Bebişe İsim Bulma Sorunu

herseygizlisakli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
52
16
37
Günaydın herkese. Umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur.
Hamileliğin 4. ayına girmişken isim arayışına başladık ancak aklımıza gelen hiçbir isim sempatik gelmiyor. Daha doğrusu beğendiğimiz isimleri bile bebişe koyma konusunda takılıyoruz. Siz nasıl aşıyorsunuz bu sorunu? Bebiş kız gelecek bu arada inşallah

Bazen isim koyduktan sonra bile asilamiyor bu mevzu :) ben iki cocuguma da cok icime sinen isimler koydum. Ilk cocugum kucukken acaba bu ismi degil de su ismi mi koysaydik, adini koymak icin dogumunu mu bekleseydik diye dusundum basta ama sonra cok kabullendim ismini. Tamamen ruh haliyle alakali bir sey. Umarim siz de cok icinize sinen bir isim bulursunuz.

4 ay önce doğum yaptım ve “vera” koydum bana çok nahif geldiği için anlamı günahlardan ve kötü işlerden uzak duran demek ilk görüşte bu isme aşık oldum hala da başka bi isim olmazmış diyorum bence iyice araştırın sizinde içinizin ısındığı bir isim karşınıza çıkacaktır

Bizde eşimle kız olursa ben erkek olursa sen şeklinde konuşmuştuk.. cinsiyet erkek çıktığında o isimler bakmaya başladı ve isimleri bana soruyordu.. bende sorduğu her isimle oğluma seslendim.. bir tane isme gelince oğlum isminde tekme attı.. kulağıma da çok hoş geldi o an..
Bak bu olabilir benim içime sindi dedim.. Oda ısındı.. Yarın bir daha konuşuruz dedik..
Ertesi gün tekrar başka isimlere bakarken dün aklımızdan geçen ismi tekrar söyledik ve o an anladık isminin o olduğunu..
İçinize sinen ismi bulacaksınız emin olun :anne:

Günaydın herkese. Umarım güzel bir gün geçiriyorsunuzdur.
Hamileliğin 4. ayına girmişken isim arayışına başladık ancak aklımıza gelen hiçbir isim sempatik gelmiyor. Daha doğrusu beğendiğimiz isimleri bile bebişe koyma konusunda takılıyoruz. Siz nasıl aşıyorsunuz bu sorunu? Bebiş kız gelecek bu arada inşallah
Mükremin diyecektim kızmış. Mükremine olsun ,🤓😏🤓😏 ya da Loya.. Tatlı kız demek:) Söylenişi de çok çok güzel bence

Nasıl bir şey bakıyorsunuz, kafanızda bir şeyler var mı? Yeni nesil uydurma+berbat isimler gibi mi misal Alya, Vera, Pera benzeri 😬😬Anlamlı bir şeyler mi bakıyorsunuz, Türkce mi, yoksa daha egzotik mi? Benim ismim Turkçe, Türkçe isim severim ayrıca, en çok da Gökçe ismini severim🥰 çok guzel değil mi, belki pilot olur, belki gökbilimi yapar, belki uçak tasarlar....

4 ay önce doğum yaptım ve “vera” koydum bana çok nahif geldiği için anlamı günahlardan ve kötü işlerden uzak duran demek ilk görüşte bu isme aşık oldum hala da başka bi isim olmazmış diyorum bence iyice araştırın sizinde içinizin ısındığı bir isim karşınıza çıkacaktır
Vera bir de vücudun kuyruk sokumu bölgesi, kıç, mabad demek. Yeni neslin bilgiye ulaşma hızını ve zorbalama huyunu düşündüğümüzde pek uygun bulmadığım için koydurmadım arkadaşıma bu ismi. 💔

Pek alakası yok aslında, Vera Slavik bir isim ve inanç demek. Çekya taraflarında çok konulan bir isim.

Vera bir de vücudun kuyruk sokumu bölgesi, kıç, mabad demek. Yeni neslin bilgiye ulaşma hızını ve zorbalama huyunu düşündüğümüzde pek uygun bulmadığım için koydurmadım arkadaşıma bu ismi. 💔

Düşünsene en ufak bişeyde arkadaş ortamında ayyy g*tüm diye dalga geçecekler 🤦‍♀️

X