bebişlerin uykuları....

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
6.275
1.584
38
kızlar bebekleriniz günde kaç saat uyuyorlarr sabah kaçta kalkıyorlarr biz bazen 6 bazen 6.30 değişio gündüz uykulaırda azaldı doğru dürüst uyumuyo neden acaba eskiden daha çok uyurdu büyüdüğü içinmi acaba sizlerin nasıl acaba?

cnm benmkide değişiyor saat belirlemeye çalışıyorum akşam üstü 7 gibi uyudmu akşam 9 da uyandırıyorum oynuyoruz seviyoruz uyutmamaya çalışıyoruz (iyimi yapıyoruz bilmiyorum doktora sorucam) sonra 11 gibi uyuyor 2 kez emzirmeye uyandırıyorum sabah 5 30 da uyanıyor bidaha uyumuyor günde en az 13 saat uyuyor. geçen akşamda emerken uyuyakaldı 9 da neyse bu akşamda böle olsun uyur dedim saat 11 de tam biz yattık kızım uyandı 1 e kadar gezindirdi bizi huysuzlandı babasıyla beni uykusuz bıraktı bütün gece:bbo::dance:

uyku düzenimiz hic yok diebilirim .. bazen gece uyuyo sabah 5 e kadar ki bu durum iki defa oldu .. o da 1 de yatmisti .. genelde gündüzleri mama yiyip uyuyo gecede saat basi ayaktayiz .. eskisine nazaran daha cok uyanik tabii.. büyümesiyle alakali..

gündüzleri ya 1 saat ya yarım saat anca uyuyo hemen uyanıoo oda zar zor ağlıo çok uykusu var ama fıldır fıldır gözleri annem geliyor yarın çok şükür o bana yardım eder en azından 3 kilo werdim bişi yiyemiyorum doğru dürüst yemek yapamıyorumm allah kolaylık wersin walla hepimize...

benim bebişimde gündüzleri en fazla 2 saat uyuyor sonra acıktığı için uyanıyor.emzireyim altını değişeyim gazu falan derken 1-2 saat uyanık kalıyor sonra uyuyor tekrar.tabi gündüz aşırı bi gazı yoksa bu geçerli.ben şuanda havalar güzel olduğundan banyosunu akşam 9-9.30 gibi yaptırıyorum emzirip yatırıyorum uyuması 10,30 u buluyor en uzun uykumuzda o arada zaren gece 12:30-1:00 gibi uyanıyor işte ondan sonra gaz sancımız artıyor.uyanmıyor gözleri kapalı uyuyor ama çok ıkınıyor inliyor o ıkınırken acı çekerken biz uyuyamıyorum sabah 6 ya kadar 2 saatte bir emerek o aradada gazdan ıkınarak geceyi geçiriyoruz.sabah 6da bende kalkıyorum ve artık yüzüstü yatırıyorum bebişimi(gece uyurken korkuyorum yüzüstü yatırmaya)sonra gazımız rahatlıyor huzura kavuşuyoruz.şimdilik günlerimiz böyle geçiyor.ama bebekler hergün değişiyorlar buda bi gerçek.

benimkide aynen öyle .gündüz yarım saat belki 1 saat falan uyuyor hemen uyanıyor uykusu var belli ama uyutamıyorum bide o kadar alıştırmaya çalıştım sese ama nafile ufacık sesde açıyor gözlerini yani şuana kadar bi düzene oturmadı .Bi gece uyuyorsa ki bu pek olmadı :) ertesi gece ayaktayım valla.

off şu gazlar yaaa neden olurki sankii onlara vermsin bize versin yaaaa off walla şua 3 ay geçsede gazda geçse inşallah...

bizim bir ara cok düzene girmişti
ama 1 hafta 10 gündür gündüz uykuları yok
geceleri de 2- 3 saatte bir uyanıyor
emip uyumuyor hemen cok zor dalıyor tekrar

valla benımkı sabah 6 da kalkıyor 2-3 saat bakınıyor sonra uyuyor saatte bır 2 saate bır kalkıp emıp uyuyo gunduzlerı saat 3-4 de kadar sonra gene 2-3 ssaat bakınıyor 6-7 gıbı uyuyor bıdadaha 2 saatte bır emmeeye kalkıyor emmeye kalkınca altını alıyorum uyumaya devam edıyor..saolsun yavrum böle bır düzen kurdu kendıne ..bızde rahat edıyoruz odaa...

kızlar benim zilli de akşam 9-10 gibi uyuyo sora gece 1-2 gibi kalkıyo emip geri uyuyo saat 4-5 gibi bi daha kalkıp emip uyuyo sabah gazı yoksa 8-9 a kadar uyuyo sora iki saat kadar oynaşıyoruz saat 11-12 gibi uyuyo saat 2-3 gibi kalkıyo banyo falan yapıyoruz sora bizim maraton başlıyo akşam 9 kadar falan....ama buna da şükür en azında gece ii uyuyo gündüz 3-4 saat uyuynca bende yemek falan yapıyorum....

