bebişlerimizi artık oturtsak mı?

XSXEKERXIXM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
361
0
kızlar bebişlerimizi artık oturtmaya baslasak mı 5 ayımızın bitmesine bir hafta kaldı bizim
kaynanam oturtma beli yamulur gibi bişeyler diyo ama ben oturtmak istiyorum benim zilli de hep oturmak istiyo cvplarınızı bekliyorum bu konuda doktoruna danışan varmı? :emir_bebek::emir_bebek:

biz 5 ay bir haftaligiz ara ara destekli oturtuyorum ben.

zaten tam dengesini saglayamiyor cokta oturamiyor ama kucakta filan

hep oturma pozisyonunda.

bizim doktorumuz uzun süre olmadigi sürece oturt dedi cünkü anne karnindada

yarim ay seklinde kaldiklari icin bel kemikleri aliskindir uzun kalmadigi sürece sorun olmaz demisti.

simdi mama sandalyesi almayi düsünüyorum kademeli olanlardanmayarlayabiliriz yari oturur

yari yatar pozisyonu.

peki ne kadar süreli oturtuyosun ben kucakta bile oturtmadım daha ama boyu uzadıgı içn artık zor oluyor

kucagimdaysa uzun süre kaliyor canim,zaten cok hareketli bir cocuk hani su kadar saat

yada dakika diyemem ama kaliyor iste uzun süre.yatmiyorki kucagima.yemek yerken filan

ya benim yada babasinin dizinde oturuyor.

benimki de kucakta oturur pozisyonda duruyo.zaten başka nasıl tutulur ki.adam etrafa bakmak istiyo.gezdirin beni diyo.artık yatmıyo sıpam.oynatın beni diyo.ahh çok fena alıştı:) ama kendi başına koydum bi kere olmadı duramadı öyle haliyle sevmedi de.o kucakta olcak sağa sola saldırcak sende tutucan onu.beli falan da yamulmaz ayrıca doktor söylemişti.öyle bişey yokmuş.

ay nasıl duruyo bu çocuk oturmadan,benimki mümkün değil zaptedemiyorum oturmasa kıyamet kopar,benim kucağımda hep oturur pozisyonda zaten ama biyere oturtup bırakmıyorum ,sadece kucakta iken oturuyor..

ben bi kaç kere kucagımda öyle oturttum kaynanam gözümü korkuttu bende bidaha yapmamaya çalıştm gene uzandırmaya alıştırdım tabi zor oldu neyse artık bende oturtturıyım banada kolaylık oluyo öyle

valla bizimki de kucakta oturur pozisyonda duruyor onun dışındaki zamanda da hep ayakta kucakta gezdiriyoruz yatmayı sevmiyor.sürekli ortama hakim olmak istiyor.uzun süre oturunca da basıyor yaygarayı hemen ayağa kalmak ister gibi ayaklarını diriyor bakalım sonra ne olacak tutabilene aşk olsun yürümeye başladığında:emir_bebek:

bızımkı de kucakta hep oturu pozısyonda ama cok uzun sure oturamıyoruz cunku farklı mekanlara gıtmek ıstıyor
heryerı kesfetmek ve hakımıyet kurmak ıstıyor

benimki 4,5 aylık kucakta hep oturuyo , dondolinosunda da hep kendini kaldırmaya çalışıyo , oturmaya pek meraklı hatta uyanık herif üzerindeki battaniyeyi tutarak destek alıp kalkmaya çalışıyo kaydirigubbakcemile3
Doktoruna sormadım ama çocuk kendi oturmak istediğine göre zamanı gelmiştir diye düşünüyorum ben

biz de 5 aylık olduk
2 haftadır desteki 5-10 dk oturtuyorum
onun dışında kucakta da hep aturur pozisyonda duruyo zaten

bizde 6aylık olduk
kucak haricinde hiç oturtmadım daha
hoş kucaktada pek oturmayı sevmiyorlar ya
hep ayakta duracak oyun yapacaklar

benimkilerde 6 aylık oturtuyorum ara ara..
zaten kızların dediği gibi kucakta hep oturur vaziyetdeler..
şimdi yanlarına yastık oyarak oturtuyorum birazcık özellikle akşam çay içerken onlarda yanımızda oturuyor..

benimkilerde 6 aylık oturtuyorum ara ara..
zaten kızların dediği gibi kucakta hep oturur vaziyetdeler..
şimdi yanlarına yastık oyarak oturtuyorum birazcık özellikle akşam çay içerken onlarda yanımızda oturuyor..

canım valla tebrik ederim , ben bi taneyle su bile içemiyom sen iki taneyle çay demleyip içiyosun kaydirigubbakcemile3

benimkide aynı durumda kızlar ama benim oğlum iki aylık belkide yoktu oturmaya çalışıyordu haddinmi bir yastığa başını koy oradan da destek alıp kendini sıka sıka yarı beline kadar kalkıyordu zaten hele şimdi o yastığın yardımıyla kendisi oturacak ama engel oluyorum tabiki yatmayı doğduğundan beri sevmedi gitti kendini kaldırmaya çalışırken yüzü kıpkırmızı oluyor görseniz halini sanki yük taşıyor ama vazgeçmiyor sanırım erken oturacak bu veletler:))

X