibi kalkıyor(bu sayede bizide namaza kaldırmış oluyor) bir iki saat oynuyoruz sonra saat 9 a kadar yatıyor.. gündüzleride uykusu ii.. özellikle misafirliğe gittiğimde hiç uyanmıyor yaa.. bende bu sayede rahat ediyorum:dance:

benim kizim sabah 9 gibi kalkiyo 2 saat uyanik kaldiktan sonra 11 civari yatiyo saat 2 ye kadar uyuyo.sonra tekrar oyalaniyo oynuyoruz gulusuyoruz tekrar uykusu geliyo.saat 4 te bir daha yatiyo ve 3 saat uyuyo.gecede 10 civarlarinda uyuyo sabaha kadar deliksiz uyuyo sabah 7 de kalkiyo emiyo geri yatiyo 9 kadar.cok sukur uyku sorunumuz yok ama gunduzleri uykuya dalarken agliyo.aglayarak uyumayi seviyo resmen ne yapsam susmuyo soyle 5 dakka agliyo mizildiyo oyle uyuyo.evdeyken sorun degilde misafirlikte kotu oluyorum.hastami acaba demelerinden biktim anlatamiyorum kimseye yav.allahtan gece yatarken yapmiyo...

benim kızımda 3,5 aylık akşamları 9-10 gibi uyuyor gece hiç uyanıp ağlamaz:nazar: sağa sola dönmeye başlayınca alır emziririm genelde saat 2 civarıdır.bide 4 de emziririm sabah 6 da uyanır oynarız sabah 8 de tekrar 1 saat uyur 12 gibi banyo yaptırırım 3-4 saat uyur ...çok şükür uykuda bir sorun yaşamıyoruz...:lepi:

Son düzenleme:
benim kizimda daha 3,5 bile olmadi gunduzleri yarimsar saat bazen 1 saat uyuyor ara ara ama gece oldumu saat 10da yatiyor 7de kalkiyor emziriyorum 9.30-10da kalkmis oluyor benimki uzun suredir boyle kendi kendine duzene soktu

benim kız 4 ay 8 günlük akşam 8 gibi yatar bazen 10 gece 3 gibi kalkar emer geri yatar 6 daha kalkardı şimdi 8 de kalkıyor gündüz ise sabah 9 dan 11 kadar sonra öğlen 1den 4 e kadar uyuyoruz sonra akşam 8 e kadar uyanığız böyle devam eder gider......... uyku düzenimiz bizim

inanmıyorum sanki bizim saatlerimizi anlatmışsın nisan annesi aynen dediğin saatler bizim içinde geçerli sositososito

sizlri çok kıskandım kızım gece 11 de 12 de 2 de ne zaman uykusu gelin ce yatar..4 de kalkar emer 6 da kalkar emer 8 de kalkar emer 1o da kalkar emer taaaaa akşama kadar da oturur...daha 2,5 aylık...

X