bebişi benimki gibi zayıf olan ekim annişleri

Serencam83

ÖMRÜMÜN SERENCAMI
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
2.174
1.026
41
kızlar bebişim 6 aylık ama 4 aylık gibi duruyor bu ay sadece 300 gram almışız 6800 olduk çok üzülüyorum biz hep böyle zayıfmı kalacaz ek gıdaya geçince toparlar dediler ama bu ay ek gıda verdim daha beter düştü kilo alımı çok hareketli birde kendimdende korkuyorum çocuğa ye diyerek baskıcı bir anne olacağımdan böylede olmak istemiyorum gerçi kaşıkla verdiğim şeyleri yiyor ama mesela diyelimki beni emdi (emdi dediysem 4-5 defa çekti o kadar) 3 saat geçmeden imkanı yok biberonu almıyor oda 60 ml anca içiyor yani 15 gün öncesine kadar bu kadar değildi en azından 3 saat aç kaldımı 120lik mamayı hüpletirdi yoğurtta sevmiyor muhallebi çorba türü şeyleri meyve suyunun içine bisküvi ezersem yada buzlukta ki sütümün içine bisküvi ezersem yiyor daha kilo yapıcı ne verebilirm ben bu çocuğa yiyerek kilo alamayan bir tip

canım sağlığı yerinde olsun çok şükür hasta falan değil anlattığına göre biraz iştahsız sadece sanırım.doktoruna danış belki iştah açıcı birşeyler verir.haklısın sende yemeliki büyümeli ama demek narin olacak senin oğluşun.kilosu az ama canı yerinde olsun arkadaşım.

canım benımde kilosu az benimkide iştahsızama saglıklı olsunda kılo yu takma dicem ama insan takıyo bende ek gıdaya yavaş yavaş başladım bakalım alacakmı kilo benımkıde 6 bucuk kılo ama senınkı iyi bence senınki 2 kilo dogmustu

evet benimki de zayıf.boy var kilo yok.daha bi iki eşyamız küçüldü anca.hala oluyolar.benimki de 120 den bi gıdım fazla yemio.o da azaldı bu hafta.gene bi diş daha gelcek galiba.ebesi doğduğunda tosun paşa demişti.şimdi görse..yumurcak tvyi açıom o gülerken sokuom kaşıkla ağzına.izletmicektim ama napim.aç olunca yıkıo ortalığı yediği bi gıdım. açken tepki veriyo ya artık o kadar alıyo demekki midesi diom kabulleniom.sağlıklı ve hareketli buna şükür

canım bide şu yönden bakalım sen ve eşin fizik olarak nasılsınız eğer sizde minyonsanız tabiki yavrunda size benzicek . iştahsızlık konusuna gelince benim oğlumd azarzor yiyor gece haricindede beni çok az emiyor takma kafana canı içinde olsun sağlıklı olsun elbet büyücekler annesi üzme kendini

canım bide şu yönden bakalım sen ve eşin fizik olarak nasılsınız eğer sizde minyonsanız tabiki yavrunda size benzicek . iştahsızlık konusuna gelince benim oğlumd azarzor yiyor gece haricindede beni çok az emiyor takma kafana canı içinde olsun sağlıklı olsun elbet büyücekler annesi üzme kendini

ben uzun boyluyum eşimde benimle aynı ama kayınvalidem ve kayınbiraderlerim ufak tefek benim tarafım hep iri ve uzun belkide babasının tarafına çekecektir

