Bebi$lerinizi yaniniza yatiriyormusunuz ?

aSkiTo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
13.324
33
Arastirdigim kadariyla biliorumki cok tartisilan bir konu ..
Bebegin anne baba yataginda yatirilmalimidir?

Bi dergide prof bir Dr un yazisinda ,bebegin anne kokusuyla uyudugunda daha huzurlu gelistigini okudum ve o günden beri oglumu sabah 4-5 gibi uyandiginda karnini doyurup yanima yatiriyorum ..

ezeceksin diye korkmuyomusun?

Hayir.Annelik ic güdüsüyle kesinlikle böyle bisey mümkün deilmis ..
dedigim Dr yazisinda kesinlikle korkmayin cocugunuzu ezmezsiniz demis.
ama tabiki ortaniza yatirmayin .. babalar biraz manyak yatiolarda :)))

peki cocuk büyünce de yaninizda yatmak isterse ?

artik onun cözümünü büyünce bulucaz :)):lepi:

peki canlarim siz yatiriyormusunuz bebisinizi yaninizda?:1rolleyes:

ben yatırmemeya gayret edıyorumm ama dün sabah huysuzlandı..bende yanıma aldımm çok güzel uyudu maşallahh ..tek sorun ortaya almıştım kenardan düşer dıyee babasının haberı yok tabı allahtan dönmemiş ama sadece koluna çarpmış yavrumunn..allah korusunn..yanıma almamaya gayret edıyorum çünki annem abımle bızden çok çektı eşşek kadar olduğumuz halde yanlarında yyatardıkk kadın zor alıştırdı bızı odamıza..eltımın oğlu 6 yaşında hala yanlarında yatıyor ve bazen onların(eltımle kayınbiraderımın)) ne yaptıklarını bize anlatıyor(tabı en ince ayrıntısını değil ama ufak bır örnek öpüştüklerını)bu nedenle yanıma alıştırmak istemıyormmm...suan çok güzel bır duygu oluyor ama sonrası zor...ündüzleri istedğiniz kadar alırım yanıma ama gece almayı düşünmuyorumm...

beınde gogsumde yatmak ıstıyor yuz ustu yanıma almaya korkuyorum acıkcası guzudlerı yanıma yatırıyorum bu sırada yuz ustu yatıyormu bebeklerınız benım oğlan tam 1 aylık oldu

beınde gogsumde yatmak ıstıyor yuz ustu yanıma almaya korkuyorum acıkcası guzudlerı yanıma yatırıyorum bu sırada yuz ustu yatıyormu bebeklerınız benım oğlan tam 1 aylık oldu

canım benımkı daha bır haftalık ama daha 2inci gününden dedesi onu yüzüstü yatırmaya başladı biziım oğlan maşallah başını tutuyor o nedenle zorlanmadıı..tab dedesı onu öyle yatırdıkça benım içim gıdıyor ama yavrum sırt üstü yatamktta sıkılıyor..böylece bıraz rahatlıyor..

ben de yanıma laıyorum sabah sabah babası işe gidince ama bizim bebek gece uyumuyor sağolsun gündüz uyuyor:) annesine kastı var ama dün gece yanımda uyuyakaldı:) bende yanımızda yatırmaktan yanayım hep değil ama günde 3--4 saat

bende arasıra yanıma alıyorum ama sadece uykuya dalmasını bekliyorum uyuyunca yerine yatırıyorum.allah korusun uyku haliyle ne olacağı belli olmaz.birde geçmişte tv.de bi kadının bebeğinin bu şekilde boğulmasına sebep olduğunu görmüştüm.o yüzden çok dikkatli olun kızlar.zaten minicikler kuş kadar canları var.allah bütün bebekleri korusun.

Ben şu anda sebebini hatırlayamadığım sebeplerden ötürü yanımızda yatırmak zorunda kaldığımızı biliyorum,sanırım kıştı ve havalar soğuk olduğu içindi.
Neyse oğlum şu anda 15 aylık ve geçen haftalarda ilk defa odasında yatıralım dedik ve gece süt için uyandığında yalnız olduğunu anladı ve bastı çığlığı,ağladı,zor zaptettik.
Babaların daha dikkatsiz olduğu doğru,bunu yaşadım.Bir keresinde ortamıza yatırmıştık ve gece uyandığımda oğlum babasının dizlerine doğru uzanmıştı ve babasıda dizini kafasının üstüne dayamıştı,suratı yana doğru dönük olmasaydı oğlumun boğulması söz konusuydu,allah korusun.
Biz şimdilik şikayetçi değiliz ama şu anda 5 aylık hamileyim,doğum yaptıktan sonra ne yapacağız bilmiyorum.

