Bebişinize Isim Buldunuzmu

bizde eşimle daha ben hamile olmadan evlendigimizin ilk yıllarında eşim bir erkek çocugum olursa hep ismini Ozan koymak istiyorum dedigi için bizim bebişimizinde cinsiyeti belli olmamasına ragmen erkek olursa Ozan Ege, kız olursa Sidelya : cennette açan çiçek,koymayı düşünüyoruz.

ALLAHIN iZNİYLE KIZIM OLACAK
ADI ELİF SENA
OĞLUM OLSAYDI DA BORA OLACAKTI

ELİF: Arap alfabesinin ilk harfi / dost tanıdık / ışık saçan güzel kız
SENA: Övme, övüş - Şimşek parıltısı

BORA / BORAN: Ardından yağış getiren şiddetli rüzgar.

ben hep ege istiyordum ama tüm erkek bebeklerin %80ninin ismi ege nerdeyse o yüzden vazgeçtim egeden eşimle bebeğimizin ismini TOPRAK KOYMAYA KARAR VERDİK BEREKETİ ÇAĞRIŞTIRDI BİZE

Benim canım oğlumda 2 temmuzda gelecek kısmetse ismi KAYRA Allah'ın lütfu demek. Yavrum gerçekten Allah'tan gelen bi hediye bana (herkezinki gibi) ismiylede bunu taşısın istedim

benımde oglum olacak.hamıle kaldıgımda kızım olmasını cok ıstıyordum adıda hazırdı.ama erkek oldugunu ogrendık fakat ısmınden vazgecmedık adı denız derın olacak kısmetse.kızda olsaydı bu ısım olacaktı.

Allah izin verirse bizim kızımızın adı Zümra Çağla olacak.Büyüdüğünde hangi ismini beğenirse onu kullansın.

merhaba benim kızım olacak şuan 14 haftalık bizde kararsızız eşim naz diyo bende ece ile ebrar arasında kaldık bilmiyorum ama başka bi isim girmezse aklımıza ece naz yada ebrar ece koyacagız..

EBRAR İSMİN ANLAMI
1. Hayır sahipleri.
2. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar. Şeş Ebrar: Altı hayır sahibi, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin.
ARAPÇA KÖKENLİYMİŞ

teşekkürler benden önce yazmışsın...

oğlum olsaydı adı hazırdı mehmet beyazıt düşünüyoduk ama kızım olacak daha önce düşünmemiştik kız ve biraz kararsızım soğrusu bulduğum isimler :
Eflin
Anlamı : Cennete açılan kapı
Elvida
Anlamı : Allah'a ısmarladık. Allah'a emanet olun yollu ayrılık hitabı, (bkz. el-Firak, el-Veda).
Esila
Anlamı : Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîlaRabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb’t
Ceylin
Anlamı : Cennetin kapısı , cennete açılan kapı
Ebrar
Anlamı : 1. Hayır sahipleri. 2. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar. Şeş Ebrar: Altı hayır sahibi, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin.
efsa
Sihirbaz. Efsuncu. İnsanı teshir edici. | cennet ırmaklarından birinin adı
ama mutlaka isminde ayşede olacak iki isim olsun istiyorum.bide bu isimlerden biri daha yeni araştırmaya başladım sizce en güzeli hangisi yardım edermisiniz

Bende bu Kuran i Kerim in bazi ayetlerinin icinden alinip konan isimlere karsiyim. Insanlar saniyor ki Kuranda olunca, isim tamam oluyor. Ama anlamina bakacak olursan bi manasi yok yani cocuga konacak bir isim degil. Amac ismi Kurandan koymak degil, amac cocuga guzel isim koymak. Mesela bir aralarda Aleyna meshurdu fakat manasi bizim uzerimize olsun. Boylece cocuga bizim uzerimize olsun ismi verilmis oluyor. Neden cunku kulaga hos geliyor. Mesela yukaridaki isimlerden Esila da oyle. Yani cocuga olurda Esila ismi verirseniz, cocugun ismi ogle ile ikindi arasindaki vakit olucak. Halbuki Peygamber efendimiz cocuklara guzel isim konmasini buyurmustur. Illa ki Kuran'dan degil.

Internetten bakiyorum da bir suru uydurma isimler cikmis. Ve bu isimlerin verildigi cocuklar bunu butun omurleri boyunca tasiyacaklar. Bence cocuga isim verilirken daha bir dikkat edilmeli ve iyice anlami arastirilmali, sadece kulaga hos geliyor diye bir isim verilmemeli.

benım henuz bebeğim yok ama kızımda olsa oğlumda olsa ilk bebeğimin adını tanay koyucam allahın ıznıyle.anlamıda secde eden demek arkadaslar.hem anlamı cok guzel hemde kulağa cok hos gelıyor

tuana ismi çok hoşuma gidiyor yaaa..
anlamı ; cennete düşen ilk yagmur damlası

Size Kuran'dan bir iki guzel isim vereyim.

Tesnim:
Mutaffifîn 25 Kendilerine mühürlü halis bir içki sunulur.

Mutaffifîn 26 Onun içiminin sonunda misk kokusu vardır. İşte yarışanlar ancak onda yarışsınlar.

Mutaffifîn 27 Karışımı Tesnim'dendir.

Mutaffifîn 28 (O Tesnim Allah'a) Yakın olanların içecekleri bir kaynaktır.

Mercan:

Rahmân 56 Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş güzeller var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur.

Rahmân 57 Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

Rahmân 58 Sanki onlar yakut ve mercandırlar.

Ayrica Ebrar da cok guzel bir isim.

Simdilik bu kadar.

benim bebişiminde cinsiyeti henüz belli değil ama erkek olursa eşim berke olsun dedi, kız olursa bana bırakacağını söyledi. bende berke uygun olur diye beren ismini koymayı düşünüyorum Allahın izniyle

bende böyle daha bilinen, daha kulağa hoş gelen isimleri seviyorum.
kız: ipek, elif, buket, bahar, damla..
erkeknur, mert, metin, okan, gürkan...
daha cinsiyetimiz belli değil yazmıştım ama yine yazayım kız olursa ipek, erkek olursa onur istiyoruz biz..

ben illa kuran dan alınsın isim gibi bi takıntım yok kulağıma hoş gelen bi kaç ismi yazdım sadece hepside kuranda varsa daha ii benim için ayrıca hepsinin anlamıda çok güzel bence esilanın anlamı sadece bu kadar değil merak ettiysen kız ismi . arapçada " akşam üstü " demekmiş . araştırıken başka bir yerde de " cennetin kapılarından biri "
kaynak eksi sozluk ) demekmiş.ayrıca aleyna isminde sana katılıyorum ama herkesin zevki başka sana başka isim güzel gelirken bana da o isim güzel gelmeyebilir.ben sadece araştırdığımı ve yardım istediği söyledim.illa kurandan bana bi isim bulun demedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…