üzülme saglıklı ise problem yok benimkide 5.ay kilosunda 6670 cıktı 6.ayda kesin 550-600 arası alır rutine bagladık dogduguda ise topac gibiydi ama bende bebekken böyleymisim hatta daha zayıfmısım annem doktor doktor dolasırmıs kızım cok zayıf kilo almasını istiyorum diye en sonunda doktorun biri kovmus bunu cocuk saglıklı illa sismanmı olacak bi daha getirme cocugu zayıf diye deyince annem de bırakmıs kafaya takmayı ...bende ilk zamanlarda cok kafaya takmıstım diger bebekler tosun gibi benim ki minicik diyordum ama bakıyorum da hem galiba benim bebekligime benziyor hem de feci hareketli mutlu enerji dolu bi bebek .saglıklı mutlu olsun gerisi problem değil

ya niye sorun yapıyorsunuz ki benim kızım da 7 kilo ve ben memnunum kilosundan ek gıda olarak da sadece meyve suyu verebiliyom kaşıkla hiçbirşey yemiyo

canım benim bebişinin zayıf olması illa sağlıksız olduğu anlamına gelmez her çocuğun yapısı farklıdır ama ilerde muhakkak yer emin ol benim kuzenimin çocuğuda eskiden kiloluydu sonra çok zayıfladı bir deri bir kemik yani ama şimdi maşallahı var kilo almaya başladı 10. ayının içinde alıştı ek gıdalara sanırım bi geçiş dönemi yaşıyorsunuz bide benden tavsiye cici bebelerden yedir kilolu çocuklara doktor cici bebeyi yasaklıyor çünkü çok kilo yapıyormuş fazla yedirme tabi :KK70:

terkencim benimkide ufak tefek bir bebek gorenler ne kadar minik diyor.daha yeni ufak ufak kasigin ucuyla meyve-sebze vermeye basladim,hic istahla yiyecek gibi durmuyor.abiside oyleydi hala oyle boy var kilo yok.allaha sukur saglıklı.
burası afrika degil ve ben hiç açlıktan yada zayıf oldugu için ölen cocuk duymadim.
gecen gunu turkmax kanalında anne olunca anladım isimli bir program var.orda bir prof (buyume gelişme konusunda konusuyordu) anne sutuyle beslenen bebeklere bile gerekirse diyet verdiklerini (az emzirmelerini) cunku artan yağ hucreleriniin ilerde obeziteye yol actigindan bahsediyordu.
cocuklarımız ister kilolu olsun,ister zayıf onemli olan doktorumuzun ne dedigi ve normal oranlar içindemi degil mi.
ben dert etmiyorum,zayıf olursa ufak tefek olursa olsun,saglıklı olsun bana yeter.
sende dert etme,yoksa daha beter cocugu baskı altına alırsın daha istahınıı dahada kapatırsın.biz zayıf olmak istiyoruz,cocuklarımız şişko olsun istiyoruz.:roflol:
anne olmak çok zooorrrrr

benimkini gören 3 4 aylıkmı diyo 5. ay kilosu 5700 dü düşün yanişimdi olsa olsa 6yı geçmştir ne yapayım benimkide böyleek besinleri vermekle günüm geçiyo emzirirken buraya takılır iki yazar sıkıntım geçerdişimdi tüm gün yağmura bişey vermekle geçiyo yemiyoda zaten ilk başta çok takıyodum canı sağolsunda gerisi mühim değil ne dertler var boşver zayıf olsun sağlığı iyi olsun

yaa ben de cok takıyorum benımkıde 6 aylık ve 6100gr ama benımkı cok ıstahlı yıyo.kılo almıyo.metabolızması ıyı calısıyo demekkı dıyorum aklı hareketı yerınde sukur.saglık versın rabbım onlara yeter.

verdiğiniz moral için teşekkür ederim arkadaşlar oğlum biberonu istemiyor ama kaşıkla verdiklerimi yiyor herşeyin içinede cici bebe atıyorum ama yinede kilo almıyor işte bugün ilk defa bardakla su içirdim biberonu bırakacak heralde birde yağmurun dediği gibi 4 aylıkmı diye soruyolar sinir oluyosun gelde takma

canım benim oğlumda 2 aydır azaldı..biberon daa lmıyordu..3 gün önce doktoorum ded kibiberon maması ver..kaşık mamalarına göre daha fazla enerji içerir.dedim i biberon almıyor..kaşıkla ver dedi.

