Bebişlere isim...

Merhaba arkadaşlar benimde iki kızım olucak. bende isim konusunda çok kararsızım. ismin anlamı önemli benim içinde beril ismini beğeniyorum ama beril e uyumlu ikinci isim bulmakta sorunum var. beren diyor eşim ama benim hiç içime sinmedi fikri olan varsa sevinirim.

canım benim kısmetse oğlum olacak ama kızım olsaysı lidya ismini çok istiyordum.biz pek göremeyeceğiz galiba ama Avrupa birliğine girersek isim telafuzu konusunda sıkıntı çekmesinler bari:nazar:

Lidya güzel bir isim en yakın arkadaşımın kızının ismi 2. bebekleri geliyor onada arya ismini vericekler.

ben emir ismini istiyodum ama kayınbabamlar önder dediler bende önder ismini hiç sevmem en iyisi kayınbabamın adını koyuyum da dedim onların istedikleri olmasın büyük diye bişeyde diyemezsin Alide karar kıldım önderden daha güzel

ali çok güzel yanına bi tane daha koy bence belki çocuğun buyuyunce onu kullanmak isteyebilir alternatifi olsun bende öyle yapıcam

ben oğluma Kayra ismini düşünüyorum nasıl sizce arkadaslar?

merhaba! bence çok hoşmuş.. Allah hepinizin evlatlarına şimdiden uzuuun ömürler versin, analı babalı büyüsünler inşallah..

ben evli değilim ama hoşuma giden isimleri yazayım; belki size de bir fikir olur...
zeynep, idil ve katre..

bence beril güzel ama ona ne uyarki valla aklımada gelmedi ama beren uyabilir beril-beren

ali baran çok güzel olmuş bende mehmet efe de kesin kararlıydım bu ismide ben seçmiştim mehmet kaynatamın ismi olduğu için eşim çok sevindi babasınada senin ismini koymak istiyo deyince havalara uçmuşlar hem mehmet rahmetli büyükbabamın adıydı babamlarda çok sevindi o yüzden mehmette soru nyokta efe de kararsızım herkes efe koyuyo bide efeler çok yaramaz olur diyolar demir ismini çokseverim oda soyadımız çelik demir çelik berbat olur arda akrabamızda var babasıda zaten çokalıştı mehmet efe diye seviyo tam karar verip karşısına öyle çıkmalıyım yoksa kesinlikle kabul ettiremem yardımlarınızı bekliyorum

2.ismin kısa olmasında yarar var bence sonra uzun diye insanlar birini söylemek istiyo ama mehmet efe aynı anda kolay söyleniyo bence..benim oğlumun ikinci ismi efe olucak hayırlısıyla..mehmet kaan,mehmet yağız,mehmet alp de olabilir bi tanıdığımda var alp te güzel düşün bence ne dersin

ben hala ikizlerime isim bulamadım aslında daha önce yazdığım gibi berilde bir endişem yok ama diğerine vvericeğim isim konusunda hala hiç bir fikrim yok beren hiç içime sinmiyor ve bir türlü isim bulamadım. berra - begüm berille nasıl olur fikrinizi yazarmısınız.

iyi akşamlar kızlar bizimkisi şimdiden hazır eşim ve ben oğluşumuza EFE ismini düşündük:ecrin_bebek: Allah kısmet ederse kucağıma almayı nasip etsin inşallah yarabbim şimdiden çok heyecanlıyıma.s oğlum efeyle konuştuğum zaman tekmeyi indiriyor anneciğine:teytey: eli ayağı düzgün olsunda gerisi kolay gerçekten

ben hala ikizlerime isim bulamadım aslında daha önce yazdığım gibi berilde bir endişem yok ama diğerine vvericeğim isim konusunda hala hiç bir fikrim yok beren hiç içime sinmiyor ve bir türlü isim bulamadım. berra - begüm berille nasıl olur fikrinizi yazarmısınız.

canım bence Beren ismi çok güzel güçlü,kuvvetli anlamında
Beril ve Beren kulağa çok hoş geliyor

X