ya kızlar benimkide gündüzleri sık uyanıyo pek yatmaz.ama aksam 8,9 yada 10 gibi yatıyor sabaha karşı 4de yada 5bucukta kalkıyor normalmi acaba doktoruma sordum ama uyandır diyo 3 saat yattıktan sonra uyandımı emmiyo yada 2 dakıka emip uyuya kalıyo . ben inatlaşırsam zorlarsam oda inatlaşıp hiç uyumuyo :) zararı yoksa yatsın ya. zaten sütüm az göğsümden sonra mama veriyorum

cnm walla bende eğer 3 saat uyursa ki çok nadir oluyo bende uyandırmıyorum bence bir zararı olmaz zaten acıktılarmı uyuymuyolar ki kalkıolar hemencecik zaten uykuya hasretiz 1 saatcik fazla uyudumu insan kendine gelio yawww:))))

ahhh ahh uykumu o neki ben unuttum o kavramı hamileyken bi türlü şimdi bi türlü gazdan sazdan uyuyamıyoruz valla yıkanınca ki hergün yıkıyorum 1-2 saat uyuyo sonrası mız mızzzz gece gündüz hep aynı daha 20 günlüküz bakalım belki sonra düzelir sabırrrr annelik böyle bişey deilmiiiiii

uyku mu oda ne:sm_confused:
bugun bebegim 40 gunluk oldu...ilk 25 gun annem bizde kaldı, gece 4 e kadar ben 4 ten sonra annem ilğilendi...gece uykusu nedir unuttum artık...son 14 gundurde biz annemlerdeyiz...tek basına olmuyor...1 saat uyuyorsa 3 saat uyanık kalıyor ve bir gunu bir gununu tutmuyor...akşam 5 ten sonra uykusuzlugun yanında bagırarak aglıyor...ozaman ne yapacağımı şaşırıyorum ve ramazanıda annemlerin yanında gecirmeye karar verdik...

allah yardımcın olsun oncacımm çok zor wallahii gazı falanmı war acaba o kadar uyanık kalıo cnm bizimkide günzüleri ayırt etmeye başaldı sanırım fazla uyumuyo gündüzlerii...

bizim de uykularımız çok az. en uzun uykusu 1,5 saat. gece yarısına doğru uyuyor 1,5 saat kadar ve sonra yarım saat bezde sallayarak uyutmaya çalışıyoruz, bazen de daha fazla... karşılığında sadece 10 dk uyuyor ve ağlama krizleri tutuyor. öyle ağlıyor ki çenesi titriyor sesi gidiyor. bazen çok ağladıktan sonra yorgunluktan 1 saat kadar uyuyor. sabaha kadar böyle gidiyoruz. gündüz de pek farklı değil. 1 kişi mümkün değil idare edemez. Allah'tan eşim izindeydi. O da yarın işbaşı yapacak. Ne yapacağımı bilmiyorum. Büyük bi ihtimalle ramazanı annemlerde ve kayınvalidemlerde geçirecez. Ramazan bitene kadar da belki uykular düzene girer gazı azalır. Sersem gibiyim artık. Uykusuzluktan ve stresten ellerim tutmuyor bazen.

gunduzleri benim kiz cok aglayinca sesi de gidiyor bi ara deli edio kendini yazik
ama meme verince azik oyalaniyoruz vermeden once gulusuyor konusuyoruz beraber ve gunduzleri memeden sonra en fazla 5 saat uyumustu tabi her defasinda gidip yattigi odada baktim nefes aliyor mu diye sukur :asigim:
geceleri de en fazla 5 saat uyuyor en az da 2 yani bi gun bi gununu tutmuyor
ama bazen dogru durust hic uyumadigi oluyor ama buna da sukur:lepi:

benim papatyamda akşam 11,12 gibi uyuyor 5:30da kalkıyo emiyo uyuyor bir saat sonra tekrar kalkıyor gene emiyor uyuyor bu şekilde akşam saat altıyı buluyor ondan sonra gece 11'e kadar ayakta böyle sürüp gidiyor

arkadaşlar benim bebeğimin bugün 40 çıktı çok şükür yaklaşık bir haftadır gündüzleri hemen hemen hiç uyumuyor diyebilirim bütün günüm kızımı uyutmaya çalışarak geçiyo geceleri fena deil ii sayılır ama gündüzleri bi türlü derin uykuya dalamıyo uyuyor 5 bilemedin 10 dk sonra uyanıyor evin her yerini denedim ama hep aynı böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı? yada sizce neden olabilir?

arkadaşlar benim bebeğimin bugün 40 çıktı çok şükür yaklaşık bir haftadır gündüzleri hemen hemen hiç uyumuyor diyebilirim bütün günüm kızımı uyutmaya çalışarak geçiyo geceleri fena deil ii sayılır ama gündüzleri bi türlü derin uykuya dalamıyo uyuyor 5 bilemedin 10 dk sonra uyanıyor evin her yerini denedim ama hep aynı böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı? yada sizce neden olabilir?
cnm bizde aynı sorun var bazen gündüzleri senin dediğin gibi 5 dk da bir uyanıyor çok perişan oluyoruz bi de uyanıkken bizim ki hep meme istiyo geceleri en az 5 saat deliksiz uyuyo bazen 7 saatte uyuduğu oluyo sora emip 2-3 sat daha uyuyo gündüzleri yüzüstü yatırmayı dene yastıksız ve başından ayrımadan tabi karnı sıcak oluyo öyle yatınca gazına ii gelir...

X