ancak şöyle..diyelim ki 90 cc su hazırladın 3 ölçü değil 4 ölçü mama koy dedi.ben de 3 gündür biberon alıştırmaya çalışıyorum..ara sıra almaya başladı..deli gibi yapışmasa da alıyor..suyla şişirme dedi..su az mama çok dedi..

ben anne sütü gidiyordum ama demekki doyuramamışım.şimdi doyduğunu görüyorum en aznıdan..

fikir olsun diye yazdım...üzülme bu arada..

aaah ah bu çocuklar büyüyecek ama biz nolacaz Allah bilir. aynı dert bende de var. bir de benimki alerjik bir bebek, öyle sütlü şeyler muhallebi, yoğurt bebe bisküvisi yada ne biliim hazır sütlü çorbalardan veremiyorum, kahroluyorum çocuğum belki yiyecek ama dokunduğu için veremiyorum tabi ki de kilo alamıyor. beni emiyor, sebze çorbası tahıllı mama falan yapıyorum azar azar yiyor. keçi sütü buldum yoğurt yaptım yedi yavrucum ama akşam kıvrandı kaç saat. içim acıyor birşey veremiyorum diye. kendi yediğimiz çorbalardan ver diyor kayınvalidem ve eşim. ama ben korkuyorum çok hassas bir sindirim sistemi var hemen bozuluyor. kendimi suçlu hissediyorum bazen ben pimpirik yapıyorum ve beslenmesine engel mi oluyorum diye ama ızdırap çekince de benim canımdan can gidiyor nasıl cesaret edeyim onu öyle görünce senağlama geçen gün keçi sütünden puding yapmıştım çay kaşığının ucuyla verdim bir saat ağladı kucağımda gezzdirdim resmen inledi çocuğum. napiim dokunmayan şeyler vereceğim az az kilo alacak sağlığı yerinde olsun da. boyu fena değil hareketli de varsın kilosu az olsun. çok uzattım galiba çok dertliyim bu konuda çooook. eşim bile beni anlamıyor benim abarttığımı düşünüoyr. salı dr kontrolümüz var bakalım ne diyecek

çok zayıf değilkı canım ya sıkma kendını pırınç unuyla gece mama kat muhallebı yap o işine yarar:KK66:

aaah ah bu çocuklar büyüyecek ama biz nolacaz Allah bilir. aynı dert bende de var. bir de benimki alerjik bir bebek, öyle sütlü şeyler muhallebi, yoğurt bebe bisküvisi yada ne biliim hazır sütlü çorbalardan veremiyorum, kahroluyorum çocuğum belki yiyecek ama dokunduğu için veremiyorum tabi ki de kilo alamıyor. beni emiyor, sebze çorbası tahıllı mama falan yapıyorum azar azar yiyor. keçi sütü buldum yoğurt yaptım yedi yavrucum ama akşam kıvrandı kaç saat. içim acıyor birşey veremiyorum diye. kendi yediğimiz çorbalardan ver diyor kayınvalidem ve eşim. ama ben korkuyorum çok hassas bir sindirim sistemi var hemen bozuluyor. kendimi suçlu hissediyorum bazen ben pimpirik yapıyorum ve beslenmesine engel mi oluyorum diye ama ızdırap çekince de benim canımdan can gidiyor nasıl cesaret edeyim onu öyle görünce senağlama geçen gün keçi sütünden puding yapmıştım çay kaşığının ucuyla verdim bir saat ağladı kucağımda gezzdirdim resmen inledi çocuğum. napiim dokunmayan şeyler vereceğim az az kilo alacak sağlığı yerinde olsun da. boyu fena değil hareketli de varsın kilosu az olsun. çok uzattım galiba çok dertliyim bu konuda çooook. eşim bile beni anlamıyor benim abarttığımı düşünüoyr. salı dr kontrolümüz var bakalım ne diyecek