ben hastaneden gelir gelmez ilk yatağına koydum alışmasın diye alışırsada ilerde zor olur şimdi daha minikler sesleri çok çıkmıyor sürekli uyuyolar ama 3. aydan sonra çok yaramazlaşıyolarmış : ))))

bende yatağa almıyorum ama yanımda yatmasınıda çok istiyorum bizim yatağa yatınca basıyo çığlığı
babalar biraz dikkatsiz ama anneler çok dikkatli baoğulma falan olacağını pek zannetmiyorum annelik iç güdüsü valla yanımda yatsa öyle sabaha kadar tek omzumun üzerine yatar hiç dönmem

bende almadım canım hiç alışır diye korkuyorum aslında hamileyken hep eşimle ortamızda bebeğimiz varmış gibi davranırdık özenirdik ama almıyorum şimdi:)hatta geçen annem dedi biraz büyünce yanına alırsın sabah brbr mışıl mışıl uyursunuz dedi bakalım onuda denemekte yarar var aslında bebeğin gelişimine yararı oluyosa eğer...

sabah acıkıp uyandıgında 5 gibi yanıma alıyorum verigim gögsümün yanına yatırıp emziriyorum o emmerken ben uyuyorum zaten sonra oda doyup uyuyunca bırakıyor gögsümü birlikte öyle uyuyoruz
bende ezmekten korkmuyorum daha düzgün yatıyorsunuz annelik ic güdüsü gercekten

Bende alıyorum sabahları yanıma .hatta bazı geceleri yatırmıyorum beşiğine sabaha kadar beraber uyuyoruz bizim babamız bizden uzakta çalışıyor annemle beraber yatıyoruz.ikimizde ezmiyoruz:)) hatta bu sabah öle kucuşumda uyuya kaldı bende uyumusum yarım saat kıpırdamadan yattık sonra uyandım biraktım yerine.bizimkide ayın 10nunda bir aylık olucak.zaten göğsüme koydummu hemen uyuyor karnı tok olunca kalp atışlarımızı vede nefes alış verişlrimizi dinleyerek yatıyorlarmıs bu onlara daha cok huzur veriyormuş.kolaymı 9 ay dinlediler

bende sabah 4-5 gibi uyandığımda yan yatıp emziriyorum, o zman uyursa bırakıyorum ..ama uzun sürmüyor ya benim sıpa kusuyor, bende ezerim diye korkuyorum..:lepi:
malum 83 kilo olunca insan ezilme tehlikesi de baya büyük oluyor:roflol: :roflol:

:lepi:benımde oglum sımdı 8 aylık ılk aylarda bende yanımda yatırıyordum sonra benım kokuma alıstı yatagında yatmamaya basladı cok zor oldu yatagına alıstırmak ama bebegımın yanında uyumak cok guzel yaaaaaaaaa

benim oglum gece kackere yatagıma geldigi belli degil bi oraya bi oaraya ezme konusunda ezmem ama yataktan düşer diye korkuyorum ortamıza almam artık sabaha karşı pes ediyo insan:)

arzucum canım bebişin emerken uyuyumamaya dıkkat et mazallah sütünü yutamazsa üzücü şeyler yaşarsınınız allah korusunn.(aslında hıssedersın öyle bişi olunca ama yınede dikkat et canım benım)..şuana kadar bişi olmamaış olabılır ama bazen bebkler emerken yanlış yere gıdıyorr..allah korusun hepımızın yavrularınııı..:Saruboceq:

kızlar ya bebenım oğlan memeyı almada bı zorluk yasıyo bıde emerken genzıne kacıyo sızdede var mı acaba tek bende mı var

kızlar ya bebenım oğlan memeyı almada bı zorluk yasıyo bıde emerken genzıne kacıyo sızdede var mı acaba tek bende mı var

emmede sorun yok alaha şükür ama arada bizimkınınde genzine kaçıyor canımmm..dikkat etmek gerekiyor işte...benim süt kendılığınden aktığı için oğlum hepsınıy yutamıyor nefes alıncada genzine kaçırıyor ..

Kızlar yazılarınızı takip ediyorum hepiniz bebişlerinizi kucağınıza aldınız inşallah bende eylülde alıcam oğlumu kucağıma ama size sormak istediğim bişey var sizler bebişlere yan yatırma yastığı aldınızmı yani gereklimi ben şuan tecrübeli olmadığım için size danışmak istiyorum gereken bişeyse alayım sizden cvp.bekliyorum kızlar şimdiden sağolun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…