bebişeleriniz eliyle bişeyleri tutabiliyomu???

Çok alemler bunlar. Gerçekten denizanasının dediği gibi bir gün bile önemli. Bir gün ellerini yumruk yaparken ertesi gün bir baktım sadece emerken arada sırada elini yumruk yaptı onun dışında açıktı. Benim kızımda uzanmıyor oyuncağa ama emziğini tutuyor mesela tam çıkacakken tekrar ağzına sokuyor. Eline verdiğimde bilinçsiz sallıyor iki sonra atıyor. Ben de bugün bir çıngırak daha aldım kızceğezime.

ben de birkaç kez denedim eline vermeyi çıngırağını.gayet güzel tutuyor ve hatta bilimçsiz bir şekilde sallıyor elini.yalnız dikkatimi çekti sol eline verdiğimde tuttu sağ eline verdiğimde tutmadı.tekrar alıştırmalar yapınca yine yazarım

solak olabilir belki

bende solak olabilir diye düşündüm şekerim :) darkçım aynı fikirdeyim o yüzden hep aportta bekliyorum :)

Bengisu da eline verilen objeyi biliçsiz de olsa tutuyo, bazen öyle sıkı kavrıyor ki kendine zarar verebileceği bişeyse elinden zorla alıyoruz. Yalnız oyun halısı oyuncaklarına yetişmeye çalışıyor fakat hala uzanamıyor.
Bu arada bugün ilk kez kucağına ayıcığını verdim. Elleriyle uzunca 1 süre inceledi, okşadı, sonra iki eliyle beraber uzunca bir süre tuttu... Yakında kendi başlarına oynayıp oyalanmaya başlayacaklar.

benim kızımda eline verince tutuyoır.hatta çıngırağını salllıyor.bilinçsizce tabi bir de ağzına götürmeye çalışıyor.uzanmaya çalışıyor ama 1-2 denemeden sonra bırakıyor.

Benimkide rastgele tuttuyodu sonra bırakıyodu. tuttuğunu farketmiyodu. ama yavaş yavaş farketmeye başladı.şimdi tuttuğunu ağzına sokuyo:)) dün emziğini ağzından alıp kenara koydu . sanki bilerek yaptı gibi çok komikti:) maşşallah kuzuma. bence eline bişeyler vermeye başlayın hemen öğreniyorlar çünkü.

benimki daha bilinçli olarak tutamıyo eldivenleri baya geç çıkardım ben o yüzden daha tutamaz heralde benim miniş

çıngırak nerden buldunuz ya ben bulamıyorum.:))

ben toyikiden aldım cnm fisher price müzikli birisi inek sesi çıkarıyo möö mmöö diyo:KK70:Dbiriside 2 deyişik müzik çalıyo ama biraz ağırlar başka alcam daha hafif.bide hani ipini çekince çalan oyuncaklar varya onlardan var o daha hafif

X