Pimpirikli değil cocugunuzu düsünen bir annesiniz. Basta benimkinin alerjisi olacagından süphelenmisti doktorum. baba ve hala da kucukken bazı besinlerde alerji oluyormus benimkide baslarda kırmızı kırmızıydı doktor süphelenmisti ama su an birsey yok sadece asırı hassas bir cildi var ve tabi ki hala ve babanın alerjisi oldugu besinleri cocuguma her ihtimale karsı vermeyecegim .
Kimse sizi anlamıyor diye üzülmeyin siz bebeginizin durumu anlıyor ve ona göre davranıyorsunuz gerisi bos ..cocugunuzda az kilolu olsun ne olacak kilo iyi birsey olsa bu kadar insan zayıflamak icin ugrasmazdı :) benim bebegim ince ama hareketli neseli ayırca cok da zarif tombalak koca kafa olacagına böyle minik minyatür olması daha güzel :)
insallah kontrolde de guzel haberler alırsınız .Allah yardımcınız olsun

benim ki de ağzını sımsıkı kapatıyo..zorla kaşığı sokuyorum içine bazen sokamıyorum. 4 aylık emmeyi bıraktı 1 buçuk aydır sağarak süt veriyorum her öğünde,onu bile istemiyo bazen..arada sebze, muhallebi vermeye çalışıyorum ama iki üç kaşıktan öteye gitmiyo, dolayısıyla öğün yerine geçmiyo..sütüde sadece uyurken içiyo,.biberon mamasını bi kere gece uyurken içti bi daha almadı..şimdi sütüm varda ilerde nolcak bilmiyorum heralde alışcak bişeyler yemeye..kilosu 7300dü ama zaten 4 kilo doğdu, yani 5buçuk ayda üstüne pek katamamışız:) sağlıklı olsunlarda ama birazda yeseler içimiz rahat etcek..

çok zayıf değilkı canım ya sıkma kendını pırınç unuyla gece mama kat muhallebı yap o işine yarar:KK66:

her akşam koca bir kase sütli pirinçli muhallebiyi götürüyor ama kilo yapmıyor işte aslında kaşıkla verdiğim herşeyi yiyor ama çocuğun bünyesimi böyledir anlamadım gitti doktor bu ay özel mama verdi bakalım inşallah o kilo aldırır

Pimpirikli değil cocugunuzu düsünen bir annesiniz. Basta benimkinin alerjisi olacagından süphelenmisti doktorum. baba ve hala da kucukken bazı besinlerde alerji oluyormus benimkide baslarda kırmızı kırmızıydı doktor süphelenmisti ama su an birsey yok sadece asırı hassas bir cildi var ve tabi ki hala ve babanın alerjisi oldugu besinleri cocuguma her ihtimale karsı vermeyecegim .
Kimse sizi anlamıyor diye üzülmeyin siz bebeginizin durumu anlıyor ve ona göre davranıyorsunuz gerisi bos ..cocugunuzda az kilolu olsun ne olacak kilo iyi birsey olsa bu kadar insan zayıflamak icin ugrasmazdı :) benim bebegim ince ama hareketli neseli ayırca cok da zarif tombalak koca kafa olacagına böyle minik minyatür olması daha güzel :)
insallah kontrolde de guzel haberler alırsınız .Allah yardımcınız olsun

Kontrole gittik 400 gr almış 7 olamamışız daha :KK43: korkma dedi dr. önceleri çok takıyordum ama drum rahatlatı. onun kızı 1 yaşını 7900 kg olarak bitirmiş merak etme dedi. peynir deneyeceğiz ara ara. inşallah yener allerjiyi. onun dışında hep duamız o sağlıklı olsunlar, gelişimleri iyi olsun kilo alamazlarsa almasınlar ne diyelim.

X