Bebelac mamadan şikayetciyim bebeğim maf oldu :((

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
Iyi geceler ilk oğlum erken doğdu 12 gün kúvezde kaldi zorlu bi dönem gecirdik ve hep biberonla beslendi eve geldikten sonra emmedi 1 ay hep süt sagip icirdik sonra kesildi ve mamaya basladik aptamili denedik gep kustu begenmedi bebelaca devam ettik ve hic bi sorun yasamadik cok memnunduk takii bebelac gold cikana kadar.
Ikinci oglum oldu dogumdan sonra spinal sonrasi bas agri skntilar derken sütüm kesildi mamya basladik yine ve eskiler piyasadan kalkip goldlar cikmaya basladi bulamaz olduk normalleri bikere gold aldik mamayi yaptigmda kesik kesik peynir gbi oluyo cok kötü kokuyodu.
Eskilerden zorlada olsa bulmaya calistik bi süre idare ettik.
Artik bulamaz olduk daha ilk oglumda hala mama iciyor yenidogan bebegime yine tekrar gold almak zorunda kaldik bulamayinca pazar günü aldik gene kesilmeler kusmalar ama kusmak òyle byle degil mamayi iciyor 2 dk sonra hem agzindan hem burnundan bir kusuyor yastik yorgan onun benim kiyafetim kalmiyor sakir sakir resmen 3 gündür bòyle yastik yorgan yikiyorum herseyden ònemlisi cocuk mafoldu.
Bugün anneme birakip biyere gidip geldim gene ayni sekilde kusmuş ben geldim tekrar agzindan burnundan kustu.
Aksam esim.geldi mama verdim gene kustu kalk dedim ya gidip eskisinden ariyalim saat 10 bucukda kalktik zorla biyerde 500g bulduk eskisinden onu verdik cocuk icti rahat rahat yatti.
Gold hem kötü kokuyor hem kesik kesik hem kusuyor cocuk hemde gaz yapiyor berbat bisey bide 42 tlye satiyolar eskiler 30 tlydi.
Bebelacin sikayet sayfasina girdim baktimki yalniz degilmsm herkes eskisinden memnun golldan ayni sikayetler var gida bakanligina sikayette bulundum
Yarin bimere bebelaca daha heryere sikayet edicem.
Mama 2 paket olarak cikmisti bi paketini acmistik 1 paketin yariisi duruyordu saklmaa kabina koydum diger paket acilmadi inceletmeye yolluycam bu isin pesini birakmiycam cocugum maf oldu kusa kusa agzindan burnundan.
Hem pahali yapip hem berbat bisey bu mama varmi bebelac kullanan benim gibi böyle biseyle karsilasan resmen nefret ettim mamayi degstirmeyi bile düsünüyorum.

Not;
Kknin gereksiz yorum yapanlari benim sayfama girip yazmasin lütfen zaten cocuga üzülüyorum bide gereksiz yorumlarla canimi sikamam.
Ben mamadan oldugunu düsünmedim üsüttü sandim sonra devam edince anladim mamadan oldugunu diger mamayi verince rahatladi bylece tastikledim hatta diger mamayi aldigimda esim eskisini atma bakalim belki üsüttgnden kusuyodur gene kusmaya devam ederse üstmüstr dedi ama baktkki bunu icince rahatladi öylece netlesti.
Kullanip basina gelen veya mama tavsiyesi vericek olanlar yorum yazsin bilemeyenler bos yazip keyfimi kacirmasinlar lütfen.

Son düzenleme:
Hipp'i denediniz mi? Onu da deneyin bence. Ben memnunum

Valla denemedim cnm hic bebelacin eskilerinden hep memnundk goldlar bizi maf etti bidaha gold mu aslaa yani hipp nekdara aliyosunuz benim 2 ogludma iciyo basa cikmak zor oluyo valla.
Bide heryerde bulablcegm bi mama olmasi lazm er gec bitiyo evin orda a101 mepas tahtakale ordan bulabiliyoduk

Bu yaz benim yeğenimde bebelactan baya rahatsız olmuş sizin dediğiniz gibi kusmuş birde gaz problemi yaşamış üstelik 9 aylıktı kardeşim sma almış sonra öve öve bitiremedi sma yı Fransa da satılsa kesin sma alırım diyo birde sma yı deneyin

Çocuğu zorlamayin bence. Eskiden evde yapıyorlarmış insanlar. Siz de evde mama yapmayı denesenizde.

O değilde kustura kustura habire aynı mamayı inatla çocuga yedirmenizi garip buldum ben.Sonrada mahvoldu diyorsunuz.

Bilip bilmeden yorum yapmayi cok seviyosunuz.
Mamadan oldugunu düsunmedim üsüttü sandim.
Gecer dedim ilk oglumda hep bebelac kullandi böyle bisey basima gelmedi hic 2 3 gün ayni.sekilde devam edince anladim
Gereksiz yorum yapcaksaniz yapmayin ben kullanan varmi aynisindan yasayan diye sordum.
Yargilayin sacma sapan önyargi yapin diye degil simdi polemigin degil cocugumun derdindeyim

Çocuğu zorlamayin bence. Eskiden evde yapıyorlarmış insanlar. Siz de evde mama yapmayı denesenizde.

Yok canim vermiyorum artik baska aldim geldim evet annemde dedide doktor ilk 4 5 aydan ònce verme diyor ari mama pirinc unu eskiden veriyolarmis da bilemedim ilk oglumda hep memnunduk goldlar bi degisik cikti

Sma yi biliyorum memnun kalan cok evet ama 2 sine yetrebilirmym bilmiyorum

Nebiliyim okuyunca dikkatimi çekti.Ben mama değişikliği yapsam ve cocuk onu yiyince kussa ilk aklıma gelen şey mama olur üşüttü heralde deyip yedirmezdim 3 gün boyu kustura kustura yazık olmuş.
Gecmis olsun

Hangi mamaydı o tarım bakanlığından uygunsuz diye yazısı çıkmıştı yayılmıştı internette.

Saglik bakanligi bu konularda cok hassas. En ufak sikayette bile cok ilgileniyorlar. Ama cogu insan sikayet etmekten kaciniyor. Siz pesini birakmayin, gerekirse tahlile kendiniz goturun. Icine ne katiyorlarsa artik..

bebekten bebeğe değişir mama durumu.. bizimkide aptamilden kusmadı.. şikayet etsen eline bişey geçmeyecek demekki senin bebeğine yaramamış.

Nebiliyim okuyunca dikkatimi çekti.Ben mama değişikliği yapsam ve cocuk onu yiyince kussa ilk aklıma gelen şey mama olur üşüttü heralde deyip yedirmezdim 3 gün boyu kustura kustura yazık olmuş.
Gecmis olsun

Mama degisikligi yapmadik sadece ayni mamanin daha iyisi diye aldik nerden bileyim hem fiyatin cok olup hem berbat olacagini .
Sahsen benim.aklma sonradan geldi cunku havalarda soguk üsütmüstr diye düsündm ama devam ettikce anladim.ve zaten not olarak ekledim kisma bakabilirsiniz eskisini alip cocuk rahatlayinca netlesti kafamizda bundada kusma devam etse üsttugunu düsünmeye devam edicektim ama mamadan oldugunu anlamis oldum.
Yinde tesekkurler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…