Aile Planlaması Bebislerimiz dogdu gelelim korunma tercihleriniz nelerdir

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aysima81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.009
16
43
selam kizlar gecen cuma doktoruma gittim hersey yolunda ama her an hamile kalabilirsin dedikafamçokkarıştıdedimki imkansiz.korkuyorum sezeryanli oldugum icin ve yine hamile kalirim canim acir korkusundan .:eek:neyse ikinci cocugum ve allahin gucune gitmesin baska cocuk dusunmuyorum .ama kafamda karisik.nasil korunucam diye ilerde kizlar sizlerin terchi since en iyisi ne ben simdiye kadar hic korunmadim

benim kızım 2 yaşında.doğumdan sonra ilk adetimi görürken spiral taktırdım.inan canım şimdi çok rahatım.....

benim kızım 2 yaşında.doğumdan sonra ilk adetimi görürken spiral taktırdım.inan canım şimdi çok rahatım.....

ya normalmi yoksa yeni cikan hormonlumu.diyolarki yeni cekan killama kilo karin agrisi yapiyomus bayabi yan etkisi varmis dogrumu

nasıl yani normal mi hormonlumu?anlayamadım,açıklayıcı yazarmısın

aslinda bu konuda pek bilgim yok oyuzden bu konuyu atim canim ya bi eskisi varmis surekli kamaya yapiyomus bide yeni cikan varmis ay hali bile olmuyomusun dogru durust canim hangisi yenisi eskisimi onu kastettim bide almanyada yasiyorum ismini bilmiyorum tam yenisinin

ben dogum yapalı 2 ay oldu ve esım korunuyor sımdılık ben bısey taktırmayı fılan dusunmuyorum dıyer korunma yontemlerınınde hep yan etkılerı var bakalım esım korunuyor umarım kazaya kurban gıtmeyız :)))

canım ben kızım 1 yaşındayken sprail takındım ve bütün yumurtalıklarım 2 sene sonra intihap kapladı ve onun yüzünden 5 gün hastanede yattım ve ne kadar da evde ilaç tedavi gördüm çok kötü bir dönem geçirdim onun yüzünden hiç önermem tatlım.aylık inelerde kilo yapıyor ben kondomla korunmayı düşünüyorum.ebe arkadaşımda onu önerdi zaten eşler için hiç iyi bişey değil ama elleri mahkum sabredecekler.

canim gecmis olsun guzelim ya biz kadinlarin basina geliyo hersey doguran bizler vucutu bozulan buyuten ahh canim korunmayida onlar dusunsun diyecemde ben oglumdada oyle dedim kazaya kurban gittim

ben dogum yapalı 2 ay oldu ve esım korunuyor sımdılık ben bısey taktırmayı fılan dusunmuyorum dıyer korunma yontemlerınınde hep yan etkılerı var bakalım esım korunuyor umarım kazaya kurban gıtmeyız :)))

sanirim ilk bebeyin canim bende senin gibi ilk cocugumda onemsiyodumda okadar deyil ya simdi kazayla ikinci olunca esimede guvenmez oldumya ama diyer yontemlerdende korkuyorum

AYNEN ŞEKERİM CEFAYI ÇEKEN BİZ SEFAYI SÜREN ONLAR.

canim kadin doktorundan onumuzdeki ay rendevu aldim gel korunma yontemlerini konusalim diyo ya ben hale secim yapamadim ve esimede guvenmiyorum okadar cok cektimki dogumlarimda baska bicocukta dusunmuyorum.ne yapicam bilmiyorum tatlicadiarzu

ben yeni doğum yaptım 1 sene spiral taktırma sorun çıkabilirmiş oyüzden prezervatifle korunmayı düşünüyorum

şimdilik eşler emzirme bittikten sonra biz.en iyi korunma yöntemi ve en güvenilir olanı hap tavsiye ederim.

bence en iyi korunma yöntemi spiral cok rahat.ben ilk dogumumdan sonra 3 senelik taktirdim cikarttirdim hamile hemen hamile kaldim.simdide spiral taktirmayi düsünüyorum.sizede tavsiye ederim.

valla bende spiralle korunuyorum 3 yıl oldu çok şükür bi kaza olmadı bazılarına yaramıyomuş duydum bende çok şükür bişi yok hatta bekarken çok adet sancım oluyodu ilaçsız geçiremiyodum çok şükür şimdi pek ağrımıyo ama tabi bünyeden bünyeye fark ediyo bide hiç bir yöntem yüzdeyüz korumuyomuş öle duydum...

ben bi sağlıkcı olarak spiral diyorum hemen hemen hiç bi yan etkisi yok uzun süre anne olmak istemiyosanız en güzel yöntem 10 yıl koruyo ve istedigin anda cıkartıp hemen gebe kalabilirsiniz.3 aylık oglum var ve ilk adetimi olur olmaz spiral taktırcam.ozamana kadar condom.

arkadaşlar ablam ekimde doğum yapmıştı ve spiral taktırmıştı ve şuan spiralle hamile kaldı benim eşim korunuyor ablam gibi kazaya kurban gitmeyelim diye

valla arkadaşlar bende şu spiralden tırsanlardanım.o yüzden hep eşim korunacak.o buna razı olmuş durumda.

kizlar bende cekiniyorum sapraldenya cok urkutucu dogum konrol hapida kullanmiyorum..ay en iyisi ne ya bildigim teksey varsa vucuta sonradan eklenen herseyin bize zarari var..en iyisi eslerimiz korunsun

X