Bebiş ten rengi

ArzuuuuDd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2021
22
9
Merhabalar aslında bu konuyla ilgili yazmayı hiç istemiyorum ama insanların tavırlarından söylemlerinden artık iyice bunaldım ve paylaşmak istedim burda . 2 oğlum var ve şükürler olsun allah bir kız çocuğu daha nasip etti 10 aylık bir kızım var çok mutluyum.hatta adak bile adadım canım kızıma . Bir kızım olmasını o kadar çok istedim ki şükürler olsun rabbime . Ama insanlar çok gaddar ve düşüncesiz .ben sarışın beyaz tenli renkli gözlüyüm eşimde kumrak hamileliğim boyunca inşallah sana benzer dediklerinde bile sağlıklı olsun yeterki dedim gelin görün ki kızım doğduğunda aynı babasıydı. En yakınlarım bile çirkin dediler kızıma .erkek kardeşimin oğluyla kızımın arası 5 gün . O da doğdu beyaz sarışın . O ne kadar güzelmiş benim ki kıza benzemiyormuş çirkin falan diyorlar . Lohusa olunca insan biraz hassas oluyor galiba üzülüyordum Sevinç’imi bile kursağımda bıraktılar . Bende uzak kalmaya özen gösterdim az görüşüyordum şimdi kızım 10 aylık maşallah bence çok da tatlı ama hala her görenin sana benzseydi keşke kapkara diye ağızlarını eğe eğe konuşmalarından usandım kalp kırmamak adına sesimi çıkaramıyorum ama bu defa küçücük bir bebeğin kapkara diye damga yemesini kaldıramıyorum ve hala yeğenimle kıyaslanması . İnsanlar neden böyle anlamak mümkün değil ten rengi çok mu önemli Sağlıklı olmasının da mı ötesinde nice hasta Bebek var ailesi perişan ben gördükçe ne kadar üzülüyorum ya da Bebek sahibi olmayan insanlar var şimdi gelip benim bebeğime ağız eylemelerine kızıyorum ve istemeden de olsa etkileniyorum biraz bu konuda dertliydim yazıp içimi dökmek istedim. Allah’ıma tek duam benim kızımı beğenmiyorlar ya kendilerince tabi allah benim kızıma öyle güzel bir gelecek nasip etsin ki hepsini o zaman göreyim istiyorum

Küçüklüğüm böyle sözleri duyarak geçti, yobaz bir çevrede oturuyorduk maalesef. Sarışın arkadaşlarımın başını okşardı komşular, ben öyle sap gibi onların duyduğu güzel sözleri dinlerdim.

Kayınvalidem bile hamileliğim süresince beyaz tenli olmaları için dua etti bebelerimin Gel gör ki, iki tarafta koyu kumral.

büyüdüm, taş gibi kadın oldum. Denk geldiğim eski komşular “ne kadar güzelleşmişsin” diyorlar, “hep çok güzeldim” diyorum ama anlayana işte.

Hiç umursamayın, evet can sıkıcı ama kötü insanlar hep böyle. Kızınız beyaz tenli olsa yine bir kusur (!) bulmaya çalışırlardı. Herkesin kuzusu kendine güzel

Ne kadar iğrenç insanlar. Kalp kırmamak için susmayın. Bugün bunu diyen biraz büyüyünce kızının yanında da bunu der. Şimdiden çenelerini kapat.

Nasıl insan bunlar ya ver ağızlarının payını en yakının bile olsa herkesin yavrusu kendine allah korusun sana brnzeyip hasta olsa sevinecekler mi buna
Benim kızımda bana hiç benzemiyor ben esmerim kızım sarışın mavi gözlü sana benzemiyor diyorlar oğlum oldu oğlum benim gibi biraz esmer kahverengi gözlü falan buda rengi sana tipi babasi diyorlar insanlar herseye bir kulp bulur

Okurken bile sinirlendim seni düşünemiyorum yA insan nasıl bi bebeğe çirkin der ayrıca ülkemizde de böyle bişey var sarışın renkli gözlü olmak ayrıcalık gibi birçok saırısın renkli gözlü insan görüyorum çirkin esmer olup çok güzel olanlara var
Ayrıca bu senin çocuğun başkalarının söylediğine takılıp üzme kendini sağlıklı bir çocuğa sahipsin kim ne derse desin o masum tertemiz melek gibi

Esim esmer bende sizin gibi cok beyaz tenli olmasamda orta tenliyim.
Kizim dogdu benden daha acik renkte gozleri mavi,oysaki ne baba mavi nede ben mavi gozluyom kendi goz rengim yesil babanin kahverengi koyu tenli bir babadan bu kiz nsil oldu dediklerinde karnimda getirmedimya diyorum oldu iste allah verince oluyo.
Gozlerinin rengi rahmetli ananenim gozlerinin rengi oldu kizimin

Yani şu illaki çocuğun bi taraflarını birilerine benzetme olayını da anlamıyorum

Ben de sinir oluyorum bu yorumlara.Kucuklugum insanların çirkin oldugumu ima etmesiyle geçti.Hep hakaretvari konuşurlardi.Bir de benim de dezavantajim kuzenlerim çok güzeldi ve yaslarımız yakın.Cok ağladığımi bilirim küçükken.

Ne kadar kötü insanlar var ya. Ben olsam benim kalbimi kiranın kalbini kırardim. İçinde tutma söyle yüzlerine ne demek istiyorsan. Bir daha cesaret edip bir şey diyemezler sana. Sustukça daha çok gelir böyle insanlar

Ciddi ciddi bebege cirkin mi diyorlar? Buna inanmak istemiyorum. Bizim burda da bebekler cirkin diyerek sevilir ama nazar degmesin diyeymis. Ozellikle guzel bebeklere cirkin diyorlar
Size bunu diyenlerin agzinin payini verin. Sevgisizler!

Arzu abla bişey sorabilir miyim kız bebek için doktorum bir ilaç verdi yazmışsın o etkili oldu mu yoksa bir yan etkisi oldu mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…